شناسه خبر : 107369
93/10/25 - 11:00 - 2015-1-15 10:00:36
روشنفکران پهلوی باکره بودن را ننگ می‌دانستند!
چهره سیاهی که قابل بزک کردن نیست؛

روشنفکران پهلوی باکره بودن را ننگ می‌دانستند!

رسانه های ضدانقلاب در پی بزک نمودن دوران پهلوی هستند، به نحوی که برخی نسل اولی ها را –که شاهد آن روزها بودند- نیز دچار شک و توهم نسبت به آن دوران کرده است.

گروه فرهنگی فرهنگ نیوز: یکی از تکنیک هایی که رسانه های ضدانقلاب برای تحریف تاریخ از آن استفاده میکنند، استفاده از "فراموشی تاریخی" ملت و تکرار و تاکید بر غیر واقعیت هاست، تا جایی که آن دروغ به شکل یک باور عمومی در مردم شکل بگیرد.

توضیح آنکه هر ملتی دارای دو مشخصه "حافظه تاریخی" و "فراموشی تاریخی" است که تقویت و تضعیف هرکدام از آنها در تکنیک های رسانه ای نقش به سزایی دارد. به طور مثال ممکن است شما فردی را ببینید که از وضعیت موجود بسیار گله مند است و شکایت می‌کند، بعد از 5سال همین فرد را دوباره ببینید که می گوید خوش به حال آن روزها! آن زمان خیلی بهتر بود! مشکلات وجود نداشت!! این نوع برخورد ناشی از یک فراموشی تاریخی است.

حال رسانه های ضدانقلاب با سوء استفاده از کم کاری رسانه های انقلابی در تقویت حافظه تاریخی ملت نسبت به زمان پهلوی، از این فرصت استفاده کرده و در پی بزک نمودن آن دورانند به نحوی که برخی نسل اولی ها را –که شاهد آن روزها بودند- نیز دچار شک و توهم نسبت به آن دوران کرده است. این رسانه ها با تکرار مرتب دروغ ها نسبت به خوب بودن وضعیت فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی زمان شاه یا توجیه نمودن اعمال خلاف دستگاه طاغوتی در حال نمایش دورانی با شکوه و ایده آل از دهه های 30تا 50 اند.

به طور نمونه درباره وضعیت فرهنگی کشور، این جملات بارها در رسانه های مغرض شنیده شده که "اوضاع فرهنگی امروز از زمان شاه بدتر شده است!"، "مردم در گذشته دین دارتر بودند!"، "ما انقلاب نکردیم که بی حجابی و فساد اینگونه رشد کند!"، "در ایران یک انقلاب جنسی شده و جوان ها همه فاسد شده اند"، "انقلاب نتوانست دین مردم را درست کند و مردم دین گریز شده اند!" و...

حال برای روشن تر شدن این موضوع که اولا وضعیت فرهنگی در زمان پهلوی چگونه بوده؟ و دوم این که آیا انقلاب و جمهوری اسلامی توانسته در بهبود دینداری مردم نقش ایفا کند یا خیر؟ باید به گزاره های مستند آن روزها استناد کنیم.(فرهنگ نیوز پیشاپیش از بازنشر برخی تصاویر و عناوین روزنامه ها و مجلات فاسد دوران طاغوت از مخاطبان گرامی عذرخواهی می کند.)

بر اساس مطالب منتشر شده در روزنامه ها و نشریات دوران ستم‌شاهی:

* وضعیت تلویزیون و سینما: سینمای ایران در دوران پهلوی را می‌توان یکی از فاسدترین سینماهای کشورهای منطقه و حتی جهان دانست. فسادی که در پشت دوربین ها مخفی نمانده و در جلو دوربین نیز شاهد آن بودیم. برای یادآوری این موضوع اشاره به وضعیت اغلب مجریان تلویزیون که با لباس باز و محرک در جلو دوربین ظاهر می‌شدند کافیست چرا که حتی دربرخی کشورها مانند آلمان نیز این نحوه پوشش مجریان در آن زمان مرسوم نبود.

اما در فیلم ها! صحنه های عشقی جای خود را به صحنه های جنسی داده بودند به نحوی که بسیاری از بازیگران به "ستاره های جنسی" معروف بودند. نشان دادن بدن کاملا عریان دختران و رفتارهای جنسی مردان با آنها به رایج ترین صحنه های فیلم تبدیل شده بود که بسیاری از کارگردان ها برای فروش بیشتر با یکدیگر در تولید این صحنه های غیراخلاقی رقابت می‌کردند.

برای درک بهتر این مطلب به چند تیتر روزنامه های سینمایی آن دوران اکتفا می‌کنیم و از تکرار برخی دیگر از تیترها معذوریم (*برخی واژه ها جایگزین شده اند). "شهربانی تهران: در هر روز 5تصادف از 100 تصادف تهران به خاطر توجه رانندگان به عکس های جنسی سردر سینماست"، "برهنگی سینمای ایران با آمریکا و اروپا رقابت میکند"، "با ستارگان جنسی ایران آشنا شوید! این ها خود را بمب های روابط جنسی میدانند"، "پنج دقیقه بوسه در فیلم.... دل هر عارف و عامی را خواهد برد"، "... و ... بایکدیگر ازدواج خواهند کرد! .... قرار است از این به بعد علاوه بر تلویزیون و کاباره، برای چند فیلم خوانندگی کند"و...

جوانان شهری در آن روزها استقبال زیادی از سینما و تلویزیون داشتند چرا که اولا یک پدیده جدید بود و ثانیا تصاویر تحریک آمیز، آن جوانان مذهبی را نیز به خطا می انداخت چه برسد دیگران را. دستمزد بالای این بازیگران و همچنین فروش فیلم ها موید این مطلب است که سینمای پهلوی با ابزار فساد خود توانسته بود جوانان زیادی را به خود جذب کرده و فروش گیشه داشته باشد؛ که اگر این روند ادامه پیدا می‌کرد، امروز پورنوگرافی، آرزو و افتخار بازیگران زن ایرانی بود.

* وضعیت مجلات و مطبوعات: در مطبوعات سیاسی و عمومی کمتر از مباحث غیر اخلاقی سخن به میان می آمد، اما در عوض تخریب چهره‌ی دین و مرتجع خواندن قوانین اسلام، تخریب و توهین به علما و نهادهای دینی، ترویج غرب گرایی و روحیه‌ی خود کم بینی، توهین به انقلابیون و مسلمان معترض به حکومت فاسد و تبلیغ سبک زندگی غربی به وفور دیده میشد. نشریه "زن روز" و "اطلاعات هفتگی" نیز مسئولیت مستقیم ترویج تفکر فمنیستی درباره زن را برعهده داشت و علاوه بر انتشار تصاویر نامناسب؛ از نظر فکری جامعه را به سمت بی اخلاقی و دین ستیزی سوق میداد.

اما دو دسته مطبوعه دیگر نیز در آن زمان به انتشار می‌رسید که مسایل اخلاقی را به عیان زیرپا میگذاردند، یکی مجلات زرد که اغلب با انتشار تصاویر نیمه برهنه بازیگران، ورزشکاران و غیره به فکر جذب مخاطب بودند، دیگری مجلات پورن که تصاویر و داستان های جنسی را به طور کامل منتشر میکردند.

مجلات زرد که مخاطبان زیادی نیز داشت علاوه بر انتشار تصاویر غیراخلاقی، تلاش داشت تا فساد جنسی را در خانواده ها به صورت نیمه محسوس رواج دهد. به طور مثال صفحه "کی عاشق کیه؟" یکی از صفحات محبوب برخی این مجلات بود که در آن روابط مثلثی و ضربدری ترویج میشد. برای نمونه به سراغ چند چهره مشهور ورزشی یا سینمایی یا خواننده می‌رفتند و این سوال پرسیده میشد که عاشق چه کسی هستی؟ در نتیجه آن میشد که مثلا فلان فوتبالیست عاشق یک خواننده زن است و آن خواننده عاشق ارتباط با یک بازیگر مرد و آن بازیگر مرد، به اندام بهمان رقاصه علاقه دارد و الی آخر...  یا در صفحه "عکس هایی که تجدید نمیشوند" برخی از این مجلات تصاویر ارتباط های عاشقانه و جنسی پشت یا جلو دوربین بازیگران را منتشر می‌کرد و با این استدلال که این دو بازیگر ممکن است دیگر باهم بازی نکنند آنها را تجدید ناپذیر میخواندند.

البته در این میان مجلات مد را نیز نباید فراموش کرد که با ترویج مدهای لباس غیر اخلاقی، عملا فضای پوشش  کشور را به دست گرفته بودند و در هر ماه و فصل با ترویج یک نوع لباس که عمدتا بر جنبه های جنسی بدن توجه داشت، فضای شهر و خیابان ها را نیز به یک فضای فاسد و تحریک آمیز تبدیل کرده بودند.

مجلات مستهجن نیز نیازی به توضیح ندارد که انواع فساد و فحشا در آنها به انحای مختلف ترویج می‌شد. در این زمینه تنها به گفتگوی مدیر یکی از این مجلات با یک نشریه زرد اشاره میکنیم که در آن گفته می‌شود این موسسه  4مجله را به صورت هفتگی چاپ می‌کند که همه دارای محتوای جنسی است: "امروز ما در اغلب شهرهای کوچک و بزرگ ایران مشتری داریم، در شهرهای کوچک و عقب مانده ممکن است برخی نخواهند مجله مارا در جلو چشم ها بخرند، برای همین ما مشترکان زیادی در این شهرها و روستاها داریم که مجلاتمان را به خانه هایشان می‌فرستیم" وی همچنین در بخشی دیگر می گوید "آرزوی من و تلاش مجموعه من آن است که در سال 60 دیگر هیچ دختر بالای ده سال باکره در تهران وجود نداشته باشد و این ننگ عقب ماندگی از چهره ایران پاک شود".

* وضعیت شهری: وضعیت غیراخلاقی در شهرها به ویژه شهرهای بزرگ را کمتر کسی می‌تواند فراموش کند. وجود صدها کاباره، کازینو، استخر مختلط، مراکز فروش دختران و ... چیزهایی نیستند که فراموشی تاریخی ملت آنها را در برگیرد اما برای یادآوری بد نیست به چند نمونه اشاره کنیم.

تبلیغ کاباره ها و دانسینگ ها درست مانند رستوران ها و خیاط خانه ها در روزنامه به چاپ می‌رسید. حتی فراتر از آن برخی روزنامه های عمومی اقدام به انتشار رپرتاژ از کاباره های خاص میکردند. به طور نمونه زمانی که هایده کاباره خود را در تهران افتتاح کرد، رپرتاژ آن تیتر یک برخی روزنامه ها شد، بعدها نیز گزارش هایی از رقابت کاباره او با کافه بی قرار که متعلق به یکی از خواننده های مشهور بود (و در یک خیابان قرار داشتند) در صفحات روزنامه ها منتشر می شد. کاباره های بسیار دیگری نیز به شهرت رسیده بودند، که از میان آنها کاباره شکوفه نو، محلی بود که اغلب رجال سیاسی به آن میرفتند و بسیاری خوانندگان مشهور در آن اجرای موسیقی و رقص میکردند.

ماجرای وجود خانه های فساد که در آن برای ثروتمندان و درباریان "دختر" فراهم می نمودند، از غم انگیزترین اتفاقات دوران منحوس پهلوی است. کارکرد این خانه ها اینگونه بود که برخی زنان فاحشه که با ثروتمندان و کاخ شاه یا دولتیان ارتباط داشتند، اقدام به جذب دختران زیبا و خوش اندام می‌کردند. آنها برای این کار با انتشار آگهی استخدام دختران در روزنامه ها و یا به کمک رابطین خود در شهرها و روستاها، دختران مورد نظر را شناسایی  و در خانه هایی گروهی نگهداری می‌کردند، سپس آنها را برای تن فروشی به خانه مردان هوس باز -که اغلب افراد سرشناس شهر بوده و مایل به حضور در کاباره نبودند- می فرستادند یا برای آنها مکان خلوت را آماده می‌کردند.

محله شهر نو و افرادی چون "پری بلنده"، "ناهید اهوازی"، "مژگان" و "جمشیدی" برخی از این خانه دارن مشهور بودند که تقریبا همه مردم آن ها را می شناختند و حتی در روزنامه اطلاعات –همان زمان- گزارش کاملی از نحوه کار این خانه ها و این افراد منتشر شد که البته خبرنگار این روزنامه به خاطر انتشار این مطلب از سوی دربار توبیخ شد. در روزهای ابتدای انقلاب اسلامی، تنها در خانه های متعلق به پری بلنده بیش از 1200 دختر نگون بخت دستگیر و به مجتمع پرورش اخلاقی فرستاده شدند، خود او نیز به دستور قاضی تیرباران شد.

کاخ جوانان از دیگر مراکزی بود که مستقیما توسط فرح پهلوی راه اندازی شده و در آن استخر مختلط، کافه، سینما، سالن بیلیارد و سالن مطالعه ویژه جوانان وجود داشت. کاخ جوانان در مدت کوتاهی از تهران تا سنندج و کرمان و رشت و تبریز و اصفهان و... شعب خود را افتتاح کرد و جمع زیادی از جوانان را به عضویت در آورد. در بسیاری از این کاخ ها، علاوه بر ایجاد فضای تفریحات و روابط غیراخلاقی، دوره های آموزشی مختلف برای ترویج تفکر و سبک زندگی غربی و تحقیر تفکر دینی برگزار میشد.

وضعیت غیرقابل باور تفرج گاه ها، مراکز ورزشی، سواحل دریا، فروش و تبلیغ مشروبات الکلی، رواج قمارخانه ها، تبلیغات آلوده به تصاویر غیراخلاقی، حضور زنان با پوشش نامناسب در خیابان ها و نبود نشانه های دینی و اسلامی در شهر از دیگر معضلاتی بودند که شهرهای ایران را در برگرفته بود.

* وضعیت حوزه های علمیه: حوزه های علمیه که باید مرکز حفاظت و صیانت از دینداری مردم باشند، در این دوران حال و روز خوشی را سپری نمیکنند. آیت الله امامی در خاطرات خود میگوید: من در دوران منحوس پهلوی به اصرار خانواده وارد طلبگی شدم –البته بعدها خودم علاقه پیدا کردم اما آن زمان دوست نداشتم- آن زمان هیچ کس به حوزه نمی آمد به همین خاطر من در درس های خودم هیچ هم مباحثه ای و هم سنی نداشتم، لاجرم با برخی طلبه های سطح بالاتر بحث میکردم. بسیاری از هجره های مدرسه ماراهم به بازاری ها داده بودند و شده بود انبار اجناس آنها، به همین خاطر حتی حجره مناسبی برای شب ماندن وجود نداشت". یا آیت الله طباطبایی در خاطرات طلبگی خود میگویند: "هیچ وقت آن سال ها را فراموش نمیکنم، شنبه تا چهارشنبه کلاس میرفتیم و درس میخواندیم، پنج شنبه و جمعه میرفتیم کارگری و بنایی میکردیم تا خرج هفته را دربیاوریم. بسیاری از شبها حتی پول خرید یک نان را نداشتیم. یادم هست که برخی طلبه ها که وضع خانواده شان مناسب تر بود برای استحمام به حمام عمومی میرفتند اما اغلب طلبه ها مجبور بودند در کنار حیاط با یک تشت آب استحمام یا غسل کنند، چون هیچ امکانی برای طلبه ها نمی گذاشتند".

از وضعیت سخت معیشت طلاب در آن زمان که بگذریم، دو مسئله اصلی دیگر نیز حوزه ها را درگیر کرده بود. یکی توهین ها و تحدیدهای مکرر حکومت و برخی مردم که اجازه فعالیت آزادنه را از طلاب گرفته بود، دیگری مسئله بروز انحراف فکری در بسیاری از روحانیون و طلاب علوم علمیه برخی خاطرات حضرت امام یا دردنامه ایشان در منشور روحانیت موید این انحرافات است که اهل علم از آن باخبرند.

و دیگر: فرصت این نوشته اجازه نمیدهد تا درباره فساد اخلاقی شخص شاه و دیگر درباریان، تهیه و توزیع سازماندهی شده موادمخدر توسط برخی درباریان، تلاش ادارت دولتی و ساواک برای از بین بردن هیات ها و مساجد، محیط غیراخلاقی و زننده دانشگاه ها، تعلیم دروس و مباحث منحط غربی، سرگرم نمودن مردم به لغویات و غافل نمودن از مسایل اصلی کشور، ترویج فرنگ زدگی و اسلام ستیزی، تلاش برای از بین بردن زبان فارسی و غیره اشاره کنیم.

اما همین مقدار توجه نمودن به وضعیت اخلاقی و فرهنگی کشور در آن دوران نشان می‌دهد که آنچه ضدانقلاب به دنبال تطهیر آن است، آلوده تر از آنیست که با آب دریاها بتوان آن را پاک نمود چه رسد با تلاش چند روزنامه و شبکه ماهواره ای. البته در این میان نباید کم کاری و شاید حیای رسانه های انقلابی در افشای ماهیت رژیم شاهنشاهی را نادیده گرفت، کم کاری و تعللی که موجب به طمع انداختن رسانه های معلوم الحال برای تحریف تاریخ و بزک نمودن چهره حکومت منحوس پهلوی شده است.دیدگاه ها

منظورتون چیه؟ یعنی این فسادی که الان خوندی که گوشه کوچکی از فساد بزرگ اون دورانه کمتر از فساد الانه؟!!!!!!!!!!!!!!! مگه اینکه منظورتون از فساد اخلاقی یه چیز دیگه باشه و این مسائل رو اصلا فساد ندونید!!!!!!! تازه ببین اون دوران ابراز تبلیغات و اشاعه فحشا مثل امروز تو سطح جهان نبوده و اونا اینجوری میکردن !! اگه این دوران بودند دیگه واویلا......
سیاست قدیمی انگلیسی ها بوده مردم را سرگرم شکم و زیر شکم کن (بعدها دود هم به آن اضافه شد) دیگر با حاکم و پول کشور و فساد دربار و ... کاری ندارند، کسی که غرق در شهوت شد دیگر انگیزه اجتماعی و کار سیاسی و اینها ندارد. بی خیال حکومت فقط به دنبال جنس خوب و ارازان است.
خیلی برام جالب بود بعضی از این اسامی و تیتر هارو سرچ کردم. چیزایی اومد خیلی بدتر از اونی که نوشته بودید. واقعا تلویزیون بعد انقلاب خیانت کرده که هرسال توی 22بهمن این ها رو نشون نداده. اگه نشون داده بود اونوقت بعضی ها مثل +خانم سمانه این طور حرف نمیزدند
الان برای لخت شدن یه نفر مثل گلشیفته همه کشور به هم ریخته و همه صداشون در اومده. من بعضی فیلمای قبل انقلاب رو دیدم. جلوی دوربین لخت مادرزاد میشدند. تو اغلب فیلم ها هم بود. یا میرفتن حموم یا رو تخت با طرفشون میخوابیدن و... واقعا دم امام خمینی گرم که ما به مردم "غیرت" داد که حالا نمیتونیم لخت شدن یه بازیگرمون رو اونم تو خارج تحمل کنیم
راست میگه زیاد نبین واقعا منم یک بار فقط امتحانی ببینم چی بوده رفتم یدونشو دیدم و فهمیدم گویا دست هالیوود رو از پشت بستن تو موضوع حال و حول
ناشناس جان! الان که با همین چادر بی بی فاطمه زهرا همین کارا رو میکنن خیلی شیک و پیک. تو خیابون، اداره، دانشگاه، پشت دوربین یا با دوربین خاموش!
ببخشیدا دوستان عزیزی که نظر دادین نظراتتون محترم. ولی یه نظر کوچیکی به شهرهای بزرگ به همین تهران الان بندازین ببینین توی آپارتمانهای مثلا مسکونی چه میگذره. یا پارکهامونو ببینین . کمتر از لخت شدن نیست. درسته که اون زمون هم بوده ولی باید الان هم وضع جامعرو یه نگاهی بندازیم . آقای ناشناسی که غیرت داری گلشیفترو نبینی شما مواظب خواهر ومادرت باشی کار بزرگی کردی. فکر نکنم بحث آنچنان کارشناسانه ای باشه که نفهمین. خیلی سادست وضع جامعمون کمتر از آن زمان نبوده با این قرصهای روان گردان و شیشه هایی که جوان ها میکشن.
بله الانم فساد هست. اما فکر کنید اگر همون روند زمان پهلوی تا الان ادامه داشت، الان چه وضعی داشتیم. الان تازه بعد 40سال تازه داریم شبیه اون روزها میشیم و فسادمون داره زیاد میشه. اما اگه همون شیب ادامه داشت الان چه وضعی داشتیم؟؟ به قول اون آقا دختر بالای 10ساله باکره نداشتیم (کی؟ سال60!) به نظرم اگه همون رژیم فاسد بود الان امار حرامزاده هامون از حلازاده هامون به مراتب بیشتر بود دوست خوبم یکم به حرفم فکر کنید ..
خیلی خنده داره که میخوان مردم ما را نوعی بیشعور فرض کنن. مردمی که هیچگاه خاطرات تلخ دوران پهلوی را از یادها نخواهند برد. دورانی که سمپاشی بی غیرتی را در ایران شعله ور کرد.
خوب این متن شما کجاش نغض این جملات بود ه "اوضاع فرهنگی امروز از زمان شاه بدتر شده است!"، "مردم در گذشته دین دارتر بودند!"، "ما انقلاب نکردیم که بی حجابی و فساد اینگونه رشد کند!"، "در ایران یک انقلاب جنسی شده و جوان ها همه فاسد شده اند"، "انقلاب نتوانست دین مردم را درست کند و مردم دین گریز شده اند!" هنوز هم این سوالات هست و کسی نمیتونه جوابش رو بده مگر اینکه سرش رو مثل کبک توی برف کرده باشه
ینی واقعا به نظر شما اوضاع الان بدتر از اون موقع هستش? ضمنا اگه اوضاعمون هم بد باشه که هست یکی از دلایلش من و شماییم ک نه امر به معروف میکنیم نه هیچ کار دیگه اونوقت منتظریم که مثلا دولت وارد شه همه چی رو درست کنه
واقعا کامنتای دوستان خنده داره،شما گویا اطلاعی از آمار جرم و جنایت در حال حاضر ندارید،هر روز بسیاری از مردا یا زنهای شیشه‌ای و معتاد که تعدادشون هم خیلی‌ زیاده دارن بچه‌ها و یا خانوادشون رو به نوعی میکشند و از بین میبرند،واقعا وضعیت افتضاحی شده
ایکاش متدینین ودینداران آن زمان را هم با دینداران ومتدیین امروز به تصویر میکشیدی و ملاحظه میکردید که آن زمان متدینین دینداران واقعی بودند
شما آمار دینداران را دارید؟ یا دینداران باید پیش شما کارت بشکن؟! این چه استدلالیه که شما می کنید؟روایت داریم اولیای الهی در بین مردم مخفی اند.
اونهائی که مثل من در دهه ۵۰ نوجوون بودن و دائم در مقابلشون فیلمهای سراسر فساد غربی و فیلمهای فارسی بود و وسیله تفریحی دیگری نداشتن یادشون هست. ولی خیلی از همون نوجوانان تا انقلاب شد عوض شدن. کی میتونه باور کنه که بفاصله یک نسل از دهه بیست که زنهای ما پوشیه و یا روبنده میپوشیدن (مثل دوره قاجار و اوائل دوره پهلوی تا قبل از کشف حجاب) تا نسل بعدی در دهه چهل اونقدر اوضاع فرق کرد که بعضی از دخترها بدون هیچ شرمی مینی ژوپ میپوشیدن. جی شد خیلی از همون خانمها شدن حجابی؟ چی شد که جوونا شدن کزبرالحدید همچون پاره های پولاد و انقلاب کردن و صدام رو شکستنش . راستی اون جوونا چی میشدن اگه انقلاب نشده بود ؟ اما اونها رو هیچکس بزور مؤمن و انقلابی نکرد بلکه چون انقلاب اسلامی شرایط را فراهم کرد توانستند راه درست رو انتخاب کنن. برعکس بعضیها هم انتخاب کردن که با ضد انقلاب همصدا بشن. خلاصه اینکه هردو شرایط لازمه، محیط سالم و انتخاب شخص. همین الان هم اگه کسی بخواد فساد کنه با اینکه شرایطش مثل زمان پهلوی مهیا نیست میتونه بره دنبالش
خدا رو شکر می کنیم که شر این خاندان سراسر فساد رو از سر مردم ایران کم کرد،البته با لطف خودش و امام زمان(عج)،زحمات بسیار زیاد خمینی کبیر(ره) و حمایت مردم خوبمون
اگه يكم انصاف داشته باشيم ميبينم اينطور هم نيست اين جلسات غزا براي ابا عبدالله دعا هاي ندبه نماز هاي جماعت اون موقع كجا بود بالاخره همه بايد همت كنند خيلي ها در زبان ميگن اوضاع خراب شده فساد همگير شده بعد كه به رفتار و منشش نگاه ميكني ميبيني خيلي هم بدش نمياد بيحجابي زياد بشه. وقتي ميگي مگه امر به معروف واجب نيست كلي بهونه ميتراشه كه اوضاع خراب تر از اين حرف هاست كه با اين چيزا درست بشه واقعا شده تصميم بگيريم تو زندگي مون يك نفر ولو يك نفررو با قران اشنا كنيم با حجاب آشنا كنيم هزينه كنيم چه از وقت و چه از مال اگه شده حرفتون درست ولا لطفا نظر نديد چون اون دنيا بايد جواب بدين
نه این که الان زن و مردهای متاهل با هم رابطه ندارند و دیگه عرف شده - مرد متاهل زن و بچه دار خیلی راحت میره خواستگاری خونه های فحشا هم که افتاده دست خودشون و ازش کاسبی میکنن و برای خودشون هم کم نمیذارن
اون موقع تلاش میشد به ظن حکومت شاهنشاهی، مردم با فرهنگ بشن!!! اینطور نبود که فقط آزاد باشه. حالا شما ببینید که اون فسادهای وحشتناک سازمان یافته (مثل اینکه دختر مردم رو ببرن یک جایی زندانی کنن و...! کشور به این بی در و پیکری؟!) حالا با این جمعیت الان، اگه اون حکومت بود، الان معلوم نبود که من و شما پدرمون کی بود!!!! سر مردم رو گرم میکردن و هر کاری دلشون میخواست میکردن. الان چرا بعضی ها هی سعی میکنن به اسم آزادی، همون سرگرمی های قبل رو برگردونن؟ شاید میخوان مثل اون موقعا بچاپن و مردم هیچی نگن!! العاقل فی الاشاره
چطور میشه اونهائی که در اون دوره زندگی نکردن در باره زمان پهلوی قضاوت کنن. اگه اوضاع خوب بود مردم انقلاب نمیکردن. چرا بعضیها سعی دارن کار پدران و مادرانشون رو زیر سؤال ببرن؟ اوضاع بد بود، تازه با توجه به اینکه جمعیت کشور کمتر از نصف جمعیت امروزی بود و هیچ تحریمی وجود نداشت آیا حلبی آباد نداشتیم توی هر شهر ایران؟ چند درصد ایران با سواد بودن؟ درصد مرگ و میر از بیماریها ؟ جند روستای ایران برق و جاده داشتن؟ ساختن یک کشور آسون نیست. جمهوری اسلامی بر خلاف رژیم شاه اشاعه فساد نمیکنه، اما اگه کسی اسرار بر فساد و گناه کردن داشته باشه حتی در زمان امام علی(ع) هم اگه باشه راهش رو پیدا میکنه.
به نظرم انقلاب به نسل ما خیلی خدمت کرد، الان اعتکاف های دانشجویی، هیات محرم، دعای عهد، نماز جمعه و.... نگاه کنید، پرداز جوون های هم سن و سال ماس. این متن رو که خوندم پیش خودم فکر کردم اگه الان همون رژیم سر کار بود، من میرفتم سینما یا هیات ک یه لحظه تردید کردم و خدا رو شکر کردم که پدرم انقلاب کرد
مرگ وننگ ابدي بر خاندان سراسر فساد ومنحوس پهلوي كه مملكت را با خوشگزراني هاي خودشان با پول ملت سالها از پيشرفت وترقي و تمدن عفب نگهداشتن از نظر فرهنگ و حجاب و بي ناموسي در دنيا تك بودن.الان درست است يك عده با اعتقاد وايمان كم بعضي مسائل شرعي وديني را رعايت نميكنند ولي اگر نهاد خانواده وساير نهادهاي جامعه دست به دست هم دهند وغيرت ديني داشته باشند بيشتر مشكلات فرهنگي حل ميشود.
اگر اون دوران فساد زیاد بود لااقل مردم اینقدر مثل الان گشنه و بی پول و بدبخت نبودند که برای گرفتن یک کیسه برنج و چندتا مرغ منجمد 6 ماهه 3 روز وقت بذارن اون موقع فقط یک دغدغه داشتن ولی الان هزار جور بدبختی دارن از بی پولی و فساد و اعتیاد و همجنس بازی و خیانت زن و مرد متاهل به همدیگه و . . .
مطمئنید؟؟؟؟ از فرهنگ جان میخوام یه گزارش از فساد مالی دربار و درآمد بی سابقه در تاریخ از نفت و وجود هزاران هزار حلبی آباد و کپر و روستا و بدبختی و فقر گزارش تهیه کنه. خانم حسابی! اون زمان خوردن نون گندم افتخار و با کلاسی بود! می فهمی یعنی چی؟؟؟؟ نا شکری هم حدی داره. مطمئنم شما یکی وضع مالیت خیلی خوبه که انقدر ناشکری
اینا که می گین مربوط به مردم و مسوولان پایین دست بوده من یه جایی خوندم خود سرکار خانم شهبانو با مردان زیادی رابطه داشته مثل شوهرش که می گن «بر برابر دخترهای موبور نمی تونسته مقاومت کنه»!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
همه ما نمی توانیم انکار کنیم که فحشا و بی بندوباری در زمان شاه نبوده همه خوب می دونیم بوده با دیدی عمیق تر نگاه کنیم صدای و سیما دارای یک شبکه اجتماعی (فقط خط ثابت تلفن اون هم فقط اشراف) تی وی (یک کانال اون هم اشراف) بوده و رادیو داری چند کانال بیشتر نبوده حال فرض کنید الان شاه حکومت میکرد سطح شبکه های اجتماعی نبودن فیلتر (زیاد خواهی ما ایرانی ها فراموش نشود و کنجکاوی کودکانه )3600 کانل ماهواره ازادی شبکه های سکسی و .... الحق ما الان کجا بودیم و در چه وضعیتی (اقتصادی که واردکننده خالص )فرهنگی به غارت رفته (بردن اثرات باستانی و...)اجتماعی فقط سکس و .. انقلاب : 1- ایجاد مراکزخانه بهداشت در شهرستان ها 2-ایجاد شبکه های تی وی اسلامی مغایر با غیرت های جامعه (هرزن برای شوهرش محرم است و حریم ها باید رعایت شود) 3-ایجاد خط تلفن همراه (که خدایی هم اوایل خوب استفاده میکردیم باسیاست غربی ها و ... ایننیز به فساد کشیده شد ) 4-ایجاد استفاده از اینترنت (این نیز شامل بند بالا میگردد 5-بازسازی نسل جوان 6- خواهشا با دیدعمیق و سالم نگاه کیند جوانی فقط در خوردن اب جو ویسکی و .... نیست جوانی فقط حال و ..
با توجه به حجم سرمایه گزاری غرب و تعدد شبکه ها و سایت های منحرف و شبهه منحرف و تلاش اذناب شان . الان که به جامعه نگاه میکنیم خیلی بهتر شده . فقط کافیه ترکیه را یا اذربایجان را با ایران مقایسه کنیم .

اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات