شناسه خبر : 125518
94/3/5 - 09:11 - 2015-5-26 09:11:46
آیا داعش توان حمله به ایران را دارد؟
افزایش احتمال جنگ نیابتی در مرزهای کشور

آیا داعش توان حمله به ایران را دارد؟

در چند روز اخیر مقامات کشور نسبت به نیات شوم دشمن در اطراف ایران هشدارهایی داده اند و امیر احمد پوردستان، فرمانده ارتش نیز از تحرکات داعش در مرزهای غربی خبر داده است.

 گروه سیاسی فرهنگ نیوز، امیر جعفری: بعد از بیانات مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین (ع) که نسبت به قصد دشمنان ایران برای کشاندن جنگ نیابتی به نزدیکی مرزهای ایران هشدار دادند، میر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش طی سخنانی به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در صحن علنی مجلس گفت: امروز با چهره تازه‌ای از تهدیدات روبرو هستیم که از نظر نوع، شکل و اندازه با گذشته فرق دارد. نیروهای تروریستی و تکفیری در نزدیکی مرزهای ما هستند. در سال گذشته همین موقع بود که ستاد کل نیروهای مسلح به ما ابلاغ کرد که تروریست‌ها در جلولا و سعدیه هستند و گام بعدی آنها خانقین بود که می‌خواستند به کشور ما بیایند.این گروهک‌های داعش در استان‌های مرزی ما فضاسازی کرده بودند و زاغه مهمات و نیرو پیش‌بینی و آماده کرده بودند تا در زمان ورودشان با ترور، انفجار، آشوب کنند که توسط سربازان گمنام کشورمان خنثی شد.

پوردستان همچنین از افزایش فعالیت نیروهای داعش در افغانستان و پاکستان خبر داد و از لزوم افزایش توان نیروهای زمینی ارتش و سپاه گفت. این بخش از اظهارات فرمانده نیروی زمینی ارتش از اهمیت بسیاری برخوردار است. تاکتیک نیروهای تروریست تکفیری بر روی زمین است و آنها توان حملات هوایی و دریایی را ندارند. بنابراین برای از بین بردن مواضع تروریست ها در خارج از مرزها توان هوایی بیشتر به کار می آید اما در صورت ورود به مرزهای کشور این نقش نیروهای زمینی است که پررنگ تر می شود.

اما سوالی که بعد از هشدار مقامات ایرانی نسبت به افزایش تحرکات داعش در اطراف ایران به ذهن خطور می کند این است که ایران چه راهبردی را برای مبارزه با نیروهای شبه نظامی تروریست در نظر گرفته است و آیا قصد داعش برای ورود به جنگ با ایران تا چه میزانی جدی است؟

ثباتی که خار چشم دشمنان است

هر حرکتی از سوی نیروهای دشمن دارای انگیزه هایی در پس آن است. بعد از جنگ هشت ساله تحمیلی عراق بعثی علیه ایران، کشور از ثبات قابل ملاحظه ای در اکثر حوزه ها برخوردار شده به نحوی که مسیر آبادانی در دولت های مختلف و به روش های گوناگون پیگیری شده است. این در حالی است که بیشتر کشورهای منطقه درگیر نزاع های بی پایانی درون و بیرون مرزهای خود هستند. از این رو گویا سعودی ها بیش از همه نگران ثبات داخلی ایران و رشد اعتبار سیاسی ایران در جهان هستند که باعث می شود پدرخواندگی سعودی ها برای منطقه بیش از گذشته از اعتبار ساقط شود.در همین رابطه دبیر شورای عالی امنیت ملی شمخانی با اشاره به فتنه طراحی شده از سوی نظام سلطه و ایادی منطقه‌یی آن در خصوص ایجاد اختلافات قومی و مذهبی و با سوء استفاده از عناصر خودفروخته؛ هدف آن‌ها را مقابله با آبادانی در منطقه و درگیر کردن ظرفیت‌های داخلی کشور و جلوگیری از هم‌افزایی و پیشرفت ملت ایران عنوان کرده است.

در کنار ثبات و امنیت مثال زدنی ایران در منطقه پر آشوب خاورمیانه، افزایش نفوذ و قدرت تاثیرگذاری تهران نیز بیش از گذشته نمود یافته است. با سقوط طالبان در افغانستان و صدام در عراق، بیشترین منافع متوجه ایران شد. حکومت هایی در این دو کشور بر سر کاربودند که تا پیش از آن در زمره تهدیدات اصلی علیه کشور محسوب می شدند اما پس از سرنگونی طالبان و صدام، ایران تنها کشوری بود که بالاترین میزان نفوذ را در این کشورها به دست آورد.

اما در سوی دیگر، عربستان سعودی با پشتوانه مالی هنگفت نفتی که در اختیار دارد به روش های مختلفی سعی کرده در  سالیان اخیر با ایران موازنه سازی کند و بتواند برای خود نقش فعالی را در خاورمیانه ایفا کند. هرچند تلاش های این رژیم در سیستم های حاکمیتی برخی از کشورهای عرب منطقه موثر واقع شده و توانسته آنها را همراه خود سازد لیکن در میان ملت های منطقه، رژیم آل سعود منفورترین رژیم در نظرسنجی ها بوده است. برای همین عربستان برای جبران این نقیصه بزرگ راهی را برگزیده که در راستای طرح آمریکا و اسرائیل قرار دارد. از بین بردن بازوهای استراتژیک ایران در منطقه و درگیر کردن ایران در جنگ های نیابتی برای تحلیل بردن قدرت ایران در منطقه، راهبردهایی هستند که در چند سال اخیر به شدت از سوی عربستان و کشورهای حامی آن در حال اجرایی شدن هستند. 

در واقع داعش را  می توان طرح سعودی ها برای مبارزه با نفوذ ايران در منطقه دانست. نبرد کنونی داعش در عراق در واقع نبرد سعودی علیه ایران به ‌جهت تسلط بر خاورمیانه است. منطقه تحت سیطره داعش منطقه ای وسیع از خاک سوریه و عراق است و این گروه تروریستی همچنان به پیشروی خود ادامه می دهد. در صورتیکه اگر پشتیبانی مالی کشورهای شیخ نشین خلیج فارس  نبود، قدرت این گروه بعد از بیش از دو سال می بایست تحلیل می رفت. 

نبرد در بغداد و دمشق

ایران در عراق و سوریه در حال نبرد با داعش و گروه های تروریستی مشابه با آن است. راهبرد ایران در مقطع کنونی از بین بردن فتنه از نطفه است و برای همین کار نیز حزب الله لبنان نیز به صورت فعالانه ای علیه نیروهای تروریست در سوریه وارد جنگ شده است. در ماه های اخیر حمایت ایران از ارتش عراق و سوریه توانسته نقش به سزایی را در موفقیت های بی نظیر آنها در عقب راندن گروه های تروریستی ایفا کند. اما ضعف ساختاری ارتش عراق، این فرصت را به داعش داده تا با استفاده از این ضعف به راحتی شهرهای جدیدی را تحت اشغال خود در آورد و خود را به بغداد نزدیکتر کند. 

داعشی در امتداد خطی مستقیم در حاشیه فرات قلمرو خود را از عراق به سوریه وصل کرده است. مناطق تحت کنترل داعش با رنگ سیاه و مناطقی که در انها درگیری وجود دارد رنگ قرمز مشخص است.

هجوم عربستان به یمن، فصل تازه ای را در تحولات خاورمیانه باز کرد. رژیم سعودی برای از بین بردن نفوذ ایران در کشورهای عربی دست به هر کاری می زند و این اقدامات ایذایی سعودی ها تاکنون به قیمت جان هزاران انسان بیگناه تمام شده است. عربستان برای مشروعیت بخشیدن به اقدامات خود اصطلاح هلال شیعی را باب کرده تا با ایجاد جو ایران هراسی، شیعه ستیزی را توجیه کند اما علی رغم همه سرمایه گذاری های انجام شده، نفوذ معنوی ایران در میان ملت های منطقه بیشتر از گذشته شده و ایران به جای اصطلاح هلال شیعی، "محور مقاومت" را مطرح ساخت.

هزینه تراشی برای محور مقاومت در عراق، سوریه، یمن و لبنان، محورهای اصلی طرح سعودی - آمریکایی است اما ایران نیز می بایست به عنوان مهمترین کشور مقاومت، هزینه های بیشتری پرداخت کند؛ بنابراین ورود مستقیم ایران در جنگ ها، در دستور کار قرار گرفته است. امری که فرماندهان نظامی کشور مبنی بر افزایش تحرکات گروه های تروریستی در نزدیکی مرزهای ایران هشدار داده اند. 

حال که درگیری های لفظی در حال ورود به فاز جدید نبردهای عریان تر در جبهه های واقعی است، آیا ایران طرحی برای مقابله با تروریست ها و حامیان آنها در صورت تهدید مرزها خود دارد؟ به هر حال هر درگیری هزینه های خاص خود را نیز دارد و می تواند آسیب پذیری های پیش بینی ناپذیری را نیز رقم بزند. اما از بعد توان مقابله ایران با داعش در مرزهای غربی کشور که بیشترین فعالیت ها را در حال حاضر در این ناحیه دارد، تهران توانسته تا به امروز موفق عمل کند. 

عقب نشینی داعش در اولین تحرک جدی به سمت مرزهای ایران

درست در تابستان سال گذشته بود که خبرهایی از نزدیکی داعش به 50 کیلو متری مرزهای کشور در رسانه ها منتشر شد و به دنبال آن نیز مقامات آن را تایید کردند. نیروهای داعش در حالیه به پیشروی های خود ادامه می دادند، توانستند دو شهر کوچک در استان دیاله به نام های السعیدیه و جلولاء در شرق عراق را به تصرف خود درآورند. این دو شهر در نزدیکی مرز عراق با ایران یعنی مرز خانقین (مرز خسروی در استان کرمانشاه)هستند. ایران در آن زمان برای مقابله با خطر آنی داعش، سریع واحدهای توپخانه ای خود را به مرز غربی گسیل داشت و برای رصد تحرکات دشمن تا داخل خاک عراق نیز نفوذ کرد. فرمانده نیروی زمینی ارتش این موضوع را اینگونه شرح می دهد: 

"نیروهای تکفیری و تروریستی در نزدیکی مرزهای ما هستند و در گذشته داعش برای ورود به ایران زاغه مهمات پیش‌بینی کرده بود. در سال گذشته همین موقع بود که ستاد کل نیروهای مسلح به ما ابلاغ کرد تروریست‌ها در جلولا و سعدیه هستند و گام بعدی آنها خانقین بود که می‌خواستند به کشور ما بیایند. این گروهک‌های داعش در استان‌های مرزی ما فضاسازی کرده بودند و زاغه مهمات و نیرو پیش‌بینی و آماده کرده بودند تا در زمان ورودشان با ترور و انفجار، آشوب کنند که توسط سربازان گمنام کشورمان خنثی شد. اما ما در کمتر از سه‌روز، پنج تیپ رزمی را برای مقابله با آنها سازمان‌دهی کردیم و نیروهای پیاده و بالگرد شناسایی ما تا ٤٠ کیلومتر به داخل خاک عراق رفتند و توپخانه‌هایمان را ثبت تیر کردیم." 

مرز ایران و عراق در نزدیکی خانقین. ایران و عراق دارای 1500 کیلومتر مرز مشترک هستند.

گروه 33 توپخانه ای نزاجا در کردستان مستقر شده و به گفته فرمانده این گروه، در صورتی که داعش در 40 کیلومتری مرز ایران وارد شود مورد حمله آتش شدید توپخانه ای گروه 33 قرار خواهد گرفت. آذرافروز، فرمانده گروه 33 توپخانه نزاجا با تاکید بر تاثیرات بازدارندگی گروه 33 در رابطه با تحرکات دشمن در دیماه سال قبل خاطرنشان ساخته بود: انتقال دو گردان دوربُرد گروه 33 به کردستان حتی تحرکات و دسیسه های گروهک های پیش پا افتاده را نیز به شدت کاهش داد.

نیروهای شیعه عراقی سدی محکم در مقابل داعش

اما در کنار اقدامات تهران در مرزهای خود، باید به تجهیز و آمادگی نیروهای شیعه عراقی در مبارزه با داعش نیز اشاره کرد. نیروهای حشد الشعبی (بسیج مردمی) عراق در یکسال اخیر و به دنبال فتوای آیت الله سیستانی سازماندهی شده اند و در زمانی که ارتش عراق متحمل شکست های سنگین و غافلگیرانه ای از سوی داعش می شد، این نیروهای مردمی شیعه در عراق بودند که با هجوم به مناطق تحت اشغال داعش، مناطق استراتژیکی را آزاد کردند. در حال حاضر و پس از عقب نشینی ارتش و پلیس عراق از شهر الرمادی در استان الانبار، این نیروهای مردمی هستندکه توانستند جلوی پیشروی داعش را به سمت بغداد بگیرند. 

بالغ بر 60 درصد از جمعیت عراق را شیعیان تشکیل می دهند که اکثرا در جنوب این کشور سکنی دارند. بین شیعان عراقی و ایرانی قرابت بسیاری است و عشق وافری نسبت به حرمین مطهر امامان شیعه در کربلا، سامرا و نجف وجود دارد. در حال حاضر در گروه های مدافعین حرمین، ایرانی های بسیار حضور دارند. همین عامل فرهنگی و مذهبی باعث افزایش حس اتحاد و همراهی میان شیعیان در مقابله با داعش شده است. یکی از اهداف اصلی داعش نابودی و کشتار شیعیان است. این هدف در جهان بینی تکفیری - وهابی این گروه قرار دارد. از این رو نابودی داعش به منزله نابودی دشمن مشترک ایران و عراق خواهد بود.

از زمان ظهور داعش در عراق، ایران تنها کشوری بود که به صورت واقعی و در سطح وسیعی به مبارزه با این گروه تروریستی پرداخته و توانسته زیرساخت های مهمی را از نیروهای انسانی کار آزموده تدارک ببیند. نقس سردار سلیمانی در پیشبرد مبارزه نظامی علیه داعش غیرقابل انکار است. گفته می شود در زمان آزادسازدی تکریت، سردار قاسم سلیمانی، فرماندهی بیش از 30000 نفر را برعهده داشت و توانست تکریت را با متحمل کردن ضربات سنگینی از چنگ داعش آزاد کند. همچنین زمانیکه نواحی کردنشین شمال عراق توسط داعش مورد هجوم واقع شده بود، فرمانده سپاه قدس با دو فروند هواپیمای پر از تسلیحات نظامی در اربیل فرود آمد و تجهیزات پیشمرگ هایی را که در خط مقدم در حال نبرد با داعش بودند را تامین کرد. از آن زمان به بعد پیشمرگ های کرد به ایران بیشتر نزدیک شدند.

از سویی حزب الله لبنان به عنوان قویترین گروه شیعی در خاورمیانه که دارای تجربیات بسیار گرانبهای از جنگ های نامنظم در جنوب لبنان با اسرائیل است، در حال حاضر در سوریه به خصوص و در عراق عملیات های موفقی را انجام داده است. نبرد القلمون و بازپس گیری این منطقه استراتژیک در مرز لبنان و سوریه از تروریست ها، یک نمونه موفق در صحنه نبرد سوریه بود. از این رو گروه های طرفدار ایران در عراق و سوریه توانسته اند در کنار فرمانده هان ایرانی، داعش را در بسیاری از مناطق سوریه و عراق، زمین گیر کنند و اجازه ماجراجویی  در حرکت به سوی مرزهای ایران را از آنها بگیرند.

پرنده های بدون سرنشین و جنگند های  ایران بلای جان داعش

هر چند ایران از لحاظ نیروی انسانی و تجهیزات نظامی توپخانه ای در مرزها مجهز و آماده است اما نباید از نیروی قدرتمند ایران در هوا غافل شد. ایران یکی از ده کشور پیشرفته سازنده هواپیماهای بدون سرنشین در جهان است. ایران از پهپاد در طول جنگ عراق بهره برد. ابابیل های ایرانی که اولین نمونه از این دست بودند، به صورت یکبار مصرف استفاده می شدند و با حمل 40 کیلوگرم مواد منفجره بر فراز مواضع دشمن فرود می آمدند.

در سال های اخیر پهپادهای مختلف و قدرتمندی با توانمندی پرتاب موشک وارد عرصه نظامی کشور شده اند که علاوه بر استفاده در داخل، در عراق و سوریه نیز در حال استفاده هستند. با ساخت پهپاد مهاجر 4 و شبیه سازی ار. کیو 170 آمریکایی، ایران به تکنولوژی برتر ساخت پهپادها دست پیدا کرده است. پرنده های بدون سرنشین ایرانی ابابیل 3 در جبهه های نبرد موصل کمک فراوانی در جمع آوری اطلاعات و تعیین هدف برای فانتوم های اف- 4 جهت بمباران مواضع داعش تهیه می کردند.

ایران همچنین به فناوری ساخت پهپادهای انتحاری دست پیدا کرده که می تواند در نبردهای هوایی و زمینی مورد استفاده قرار گیرند و زمانی که متوجه هدف مشکوکی شوند، می تواند به سوی هدف حمله ور شوند. این پهپادها به خصوص می توانند در مرزهای کشور کارایی بسیاری داشته باشند و در صورت افزایش تحرکات تروریست ها یا هجوم به نزدیکی مرزهای کشور مورد استفاد قرار گیرند و در یک رشته عملیات مستقیم، تجهیزات داعش را نابود کنند.

در کنار پهپادها، جنگنده های نیروی هوایی ایران نیز علی رغم وجود تحریم ها، همچنان در حالت پرواز و انجام عملیات حفظ شده اند و خلبان های حرفه ای این جت های جنگی می توانند کلیه مواضع گروه های تروریستی را با خاک یکسان کنند.

بر اساس گزارش ها، ایران در چندین عملیات هوایی و با استفاده از جنگنده های اف 4، مواضع داعش را در دیالی، جلوله و سعدیه بمباران کرده اند. این رشته از عملیات در آذرماه سال 93 صورت گرفتند و در رسانه  های خارجی انعکاس گسترده ای یافت. در این خصوص روزنامه «لس آنجلس تایمز» جزئیات بیشتری از این موضوع را منتشر کرد و نوشت که حملات هوایی ایران علیه داعش، در بیرون راندن تروریست‌ها از دو شهر عراق موثر بوده است. به نوشته این روزنامه، ‌حملات مذکور عمدتاً توسط جت‌های جنگنده اف 4ایران انجام گرفته ‌و به گفته منابع مطلع، چهار فروند از این جنگنده‌ها ماه گذشته در عملیاتی که برای بیرون راندن داعش از دو شهر سعدیه و جلوله در 20 مایلی مرز ایران انجام گرفت، شرکت داشته‌اند. «لس آنجلس تایمز»افزوده است که ایران منطقه مذکور را به نوعی منطقه حائل در نزدیکی مرز خود می‌داند و وجود هیچ گونه تهدیدی علیه خود در این منطقه حائل را تحمل نمی‌کند.

اما قدرت موشکی ایران را نباید فراموش کرد. کشور به موشک هایی دسترسی دارد که می توانند اهداف تعیین شده داعش را نابود کنند. برنامه موشکی ایران پیشرفته های زیادی را در چند سال اخیر کسب کرده  و از توانایی هدف قرار دادن دقیق مواضع دشمن برخوردار است. برای مثال، در سال 2013 میلادی، ایران در موشک های بالیستیک ضد کشتی مافوق صوت "خلیج فارس" را آزمایش کرد. این موشک دقتی 8.5 متری را از خود نشان داد. یکی از قوی ترین موشک های ایران که می تواند به داعش ضربه اساسی بزند "فاتح -110" است. ایران نسخه های به روز شده تری از این موشک کوتاه برد را در سال 2012 میلادی تولید کرد. اگرچه این موشک اساس ماهیت تدافعی دارد اما می تواند در زمین و دریا اهداف تعین شده را نابود کند.

هشدارهای که باید جدی گرفت

توان امنیتی، دفاعی و اطلاعاتی ایران در سطح منطقه خاورمیانه برجسته و مثال زدنی است و این قدرت توانسته علی رغم تمام حملات به سوریه، نظام بشار اسد را در چند سال اخیر سر و پا نگه دارد. اما در این میان نباید قدرت داعش و گروه های تروریستی دست ساخته آمریکا و عربستان را دست کم گرفت. این نیروی تروریستی توانسته در سوریه و عراق سرزمین های زیادی را به تصرف خود در آورد و خلافت داعش را برپا کند. با به دست آمدن نقشه ها و اسرار این گروه مشخص شده که از ساختار سیاسی و اداری به مانند حکومت های مرسوم برخوردار است. از سویی داعش بر خلاف القاعده توانسته حس انتقام را در میان سنی مذهب های تندرو تحریک کند و آنها را نیز با خود همراه سازد. می توان گفت زمینه های اجتماعی و فرهنگی در شهرهای سنی نشین برای پیشرفت داعش مهیا بوده و این گروه تروریستی در کنار ایجاد رعب و وحشت ناشی از جنایت های غیرانسانی، با سوءاستفاده از کمبودهای موجود در محیط اجتماعی سنی نشین که خواهان تشکیل ایالت فدرالی به مانند کردهای عراق بودند، توانستند، بر وسعت سرزمینی خود بیفزایند.

ایران با درک این مسائل، با افزایش قدرت بازدارندگی خود توانسته تهدیدات نظامی کلاسیک را تا حدودی کاهش دهد اما گروه های تروریستی پیرو جنگ های کلاسیک و منظم نیستند و آنها به صورت نامنظم و شهری وارد جنگ با کشورها می شوند. یکی از مزیت های که ایران را نسبت به کشورهای دیگر منطقه متمایز می کند، دارا بودن تجربه گرانبهای جنگ های نامنظم است که همین عامل در عراق و سوریه گرهگشای بسیاری از عملیات های پیچیده شهری بوده است. بنابراین هرچند داعش ممکن است به دنبال ماجراجویی در نزدیکی مرزهای ایران باشد اما توان نظامی ایران، ریسک چنین عملیات های را برای گروه تروریستی داعش بسیار بالا می برد و به طریقی، نوعی خودکشی محسوب می شود.

همانگونه که محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نیز در نشست خبری با خبرنگاران با بیان این‌که مجموعه تحرکات و تهدیداتی که از سوی آمریکا و اسرائیل با همدستی برخی از کشورهای منطقه آغاز شده است، گفت: "اکنون نمونه‌هایی از این تحرکات را در کشورهای سوریه و یمن مشاهده می‌کنیم اما ظاهراً آنها برنامه‌های دیگری نیز دارند تا این ناامنی‌ها را به مرزهای غربی و شرقی کشورمان بکشانند.  این بار باید بگوییم که اگر بخواهد اتفاقی در مرزهای ما بیفتد،‌ آنچنان جواب ما محکم و جدی باشد که توطئه‌هایشان تداوم نیابد و وقت ما را در سازندگی‌ و پیشرفت کشور نگیرد. اخبار و تحلیل‌هایی وجود دارد که خواب‌هایی برای امنیت ملی‌مان دیده‌اند.هیچ قدرتی قادر نیست که امروز در مرزهای جمهوری اسلامی ایران ناامنی ایجاد کند."

کمربند استراتژیک شرق به غرب عراق

فرمانده سپاه قدس نیز در گردهمایی بزرگ جانبازان و رزمندگان استان کرمان بر ضرورت حفظ و استحکام مرزهای کشور در مقابل طاعون داعش تاکید کرد: "داعش طاعون و بلای بزرگ جهانی است و ما باید در برابر اعمال وحشیانه داعشی ها که با سر دادن فریاد «الله اکبر» سر می برند ایستادگی می کنیم.اگر امروز این طاعون در کشورهای همسایه سربلند کرده است باید مرزهای خود را قرنطینه کرده و به کشورهای مبتلا نیز کمک کنیم که از این آفت خلاص شوند تا به کشور ما سرایت نکند."

به نظر می رسد حیات گروه های تروریستی در منطقه تا زمانی که اجماعی برای نابودی کامل آنها وجود نداشته باشد، ادامه یابد. کشورهایی از متشنج بودن اوضاع خاورمیانه و درگیری در این منطقه بهره می برند و می توانند به کمک این گروه ها منافع خود را پیگیری کنند. بنابراین خطر تروریسم تا مدت های مدیدی گریبان گیر منطقه خواهد بود. ایران توانسته تا به امروز به روش های گوناگونی از خطر گروه های تروریستی از خود محافظت کند و به جزیره ثبات در منطقه پرآشوب خاورمیانه تبدیل شود. لیکن همانگونه که مقامات امنیتی و نظامی کشور هشدار داده اند این ثبات و تداوم آبادانی برای برخی از رژیم های منطقه و حامیان غربی آنها، پذیرفتنی نیست و خود را برای برهم زدن نظم و امنیت کشور آماده کرده اند.

بنابراین در کنار حفظ امنیت مرزها به روش های نظامی و امنیتی، می بایست در داخل کشور با اشراف اطلاعاتی کامل از تحرک مزدوران غربی و عربی جلوگیری به عمل آید. در نمونه مهاباد که یک نوع موضوع کاملا شخصی اتفاق افتاده بود، دشمن توانست با انتشار اخبار غلط، احساسات مردم کردنشین آن شهر را تحریک کند و در نهایت منجر به خسارت های مادی و معنوی فراوانی برای آن منطقه شد. هرچند ایرانیان ثابت کرده اند زمانیکه پای دفاع از آب و خاک کشور به میان آید، یکپارچه و متحد در مقابل دشمنان خارجی می ایستند و این امر را در جنگ هشت ساله دفاع مقدس ثابت کردند و از هر قومیت و مذهبی در جبهه های نبرد حاضر بودند.دیدگاه ها

اینجا ایران ایرانی که 10در جهان است (نظامی) نه ایران 30سال پیش من کردم و به ایرانی بودنم افتخار می کنم فکر کردن به همین راحتی احتمالا گفتن کرد ها کمک می کنن؟؟ اما واقعیت ماجرا اینه ایران تو 5سال به قدرت و پیشرفتی رسید که هیچ کشوری بعد از 8سال جنگ بعد از این همه تحریم حتی نمی تونه رو پاش وایسه این کشور به امید خدا تو سال های آینده از نظر اقتصاد هم رشد خواهد کرد داعش چی فکر کرده می تونه حمله کنه خخخخ تا سردار سلیمانی و امثال ایشون هستن این کشور همه سرپا خواهد بود سردار سلیمانی کسی بود که نامه رهبر عزیز رو به داخل کاخ سفید بد و کسی متوجه نشد بله همه مردان ایران این چنین هستن( التبه تو این بین هم هستن بعضی ها ) در نهایت به نظر من داعش هیچی نیست در برابر ایران
پسرم قدری مطالعه ی بروز داشته باشی هیچوقت "خخخخخ" نمی کنی! داعش با درک این واقعیت که مرزهای شرقی ایران خلأ امنیتی بسیار زیادی دارد (که شواهد و اثرات آن را در نفوذ و گریز راحت و جنایات تروریستهای تکفیری از پاکستان و افغانستان همواره داریم می بینیم) لذا داعش فعلا در حال جذب نیرو در بین مردم افغانستان، پاکستان و آسیای میانه است که این موضوع توسط دولتمردان افغان بارها هشدار داده شد. هدف اینان باز کردن جبهه ای بزرگ و سخت (بدلیل موقعیت خاص جغرافیایی) در شرق ایران هستند، مشابه دوران حکومت طالبان که حتی مردم مشهد و توابع هم از ناامنی ها و گروگانگیری های عناصر طالبان بی بهره نبودند ...
داعش قبل از اینکه بخواد به ایران حمله کنه اول باید به خود پاکستان و افغانستان حمله کنه و این دو کشور رو کنترل کنه که چنین چیزی بنظر ممکن نمیاد. از طرفی داعش بین اهل تسنن ایران چندان پایگاهی نداره پس بنا بر این درگیریهای زیادی با اهل سنت منطقه خواهند داشت. بزرگترین پایگاه داعش سوریه و عراقه و در اونجا هم بجز حملات غافلگیر کننده در ابتدا که بدون مقاومت وارد یک منطقه میشدن و کنترل رو بدست میگرفتن،موفقیت چندانی نداشتن. در ایران اگر چه به ظاهر اینطور بنظر میرسه که مرزهای شرقی کشور زیاد امن نیستند وتحلیل شما هم بر این مبناست ولی واقعیت چیز دیگریست و اگر داعش دیوانه شد و بسرش زد که یک چنین کار احمقانه ای انجام بده خیلی زود متوجه خواهد شد که خطای بزرگی مرتکب شده.
نمیدونم چی باعث شده ک بگی مرزهای شرقی ایران خلا امنیتی داره.ولی اون چیزی که من در یکسالی انجا بودم دیدم اینچنین نیست.بلکه امنیت در انجا در حد معمولیه.نیروهایی هم که انجا هستن هم تجهیزات نسبتا خوبی دارن هم روحیه بسیار بالایی و ان حمله های تروریستی که شما شاید سالی یک بار در خبرها می شنوید نه بدلیل روحیه پایین نیروها یا نداشتن تجهیزات بلکه دلیلش اینه که انجا روزهای تکراری زیاده فکر کن قرار باشه یک هفته در یک چادر وسط بیابان خشک زندگی کنی و کار فقط روزها تماشای بیابان باشد و شبها هم بیدار بودن تا نزدیک صبح و همین طور تا چند ماه ادامه پیدا میکنه و اتفاقی نمی افته هر چند جای خطرناکی باشی ولی بعد از چند ماه برات عادی میشه همین میشه که غافلگیر میشی.پس نمیشه بخاطر چند حمله تروریستی که در شرق اتفاق افتاده بگیم انجا خلا امنیتی بسیاری زیادی وجود دارد.در ضمن مردم شرق کشور که تقریبا اکثرا اهل تسنن هستن شاید تعداد اندکی با حکومت مرکزی مشکلی داشته باشن اما همان تعداد اندکم وقتی حرف حمله بیگانگان به کشور میشه تمام قد پشت ایران ایستادن اینو مطمئن باشید.
دوست عزیز من از مردم همین منطقه هستم یکی از دلایلی که گفتید همینه و یکی از دلایل دیگه اش حمایت آمریکا بوده مثل در اختیار گذاشتن نقشه های بروز و اطلاعات نظامی پایگاهها
اگه قراره ایران با حمله داعش نابود بشه تاحالا ده بار نابود شده بود.شما کشور خودتون رو باور ندارید.ایران یه سلاح ها و ابزار های جنگی داره که شما اسمشو هم نشنیدید
شما که خیلی مطالعه دارید چرا این حرف میزنی مهندس سعی میکنی اون برادر رو ضایع کنی. من بچه سیستان هستم متاسفانه توی خواب تشریف دارید من هر چند هفته به مرزهای افغانستان وپاکستان سرمیزنم. اولا مرزهای پاکستان دست سپاهیان بلوچ ما واهل سنت هست اونا مرزبانان قابلی هستن. که جونشون رو سپرکردن اما افغانستان. خوشبختانه دیوارکشی بسیار عالی ومین گذاری بسیار عالی شده. و روی هر برجکی تیربار حرارتی وکنترول از راه دور نصب هست. که سلاح های بسیار عجیبه که مستقیما با دوربین رصد میشن و شلیک کردنش هم از توی مرکز اطلاعات هست که بیشتر موقع ها روحالت خودکارهست. خدابیامرزت اون زمان رو که با بسم الله بسم الله ازمرز دفاع میکردن
سلام علیکم و رحمته الله. برادران عزیز من مگه امریکا اسراعیل پهباد نفرستادن تو خاک کشورمون ؟!!!!!!!!!! نه یه بار نه دو بار چندین بار فرستادن و یک موردش هم پهباد اسراعیلی بود که هدفش بمب باران نطنز بود که خوشبختانه توسط سپاه و ارتش جمهوری اسلامی ایران خنثی شد. حالا شما جرات داری یه هواپیما اسباب بازی یک سانت ببر تو خاکشون اونوقت میبینی چه جوری خودتو اسبابازیتو با موشک میزنن.و فرداش حمله میکنن کشورت. الانم جنگه دیگه هم جنگ رسانه ای هم سایبری و هم نظامی.مگه چندین دانشمند هسته ای ما رو ترور نکردن؟!!!!!!!!!1 چرا شما خیال میکنین همه چی ارومه من چقدر خوشحالم؟به وللله اگه نیرهای سپاه و سربازان گمنام امام زمان نبودن الان این امنیت رو نداشتیم.قدر بدونین عزیزان.به امید روز نابودی کامل اسرایییل و یهودیهای صهیونیست.
با عرض سلام و خسته نباشید برادر عزیزم فکر کنم شما بزرگوار فراموش کرده اید که حزب الله لبنان پهباد فرستاد در اسراییل. پدافند زمینی اسراییل نتوانست آن را رهگیری کند و مجبور شدند با جنگنده (f-16) پهباد را رهگیری کنند. جالب اینکه پهباد را اسراییلی ها در رادار نداشتند و توسط بالن های فیلم برداری اسراییل،پهباد حزب الله آشکارشد. برادر گرامی حمله به ایران هزینه و ریسک خیلی بالایی دارد تا آنجا که آمریکا نه تنها تا به امروز به لطف خدا نتوانسته وارد این ماجرا بشود بلکه حتی نتوانسته موردی را مثل صدام در بین متحدانش پیدا کند و جلو بیاندازد.
از بین بردن داعش برای ایران مثل خوردن یک لیوان آب است انشاالله همه شان را نابود می کنیم و دل حضرت مهدی را شاد خواهیم کرد داعشی ها هنوز با دلاوران ایران درگیر نشده اند با شیر مردان و شیر زنان و نمی دانند که سرزمین ایران بیشه شیران است و ما منتظریم تا انتقام زهرای اطهر و علی و حسن و حسین ودیگر ائمه اطهارمان را از اینها بگیریم . به عربستان بگویید اگر رهبرمان فرمان دهد عربستان را با خاک یکسان می کنیم به ولله قسم که باکی نداریم ما آماده ایم و تا آخرین نفس به عشق شهادت مانند سرورمان ابا عبدالله الحسین شهید شویم انشاالله
تو مثل اینکه زیادی دلت خوشه؟تومملکتی که یه گواهینامه رانندگی ساده رو از آدم دریغ میکنن تا زن وبچمون گرسنه یا گرفتار بشن با کدام روحیه؟؟؟
من خودم لیسانس دارم بیکارم دارم مسافر کشی میکنم وضع مملکت خوب نیست وضع اقتصادی من وخیلی از ماهاهم خوب نیست ولی با تمام این مسایل به والله قسم اگه داعش بخواد حمله کنه تا خون تورگامه از ناس و مملکتم دفاع میکنم
حق با شماست ما هم مثل شهيدانمان لبيك به رهبر عزيزمان ميگوييم مثل خانواده خودم كه اكثريت شهيد و جانباز هستند من مصل در بزگم كه شهيد گمنام است تا آخرين نفس ميجنگم
اصلانبایداجازه بدهیم کلمه اسرائیل ویا داعش نوشته شود بایددرکتابها نوشته شود که این کلمه هاتوسط نیروهای بسیجی محو وپاک شده ازروی زمین است درود بر سردارسلیمانی
وقتی به احادیث فکر میکنم که میگه دوره آخرالزمان خیلی ها به دجال میپیوندند فکرم میره پیش داعش که داره همه رو جذب میکنه فیلم جومونگ که کشور گشایی کرد و کشور هان رو به لرزه در آورد یه چیزی شبیه حرکت داعش میمونه که میخواد بگه اسلام رو به لرزه در میاره تو فیلم نقشه جنگ با اسلام رو میکشن فیلم جومونگی که 5 تا6بار نشستم نگاه کردم و هر دفعه چیز جدیدکشف میکنم
اول اینکه ایران باید همیشه آماده باشه جواب دشمن متخاصم رو بده هر کی میخواد باشه چون ایران در منطقه ای قرار داره که امریکا و اسرائیل و آلسعود بکمک تروریستهاشون اونجا رو بسیار ناامن کردن. دوم اینکه ایدئولوژی رو باید با ایدئولوژی جواب داد چون فقط با تیر و تفنگ و بمب نمیشه ریشه کنش کرد. آلسعود که خودش رو در معرض سقوط میبینه تمام سعیش در اینه که با کمک فرقه وهابیت یک دین من درآوردی درست کنه که جوانهای عرب از اینجا مونده و از اونجا رونده رو فریب بده و عضو این فرقه کنه و بعد از یک دوره مغزشوئی تحویلشون بده به داعش برا آدمکشی. اما اگر این جوانها از قبل با اسلام حقیقی آشنا باشن گول بدلش رو نخواهند خورد.
باسلام داعشیها باوجود جند ایرانی درعراق وسوریه جنان ضربه خورده اند که هوش ارسرشان رفته حالا اگر بخواهند با 70میلیون ایرانی طرف شوند چه میشود انها هیچوقت فکر نکنم چنین حماقتی بکنند امریکا جرات اینکارراندارد چه برسد به تفاله ایی به نام داعش یا طالبان یا ال سعود
هرکس به مرزهای ایران چشم چپ نگاه کندمردم غیرت مندجواب دندان شکن خواهددادایران درمورد قدرت های بزرگ همینطور عمل کرده حالا داعش وحامیان آن کوچکترازآن است که به ایران حمله ، چون بدمی بیند
اره بهتره همه چی با صلح پیش بره!!!!!!!!!!!!!!1 وگرنه امام حسن صلح میکرد امام حسین صلح میکرد امامان صلح میکردن.هیچ وقت زیر بار زور و ظلم نمیریم و نخواهیم رفت هیچ وقت.جونمون رو در راه جهاد در راه خدا هدیه میکنیم و نابودشون میکنیم.
ما جوانان ایرانی در بعضی وقتها شاید شیطنت کنیم در کشورمان ولی هیچ وقت پشت رهبر عزیزمان رو خالی نمیکنیم واز مرز کشور مان دفاع میکنینیم چه جوانان شیعه وسنی همه در یک کشور ایران زندگی میکنیم ,نمیزاریم چکمه های داعش بروی خاک ایران قدم بردارد ایران عراق وسوریه نیست اینجا ایران قدمته ۲۵۰۰ساله دارد
با سلام به دوستان, من یه جوان ۳۵ ساله که کارت پایان خدمتم را در سال ۷۹ خریداری کردم و معاف شدم روزی اگر داعش بخاد به مرزکشورم تعرض کنه یکی از سربازان رهبر عزیزمان هستم واز خاک و ناموسم دفاع میکنم , ونمیزارم چکمهای داعش بروی ای خاک کشورم قدم بردارد
خیلی خوبه که جوانهای ما اینقدر روحیه ی دشمن ستیزی دارند و به هر قیمتی که باشه حاضر نیستند زیر بار ظلم و ستم برن.. و نمیذارن دشمنان ابله و نادان که خود میدانند حتی با نزدیک شدن به مرزهای ایران حکم مرگ خودشون رو صادر کردند,در خاک کشور عزیزمون قدم از قدم بردارند..
در این شرایط هرگونه جنگی برای کشور ضرر داره وقتی کشور به شرایط جنگ وارد بشه امکان شیطنت های داخلی هم هست حتی روی اقتصاد و پیشرفت علمی هم اثر سوء داره برای همینه سیاست چند ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی نگه داشتن جنگ پشت مرزهای ایرانه ، به خاطر ضرر کمتر
سلام به همه به نظر من خطر داعش رو باید جدی گرفت بنده منکر توانایی بالای نظامی دفاعی کشور عزيزمون نیستم ولی اگر دقت در نوع حملات داعش داشته باشید متوجه میشین که از بمب گذاری انتحاری بیشتر سود میبره به عنوان مثال ورود بی حساب این همه افغانی، مطمئن باشید اگر یک روز خلیفه داعش فرمان جهاد بده همین ها در تمام نقاط کشور ما تهدید بسیار جدی حساب میشن، شما میدونید چقدر پناهنده مجاز و غیر مجاز عراقی افغانی پاکستانی در ایران هست؟ لطفاً فاز روشنفکری نگیرید که اینها برادران ستم دیده هستند، آخرش به حرف من میرسید یه روزی
ببخشید اما همین الان تیپ فاطمیون که متشکل از برادرای افغانیمونه و داره تو سوریه شهید میده یا این همه پاکستانی که به عنوان مدافع حرم دارن شهید میدن که اگه نبود رشادت اونا الان وضع سوریه چیز دیگه ای بود,حتما از فضا اومدن! (لطفا همه رو به یک چشم نبینید)
دوست عزیز این همه تکفیری از فضا اومدن تو سوریه و عراق؟ یا خودشون توی سوریه مهاجر بودن یا همون مهاجرینی بودن که یه زمانی رفته بودن اروپا و آمریکا الان جذب داعش شدن،همون روزهایی که تازه بلای داعش به جان عراق افتاد گروه زیادی از همین مردم مظلوم افغانی که حمایتشون میکنی از راه ایران میخاستن برن عراق عضو داعش بشن که دستگیر شدن، نود درصد مهاجرین افغانی و پاکستانی که الان توی کشور ما هستن بدون هیچ ترسی به کشورمون توهین میکنن، حتی همون فلسطینی ها توی جنگ سوریه طرف مخالفین رو گرفتن اونم بعد از اینهمه کمک که از ایران گرفتن نمک خوردن نمکدون شکستن، تنها دوست خارجی ما حزب الله لبنان هست برادر عزیز، حتی دولت افغانستان در جنگ یمن از عربستان حمایت کرد، دوستان نیاز نیست با مهاجرینی که توی کشورمون هستن بی احترامی کنیم منظور من این بود دولت باید جلو ورود این مهمانهایی که دیگه دارن صاحب خانه میشن رو بگیره،
من کاملا موافقم با ایشون .چون اونا دارن رو مهاجران علی الخصوص افغانی ها کار میکنن . چندین هزار افغانی با تفکرات داعش همین الان تو کشورمون هس .
سلام چی داری میگی...همین افقانی ها تو جنگ ایران و عراق رفتند جبهه برا شما جنگیدند و شهید شدند همگی هم نیروهایی بودند که با شوروی جنگیده بودند و افراد جنگاوری بودند...یه کم فکر کن بعد حرف بزن.....اینجوری ناسپاسی نکن برادر
ایرانی ها انقدر به خون داعش تشنه هستند که اجازه نزذیک شدن به مرزهای ایران را به انها نمیدهند جوانان ایران چیزی برای از دست دادن ندارن یه لبیک یا حسین تن داعش امریکای ها را میلرزاند
اما داعش وایران ,داعش ها باحملات زنبوری که دارند .درکشورهای قادر به عملیات هستند که 1-قدرت تحرک عملیاتی آن کشور درحال دگرگونی باشد یعنی نظام حاکم دچار تفرقه وتجزیه باشند 2-ان کشور ازنیروی امنیتی مقتدر بهره مند نباشد وانسجام در نیروهای دفاعی ازبین رفته باشد 3-ورود نیروهای ضد حاکمیت درنیروهای مسلح .که این امر باعث پایین آمدن قدرت دفاعی در نیروهای امنیتی شده ومملکت رادرمعرض تهاجم داعش قرار میدهد 4.وجود عناصر خود فروخته در کشور که باعث هماهنگی نیروهای تحت امر داعش با این گروه میگردد .5- عدم وجود تجهیزات پیشرفته نظامی واشراف اطلاعاتی بر تحرکات داعش باعث نفوذ در کشورهای مورد تهاجم شده ویک ضربه جبران ناپذیر را به ارمغان آورده است .6-عدم هماهنگی در فرماندهی وحاکمیت درکشورهای عراق وسوریه .وحمایت عناصر خودفروخته وپشتیبانی مالی کشورهای غربی باعث نفوذداعش به این کشورها شده است. اما درایران وجود رهبری فرزانه با فرماندهی واحد قدرت تحرک هرگونه تهاجم ونفوذ راازدشمن گرفته وایران را کشوری مقتدر,دارای پشتوانه عظیم ,ازنیروهای مخلص وفرماندهان شجاع دردنیا زبانزد قدرتهای جهانی نموده است .زنده بادایران
درسته که ما هممون تو فشار اقتصادی له شدیم ... ولی مثل همه دولتها ما مردم هم یه خط قرمز داریم اونم وطن و ناموسمونه که اگه از هر فرقه و مذهبی باشیم ازش دفاع میکنیم.منم حاضرم عین پدر بزرگم واسه خاکم شهید بشم.
به روایات و احادیث معصومین(ع)در خصوص جنگهایی آخر الزمان قبل از ظهور حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه که دقت کنیم متوجه خواهیم شد که داعش و عربستان سعودی و دیگر کشور های عرب حامی آنان که هیچ،اگر آمریکا و انگلیس و اسرائیل و تمام عملشان هم که جمع بشن نمیتونن ایران رو شکست بدن، چون این وعده خداوند در قرآن کریم نیز هست که پیروزی از آن ماست وشکست از آن دشمنان ما،پس هر گونه گمانه زنی در این مورد یعنی شک به وعده خداوند در سوره اسرا و توبه
درود برتمام جوانان ایرانی چه شیعه چه سنی وهرمذهب دیگه که باپست هاشون که همه از شجاعت وغیرت درونشونه .باور کنین داعش تف سربالاس آخرش بخودحامیانشون برمیگرده. وقتی از داعش بترسی خیانت به شهدای اسلام ،کشور ایران و خود خودش میکنه...درود برغیرتت ایران بزرگ
سلام من مبخواستم بدونید تو خوزستان اوضاع آنچنان هم خوب نیست مثلا نصب پرچم کثیف داعش بر روی یکی از ادارات ماهشهر تیراندازی به پلیش در شهرهای مختلف خوزستان حمایت بعضی تماشاگران خوزستانی از تیمهای عربیستانی در استادیوم در بازی با فولاد من با اینکه دانشجوییم و تا حالا با تفنگ کار نکردم ولی قول شرف میدم اگر خدایی نکرده اتفاقی افتاد جزو اولین کسانی باشم که تفنگ دستش میگیره . زنده باد سردار قا سم سلیمانی
قبل از حمله صدام به ایران چند تا از مزدوراش تو خوزستان غلطهائی کردن و چند تا عملیات تروریستی هم انجام دادن که راه رو هموار کنن برا صدام اما اکثریت عربهای خوزستان قاطعانه همراه و همدل با انقلاب بر علیه صدام جنگیدن و الان که داعش داره عرب کشی میکنه تو عراق و سوریه و عربستان در یمن، قطعاً عربهای خوزستان با اونها خواهند جنگید. البته آلسعود بهر دری میزنه که چندتا مزدور استخدام کنه اما غلطی نخواهند کرد.
اقا اولا نگید سردار سلیمانی بگید کیان همون کیان سغفی که یار مختار بود شرف عجمبود استخون تو گلوی عرب بود کیان ممنونم ازت بابت امنیتی که برای خانواده ما درست کردید سپاه قدس ممنونم از بایت زحماتی که کشیدید جان مادرتون ولشون کنید بزارید بیان نزدیک مرز انقدر بازی بازی نکید بزارید بیان داغشون کنیم چاقشون کنیم
سلام دوستان. من 10 سال پیش مرز عراق خدمت کردم و اون روزا یه فرماندهی داشتیم که می گفت بهتره توی مرز نگهبانی بدیم تا اینکه رو خونه هامون. من این حرفو هرگز فراموش نمی کنم الان هم اماده ام هرجا که لازم باشه برم جنگ با اینکه زن و بچه هم دارم. این و هم بگم تا زمانی که بچه های شیعه هستند داعش روز خوش نداره. انشاا.. عربستان هم جزاء کاراشو می ده
دوستان عزیز نه تنها داعش بلکه آمریکا عربستان اسرائیل و کل دنیا میدونن که ایران مثل عراق و یمن و افغانستان و پاکستان و سوریه و فلسطین نیست! اگه آمریکا احتمال میداد که میتونه به ایران تسلط پیدا کنه با توجه به اینکه افغانستان و پاکستان و عراق و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس تو دست اونن، حتماااا این کارو میکرد و به ایران حمله میکرد. نگاه نکنین ایران ساکت مونده و با کشوری سر جنگ نداره، اینو همه شون میدونن! بیاید ایران عزیزمون رو دست کم نگیریم که با قمه به دست شدن هر حیوونی تنش به لرزه بیفته... پاینده ایران
با سلام نباید خطر داعش را دست کم گرفت مردم جنوبشرق و غرب کشور متاسفانه مستعد فریب توسط داعش و عربها هستند حتی تعدای از ایشان هنوز خود را تحت حمیه کشورهای عربی می دانند تجربه استقبال مردم جنوب از ارتش صدام مبین این نکته است و همچنین سلاح پیشرفته مثل موشک و توپخانه در مقابل عملیات چریکی هیچ اثری ندارد.
داعش تخمه حرام پدری به نام رژیم آمریکا و مادری به نام آل سعود است. وجود همه آن ها مایه ی نجاست کره ی زمین است و باید به زودی نجاست را از زمین پاک کنیم. انشاالله.
داعش هه اینجا یمن و عراق و سوریه نیست اینجا ایرانه اینجا سپاه کوروشه اینجا پشتش سید علی خامنه ای اینجا فرماندش قاسم سلیمانی هست قسم به خدا تا اخرین لحظه برای خاک کشورم می جنگم
اگر با خدا باشیم.از داعش نمیترسیم.شکست سختی هم بهش میدیم. داعشی ها هم با هدف مذهبی میجنگند.ولی از خوارج قرن 21 هستن. و به خاطر پایبند بودن به اعتقادات (غلطشون) قدرت خوبی دارند.ولی ما شیعه امیرالمومنین هستیم و خوارج زمان رو شکست میدیم.
اونا در مقابل نیروی ایران در عراق و سوریه که قطره ای از دریای اینهمه رشادت و غیرته زمین گیر شدن..! حالا فک کنین جوانان حسینی این مرز و بوم برای خاک پاک ایران چقدر جان فشانی و از خودگذشتگی دارن. هرچند که نباید نیروی این سگان کثیف و راههای تطمیع و تهییج اونا رو و همچنین روشهای نوین مبارزه و ارعاب و وحشت اندازی و از همه مهمتر ساپورت اطلاعاتی سیستمهای مزدور منطقه و جنایتکاران غربی از این گروه تروریستی رو نادیده گرفت. انشالله در سایه عنایات حق تعالی دشمنان رو نابود میکنیم
سلام ماشیعه ی علی هستیم وازتبارحسینیم وای اگرکوچکترین تعرضی به خاک مملکتمون شه ان زمان ایران رابالاشه های نجس این داعش قرمزخواهیم کرد.درووبرایرانوایرانی
بچه ها ایرانو دست کم نگیرید اگه کوچک ترین حمله به ایران بکنن زنو مرد تا اخرین قطره خونشون میجنگن نمونش خودم من یه زن ایرانیم که از سگ های داعشی هیچ باکی ندارم پاش برسه همه کار واسه کشورم وطن عزیزم میکنم
دوست عزیزم اتفاقا من هم یک زن ایرانی ( شیرزن ایرانی ) با یک فرزند هستم. از عید امسال , تیراندازی با تفنگ را از پدرم یاد گرفتم و کمی هم آمادگی دفاعی . اگر رهبرم فرمان دهد , تا جایی که بتونم داعشی ها رو به درک واصل میکنم و نمیذارم به وطنم نزدیک بشن و مثل روش خودشون , سرشون رو بیخ تا بیخ میبرم. ( قبلا هم چند بار بخاطر اینکه گوسفند تلف نشه , مجبور شدم سرشو ببرم . حالا این دفعه سر سگ رو میبرم . فرق چندانی نداره ....)
زنده باد ایران و ایرانی. ما ایرانی ها نژاد داریم ناموس پرستیم اصلا خاجی نداریم برامون مهم نیست کی ترک کی لر کی کرد کی فارس کی عرب کی شیعه که سنی کی مسیحی! چیزی که مهم نگهداری از میهن سرافرازمون. داعش که یکی از نوکر های امریکاست برا ارتش ایران خنده دار بخواد باهاش درگیر شه. بهتره داعشی ها داداش بزرگشون (آمریکا) رو صدا بزنن بیاد. من انگلیس زندگی میکردم الان 4 سال برگشتم شهرم مشهد. الانم بدونم کسی نگاه چپ به کشورم و ناموسم میکنه اولین نفری هستم که لباس جنگ رو به تن میکنم. خودم 17 ماه تو فکه نیروی زمینی جلوی اشرار ایستادم. لازم باشه دوباره هم می ایستم. مسایل اقتصادی داخل کشور و دزدی و نامردی ی عده رو به حساب بی ریشه بودن کشورمون نزاریم.
من یه دخترم و به شما پیشنهاد میکنم به جای این همه سخنرانی کلاسهای رزمی و تیراندازن و سوارکاری و شنا برید و زودتر خودتون و آماده کنید، ما واسه دفاع از خودمون نباید به هیچ چی جز اول خدا بعد خودمون تکیه کنیم
نیلوفر حق با تو هست ولی اگه اونا واردکشور بشن چی اونا تا45 کیلومتری ما اومدنند من بخاطر اینااز ادامه درسم در خارج جلوگیری کردم اومدم تا اگه این پسرا عقل داشته باشند کاری یو گفتی میکنند وگرنه هستی تحت تسرف اونا قرار میگیره خدانابود کنه همرو
مثلا درست رو ادامه میدانی می خواستی برای مملکت چی کار کنی؟هان؟ اینقدر منت سر کسی نزار اگر آمدی برای چیز دیگر ای بوده و حتی اگر برای ایران بوده بدون که بی خودی اومدی شاید هنوز چند نفر تو ایران باشند که هنوز کشور ایران رو دوست دارن اما فکر می کنی ی مشت بچه قرتی که بزرگترین کاری که انجام داده زیر ابرو برداشتن و دور دور با ماشین باباش بوده میر جنگ !خنده داره.یا اینکه اون زمان که زنا برای رزمنده ها لباس می دوختن الان هم کسی حاضره این کار بکند نه همشون میرن رو سر خودشون کلیپس میزان و آرایش می کنند که چی...که یکی نگاشون کنه
سلام.بنده ضمن اینکه تقریبا تمام پیامهای دوستان وبرادران را دیدم واقعا میدم که عده ای همدیگه رو مسخره میکنندو عده ای طوری حرف میزنن که مثلا دکتری استراتژیک در منطقه دارندوعده ای هم جوانان وبرادران وخواهرانمان را میترسانند.من یه پیامی دارم به همه این عده افراد که بدون تفکر وبا تفکر زوداندیشی پیام در متنهای سایتها میزارن.ببینین واقعیتش اینه که حضرت آقا(مقام معظم رهبری)طی چندین توصیه ها به فرماندهان ارشد نظامی خواسته اند که توان نظامی (مردم) یا بسیج مستضعفان را بالا برده بشه.حضرت آقا همیشه معمولا بااستفاده مشاوران عالی نظامی وغیرنظامی از رویکردها ورویدادهای هرروز منطقه اطلاع دارند.متاسفانه این بار دشمن نه مسلمان است که بگیم جنگ شیعه وسنی است ونه این که اصلا باادیان دیگه ای جنگ داشته باشیم.مگر همان کشورهای شیطان صفتی که رهبر کبیرانقلاب اسلامی درباره چگونگی رفتار با این ارازل را عرض نموده اند. موضوع از این قرار است که دشمن جنگ داخلی را شروع کرده است.مدت این جنگ میشه گفت که از ۸سال دفاع مقدس هم نزدیک میشه.ازسال ۸۸ بگیرین تا تاریخ الان.سعی کنین که درخط امام ورهبری بمانیدتا ترکشی به شما نخورد
جای صحبت داره ولی بنظرم ایران از همین الان باید ریشه ی داعشو تو عراق و داشق از بین ببره تا اصلا به اونجا ها و حمله به ایران نکشه ولی چیزی که معلومه به هیچ وجه جرعت حمله به ایرانو ندارن چه خود امریکا و اسرائیل چه داعشو امثالهم مگه ندیدید اوباما چی گفت گفت ما بخاطر این به ایران حمله نمیکنیم چون حزب الله سوریه تل آویو و بمب باران میکنه دیگه سوریه و چین و اینا بماند چه بلا هایی سر امریکا میارن
من یه دختر ایرانیم از جنگ و خونریزی بدم میاد ولی وقتی سیدعلی فرمان بده حاضرم تا اخرین قطره خونمم فدا کنم اینقد برای این کار امادم که حتی کلاس اموزش سلاح گرمم رفتم پس با همتونم مردونه بیاین تو میدون با حرف زدن شما داعش عقب نشینی میکنه
برادر عزیز آنقدر مسائل روز را با مسائل هزار سال قبل تفسیر نکنیم وآنقدر درگیر مسائل احساسی مذهب نباید بشویم و آنقدر مسائل را به امام زمان واگذار نکنیم خوب بیندیشیم و خوب دشمن را بشناسیم تا بتونیم با آگاهی با این دشمن که چندان ضعیف هم نمی باشه بتونیم مبارزه کنیم اول راهی که این دشمن می تونه نفوذ کنه از اختلافات سنی و شیعه هست پس باید راهش ببندیم وروابط خود را با اهل تسنن بهبود ببخشیم و به یک اندازه انها را در امور شریک کنیم ووبه درخواست هایشان گوش بدهیم وهمان رفاهی را برای خود قائل هستیم برای مناطق مرز نشین قائل بشویم وبایستی از پرداختن به امورمذهبی که احساسات دو طرف را اذیت می کنه اجتناب کنیم بسیاری از این امور مورد اختلاف ارزش فکر کردن هم نداره و این امور به هزار سال قبل بر میگرده ونبایستی آنقدر به امور بپردازیم که دشمن هم از این موارد اختلاف استفاده میکنه وضربه می زنه
عزیزان من انقدر از اسراعیل و داعش نترسید لازم نیست که اسراعیل را با موشک و پهپاد نابود کرد برای نابودی اسراعیل کافیه هر ایرانی یه لیوان اب به سمت اسراعیل بریزه این کار رو کنه اسراعیل از روی زمین محو میشه بازم می گم از اسراعیل و داعش و امثال اینا نترسید
این ها با اسلام جنگ دارن ،با ایران جنگ دارن. باید بدوید موقعیت جغرافیایی ایران هم الان و هم در گذشته مورد توجه جهان بود (اشغال شدن ایران در جنگ های جهانی اول و دوم برای ارسال تجهیزات به جنگ نمونه اهمیت ایران است ) ی بار فکر کنید چرا کشور های شرق و غرب ایران در حال جنگ با تروریست هستند. اونا می خان دوباره ایران رو تصرف کنن. ما نباید اجازه بدیم
درسته که از شهری هستم که جز گرد و خاک و هوای گرم و آلرژی و تنگی نفس و... چیزی دیگه نصیبم نشده اما من از اهوازم وتا جون در بدن دارم از خاک وطنم و ناموسم که ایران و ایرانی است دفاع میکنم و از طرف همه ی خوزستانیا میگم که داعش هیچ غلطی نیتونه بکنه اینجا ایرانه نه عراق و سوریه!
علت پیروزیهای داعش رشوه دادن دلارهای سعودی به ارتش نیمه جان عراق. بوده. خدا. کند. اگر. با. ما. که. احتمال. زیادی. دارد. باما. روبرو. بشوند .از. این. حقه. کثیف .استفاده .نکنند. که. اوضاع. مادی. ما .ایرانیها .انقدر. طبق .مراد .نیست. بوی. دلارهای .خیانت. و.کثافت. را.به. راحتی. میشه.در. کشور.حس. کرد .این .یک. زنگ. خطر.است.که .به.صدا.در .امدهاست
خلیج مرا گر بخوانی عرب اگر حد خود را ندانی عرب اگر قصد توهین به ایران کنی خیال اهانت به شیران کنی به خون شهیدان ایران قسم به هر ذره از خاک ایران قسم به چشم تر مادران دلیر پدرهای با غیرت همچو شیر به کوه دماوند و الوندمان به زاینده رود و به اروندمان به تاریخ و فرهنگ پر افتخار به ایران همواره در اقتدار به اینها که گفتم قسم میخورم به کوروش به رستم قسم میخورم قسم میخورم به اسفندیار به زرتشت و بابک و مازیار به این مردان با عزت و افتخار به پاکی هر دختر از این دیار اگر قصد توهین به ایران کنی خیال اهانت به شیران کنی زمین و زمان را به هم میزنیم نظام جهان را به هم میزنیم تمام وجود تو را میدریم نشان تو را از جهان میبریم پشیمان از این کرده ات میکنیم به ایرانیان برده ات میکنیم به پیشینه ی خود نگاهی بکن نگاهی به تاریخ گاهی بکن به صحرا ملخ خوردنت را ببین چو حیوان علف خوردنت را ببین به جز کشتن و غارت و مستی ات نداری به تاریخ در هستی ات
خلیج مرا گر بخوانی عرب اگر حد خود را ندانی عرب اگر قصد توهین به ایران کنی خیال اهانت به شیران کنی به خون شهیدان ایران قسم به هر ذره از خاک ایران قسم به چشم تر مادران دلیر پدرهای با غیرت همچو شیر به کوه دماوند و الوندمان به زاینده رود و ارس و به اروندمان به تاریخ و فرهنگ پر افتخار به ایران همواره در اقتدار به اینها که گفتم قسم میخورم به کوروش به رستم قسم میخورم قسم میخورم به اسفندیار به زرتشت و بابک و مازیار به این مردان با عزت و افتخار به پاکی هر دختر از این دیار اگر قصد توهین به ایران کنی خیال اهانت به شیران کنی زمین و زمان را به هم میزنیم نظام جهان را به هم میزنیم تمام وجود تو را میدریم نشان تو را از جهان میبریم پشیمان از این کرده ات میکنیم به ایرانیان برده ات میکنیم به پیشینه ی خود نگاهی بکن نگاهی به تاریخ گاهی بکن به صحرا ملخ خوردنت را ببین چو حیوان علف خوردنت را ببین به جز کشتن و غارت و مستی ات نداری به تاریخ در هستی ات
ههههههه من نمیدونم داعش به چه اجازه ای تونسته به ایران تو بگه اگه یادتون رفته بزارین حالیتون کنم کسایی که تلوزیون نگاه نمیکنیدخاستید ببینید شبکه ی یک درروز جمعه دوهفته پیش نشون میداد اگرایران ی موشک بزنه به داعش باخاک یک سان میشه اهای داعشیا بترسید از روزی که موشک های ایران توی هوا باشه اونوقته که از خدامرگتونو میخواینو صدهزار بار از ایران معزت خواهی میکنید هنوز شما ترسوها دلاور مردان وشیران ایران رو ندیدید بترسید از اون روز چه شما وچه امریکا وال سعود
درست است که ما همه تا اخرین قطره خون سرباز سید علی و ایران میمونیم ولی داعش به نیروی مردمی برای جنگ لازم نداری با یه 100هزار نفر نیروی اموزش دیده کارش تمومه از قدرت الان جوونهای ایرانی غافل نشین منم تکواندوکارم و زیر چشام گود افتاده کلا ربطی نداره یا علی مدد
سلام خوشبحالتون که انقدر روحیتون قویه وقتی به این فکر میکنم که با بزرگ شدن داعش ایران باید بیشترو بیشتر هزینه کنه میفهمم که وضعیت اقتصادیمون داغون تر وداغون تر میشه جوونامون ضعیف تر وضعیف تر میشند بیشتر و بیشتر حسرت حداقل امکانات میخورن این یعنی پیشرفت نکردن تدریجی ایران این یعنی بخش اعظم فکر مسولین دنبال جنگ و از طرفی دزدی بیشتره یه عده دزد مفت خور که دستشون بازه و اینا همش به نابودی ختم میشه و وقتی ایران لاغر تر و لاغرتر شد میانو راحت یه لغمش میکنند بخاطر همین میترسم بچه دار بشم میترسم بچم تو اوج اون لاغریه باشه اخه چه گناهی کرده اصلا چرا ما اینهمه دشمن داریم چرا
من یه دخترم و حاضرم بخاطر کشور عزیزم که از همه کشورهای دنیا قدمت بیشتری داره،به دفاع و جنگ با هر دشمن و مهاجم تروریستی برم.امیدوارم رهبرعزیزمان این اجازه رو به زنان سلحشور پارسی و با هر دین و مذهبی که هستند،بدهند و آنها را آموزش نظامی دهند.ما زنان ایرانی در طول تاریخ های خیلی دور قدرت نظامی خوبی نشان داده ایم.
من یه دخترم و حاضرم بخاطر کشور عزیزم که از همه کشورهای دنیا قدمت بیشتری داره،به دفاع و جنگ با هر دشمن و مهاجم تروریستی برم.امیدوارم رهبرعزیزمان این اجازه رو به زنان سلحشور پارسی و با هر دین و مذهبی که هستند،بدهند و آنها را آموزش نظامی دهند.ما زنان ایرانی در طول تاریخ های خیلی دور قدرت نظامی خوبی نشان داده ایم.
پسرم نترس من بعنوان یک مادر ایرانی , همانطور که از پسر خودم دفاع میکنم , از امثال تو هم دفاع میکنم. مثل شیر می ایستم در کنار برادرانم و میجنگم . اصلا نترس . اگر رهبرمان فرمان دهد , سر و جان فدای وطنم میکنم .
با درود. من یک زن ایرانی هستم وجانم فدای خاکم. چو ایران نباشد،تن من مباد بدین بوم وبر زنده یک تن مباد همه سر به سر تن به کشتن دهیم از ان به که کشور به دشمن دهیم نگران چه چیزی باشیم وقتی به خودمون اطمینان داریم.تازه اونا خربزه خوردن به گیر باغبان نیفتادن یا به عبارتی بازار ما برای آن ها شب نیوفتاده...من هر روز خبرها رو دنبال می کنم .واگر روزی شیپور جنگ زده بشه .زنانگی خودم را می بوسم برای مدتی میزارمش کنار چون ظرافت دست وبالمو می بنده...اونوقت درکنار برادرام می ایستم ومثل شیر مرد می جنگم. جانم فدای کشورم وهم وطنم ورهبرم حضرت خامنه ای.
داعش و همه کشورهای متحدش اینو خیلی بهتر از خود ما میدونن که اینجا ایرانه! نه کشوری مثل کشورایه همسایش که مردم و ارتششون اینقد راحت مرزاشونو و نوامیسشون رو به دست داعشیا سپردن! ان شا الله تا زمانی که سایه مقام معظم رهبری رو سرمونه و این کشور فرزندانی همچون سردار سلیمانی داره هیچ کشوری نمیتونه یه وجب از خاک ایرانمون رو بگیره...
خدا يار و ياور سربازاي كشور عزيزمون باشه.من يه خانومم شايد جام تو جبهه ي جنگ نباشه ولي اگر روزي برسه كه داعش و گروهك هايي نظيرش بخوان به كشور عزيزم كوچيكترين خدشه اي وارد كنن جلوشون مي ايستم.و فكر كنم اين حرف همه ي جوونا ها باشه.ايران تا ما رو داره فكرشم نبايد درگير اين مسايل كنه. ما هستيم
درود بر همه ی هموطنانم من یک افسر ارتش جمهوری اسلامی ایران هستم. عزیزان! واقعیت اینست که اوضاع نگران کننده است. صد البته که داعش وامثالهم به هیچ وجه حریف کشور پهناورمان نخواهند بود. اما در صورت دست زدن به اقدامی علیه ما، پاسخ دادن به آنها، انسانی و مالی کم هزینه نخواهد بود. من و همرزمانم در به هلاکت رساندن این جرثومه در زمانی که لازم باشد، لحظه ای درنگ نخواهیم کرد و از پیش آمدن هیچ رویدادی برای جان خودمان سرسوزن واهمه نداریم. اما باید واقیات رو دید و چه بهتر که مراقب بود و با همبستگی و حفاظت اطلاعات و دامن نزدن به بحثهای بی مورد و مهمتر از همه، توکل؛ از رفتن به سمت درگیری نظامی در داخل مرزهای کشور عزیزمان پرهیزکرد. انشاءالله.
اونهاحتی نخواهند توانست عراق رو بگیرن چه برسه ایران رو: ای وای اگر پا به حرم بگذاری یک خشت ز دیوار حرم برداری شیعه به بین الحرمین حساس است گفتم که به گوش سگیت بسپاری ما سرمست زجام باده شاه هستیم برگرد تا سربند یا زهرا نبستیم
انشاا... با کمک خداوند و امر رهبر انقلاب داعش رو نابود میکنیم. البته کاش داعش حمله کند که امریکا وسعودی های ترسو و سوسمارخور بفهمد ایران همیشه به دشمنان خاکش جواب دندان شکن میدهد
وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد ما جوانان ایران منتظر فقط و فقط یک اشاره ی آقا هستیم تا دمار از روزگار داعش در بیاریم.داعش چی فکر کرده اینجا ایرانه خانه ی شیرانه.ما فرزند کوروشیم و ایران را حفظ می کنیم.
من یه زنم یه دختر دارم از اینکه روزی یه خراش برداره میترسم ولی تا وقتی مردان غیور کشورم و زنانی چون شیر دارد نمیترسم کافیس رهبرعزیزم اشاره کند لباس رزمی را میپوشم وتا آخر قطره ی خونم میجنگم,,,, من به ایرانم اعتقاد اعتماد دارم جانم فدااااای کشورم, , رهبرمخامنه ای,,,, وآقایم امام زمان من یک عربم ولی عرب ایرانیم
به خواست خدا و با یاری همرزمانم هرگز کار به جایی نخواهد کشید که حریم خانه ی شما و همه ی خواهرانم دچار کوچکترین تهدیدی شود. چه برسد به اینکه بخواهید در رزم شرکت کنید. از اینکه با وجود عرب تبار بودن خود را در حفظ کشورمان تا این حد سهیم میدانیم از شما ممنونم. حضور زنان غیوری چون شما برای ما دلگرمی است. درود بر شما.
با سلام خدمت دوستان. من دوستدار جنگ نیستم و کشتار به هیچ نحو جایز نیست ولی اگه قرار باشه به مملکت و انسانیت و از همه مهمتر ناموس مسلمان خیانت بشه.ما کوتاه نمی اییم.به جرات می گویم اگر رهبر عزیز (این سید بزرگوار)فتوا دهند قائله داعش به کسری از زمان خاتمه پیدا کرد .ما جوانان ایران اسلامی درسته دغدغه اقتصادی و... داریم ولی پای این مسائل تک تک افراد قدم به میدان نبرد خواهیم گذاشت.و بسان مولایمان علی (ابوتراب)خاک داعش را به توبره خواهیم کشید و بسان حسین بن علی (ع) تا اخرین قدم تا پای شهادت ایستادگی می کنیم. فقط می گویم : کاش پایشان به اینجا برسند بعد می فهمید جوانان ایرانی یعنی چه.مبارزه یعنی چه.هماوردی یعنی چه.گردن کلفتی یعنی چه. فعلا کشور های مظلوم را گیر اورده اند و می تازند.... یا علی (ع)
با سلام خدمت دوستان. من دوستدار جنگ نیستم و کشتار به هیچ نحو جایز نیست ولی اگه قرار باشه به مملکت و انسانیت و از همه مهمتر ناموس مسلمان خیانت بشه.ما کوتاه نمی اییم.به جرات می گویم اگر رهبر عزیز (این سید بزرگوار)فتوا دهند قائله داعش به کسری از زمان خاتمه پیدا کرد .ما جوانان ایران اسلامی درسته دغدغه اقتصادی و... داریم ولی پای این مسائل تک تک افراد قدم به میدان نبرد خواهیم گذاشت.و بسان مولایمان علی (ابوتراب)خاک داعش را به توبره خواهیم کشید و بسان حسین بن علی (ع) تا اخرین قدم تا پای شهادت ایستادگی می کنیم. فقط می گویم : کاش پایشان به اینجا برسند بعد می فهمید جوانان ایرانی یعنی چه.مبارزه یعنی چه.هماوردی یعنی چه.گردن کلفتی یعنی چه. فعلا کشور های مظلوم را گیر اورده اند و می تازند.... یا علی (ع)
اگر این مادر به خطاهی وحشی فقط فکر داخل شدن به ایران داشته باشن باید بدونن ایران هفتاد ملیونو و چندی حاج قاسم داره که منتظرن انتقام خون حسین بن علی (ع) از از این حروم زاده های نجس بگیرن
داداشا وخواهرای عزیزم من یه ایرانیم اهل تهران بچه جنوب تهران که همه شون جیگر دارن الان این پستا یا کامنت هایی که گذاشتید الان میگن میرم جنگ با داعش ولی داعش پاشو بزاره تو ایران خیلی از همین هایی که میگن میریم میجنگیم دم شونو میزارن رو کولشونو د فرار باید تو عمل انجام شده قرار بگیریم بفهمیم کی مرده من شک به شیرمردامون ندارم ولی میگم باید ادم تو عمل نشون بده نه تو حرف زنده باد ایران زنده باد جوونای شیر دل ایران زنده باد رهبر بزرگمون زنده باد قاسم سلیمانی **داعش این پیام ما ایرانیا به تو هست حواستو جمع کن نیای تو ایران بیاین تو ایران یه نفرتون هم زنده برنمیگرده**
مگه ما افغانی هستیم کشورمون رو ول کنیم ناموسمون رو دست دشمن بسپریم اینجا ایرانه ما از نسل کورش هستیم فقط زمانی میتونن وارد ایران بشن که اخرین ایرانی بمیر ایران 80ملیون نفر ارتشی داره زن مرد کودک جانم خونم فدای خاک ایرانم
مهمترین هدف داعش در حال حاضر سوریه هستش چون اگر سوریه رو بگیرن رابطه بین ایران و لبنان که از طریق سوریه انجام میشه قطع میشه و ایران نمیتونه تجهیزات برا لبنان بفرسته و اسرائیل هم لبنانو میگیره جلوتر میاد ... بعد هم جنگ تسنن و شیعه میشه
بنظر من راز پیروزی در جنگ های امروز استفاده از نیروی هوایی کار امد است که ما متاسفانه نیروی هواییمان داغون است باید در فکر تقویت نیروی هواییمان باشیم بقول امام خمینی که فرمودند نیروی هوایی یک نیروی الهیست
اقا اگه بحث ادم کشتن باشه و قمه کشیدن من خودم هفت خط عالمم داعش با سربریدن مردمو میترسونه اینو بگم ما هم ترسی از کشت و سربریدن نداریم اگه بیان تو ایران میرم جنگ باهاشون با گوشیم و قمه ام انوقت سراشونو میبرم و کلیپ میکنم بعد میشاشم رو جنازهاشون اینم بگم خودم شغلم قصاب اخ نمیدونین چه کی فی میده شاهرگ یه جونوری میبرین بعد همینجور خون فواره میزنه در حالی که داره جون میکنه
همه کامنتا رو خوندم روحیه شگفت انگیز ایرانیا رو باید ستود.من خودم 14 سالمه.به پدرم گفتم بابا..اگه داعش بیاد ایران حاضرم با همین سنم تا پای جون بجنگم..نمیتونم اجازه بدم یه مشت تجاوز گر اسم نام خدا و پیامبرو روی پرچمشون بزارن و چهره اسلام رو خراب کنن و جنایات حیوانی انجام بدن با شعار در راه خدا....دقیقا حادثه یزید و امام حسین داره دوباره تکرار میشه...یک انحراف بزرگ در جامعه اسلامی...
سلام عزیزم منم 14 سالمه . باهات موافقم . به نظر من در ایران وقتی جنگ رخ بده دیگه دختر و پسر نداره همه با هم یکدل می شن البته هممون به جهان و کسایی که همیشه سعی می کنن ایرانی ها رو از راه به در کنن نشون میدیم که دخترا و پسرا با شعونات اسلامی موفق خواهند بود . بیاید دعا کنیم که اقامون زودتر برسه . خدا پشتو پناهمون .
مسلمونا علاقه خاصی به خون دارن.واسم خیلی عجیبه.عزاداریشون با قمه و خون عیدشون با کشتار حیوانات و خون و دعوت به دینشونم با خون و خونریزیه!تاحالا بهش فکر کردید؟
سلام خسته نباشید تو جنگ ایران و عراق من خیلی کوچک بودم اما ناراحت بودم نمی توانم به جنگ دشمنان که به حریم متجاوز کردند بروم اما عاجزانه خواهش دارم اگر راهی هست که من به جنگ علیه داعش بروم برایم ایمیل بدهید. درود بر رزمندگان ایران
سلام من یه سوال همیشه ذهنمو درگیر میکنه ... اینکه چرا شما اینقدر مطمءن هستید که داعش نمیتونه به ایران حمله کنه ؟؟؟؟ آخه ما چجوری میتونیم جلوی اونا وایسیم ؟؟؟ اونا یه مشت وحشی هستند ... حتی فکر کردن بهش رعب به تنم میندازه ... چرا از اون طرف مسئله رو نمیبینید ؟؟؟
بهتره همه دشمنان ایران زمین بشینن سرجاشون من یه جوان اهل کهگیلویه و بویراحمد هستم لر هستم از نسل آریایی از نسل آریوبرزن 26 ساله آماده رویاییویی با همه دشمنان هستم تا غیرت همیشه ایرانی رو به تمام جهان نشان بدم
با سلام تمام نظرات دوستان رو خوندم.تمام دوستانی که اعلام کردند داعش و آمریکای خونخوار و ...هیچ غلطی نمیتونن بکنن همه بخاطر اینه که ارتش و سپاه پاسداران در مرزهای کشور شب و روز در حال نگهبانی هستند تا من و شما باور داشته باشیم که هیچ کاری نمیتونن انجام بدن امنیت ایران عزیزمون اول بخاطر خون شهداست که از جانشون مایه گذاشتند و دوم بخاطر ارتش و سپاه هست.خدارو شکر کنیم که امنیت در کشوری داریم که تمامیه همسایگان ایران جنگ و هرج و مرج است و تنها ایران است که در امنیت کامل به سر میبرد و فقط بخاطر حضور ارتش و سپاه میباشد.و داعش و دشمنان کثیف ایران بدونند که ایرانی غیرت داره تا آخرین قطره ی خونش از خاک و جان و ناموس خود دفاع میکند...با تشکر
برین بابا خودتو مسخره دارین ما رو باش با کیدارن مقایسه میکنن ...اصلا داعش چیه کخ بخواد ایرانو سرنگون کنه اصلا مال این حرفا نیست سربیست چهار ساعت کارش تمومه...زنده باد الله .و زنده باد خون آرییا و وزنده باد ایران مان
سلام دوستان نظرات شما دلاورمردان ایرانی از((ترک ولر وفارس وبلوچ وآذری وگیلکی ومازنی وترکمن وغیره راخوندم درود درود درود درودبرغیرت شما یعنی ایران واحد دشمن بداند مافرزند ایرانیم وبابرادران شیعه وسنی خود دربرابردنیا٨سال ایستادیم وبناچاروبااکراه تمام ازکشتن دشمنی که البته بزوربه میدان آمده بودند که آنهاهم ازبرادران شیعه وسنیمان درکشورهمسایمان بودند دربرابرتمامیت ارزیمان دفاع نمودیم متعجبم این وهابیون چه فکری کرده اند شماکه دیگرازبرادران شیعه وسنی مانیستیدشمادشمن دین ماییدوکشندگان بهترین خلق عالم علی وحسن وحسین وچهارده معصوم ازجنگ باشما((اکراه که نداریم هیچ))) مشتاق هم هستیم بیاید تاشایدبه این بهانه خونمان رانثارمولایمان علی وسرورمان حسین کنیم البته مطمان باشیدهریک ازماتا خون تعدادقابل توجهی ازشمارابه زمین نریزیم خونمان به زمین ریخته نخواهدشدانشاالله
سلام من خیلی خوشحالم که ایران امنیتش به این خوبیه و از طرفی هم خوشحالم که پسرای ایرانی انگیزه برای نابود کردن داعشی ها دارن ممنون پسرا . راستی یه سوال حقیقت داره که چند داعشی در ایران وجود داره یعنی تو ایرانن ؟!
سلام من خیلی خوشحالم که ایران امنیتش به این خوبیه و از طرفی هم خوشحالم که پسرای ایرانی انگیزه برای نابود کردن داعشی ها دارن ممنون پسرا . راستی یه سوال حقیقت داره که چند داعشی در ایران وجود داره یعنی تو ایرانن ؟!
ممنون از حضور گرم تمام هموطنانم. باز هم تکرار میکنم. برادران سپاهی ما این خونخواران را خارج از مرزها و ما ارتشی ها آنها را در نزدیکی مرز حتما و قطعا به هلاکت و نابودی کامل خواهیم رساند به امید خداوند. به همه قول میدهم.
من خودم با انکه 14 ساله هستم ولی اگر خدای نکرده به ایران چپ ببینه یا حتی توی خواب ببینه که ایران حمله کرده باشه خودم اولین کسی هستم که به جنگ میرم
داعش در واقع آخرین تیر در ترکش و پروژه آمریکا و آل سعود و سگ نگهبانش اسرائیل در منطقه است.این غیر انسان ها به خوبی فهمیده اند که بازوی استراتژیک ایران سوریه که در واقع همان پل ارتباطی بین ایران و خط مقاومت در فلسطین یا همان حزب الله و حماس می باشد.پس به جان سوریه افتادند تا بلکه خواب شوم شان تعبیر شود.اما غافل از آنکه کوچکترین تحرکی در منطقه علیه منافع ایران مساوی است با تهدید موجودیت اسرائیل غاصب کودک کش.خود نتانیاهو جنایتکار گفته بود ما اجازه نخواهیم داد مرزهای ما با سوریه خط آتش مقاومت به سمت تل آویو شود.خود کارشناسان نظامی و استراتژیک آمریکا هم اعتراف کرده اند که داعش توان حمله مستقیم به ایران را ندارد.پس ایجاد جنگ رسانه ای و بزرگ نمایی داعش به خصوص در شبکه های اجتماعی یکی از آن حربه های دشمن می باشد.اسرائیل همیشه از توان نظامی ایران هراس داشته و خواهد داشت و ان شاالله آن روز دور نخواهد بود که اسرائیل را با ندای لبیک یا امام مهدی عج از صفحه روزگار محو کنیم.لبیک یا امام خامنه ای
امیدوارم که خداوند تخم این شیاطین رو گم کند،ولی بنده به تحرکات اینها خوش بین نیستم ومیترسم عاقبت این افعی زهر خودش را بر ایران بزند.شهروندان سنی مذهب ایرانی ما باید هوشیار باشند که گول این جهنمیان رو نخورند...وخواهشی که از مردم شریف ایران دارم فقط همگی هر روز دعا کنید ومطمئنم که خدا دعای 80میلیون مسلمان را بی پاسخ نمیگذارد.دعا کنید برای نابودی این کفار واز خداوند بخواهید که شر اینها را به خودشون برگردد........یا مهدی ظهور کن که جهان در انتظار توست
واااای ممنون از توضیحات تون بچه ها آنقدر ک این شبکه ها پر شده از عقیده های ناجور من کلا خودمو باخته بودم اما با خوندن پیامای شما عزیزان واقعا امیدوار شدم مرسی از حضورتون و از پیاماتون
(احسن بردلاوران ایران عزیز) .... عزیزان ایران به این نکته را گوش کنید. فقیری /اسیری/ دردی در دل داری/گناه کاری/دزدی/سنی/و.....هستی هیچ وقت نزار چکمه دشمن بر خاک ایران بیاد . ویک چیز دیگر هیچ وقت به ایران عزیزت خیانت نکن چون خیانت به ایران عزیزت باعث از بین رفتن اینده ما می شود.وبه حرف رهبرت گوش بده

اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات