درباره فرهنگ نیوز

فرهنگ؛ در قرن بیستم واژه ایست غریب. همه ابزارها و دولت ها و حکومت ها دم از ترویج فرهنگ می زنند و هر کدام با شیوه و روش خود اقدام به ترویج فرهنگ می کنند.

در کتب مختلف بیش از پانصد معنا برای فرهنگ گفته اند.برای "فرهنگ" تعریف واحدی را نمی توان یافت؛ چراکه هر فرقه و گروهی فرهنگ را بر اساس آداب و رسوم خود تعریف و معرفی می کنند.

فرهنگی که در غرب باب می شود مطمئنا در شرق پاسخگوی نیاز عوام جامعه نخواهد بود. "فرهنگ" گویا زبان برای برقراری ارتباط با متن جوامع بشری است. انسان ها پس از زبان لسانی که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند به زبان "فرهنگ" و آداب و رسوم خود با یکدیگر سخن می گویند. این "فرهنگ" است که حلقه واصل انسانهاست.

فرهنگ ايراني داراي سابقة كهن و درخشان است. از آنجا كه غنا و عمق هر فرهنگي تا حد زيادي بسته به قدمت آن فرهنگ مي‌باشد، فرهنگ ايراني با سابقه‌اي طولاني و در مواجهه با تنگناهاي گوناگون آبديده شده و استحكام لازم را به‌دست آورده است. اطمينان ايراني از زيربناي فرهنگي خود باعث شده كه او از زمان تشكيل اولين امپراتوري جهان به دست خود تاكنون، از طرح فرهنگ‌هاي ديگر در كنار فرهنگ خود نهراسد. بدين ترتيب، فرهنگ ايراني از تجربيات فرهنگی ديگران، استفاده كرده و به رشد و ترقي خود ادامه داده است.

ايرانيان در مواجهه با فرهنگ اسلامي نيز، به همين شيوه عمل نمودند. آن‌ها هنگامي كه از اصول و ويژگي‌هاي انسان‌دوستانه و مترقي فرهنگ اسلامي آگاهي پيدا كردند، آن را با آغوش باز پذيرفتند. با گرايش ايرانيان به فرهنگ اسلامي، فرهنگ ایرانی نیز تکمیل شد و بر روي ريشه و شجرة طيبه توصيه ــ به عنوان محور فرهنگ اسلامي ــ درختي تنومند به‌وجود آمد كه باعث شد فرهنگ و تمدن اسلامي در سراسر جهان گسترش يابد.

اما برای انتقال فرهنگ نیاز به ابزارهای گوناگونی است. رسانه یکی از اصلی ترین ابزارهای انتقال و تبادل فرهنگ ها بین جوامع بشری است. رسانه می تواند جوامع را با فرهنگ های گوناگون آشنا سازد و زمینه ساز گسترش فرهنگ ها باشد. فرهنگ اسلامی که در بستر جمهوری اسلامی و در خاک مقدس ایران گسترش یافته است ، برای شناخته شدن نیاز به رسانه دارد.

بیدار اسلامی که در گوشه و کنار جهان خودنمایی می کند برگرفته از فرهنگ اسلامی است که میراث پیامبران و راویان دین در جمهوری اسلامی به یادگار مانده است.

"فرهنگ نیوز" سعی دارد با ترویج فرهنگ غنی اسلام و با شناساندن ایرانیانِ مسلمان، به جهانیان مصادیق فرهنگ اسلامی را بشناساند. فرهنگ شهادت، فرهنگ عدالت جویی، فرهنگ ... تنها گوشه ای از مصادیق فرهنگ اسلامی است.

جمهوری اسلامی ایران تا زمانی زنده و پاینده است که مبانی فرهنگی اش بر مبانی فرهنگ اسلامی پایدار باشد و بر راستای فرهنگ اسلامی گام بردارد.
 دیدگاه ها

شیعیان ما را چه شده که سالهاست در غیاب حجت خدا در این دنیای پراز ظلم و ظالم و مظلوم زندگی میکنیم شما را به خدا از خواب غفلت بیدار شوید و بیایید همه باهم دست به دعا برداریم وچهل شب ازشب عاشورا درمسجد جمکران یا در هر کجای عالم به قدر توان احیا و خالصانه از خدا بخواهیم ظهورمنجی بشریت محقق شود انشاا... لطفا به عدالت خواهان جهان اطلاع دهید
سلام علیکم هر چند که دعا کردن امر پسندیده ای است اما به نظر این حقیر دعوت خلق به اخلاص عمل و تقوای دل و درون و برون در کنار دعا کردن راه ظهور را هموار میسازد نه دعای صرف. در این زمینه هزاران رنگ و هزاران ادیان که حتی به ظاهر دیندارترین افرادش که حتی ممکنه یکی از اونها خود ما باشیم، دعا کنیم برای تعجیل در ظهور آخرین یادگار الهی که چه؟ آیا مطمئنیم که اگر خدا بخواهد و ایشان در جمع چون مایی حاضر شود بجای اطاعت امرشان برای ایشان نیز تعیین تکلیف نمیکنیم و چون و چرا در امرشان نمیآوریم؟ آیا اگر به ما فرمان ورود به دل آتش دهند آیا حاضریم جز چشم و عمل چیزی نگوییم، یا خواهیم پرسید چرا؟ هر وقت که جهان آماده شد تا قدمهای نور دیده نبی خدا(ص) را بر دیدگان گزارند و جز اطاعت امرشان کار دیگری نکنند، خدایا امام ما را به ما برسان، نه زمانی که خار شوند در چشم و استخوان در گلوی ایشان و سینه پر مهرشان را چون جد مظلوم و تنهایشان علی(ع) پر کنند از درد!
سلام.از خبر نامه ی خوبتون ممنونم.چندتا نظر دارم: الف)اگر امکان دارد بتوانیم عنواین اخبار را جهت حذف یا ذخیره علامتگذاری کنیم. ب)هر عنوانی که باز میکنیم پس از برگشت دوباره به اولین خبر برمی گردد وزمانی که اخبار زیاد هستند؛دوباره بشتن به جای قبلی سخت است.لطفا اصلاحش کنید. ج)عناوین اخباری که پس از مطالعه پاک کرده ایم دوباره ارسال نکنید.مثلا از 25خبر ارسالی ،22خبر تکراری بود.
با سلام و احترام یه درخواست داشتم از خدمتون جدیدا یه طرحی برا ماه مبارک رمضان زدین می خواستم بدونم امکانش هست من ساعات اذان رو به وقت شهرمون تغییر بدم و چاپش کنم با تشکر
با سلام، عرض خسته نباشید فراوان و آرزوی توفیق روزافزون می‌توانم بپرسم که برای مدیریت وب‌سایت قدرتمندتان از کدام سیستم نرم‌افزاری (چه شرکتی) بهره گرفته‌اید؟ و همچنین قالب بسیار بسیار زیبای جدیدتان را کدام شرکت طراحی کرده است؟ پیشاپبش ممنونم از پاسخ دهی تان ...
وزير ارشاد فعلي يكي از اعضاي پر تناقضگو و وبه قول ظريفي كاپيتان پارادوكس و دروغ تو دولت است و همه را سر كار گذاشته .شما يه نگاه كوچولو به تغييرات استاني ايشان بياندازيد مديران كل ارشادي كه ئر استان عوض كرده چه سمت و سويي دارند و چه سوابقي به درستي كه نظام دارد ازدرون ضربه ميخورد و مسولان نظارتي و نهائهاي امنيتي حواسشان نيست.. خيلي خوب ميشد اگر يكي از سايت ها البته تابناك كه نه از اين كارها نميكنه چون تقريبا روي ارشاد حساس نيست تابناك اينقدر كه اخبار علي دايي را ويزه دنبال ميكنه كاري به حوزه فرهنگ نداره ولي چه خوب ميشد اگه يه سايتي امار تغييرات وزير ارشاد را در مياورد ومثل ان 72 مهندس شركت نفتي كه اقاي جنتي در نماز جمعه گفت اين تغييرات خاموش ولي گسترده را كه در راستاي يك كودتاي فرهنگي صورت ميگيرد بيان ميكرد.
سایت بسیار خوبی است و اینکه اینقدر خوب به مسائل تهاجم فرهنگی میپردازید ممنونم - مقاله های وزینی دارید انشالا که در پناه خداوند متعال پیروز باشید و به کارتون ادامه بدین
فرهنگ نیوز محترم سایت خیلی خوبی دارید خدا خیرتون بده چند روزی نسخه موبایل سایت ایراد پیدا کرده بود ومن خیلی غصه میخوردم چون با وجود دو تا بچه کوچیک فقط با موبایل مطالب تون رو میتونم پیگیری کنم خواهش میکنم تدابیری بیندیشید که این مشکل ایجاد نشه چون متاسفانه یا خوشبختانه من وابستگی شدیدی به خواندن فرهنگ نیوز با گوشی موبایل پیدا کرده ام
سلام يك كار وايده خوب خودجوش مردمي شكل گرفته ونيازمند حمايت خبرگزاري هاي عزيز است: کمپین خادمین پاکبان مسیر پیاده روی اربعین هر زائر یک پاکبان اربعین انشاله جهت برگزاري هرچه باشكوه تر همايش بزرگ اربعين حسيني طرح هرزائر یک پاکبان اربعین برگزار می گردد لذا اگرشما بزرگوار در بزرگترین همایش پیاده روی جهان شرکت خواهید کرد خواهشمندیم با جمع آوری حداقل یک کیسه زباله به جمع پاکبانان اربعین بپیوندید. لذا از مبدا خود حداقل يك كيسه خالي زباله همراه خود برداريد. اميد داريم طراحان و مبلغان و تمامي عاشقان حسيني در اين فرهنگ سازي ما را ياري فرمايند. لطفا به هرشكل كه مي توانيد(مانند نشر اين پيام، پوستر سازي و... يا ترجمه اين پيام به متون عربي، انگليسي، اردو و... و اشتراك گذاشتن آن به همه مشتاقان جهان) اطلاع رساني فرماييد از شهرداري تهران(وساير نهادها)، هم كه حضور پررنگي در اربعين دارند، خواهشمنديم چندين دستگاه زباله به اين حركت خودجوش مردمي اختصاص دهند. اميد به ياري شما
سلام یکی از طرح های گرافیکی تون رو دیدم برای درست کردن کارت پستال آیاتِ تاثیر گذار و انتشارش توی فضای مجازی ، فقط به عکسِ توی طرح گرافیکی تون (که یک پیرزن روی ویلچر به همراه پسرش بود) نیاز داریم. آیا برای استفاده از این عکس توی طرح هامون نیاز به ذکر منبع و نام سایتتون هست؟ زود جواب بدین لطفا
با سلام مجدد، احتراما چون ترديد دارم مطلب قبلي ارسال شده باشد، لذا ضمن عذرخواهي تقاضامندم ايميل سايت را بررسي كنيد كه آيا فعال است؟
در رابطه با نوشته آمده برای کارخانجات ارج یک پرسش برایم پیش آمده که آیا نویسنده این نشریه ای که به شکل الکترونیکی نوشته و منتشر میشود در میدان تره بار ( با عرض پوزش از حق العمل کاران میدان ) کار میکرده یا پناه بر خداوند یگانه ( خدای نکرده ) نوعی از ژورنالیستهای جدید ( از گونه های عرب تبار ) است.
باسلام وادب به شما بزرگوار درمورد استخدامی تان خدمت شما تماس می گیرم بزرگوار مدت زیادی است که درکار بازاریابی هستم دراین خبرگزاری مطالعه کردم که شما اموزش خبر نگاری هم انجام میدهید درست است ایا میتوانم باشما همکار شوم ازخدا برای شما وتمامی همکارانتان ارزوی موفقیت منمایم
مطلب شما در مورد ارتباط نظریه اینشتاین با برخی احادیث بحارالانوار رو خوندم. لطفا درصورت امکان متن مقاله اینشتاین به آلمانی رو که ذکر کرده اید برام بفرستید یا لینک دسترسی به اون رو.چنانچه نفرستید متاسفانه نظرم نسبت به شما و مطالبتون و عقایدتون منفی خواهد شد.متشکرم
سلام. من شیعه هستم اما همیشه این سوال در ذهنم بوده که آیا زیارت قبور و ساخت زیارتگاه به شیوه امروزی شیعیان مثل قبور ائمه و امامان و امامزادگان . از سنن پیامبر و مورد تایید ایشون هست یا خیر و اگر نمونه ای در زمان خود ایشون بوده ذکر بفرمایید.
از شما تشکر می کنم که مقاله بنده را در سایتتان منتشر نمودید. برای افشای این دروغ بزرگ به حمایت رسانه های ازاد ، منطقی و دلسوز کشور نیاز دارم. مثالهای زیادی می توان در رد وجود این موضوع زد که یک نمونه ان انفجار چند روز پیش یکی از نیروگاههای فرانسه و همچنین چندین انفجار در نیروگاههای امریکا و بلژیک در سال 2016 میلادی می باشد که مشخص می کند حقایق و واقعیتها ان جیزی که ادعا می کنند نیست و اطلاعات غلط به ملتها می دهند.. فقط برای ایجاد ترس و وحشت یک زمان انفجار چرنوبیل را خیلی بزرگ کردند اما در این انفجارات از ان همه خطراتی که در مورد انفجارات نیروگاهها و سلاحهای هسته ای می گفتند حبری نیست. (چون رسانه ها مطلقا" در احتیار خودشان بود وهر دروغی که می خواستند به خورد ملتها می دادند اما با ظهور رسانه های ازاد و همچنین فضای مجازی اگر در این موارد دروغی بگویند سریعا" افشا می شود) از انجا که شما یک رسانه معتبر می باشید بهتر می توانید این مقاله را در اختیار مسئولین کشور قرار داده ودر افشای این دروغ بزرگ که ریشه تمام زورگوییهای امریکا و استکبار جها

اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات