شناسه خبر : 12878
91/8/20 - 11:10 - 2012-11-10 10:10:37
انتشار تصاویر ویدئویی اعدام اسیر سوری به دست شورشیان

انتشار تصاویر ویدئویی اعدام اسیر سوری به دست شورشیان

تصاوير ويدئويي منتشره جديد نشان از آن دارد که شورشيان يک اسير سوري را اعدام مي‌کنند که اين تصاوير نگراني‌هاي بيشتري را درباره بي رحمي شورشيان در اين کشور عربي بحران زده به دنبال داشته است

اين تصاوير ويدئويي تکان دهنده نشان مي‌دهد که يک مرد سوري که اسير شورشيان است، براي زنده ماندن تقاضا مي‌کند اما صداي شليک شورشيان براي چند ثانيه به گوش مي‌رسد. اين مرد روي زمين مي‌افتد و يکي از شورشيان تير آخر را به وي شليک مي‌کند.

اين اولين بار نيست که مدارکي درباره جنايات شورشيان مسلح عليه بشريت در سوريه منتشر مي‌شود.

در هفته هاي اخير، تصاوير ويدئويي بسياري از کشتار افراد غير مسلح به دست شورشيان در سوريه منتشر شده است. با وجود محکوميت هاي گسترده بين المللي، ارتش به اصطلاح آزاد سوريه همچنان به کشتار اسراء و ربودن غيرنظاميان در اين کشور ادامه مي‌دهد.

هفته گذشته نيز تصاويري ويدئويي منتشر شد که در آن شورشيان سوريه حدود ۱۰ سرباز دولتي را مورد ضرب و جرح قرار داده، آنها را مجبور کردند روي زمين دراز بکشند و با شليک گلوله آنها را تيرباران کردند. اين حادثه نزديک شهر سراقب در شمال سوريه روي داد.

سوريه از نيمه‌هاي مارس ۲۰۱۱ ، صحنه ناآرامي است. تعداد زيادي از مردم از جمله شمار زيادي از نيروهاي امنيتي اين کشور در اين ناآرامي ‌ها کشته شده‌اند.

کشورهاي غربي مخالف سوريه خواهان کناره گيري بشار اسد، رئيس جمهوري سوريه از قدرت هستند، اما روسيه و چين با اين درخواست غرب مخالف هستند.

دولت سوريه مي‌گويد ناآرامي هاي اين کشور از خارج کنترل و هدايت مي‌شود و گزارش هاي موجود نيز حاکي از آن است که شمار زيادي از شورشيان مسلح را اتباع خارجي تشکيل مي‌دهند.اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات