شناسه خبر : 134611
94/5/7 - 18:04 - 2015-7-29 18:04:46
میزان حقوقتان را با دیگر کشورها مقایسه کنید +آمار
10 کشور با بالاترین میزان دستمزد ها در دنیا

میزان حقوقتان را با دیگر کشورها مقایسه کنید +آمار

در این لیست ده کشوری که بر اساس آمارها و اطلاعات در سال 2015، بیشترین میزان دستمزد را پرداخت کرده اند، مورد اشاره قرار گرفته اند.
به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از تاپ منز مگزین، آیا می دانید کدام یک از کشورهای جهان بیشترین میزان دستمزد را به کارکنان خود پرداخت می کنند؟ در اینجا به ده کشوری که بیشترین میزان دستمزد قابل پرداخت، در آنها پرداخت می شود، اشاره شد است. منظور از دستمزد قابل پرداخت یا عرضه، مبلغی است که پس از کسر مالیات به دست یک خانوار می رسد. این آمار بر اساس اطلاعات سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) به دست آمده است.
 
10- فرانسه: این کشور در رتبه دهم این لیست قرار دارد. فرانسه، هفتمین اقتصاد بزرگ جهان است. دستمزد میانگین دریافتی توسط یک کارمند یا کارگر فرانسوی، 28،799 دلار است که این مبلغ پس از کسر مالیات 49.4 درصدی حاصل می آید. مالیاتی که فرانسوی ها پرداخت می کنند از لحاظ رتبه بندی در کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در مکان دوم قرار دارد. 
 
 
9- سوئد: براساس داده های بانک جهانی، سوئد، این کشور زیبای اسکاندیناوی، ششمین کشور ثروتمند از لحاظ درآمد سرانه است. ترکیب محصولات صادراتی این کشور متنوع است که شامل الوار و آهن تا برق می باشد. بخش مهندسی سوئد، 50 درصد صادرات را به خود اختصاص داده است. این دموکراسی سوسیالیستی، نظام رفاه اجتماعی بسیار عالی در اختیار دارد که برای شهروندانش مراقبت بهداشتی و سیستم آموزشی بسیار مناسبی را ایجاد کرده است. در عوض، شهروندان، 42.4 درصد از درآمدهای خود را به عنوان مالیات پرداخت می کنند اما با این حال، میانگین دستمزد دریافتی در سال، 29،185 دلار است. 
 
 
8- کانادا: کانادایی ها با 36 ساعت کار در هفته، به صورت میانگین، 29،365 دلار دستمزد دریافت می کنند. این دستمزد پس از کسر مالیات 31 درصدی حاصل می شود. مالیاتی که برای امور بهداشتی و آموزشی هزینه می شود. کانادا دارای منابع نفتی سرشاری است. این کشور همچنین، از لحاظ منابع زینک، اوانیوم، طلا، نیکل و آلمینیوم، غنی است. 
 
 
7- اتریش: این کشور از لحاظ  تولید ناخالص داخلی، در مکان دوازدهم جهان قرار دارد. این کشور دارای صنعت توسعه یافته فوق العاده ی است و در کنار آن گردشگری نیز 9 درصد تولید ناخالص این کشور را به خود اختصاص داده است. میانگین دستمزد دریافتی در اتریش، 31،173 دلار است که پس از کسر مالیات 49.4 درصدی به دست کارکنان می رسد. 
 
6- آلمان: هر چند آلمان در این لیست در مکان اول قرار نگرفته اما در آمارهای مربوط به بخش های دیگر، رتبه نخست را دارد. برای نمونه، اقتصادی ملی آلمان، قویترین و بزرگترین اقتصاد اروپاست. همچنین بیشترین میزان مالیات را از شهروندانش دریافت می کند. یعنی 49.8 درصد درآمد شهروندان آلمانی، به مالیات اختصاص می یابد. با این حال، آلمان قدیمی ترین نظام بهداشتی جهان را دارد و آموزش و بهداشت در این کشور در تمامی سطوح رایگان است. درآمد آلمانی ها پس از کسر مالیات، به صورت میانگین، 31،252 دلار است. 
 
 
5- استرالیا: یکی دیگر از کشورهای دموکراتیک سوسیالیستی در جهان، استرالیاست. این کشور یکی از قویترین، اقتصادهای جهان است و صادرکننده بزرگ مواد غذایی، نفت و مواد معدنی می باشد. واردات استرالیا در سطح پایینی قرار دارد. از لحاظ ثروت استرالیا در سال 2013 بعد از سوئیس، در رتبه دوم جهان قرار داشت. میانگین دریافتی دستمزدها در این کشور، 31،588 دلار است و مالیات بر دستمزدها نیز 27.7 درصد است. استرالیایی ها، 36 ساعت در هفته به کار مشغولند. 
 
4- سوئیس: این کشور در شاخص های مختلف مانند شفافیت حکومت، آزادی های مدنی، کیفیت زندگی، تطابق پذیری اقتصاد و توسعه انسانی، دارای رتبه های برتر جهانی است. هیچ جای تعجبی نیست که از لحاظ آسایش و رضایت زندگی، در رتبه سوم سازمان همکاری و توسعه اقتصادی قرار دارد. میانگین دستمزد در این کشور، با کسر مالیات ها و عوارض و با حدود 35 ساعت کار هفتگی، 33،491 دلار است. 
 
 
3- نروژ: نروژ از لحاظ منابع طبیعی، یکی از غنی ترین کشورهای جهان است. نفت، برق، مواد غذایی دریایی و مواد معدنی از مهم ترین منابع طبیعی این کشور محسوب می شوند. همانند سوئد، دارای نظام بهداشتی و آموزشی سطح بالایی است اما این کشور، 37 درصد دستمزدها را به عنوان مالیات کسر می کند. با این وجود، 33،492 دلار در طول سال نصیب کارکنان می شود. میانگین ساعات کاری هفتگی در این کشور در حدود 33.4 ساعت است. 
 
 
2- لوکزامبورگ: اگر برخی از بانک های بزرگ دنیا، یک کشور را تشکیل می دادند، بدون شک آن کشور مانند لوکزامبورگ بود. این کشور را می توان بع عنوان مرکز مالی اروپا در نظر گرفت. لوکزامبورگ تامین کننده نخست فولاد در اروپاست و محصولات صادراتی آن همچنین شامل مواد شیمایی، پلاستیکی و ماشین آلات صنعتی در کنار خدمات مالی می باشند. میانگین درآمد بعد از کسر مالیات، 38،951 دلار در سال است. مالیات بر دستمزد در لوکزامبورگ، 37.3 درصد می باشد. 
 
1- ایالات متحده آمریکا: اقتصاد این کشور از قویترین اقتصادهای جهان است. آمریکا از منابع طبیعی بی نظیری برخوردار است. این کشور بزرگترین وارد کننده کالا و دومین صادر کننده در جهان می باشد. آمریکایی ها پس از کسر 31.6 درصد مالیات از حقوق خود، دستمزد 41،355 دلاری در سال دریافت می کنند. با این حال بسیاری از مردم در این کشور از بیمه برخوردار نیستند. در واقع آمریکا در رتبه نخست هزینه های مراقبت های بهداشتی قرار دارد اما پوشش مناسب بیمه ای برای شهروندانش مهیا نکرده است. 
 


دیدگاه ها

با این اوصاف پزشکان متخصص با میانگین در آمد ماهانه حدود 50 میلیون یا سالانه 600 میلیون تومان که معادل دلاری می شود 200 هزار دلار در همه جای دنیا در بهشت بسر می برند.
کلماتی مثل زیبا و ثروت و رضایت و نخست و ... دلفریب اما برای کشورهایی که غالبا از خوردن خون جهان سوم ارتزاق می کنند و بیشترین امار جنایت و خیانت و ... در همین کشورهاست مفاد این مقاله و ادعاهای شیرین ان را با تردید مواجه می کند. بله با شاخص های شهوت و لذت گرایی اونها اولند چون اولئک کالانعام بل هم اضل سبیلا لااقل در مورد دولتمردان و بسیاری از شهروندانشان صدق می کنه.
ببخشید انها کاالانعام هستند یا ما که ریختن خون برادر مسلمان را جایز میدانیم.مسلمان بودن هیچ منافاتی با ثروتمند ومتمول بودن نداردکه اگر ثروت حضرت خدیجه نبود اسلام پیامبر تااین حد رشد نداشت همچنین اگر ثروت بد بودبعضی از مسئولین اختلاس نمیکردند فهمیدن کار ساده ایست؟!!

اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات