شناسه خبر : 131880
94/5/3 - 11:00 - 2015-7-25 11:00:48
در زیر پوست «عرفان حلقه» چه می گذرد؟‬ + تصاویر
عرفان حلقه - 1

در زیر پوست «عرفان حلقه» چه می گذرد؟‬ + تصاویر

برخی از کارشناسان دینی و منتقد عرفان های کاذب، معتقدند، آگاهی‌ها و نوشته های طاهری را می‌توان در فرقه‌های گنوسیزم، تصوف، کابالایست، مسیحیت و یهودیت، پیدا کرد.
گروه آئین و اندیشه فرهنگ نیوز: «عرفان حلقه»اگرچه با نام درمان بیماریها و فرادرمانی و تشعشع دفاعی و جاذبه درمان و شفابخشی، توانسته خود را به ظاهر موجه، نشان دهد، اما آسیب‌های روحی و روانی این جریان، فراوان گزارش شده است. همچنین به مرور، گرایش‌های معنوی و اعتقادات دینی در پیروان عرفان حلقه، تضعیف شده و باورهای دینی و اسلامی افراد به صورت مرموزانه‌ای تحریف می‌شود. در این سلسله مقالات کوشیده خواهد شد، ضمن آشنایی با مبانی و اصول عرفان حلقه، در بخش دوم وپایان مقاله که در آینده ارائه خواهد شد، با آسیب ها و خطرات احتمالی این عرفان، آشنا شده و نیز به تفاوت های عرفان حلقه با عرفان اسلامی، اشاره خواهد شد.
 
چکیده
 
محمدعلی طاهری، رئیس عرفان حلقه، از ابتدای سال 90 به جرم توهین به مقدسات، دخالت در امور درمانی، تحصیل مال نامشروع و جعل عنوان به پنج سال حبس، 900 میلیون تومان جریمه نقدی و 74 ضربه شلاق محکوم شده است، فعالیت اصلی این فرقه کاذب در قالب دوره‌های آموزشی از اواخر دهه 70 توسعه یافت، در این جلسات به افراد این گونه القا می‏‌شد که علت برخی بیماری‌ها، رسوخ اجنه یا ارواح سرگردان در کالبد افراد است و طاهری و مسترها، می‏‌تواند با خارج کردن آن‌ها با عنوان تشعشع دفاعی سلامتی را به افراد برگرداند. 
 
پس از مدتی با افزایش آسیب‏‌های روحی ـ روانی در اثر تلقینات عرفان حلقه و فروپاشی برخی از خانواده‏‌های آسیب دیدگان، محمدعلی طاهری بازداشت و پس از برگزاری دادگاه، محکوم شد و برای تحمل پنج سال حبس از سال 90 به زندان افتاد، در این مدت برخی از شبکه‏‌ها و سایت های کشورهای خارجی از او به عنوان یک دانشمند ایرانی و گاهی زندانی سیاسی یا عقیدتی یاد کردند.
 
 دیدار شاگردان محمد علی طاهری با محمد نوری زاد
 
این عرفان، جذابیت فراوانی دارد و قشرهای مختلفی از جامعه درگیر این مساله می باشند.. حتی در این مسیر، برخی از کارشناسان معاصر عرفان اسلامی نیز در برهه ای از زمان، دچار اشتباه شده [1]، و حمایت هایی را نیز از رییس عرفان حلقه، داشتند و در جهت معرفی عرفان حلقه، تطبیق و شباهت آن با عرفان اسلامی، بسی کوشیدند. البته هرچند بعدها در مخالفت با عرفان حلقه، صحبت های فراوانی نیز داشتند [2]، اما آب رفته را نمیشود به جوی، برگرداند.
 
بنابراین به علت گسترش این نو ع از عرفان های نوظهور و نیز به منظور آشنایی بیشتر با تفکرات و مبنای عرفان حلقه، آسیب ها و خطرات احتمالی عرفان حلقه در ایجاد بیماری های مختلف جسمی و روانی، اختلافات خانوادگی و سست شدن اعتقادات دینی، این مقاله، تدوین میشود. 
 
 
محمد علی طاهری، رئیس عرفان حلقه
 
محمدعلی طاهری، از پدر و مادری مسلمان، دارای همسر و دو فرزند، ساكن تهران است. وی، سرکرده فرقه انحرافی عرفان کیهانی (عرفان حلقه) در ایران است که 14 اردیبهشت ماه سال 90 بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به‌اتهام توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی، ارتکاب فعل حرام و لمس نامحرم، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس)، ضاله بودن کتب و آثار، به 5 سال حبس، پرداخت 900 میلیون تومان جزای نقدی و 74 ضربه شلاق محکوم شد. 
 
طاهری، که با سفر به كشور های خارجی سعی در ادامه تحصیل داشت. ابتدا به ژاپن عزیمت كرد (این سفر حائز اهمیت است، زیرا ژاپن از كشورهای مطرح در رواج شبه عرفان های شرقی است)؛ اما به گفته خودش، به علت مشكل بودن فراگیری این زبان و بالابودن مخارج، پس از حدود یك سال مجدداً به كشور بازگشت.
سپس، به همراه خواهر و شوهرخواهرش به تركیه رفت تا در دانشگاه آنجا به تحصیل بپردازد. در سفر تركیه ایشان، ابهاماتی وجود دارد. اینكه ادعا می كند در دانشگاه ارتادو تحصیل كرده، ولی دانشگاهی به این نام در تركیه یافت نشده است. البته دانشگاهی به نام ارتادوغو به معنی خاورمیانه وجود دارد. ولی نام وی در آن دانشگاه ثبت نشده و در ضمن ایشان هیچ مدركی دالّ بر تحصیل در آن دانشگاه ارائه نكرده است. [3]
 
شاگردان و طرفداران طاهری (رئیس عرفان حلقه) که برخی از آنها، از محکومین فتنه 88 نیز می باشند
 
از طاهری، کتب، و مقالات عمومی و تخصصی قابل توجه ای در مطبوعات و برخی نشریات، در موضوعاتی چون: نماز، عاشورا، رمضان وروزه داری، مهدویت و ... ، چاپ و منتشر شده است.
 
هرچند برخی از کارشناسان دینی و منتقد عرفان حلقه [4]، اعلام کردند که: "طاهری، در ابتدا به واسطه اندیشه‌اش، بازداشت نشده است، هرچند جا داشت که به واسطه اندیشه و اعتقاد انحرافیش نیز بازخواست شود، بلکه به واسطه شاکیان خصوصی آسیب دیده و دخالت در امور پزشکی و آسیب رساندن به افراد، در بازداشت است." اما یافته ها حاکی از این است که پرونده افساد فی الارض بودن طاهری، همچنان مفتوح می باشد. و اخیرا وکیل وی، علیزاده طباطبایی، حکم اعدام طاهری سرکرده عرفان حلقه را رسانه ای کرد.
 
البته هر چند وکیل وی، تلاش کرد به نقل از طاهری، عنوان کند که: "وی صراحتا عنوان کرده، منکر هیچ یک از ضروریات دین نیست و خودش هم قبول دارد که بعضا برداشت‌هایی داشته که اشتباه بوده است و امیدواریم بتوانیم در دادگاه وی را تبرئه کنیم و دادگاه به همان 5 سال حبس قناعت کند." اما این تلاش ها، تاکنون فایده ای نداشته و سرانجام حکم اعدام وی، صادر شده است. همچنین علاوه بر رای دستگاه قضاء، سه تن از مراجع تقلید طی استفتائاتی که از سوی دستگاه قضا صورت گرفته است، نیز حکم ارتداد طاهری را صادر کردند. [5]
 
برخی از کارشناسان دینی و منتقد عرفان های کاذب، معتقدند، آگاهی‌ها و نوشته های طاهری را می‌توان در فرقه‌های گنوسیزم، تصوف، کابالایست، مسیحیت و یهودیت، پیدا کرد. و البته نباید فراموش کرد که فهم درست این فرقه هرمی، در کنار بررسی شخصیت طاهری، باید در اشخاص و همکاران وی، چون: ویدا پیرزاده، خانم بهارزاده، مهدیه کسایی زاده، پدرام سعیدی، شهناز نیرومنش و ...، نیز، جستجو کرد.
 
 
معرفی و آشنایی با عرفان حلقه
 
وقتی در اواسط دهه هفتاد شمسی، شخصی ناشناس، مدعی فرادرمانی شد، کمتر کسی به او توجهی نشان داد. همین موجب شد تا وی کمی بعدتر، مدعی راه اندازی گونه ای از عرفان شود که این روزها با نام "حلقه" یا کیهانی، می شناسیم. موسس این فرقه شخصی بنام"محمدعلي طاهري" است که بهره ای از اطلاعات دینی نداشته و با کمک چند خانم، که برخی از آنها مطالعات عرفانی و قرآنی داشته اند، توانست این فرقه را گسترش دهد. [6]
 
فعالیت اصلی این فرقه کاذب در قالب دوره‌های آموزشی و برگزاری جلسات جن‌گیری از سال ۱۳۷۰ توسعه یافت، در این جلسات به افراد این گونه القا می‏‌شد که علت بیماری آن‌ها، رسوخ موجودات غیرارگانیک (اجنه یا ارواح سرگردان) است و طاهری و مسترها که قدرت تفویض و اجازه از وی، را دارند، می‏‌تواند با خارج کردن این موجودات، سلامتی را به افراد برگرداند، نام این روش را سایمنتولوژی، گذاشتند و ادعا کردند که جوایز و مدارک بین المللی به این روش تعلق گرفته است.
 
در عرفان حلقه، مسترها (مربیان)، حلقه اتصال به طاهری و خود ایشان نیز حلقه اتصال به شعور کیهانی است. وجود محمدعلی طاهري به عنوان سر سلسله این گروه هرمی، همان وجود مرشد در تصوف است و دقیقاً با همان قدرت به طوری که حتی گرفتن لایه دفاعی از شبکه شعور کیهانی (خدا) با اجازه او، انجام می گیرد و فردی که این لایه را تحویل می گیرد، سوگندنامه ای را به سر سلسله می دهد تا او لایه دفاعی و شفابخش را به فرد مرید و بعدی، تفویض کند. از سوی دیگر هرگونه تعّدی از دستورات سرسلسله و مرشد این گروه انحرافی، موجب فعالیت هورمونهای دورن ریز و هجوم و آزار و اذیت اجنه و موجودات غیرارگانیک، به او، می شود که نتیجتاً، فرد نافرمان را تهدید به مرگ و نقض عضو می کنند.
 
اصول و مبانی عرفان حلقه کیهانی
 
* عدم لزوم اعتقاد به ادیان الهی
از اصول کلیدی و بنیادین این عرفان، این است که: انسانها، می توانند و باید مستقیم، با خدا ارتباط برقرار کنند و در این ارتباط، نیازی به حضور انبیاء و پیامبران، احساس نمیشود. یکی از اصول عرفان حلقه، جواز عدم اعتقاد به هیچ دین و مکتبی است، یعنی فرد صرف نظر از هرگونه اعتقاد دینی، می تواند از شبکه شعور الهی استفاده کند. این اصل که بارها در کتاب "انسان از منظر دیگر" نوشته رئیس فرقه عرفان کیهانی آورده شده است برای جذب جوانان و افراد دین گریز، است؛ به عبارت روشن تر این راه میانبری است که فرد حتی بدون انجام واجبات دینی، به وصال خدای می رساند و او را از لطف خدا سرشار می کند امّا این خدای عرفان کیهانی نه آن خدای است که ما می پرستیم، بلکه خدایی است که نه محرم و نامحرم دارد، نه ایمان به امام و پیامبر و نه دین و مذهب.
 
توضیح بیشتر اینکه: عرفان حلقه از خلال مباحث فيزيک جديد، شعور کيهاني را تعريف مي کند و مي گويد عرفان يعني اتصال با حلقه های شعور کيهانی. اين اتصال در يک لحظه بر قرار می شود و براي اين اتصال هيچ شرطی، لازم نيست چون شعور کيهانی، رحمت عام الهی است و همه افراد می توانند از آن برخوردار شوند. نه ايمان، نه پاکي و ناپاکي و نه گناهکاري و بي گناهي، هيچ کدام، دخلي به اين اتصال ندارد. تنها بايد از مرکزيت عرفان حلقه، این اتصال دريافت شود و يک لحظه تسليم. چون اعتقادات در اين جا مهم نيست. تسليم يعني شاهد بودن. ببينید چه اتفاقي مي افتد و هر چه شد بپذيرید. در اين حالت يک فرد اتصال دهنده با يک فرد اتصال گيرنده در وحدت قرار مي گيرند و شعور کيهاني، سومين عضو است. و خدا نیز عضو چهارم است.
 

.:اشکال در بارگذاری پخش کننده:.

farhangnews_134335-383917-1436695532.mp3 | دانلود فایل
مدح شیطان
 
* مبارزه با آموزه های اسلامی
طاهری به صورت عمد، اول قرآن را زیر سؤال می‌برد و اعتقاد دارد، قرآن ناقص است و نوشته پیامبر است [7]؛ در حالیکه این عرفان حلقه است که در موارد متعددی با آیات قرآن، تناقض دارد. [8] مرحله بعدی، مقامات امامان معصوم و زیارت قبور ائمه، نهی میشود. وی، زیارت ائمه را، شرك می‌داند. زیارت قبور را كثرت‌گرایی می‌داند. طاهری، گاهی اعتقاد به منجی و و مهدویت را به تمسخر میگیرد. [9]
 
توسل، شفاعت و زیارت ائمه معصومین در عرفان کیهانی، به چالش کشیده می‌شود. عرفان حلقه، زیارت ائمه معصومین(ع)، زیارت کسانی می‌داند که مرده‌اند و توانایی دیگری ندارند، همچنین، این نوع از عرفان انحرافی، قرآن را نیز دارای تناقض می‌داند، رئیس عرفان حلقه، منکر عصمت ائمه شده و تنها آنها را انسان‌های خوبی می‌داند، در حالی که با مراجعه به قرآن، و توجه به آیه 33 سوره احزاب : «إِنَّمَا یُرِیدُ اللَّهُ لِیُذْهِبَ عَنکُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیْتِ وَیُطَهِّرَکُمْ تَطْهِیرًا»، خداوند هر گونه آلودگی و رجسی که شما تصور کنید، از اهل‌بیت دور کرده است. حتی هر گونه خطا، اشتباه و فراموشی را از آنها برداشته است، به کذب بودن این گونه سخنان، پی خواهیم برد.
 
درمجموع، در عرفان حلقه، با انبوهی از تفسیر به رای ها و ادعاهای عجیب در باب "مفاهیم اسلامی و گزاره های قرآنی"، مواجه هستیم که انسان به شگفت واداشته میشود.
 

.:اشکال در بارگذاری پخش کننده:.

farhangnews_134335-383831-1436693121.mp3 | دانلود فایل

تمسخر و نفی مهدویت

شفای بیماران از طریق اجنه و برون ریزی
 
فرادرمانی از زیر مجموعه های عرفان کیهانی و حلقه، است که ادعا دارد با آموزه های عرفانی خاص خود می تواند بیماران جسمی و روحی را مداوا کند. در این شاخه درمانی، بیمار توسط فرادرمانگر به شبکه شعور کیهانی (شبه آگاهی و هوشمندی حاکم بر جهان هستی ، روح القدس ، ... ) متصل شده و ضمن ارایه اطلاعاتی از نحوه اتصال خود از طریق دیدن رنگها، نورها، احساس حرکت و فعالیت نوعی انرژی در درون بدن و همچنین از طریق گرم شدن، سرد شدن و... ، اعضای معیوب و تنش‌دار بدن او مشخص شده و با حذف علایم، روند درمان آغاز می شود.
 
طاهری در کتاب "موجودات غیر ارگانیک"، تقسیم بندی را انجام می دهد؛ نام موجوداتی را غیر ارگانیک می گذارد و نوع A و B مشخص می ‌کند؛ که نوع A همان اجنه هستند و نوع B کالبدهای ذهنی یا ارواح گذشتگان، و مدعی است که اجنه یا ارواح گذشتگان، در وجود افراد، رسوخ می کنند و منشا اختلالات ذهنی، روانی و حتی جسمی در افراد می شوند و هنر طاهری و مسترهای عرفان حلقه، این است که این موجودات غیرارگانیک را از بدن افراد خارج می کنند و در اصطلاح برون ریزی می کنند.
 
ادعای درمان و شفادهی مهمترین جذابیت دروغین این عرفان نوظهور است که برخی از افراد جامعه، فریب این ادعا را خورده و جذب این گروه می‌شوند. هرچند این عرفان نیز همانند سایر مکاتب دست ساز بشری، از طریق فرادرمانی و کمک گرفتن از اجنه، سعی در برطرف کردن بیماری، دارند؛ لکن صرف انجام کارهای خارق‌العاده و درمان برخی از بیماری ها، دلیلی برای حقانیت مکتب شان آن‌ها نیست. چرا که در هر مکتبی اعم از مکاتب هندی و مرتاضان تا عرفان های شرقی و وارداتی از دنیای غرب، نوعا درمان، به عنوان جاذبه ای برای تبلیغ و ترویج مکتب دست ساز خویش، استفاده می کنند.
 
در عرفان حلقه، اتصال به شبكه كیهانی، علت شفادهی عنوان شده، درحالیکه همانطور که ذکر شد، اتفاقاتی را كه پس از اتصال برای درمان می افتد، نمی توان شفای الهی، دانست؛ زیرا این دست درمان ها، ماندگار نبوده و در بسیاری از موارد یا بیماری ها، باز می گردند و یا تبدیل به بیماری های دیگر، می شوند. زیرا تنها علائم بیماری، حذف شده است. در عرفان حلقه، غالباً کسی که درمان، می یابد، دچار مرض دیگری می شود یعنی این درد تسکین پیدا می‌کند و از جای دیگری بیرون می زند. به عبارت دیگر، فرادرمانی در عرفان حلقه، علائم بیماری را حذف می کند و نه خود بیماری را. [10] علاوه بر اینکه، انجام برخی فرایندها بر روی بیماران، دلیل بر الهی بودن آن مکتب و حق بودن آن آئین، نیست. چراکه در مكاتب غیرالهی مثل مکتب هندی و عرفان های شرقی، نیز این گونه درمان ها، انجام می گیرد و جای تازگی ندارد. 
 

farhangnews_134335-383905-1436694269.mp4 | دانلود فیلم 
فیلم شفا گرفتن از طریق تشعشع دفاعی (جن گیری)
 
برخی از آسیب دیدگان عرفان حلقه، ابراز می‌دارند که در نتیجه اتصال، دچار شک‌های شدید و اتفاقات ناگوار در زندگی می‌شوند، [11] [12] که وقتی به مسترها (مربیان عرفان حلقه)، اعتراض می‌کنند، آنان ابراز می‌دارند. این اتفاقات برون‌ریزی موجودات غیر ارگانیک (جن‌ها) و کالبدهای ذهنی (ارواح خبیث درگذشتگان) که هر دو در درون افراد از کودکی، لانه کرده‌اند، هست، سؤال اینجا این است که، بر اساس کدام دلیل عقلی، عرفان حلقه، همه انسان‌ها را بیمار می‌داند، مگر آنکه خلاف آن ثابت شود ؟! زیرا، ادیان الهی همه انسان‌ها را به دید سلامت نگاه می کنند،پس  بر اساس کدام دلیل عقلی، این موجودات (جنیان) از بدو تولد در درون افراد لانه می‌گزینند؟ آیا واقعا این اتصال، برون‌ریزی است یا راهی برای ورود این موجودات و نیرو های شیطانی؟
 
[1] مشرق، شماره 35173، در تاریخ 89/12/24
[2]  فارس، شماره 13930926000804، در تاریخ 93/09/29
[3]  مهر، شماره 2157663، در تاریخ 92/07/28
[4]  فارس، شماره 13920611000360، در تاریخ 92/06/12
[5]  مهر، شماره 2157663، در تاریخ 92/07/28
[6] مشرق، شماره 61346، در تاریخ 90/05/23
[7]  نسیم، شماره 1008101، در تاریخ 94/03/31
[8] جام جم، شماره 100874711080، در تاریخ 89/02/02
[9] دانا، شماره 318360، در تاریخ 94/02/27
[10] نسیم، شماره 993354، در تاریخ 94/01/23
[11] نسیم، شماره 963671، در تاریخ 93/10/08
[12]  نسیم، شماره 949655، در تاریخ 93/08/27
 


دیدگاه ها

من شخصا اطلاعات زیادی از این جریان ندارم ولی معتقدم به آقای طاهری باید اجازه تبیین و دفاع از عقایدش داده شود وگرنه یک طرفه پیش قاضی رفتن کاردرستی نیست
این مورد اینگونه نیست که جرمی را به ایشان نسبت داده باشندو نیاز به دفاع و توضیح باشد. کتابها و فیلم و صوت جلسات ایشان موجود است. که همینها برای اثبات ارتداد ایشان کافیست چون هر توضیحی داشته را نوشته و در کلاسهاش بیان کرده. از طرف دیگر شکایت کسانی که در اثر این نوع درمان دچار مشکل شدند هم موجود است. حتی اگر الان که دستگیر شده همه اینها را رد کند هم چندان اثر ندارد چون همه اسناد کلاسها و شاگردانش خیلی واضح موجود است
وقتی با میل خود وارد شدند، خودشان خواستند. بنظر بنده این فرد بی گناه است و مشکل از افرادی هست که جذب این فرقه شده اند مثل اینکه چاقو فروش رابدلیل اینکه کسی دستش را بریده است مجازات کنیم.
@ مهتاب : بنظرت چطوره به بابیت، بهاییت ، وهابیت، سلفیت، شیطان پرستی و ... هم مجال تبلیغ داده بشه؟ گرچه سران اونا ممکنه مثل مندلی طاهری کت و شلوار شیک تنشون نکنن ولی بالاخره آزادی ترویج عقیده ای که شما دنبالشین حتی آلت تناسلی پرستهای هندی رو هم قاعدتا شامل میشه. و ایران رو با این تفکر تبدیل کنیم به هند که هزاران آیین تماما خرافی اونجا رواج داره ... . متاسفانه دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی ما با اهمالشون و دستگاه قضایی با عدم جدیتش باعث جذب یک مشت بیسواد به این مردک خرافه پرست و اینهمه بلبشو شده و باید به ایندو دستگاه مدال داد
سلام اقای طاهری با تسخیر جن کافر و وارد کردن اون به بدن فرد بیمار مثلا غده سرطانی رو خارج میکنه ولی وقتی جن میتونه وارد بدن شخصی بشه کع فرد خودشو کاملا تسلیم کنه . درسته در ابتدا بیماری برطرف میشه ولی بعد اون جن کافر فرد رو رها نمیکنه.این اصل موضوعه. فقط جن کافر به انسان ضربه میزنه .
چه کسی گفته که ایشان حق دفاع از خود را ندارد؟ گفته ها نوشته ها و کتاب های ایشان نشانگر عقائد ایشان است پاسخ کسانی را که به دست ایشان فلج و دیوانه شده اند شما می دهید؟ ایشان چندین شاکی خصوصی دارند در کجای دنیا به کسی که مجوز طبابت و روانشناسی ندارد اجازه درمان می دهند؟
آیا دادگاهش با حضور مردم و خبرنگار ها بوده من به شخصه اینگونه افراد را قبول ندارم و کارشان را کلاهبرداری و عقده مطرح شدن در جانعه میدانم ولی محاکمه ی یک طرفه و بدون حضور مردم باعث مشکلات بیشتر میشود.
عزیزم,کدامیک از علما و واعظین و مجتهدین , به کلام و قران که اعتقاد دارن عمل میکنن ؟ که ما از کسی توقع داشته باشیم حرفهایی که میرند درست باشد؟ که اصلا قابل دفاع باشد؟ که چرا دیگران دفاع میکنن؟ و ما چکاره ایم و که هستیم که در مورد دیگران و زنده و مردنشان نظر میدهیم؟ صبح فردا با دیدن بازوان لخت زنی که هراسان از مرگ فرزندش , پریشان به اتوبوسی پرازدحام میپرد , از خود بیخود میشوی و هوسناک , شب به بالین پر هوس خواهی رفت.
آگاه کردن مردم از این جریانات که توجامعه ما در حال رواجه ، پسندیده است. اما لزومی نداره عکس های بی حجاب خانم ها یا عکس های محو شده رو که باز اصلیت عکیس معلومه را تو سایت درج کنید....................................
صوفی ای دشمن درمانده ی دین صوفی ای مظهر شیطان لعین ای جفا کرده به خلق از ره کین ای دغلکار شرارت تمکین ظاهر از زهد وریاضت سخنت باطنت حیله ونیرنگ عجین
یادش بخیر استاد دانشگاهم میگفت هر کس چیزی بلد نیست مجبور در پاسخ از خودش حرف در بیاره و ناگاه دهان آدم از شنیدن اون حرف ها باز میمونه و همیشه می گفت من تا چیزی ندونم پاسخ نمیدم. این آقا هم برای اهدافی از خودش در میاره. چون واقعا با شنیدن این حرف ها دهنم بازه!
خداوند قصاص میکنه کسی که دروغ بگه به مردم کسی که تهمت بزنه و کسی که تهمت بزنه و یه بیگناه رو اعدام کنه همین الله اعلم من تحقیق کردم همه جا بیگناهه و پاپوش درست کردن براش
سلام عليكم كسي كه رفتن به حرم اهل بيت عليهم السلام را شرك ميداند واقعا أدم درستي است ؟؟؟؟ يا كسي كه همه ي مراتب عاليه ي عرفان را در وصل شدن به ابليس ميداند (همان شعور كيهاني ) برايش حرف درست كرده انى وبي كناه است ؟؟كمي تحقيق كنيد ؟؟
باسلام قران کلام خداون متعال میباشد وخداوند میفرمایند حتی اگر میتوانید یک ایه مانند قران بیاورید .امثال طاهری ملعون تحت امر عمامه های انگلیسی یا تشیع انگلیسی هستند ورهکار وخط مشی این فرقه ها از طرف انگلستان و اسرائیل میباشد کدام مذهب اختلاط زن مرد وبی حجابی وپارتی را تدوین ومقبول میداند.قرار نیست امثال طاهری یاوه گویی کنند به اسم ازادی وکسی جوابش را ندهد.الهم لعن ظالم ظلم حق محمد وال محمد
فائزه هاشمي اگر اطلاعاتي راجع به افكار وكارهاي شيطاني اين فرد نداري پس چرا حرف مفت مي زني وراي قاضي را كه براساس قانون است را زير سوال مي بري ؟تو بهتر اسلام را مي شناسي وبا قوانينش آشنايي يا قوه قضائيه؟يا شايد هم از قبل كارهاي اين آقا منفعتهايي هم به شما مي رسد يا هم فكر وهم عقيده با او هستي كه سنگش رابه سينه مي زني؟
متاسفانه خانم فائزه هاشمی میخواد خودشو روشن فکر جلوه بده اظهار نظر در موضوعی میکنه که خودش میگه چیزی در موردش نمیدونم. شما باید اطلاعات کافی داشته باشی ببینی چرا و به چه دلیل ایشون زندانه بعد اظهار نظر کنی .اینکه هرکسی عقیده ای برای خودش داشته باشه قانون میگه براش احترام قائلیم اما اینکه ایشون ترویج خرافه گرائی و عوامفریبی بکنه و توهین به قران و عترت و ائمه واعتقادات دینی مردم بکنه آیا نباید بره زندان ؟ آیا حکمش غیر از اعدامه ؟ خانم هاشمی با این اوصاف نظر بده که در مورد ایشون چه باید کرد؟
زمانی که گالیله گفت زمین و سیارات دیگر به دور خورشید میگردند اورا به دادگاه بردند و محکوم به اعدام کردند چون با اموزه های کتاب مقدس مغایرت داشت امروز هم اتفاق جدیدی نیوفتاده فقط طاهری جای خود را به گالیله داده وگرنه دادگاه همان دادگاه است و افکار همان افکار تاریخ تکرار میشود ببنید ایندگان در موردتان چگونه قضاوت کنند
سلام سایه خانم.شما ب یه مطلب مهم توجه نکردین.گالیله مطلب علمی گفت که مخالف نظر کلیسا بود اما ایا اینکه بگین همه ی بیماریها از طریق احاطه ی اجنه بر بدنه ایا علمیه؟ پس این هنه پزشک در سراسر جهان در اشتباه و گمراهی هستن که با داروهای مختلف و جراحی میخوان بیمار درمان کنن!!!!؟؟؟ این یه نمونه نشون میده که اقای طاهری با افکارش در درجه اول علم و دانش اثبات شده توسط خیل عظیم دانشمندان و پزشکان رو یه تنه و بدون برهان و مدرک علمی زیر سوال برده. ایا گالیله با این فرد قابل قیاسه؟؟؟؟؟؟
جناب ناشناس.1- رأي با اكثريته حق با اكثريت نيست. اينكه چون پزشكان بيشتر هستنو اونها بيماران بيشتري رو مداوا مي كنن دليل بر حقانيت نيست. 2- وجه تشابه اينه كه دانشمندان حكم اعدام كاليله رو صادر نكردن بلكه دادگاه بر اساس احكام دين كليسا رأي اعدام صادر كرد الان هم مي بينيد كه پزشكان براي او تقاضاي اعدام نكردن بلكه دادگاه براساس احكام دين حوزه رأي اعدام صادر كرده. صرفاً جهت اينكه بدونين اين دو قضيه كاملاً باهم قابل قياسن. چند سال ديگه همونطور كه تو به حكم گاليه مي خندي به اين حكم خواهند خنديد. البته بنده آقاي طاهري رو تأييد يا رد نميكنم. مثل اينكه بگي رنگ خاكستري سياه يا سفيد. ولي هرچه هست مستحق مرگ نيست.
خود پیامبر رحمت للعالمین با همه افراد مخالف و حتی یهودیها رفتری سرشارازمهربانی و عطوفت داشت چطورشما که چیزی راجع به عرفان حلقه نمیدانین و حتی کلامی از دهان استادطاهری نشنیده اید ادعای بی دینی ایشان را میکنید
سلام دوست عزیز امیر اگه منظورتون ازیارواستادطاهریه که برای همه معلومه ایشان خداروقبول دارن و هیچیک از حرفهای ایشان خوشبختانه قرآن رو نقض نمیکنه که هیچ بلکه برخی شگفتیهای آن را روشن تر میکند لطفاقبل ازهرگونه اظهارنظرسعی کن به کلام ایشان چه کتابها و چه سی دی های خود استاد دسترسی پیداکنی مطاعه وتحقیق کن بعد سوال داشتی مطرح کن
متأسفم برای همه بیسواد هایی که طاهری کافر و ملعون رو استاد خطاب می کنن یا اون رو به گالیله و ... نسبت میدن. برید در مورد عرفان حلقه و بی بند و باری که این عرفان داشته رو مطالعه کنید.
عزیز شیعه آیا تو آموزه های دینی ما قضاوت کردن وجود داره کدوم آیه قرآن به شما قضاوت کردن رو اجازه داده کدوم آیه قرآن اجازه توهین به دیگران رو به شما داده شما از کجا میدونید که کسانی که این آقا رو قبول دارند همه بیسوادند لطفا کنفرانس آقای طاهری در برج میلاد تهران رو که تمامی شرکت کنندگان پزشکان و قاضی های برتر کشور هستند رو حتماببینید بعد بیایید با هم صحبت کنیم که آیا همه بیسوادند یا با سواد....
قطعا قسمتی از فیلم های این آقا منبع محکمی برای تصمیم گیری نیست خواهر...در حال حاضر تو جامعه ای نیستیم که موضوع ایمان اهمیت داشته باشه...انسانم آرزوست
مسلمان شیعه پیامبرت بهت یاد نداده قضاوت کردن خطاست تو باید جواب همه اونای رو که بهشون بی بندو بار میگی رو بدی شماها جز ادای مسلمان در آوردن چه چیزی از دینتون میدونید بخدا اگه چیزی بدونید
مسلمان شیعه!!!!!!!!! شما روی دینی هم که کورکوران دارین تقلید میکنید هیچ تحقیق و مطالعه ای نداشتین و درحدی نیستی که راجع به مسائلی که ذهنت گنجایششو نداره نظر بدی.
بعد اونوقت شما از کجا فهمیدی دوستان مطالعه نداشتن؟ درضمن تقلید شیعه عین دانایی هست چون اول با مطالعه اصول دین رو پذیرفته بعد که دین و امامش رو شناخت معلومه که هرچی بگن باید بگه چشم چون به عصمت اونا پی برده. توی دنیا هرکی داره از یکی تقلید میکنه (چه بدونه چه ندونه)پس چه بهتر که اون شخص ولی خدا باشه.
من در مورد هیچ مسیله ای اظهار نظر قطعی نمیکنم ولی انقدر اینا فرقه منحرف و خطرناکی هستن که اعضای خانواده من با اینکه اصلا دنبال مسایل متفرقه نبودن الان گرفتار شدن و تحت تاثیر تکنیکهای روانشناسی پیچیده و فوق شیطانی اینا شدن امیدوارم جلوی اینا زودتر گرفته شه وگرنه مجبوریم خودمون یه کاری بکنیم
من هم متاسفانه درگیر این قضیه هستم و همسرم جوری شیفته عقاید این آدم های کثیف شده که به قول خودش وقتی مادرش غده مشکوک توی بدنش در آورد نسبت به اون بی تفاوت و بی خیال بود و دايم ميگفت ما آتش نشانیم وهمه مشکلات با برون ریزی خوب ميشه تازه بعد از سالها فهمیدم چه دروغ هایی به من گفته که خودش اسمش را پنهان کاری میزاره، در صورتیکه همسرم بسیار آدم متدینی بود، خدا لعنت کنه باعث و بانیش را که زندگی مارا به گند کشید
من هم متاسفانه درگیر این قضیه هستم و همسرم جوری شیفته عقاید این آدم های کثیف شده که به قول خودش وقتی مادرش غده مشکوک توی بدنش در آورد نسبت به اون بی تفاوت و بی خیال بود و دايم ميگفت ما آتش نشانیم وهمه مشکلات با برون ریزی خوب ميشه تازه بعد از سالها فهمیدم چه دروغ هایی به من گفته که خودش اسمش را پنهان کاری میزاره، در صورتیکه همسرم بسیار آدم متدینی بود، خدا لعنت کنه باعث و بانیش را که زندگی مارا به گند کشید
به نظر من با دستگیری یا اعدام این جور آدم ها بیشتر مطرح میشن باید از طریق اطلاع رسانی با خرافات یا هر پدیده غیر متعارف و نوظهور مقابله کرد این دستگیری خودش نوعی تبلیغ برای این افراد به حساب میاد و باعث جذابیت بیشتر میشه
هرچیزی دارای ظاهر و باطنی هست و چه بد که شماها اونقدر کوته فکرین که تو ظاهر گیر کردین،البته خب جهان جهان دو قطبیه و هر کسی هر حرفی بزنه منافع یک عده در خطر میوفته و چه بد افرادی که ناآگاهانه دارن از منافع قدرت طلبانه منفی ها دفاع میکنن و هر روز هم چوب ناآگاهیشون رو میخورن اما چه بد که نمیتونن درست رو از نادرست تشخیص بدن و چه بدتر که هیچ وقت براتون سوالی پیش نیومده...
طاهری چه ارتباطی با آذربایجان دارد که تصویر پرچم آذربایجان را زده اید؟ نکنه می خواهید کنار هر عمل ناهنجاری سمبل های آذربایجان را نشان دهید!!؟
چرا تفسیر به رای میکنی؟ کجای لغت عرب معنای مارج میشه تشعشع؟ این کار شما دقیقا همان روش طاهری هست که هر چیزی از قرآن رو به کارهای خودش نسبت میده معنای مارج میشه شعله آتش كه زبانه دراز كشد عبارت تشعشع به عربی می شود : تالق , وهج و هاله از همه عزیزانی که در رابطه با این فرقه مستنداتی را از قرآن مشاهده می کنند تقاضامندم در این باره تحقیق کنند و بدون تحقیق آنرا نپذیرند
چقدر بده که آدم ها. مشکلات خودشان رو به جای اینکه حل کنند و دنبال ریشه اصلی باشند دنبال مقصر تو دیگران هستند مثل این خانم که نابودی زندگیشون رو تقصیر دیگران میدونند ولی دنبال منبع مشکل نیستند من به شخص معتقدم اگر زندگی درست باشه اگر اعتقادی حقیقی باشه اگر عشقی واقعی باشه هیچ شخص و هیچ تفکری نمیتونه باعث تخریب اون افکار و زندگی باشه خواهشا اشتباهات خودمون رو تقصیر دیگران نندازیم
شاگردانی که آقای طاهری لعنت اله علیه تربیت کرده به معنای واقعی شیطان مجسم هستند و واقعا در زندگی برای رسیدن به اونچیزی که میخوان هرچند خیلی چیز پیش پا افتاده و بی ارزشی باشه از هیچ گناهی دریغ ندارن و قران و خدا و ایمه فقط براشون دستاویزی است که افراد معتقد رو فریب بدن و باور کنید تا باهاشون برخورد نداشته باشید نمیفهمید من چی میگم به نظر من ارتداد کمترین جرمی که میشه به معتقدین این فرقه نسبت داد
برخی از شاگردان این جرثومه فساد در مناسب و پستهای مدیریتی کشور با استفاده از همین شگردهای ایشان و فریب دادن دیگران با رانتخواری و هزار فساد دیگه پولهایی رو به جیب میزنن و جالبتر اینکه بیشتر از اینکه هدفشون پول باشه هدفشون اینه که با استفاده از این منابع مالی و با اتکا به پست و مقامی که دارن افراد متدین و معتقد به خدا و معصومین و ولایت رو اینقدر تحت فشار قرار بدن که اونها هم به وجود خدا شک کنن روششون به این ترتیبه که ۱\اول یک هدف الهی و خداپسندانه رو مقصد نشون میدن ۲/ هر کسی که اطراف اون فرد هست از دوستانش تا خانواده و نزدیکانش با پول و یا مقام و یا روابط نامشروع و هرچیز دیگه ای خالی میکنن و همه رو به نوعی آلوده میکنن یا حداقل آلوده جلوه میدن/افرادی که اطراف اون فرد باقی میمونن همه از خودشونن و همش از خدا و هدف متعالی صحبت میکنن /زندگی اون فرد رو انچنان دچار بحران میکنن و با قدرت و پولی که دارن با از بین بردن موقعیت شغلی و اعتبار طرف و فشارهای مالی زندگی رو به شخص جهنم میکنن و مقصر همه این اتفاقات چه کسی میشه هدف که به ظاهر خدایی بوده و همه چیز رو فرد از چشم خدا میبینه و فکرشو نمیکنه
ادامه مطلب قبلی :فکرشوهم نمیکنه که یه کسانی با این دیدگاهها و اهداف برنامه ریز کل این جریانند البته مطمنا کل ماجرایی که اتفاق میافته درنهایت برای سران هدایت کننده این جریان منافع بسیار بسیار بزرگ مالی داره که حتی تصورشم شاید محال باشه ولی همیشه همینجوریه اگه کمی توی تاریخ تحقیق کنید میبینید که شیطان از جاهایی وارد میشه که آدم اصلا به ذهنشم خطور نمیکنه ولی درنهایت دریک کلمه بگم چیزی که این ناآقا ترویج میکنه به این صورته که اول به شاگردانش یاد میده چگونه ظاهرسازی کنن و به کارها و اعمالشون ظاهر خدایی بدن ولی درواقع هیچ اعتقادی ندارن و تنها اعتقادشون اینه که بااستفاده از باورهای دینی افراد مذهبی چگونه میتوان ازاین افراد سواستفاده کرد هرچقدر فرد مذهبی تر برای اونها بهتر برای مثال قران براشون فقط کتابیه که با دست گذاشتن و بهش قسم خوردن میشه خیلی جاها خیلی کارها رو انجام داد خودتون قضاوت کنید افرادی که خدا و قران رو شاهد دروغ و فریب مردم میگیرن چه موجوداتی هستن من قریب به سه سال باهاشون درگیرم و همه زندگیم رو دادم تا بفهمم اینا کی هستن و چی هستن و هدفشون و شگردهاشون چیه
این عرفان این طور هم که میگن نیست من خودم توی این عرفان ها هستم. ولی یه چیزی راه های رسیدن به خدا زیاده فقط اسلام راه رسیدن به کرامات و کمالات و خدا نیست. هی بد میگیم هی بد میگیم ولی یهو به یه چیز درست و حسابی میخوریم شوکه میشیم و ممکنه حتی اعتقاداتمون رو هم از دست بدیم. دیدم که میگم. حتی تو خود قرآن اومده که همه نقل هارا بشنو وان گه برترین و صدق ترین آن هارا انتخاب کن و آن راه را دنبال کن. هیچ وقت زود قضاوت نکنیم کدوم یکی از شما ها تو حلقه بوده که اظهار نظر میکنید.
من از نزدیک شاهد بودم که این عرفان با دو تا از دوستام چه کرده خدا لعنتشون کنه مگه ممکنه ادم خودش کاری نکنه و تمام روح و جسم و سرنوشتش رو بسپره به دست کیهان؟ پس اختیار رو خدا برای چی به ادم داده؟ این کیهان قدرت تصمیم گیری رو ازتون میگیره مثلا بتون میگه الان با شوهرتون در مورد این مساله صحبت نکنید مساله ای که باید در موردش با هاش صحبت کنید براتون روز تعیین میکنه که در این روز و این ساعت اگر بگید خوش یمنه و خوبه و هیچ چی نمیگه اخه گه میشه سر همین مساله دوستم بارداریشو 5 ماه از شوهرش پنهون کرد خدا لعنتشون کنه باعث اختلاف بزرگی توی زندگی دوستم شدن اینا فقط دارن زندگی ها رو از هم میپاشونن ذهن ما رو منحرف میکنن که نتونیم فکر کنیم و پیشرفت. ادم رو به یه فرد تو سری خور تبدیل میکنن ی کم به خودتون بیایید خود اون کسی که این کار رو تبلیغ میکرد برای دوستم مشکل خانوادگی داشت. اگه واقعا اینکار مشکل گشا بود پس چرا زندگی خودش پر از مشکله؟ چرا خودشون عمر ابدی پیدا نمیکنند؟ شما رو بخدا یه کم بیشتر فکر کنید؟ یعنی امام ها و پیامبر نمیتونستن با این روش ها تا امروز زنده بمونن؟ بی عقلی هم حدی داره اخه
واقعا لعنت خدا بر منحرف کنندگان اسلام ناب محدی. وافرادوحامیان که ترویج خرافه می کنند. مردم عزیز لطفا بیدار باشید و از رجوع به قرآن وارتباط با خدا غافل نشوید.
بسم الله الرحمن الرحیم . وَخَلَقَ الْجَانَّ مِنْ مَارِجٍ مِنْ نَارٍ(آیه 15 رحمن) و جن را از تشعشعى از آتش خلق كرد . از شاگردان این بشر بپرسید منظورشان از جان چیست ؟
با سلام آنچه از بررسي اين گروه و شخص اول آن و نيز معاشرت با هواداران يا برگشتگان از اين عقيده مي توان بدست آور اين است كه حاصيل پيروي از آن براي افراد جز افسردگي و ياس و نوميدي و البته پاشيدن اساس خانواده نبوده است . بنابرين هيچ انسان داراي عقل سليم فريب چنين وعده ها و ادعا هاي پر جاذبه در زمينه درمانگري نمي شود. علاج رهايي از اين جن پرستان بي فكر فقط و فقط پناه بردن به دامان حق وخالق يكتا تا به راحتي نهان و ضمير خود را در اختيار آنها قرار ندهيم تا آنها بحران هاي روحي را در ما ايجاد كنند. پناه مي برم به خداي سبحان از شر شيطان هاي انس و جن
حماقت بيش از حد همينه كه يك آدم بيسواد مثل خر دجال راه بيفته يكسري ربات برنامه ريزي شده يا قابل برنامه ريزي بيفتن دنبالش هنوز هم كه هنوزه ما درك نكرديم كه دوران جهل و جهالت تمام شده
دورود به همه دوستان اول بگم من خودم آدمه دینی نیستم و حتی نمازم نمیخونم حتی جمهوری اسلامی هم قبول ندارم ولی از ته دلم اهل بیت و معصومین رو دوست دارم و منتظره ولی بر حق خدا امام زمانم. همه این فرقه ها یک هدف دارند اون هم ترویج شیطان پرستی است. آقای طاهری یک فرد فراماسون هست و ماموریت داشت که در ایران در قلب تشیع در جایی که همه حتی اونایی که اصلا دین هم قبول ندارن ته دلشون اهل بیتو دوس دارن و منتظر ظهور امام زمانشون هستن، بیاد و با افکار فراماسونی خودش ذهن مردم و شستشو بده و دینشو ضعیف کنه که به هدفش که فقط انتظار امام زمان و ظهورش هست برسه و دوروغ بدونه... میگن در آخر زمان اینقدر راست و دوروغ به هم نزدیک میشه که خیلیاها راهشونو گم میکنن و از خدا و اهل بیت دور میشن، فقط ابن ذکر میتونه کمک کنه به انسان و همه این دو راهی ها اَشْهَدُ اَنْ لا اِلَهَ إِلاَّ اللّهُ اَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّداً رَسُولُ اللّهِ اَشْهَدُ أَنَّ عَلِیاً وَلِی اللّهِ
اگر در کشور دیگری مثل آمریکا یا انگلیس کسی مثل ایشان بدون مجوز و مدرک روانشناسی یا روانپزشکی اقدام به درمان بیماران می کرد و در این راه اگر موفق می شد به خاطر عدم مجوز جریمه و مدتی حبس می شد اما اگر با اینکار به گروهی صدمه میزد و باعث مشکلات روانی عده ای می شد و مثل ایشان شاکی های خصوصی داشت که سلامت روانی خویش را از دست داده بودند مطمئن باشید علاوه بر جریمه مجازات حبس از 15 سال تا حبس ابد برایش در نظر گرفته می شد اگر قبول ندارید ، کمی در مورد قوانین سفت و سخت کشورهای غربی در این مورد تحقیق کنید
قبول دارم کشورهای غربی خودشان در مورد این چیزها قوانین سفت و سختی دارند مخصوصا در حوزه روانشناسی و روانپزشکی و مشاوره اما متاسفانه وقتی در کشور ما کسی کاری را انجام میده که در غرب جرم حساب می شود همان سیاستمداران غربی میان و ازش حمایت میکنن در حالی که این شخص اگه تو کشور خودشون این کارهارو انجام داده بود محاکمه ش میکردند به این میگن دموکراسی غربی
باسلام. شما دین راستین اسلام رو فراموش کردید و اومدید از عرفان حلقه حمایت میکنید؟که موسسش یک فرد بیسواد و خرافه پرسته؟ زشتی ادعاهای طاهری دال بر مجرم بودنشه و طبق قانون اسلام باید به حکمش رسیدگی بشه
وای بر مااا . چی به سر ما اومده ؟؟ واقعا ما داریم به کجا پیش میریم ؟مگه خدا خودش نگفت امروز دین شما رو کامل کردم و اسلام کامل ترین دینه ؟ خب آخه خانم عزیز یا برادر گرامی مگه واسه پیدا کردن خدا دست و پا نمیزنی مگه نمیخوای بهش برسی؟خودش داره میگه دینت اینه کامله کامل هم هست تویی که حرف خدایت رو باور نمیکنی و حرف مخلوق اون رو قبول میکنی میخوای رستگار بشی ؟ هل من خالق غیر الله یرزقکم من السماء والارض لا اله الا هو فانی تؤفکون ؛ آیا آفریدگاری غیر از خدا هست که از آسمان و زمین شما را روزی دهد ؟ خدایی جز او نیست ، پس به کجا می روید ؟ خب دیگه دنبال چی میگردی داداش من؟ تویی که رستگاری یه عمرت رو میخوای .تویی که ازش میخوای آدمت کنه سخته واست روزی چند دیقه وقت بذاری براش ؟ بچه یه چیزی رو وقتی میخواد پیش ننه باباش حداقل دو دیقه زار میزنه ؟ بده به خاطرش اشکت بریزه پای گونه ت؟ به خدا ما خیلیییی عقبیم .واسه مون برنامه ریزی کردن خواهرا و برادرا . هنوزم دیر نیست از همین امروز شروع کن . سجاده ت رو پهن کن بگو خدایا غلط کردم مخلصتم هستم و تمام .عارفی گفت : عمری دنبال خدا بودم و آخر فهمیدم او مطلوب واقعیست
همین که مراجع محترم تقلید راجع به ایشون بد میگن و روزنامه ها اینقدر تلاش میکنن چهر ه ایشون رو خراب کنن حتما کارش درسته و داره درست میگه

اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات