شناسه خبر : 148310
94/7/14 - 08:38 - 2015-10-6 07:38:23
کارگران قانون کار را بلد نیستند

کارگران قانون کار را بلد نیستند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با اشاره به کتاب «قانون کار در نظم حقوقی کنونی» گفت: عدم آشنایی با قانون کار موجب تضییع حقوق کارگر و کارفرما می‌شود. نفس قانون کار حمایت از کار و تولید است، اما کمتر نیروی کاری از مسائل قانونی مطلع است.
به گزارش فرهنگ نیوز ، حمیدرضا خانپور با اشاره به قانون کار در نظم حقوقی به تسنیم گفت: یکی از مشکلات اساسی و مبتلا به جامعه ما در روابط کار است. عدم آشنایی با قانون کار خواسته یا ناخواسته موجب تضییع حقوق کارگر یا کارفرما می شود که جبران آن بسیار مشکل و در بعضی موارد ناممکن است.
 
 وی با اشاره به برخی زوایای پنهان قوانین کار و بیمه، بیان کرد: همه می دانیم که هیچ معامله ای بدون قرار اولیه یا همان قرارداد اساس و بنیان محکمی ندارد و بی دقتی در تنظیم قرارداد، مهم ترین عامل تضییع حقوق افراد می باشد.
 
مدیرکل استان تهران در ادامه تصریح کرد: آشنایی با نوع کار  یا وظیفه، حقوق یا مزد مبنا و لواحق آن، ساعات کار، تعطیلات و مرخصی ها، محل انجام کار، مدت زمان انجام کار و .. از اطلاعاتی است که دانستن آن برای هر نیروی کار لازم است.
 
خانپور شناخت قانون کار را موجب رفع ابهامات و مشکلاتی حقوقی افراد خواند و اظهار داشت: محل و محیط کار هم مثل هر جای دیگر قوانین و شرایط خاص خود را دارد و با رعایت این شرایط و قوانین از بروز اشتباهات و مشکلات آتی جلوگیری نموده و محیط کاری امن و آرامی را برای خود و همکاران فراهم می کنیم و وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در بخش های مختلف آمادگی خود را به عنوان همکاری وهماهنگی با شرکای اجتماعی دولت را دارد.
 
به گزارش تسنیم، نفس قانون کار حمایت از کار و تولید است اما آنچه د رحال حاضر در روابط بین کارگرو و کارفرما به عنوان قانون کار حاکم است، به اعتقاد کارفرمایان قانون حمایت از کارگر است و رسالت آن به جای حمایت از تولید، پشتیبانی از نیروی کار است و به اعتقاد کارگران هیچ گونه حمایتی  از کارگران ندارد. علت اصلی این موضوع این است که نیروی کار باید از تمام موارد قانونی مطلع باشد که متأسفانه اکثر نیروی کار در شرایط فعلی از ظرفیت های قانونی غافلند.


دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات