شناسه خبر : 174661
94/11/12 - 15:04 - 2016-2-1 14:04:05
حمله هاشمی به فقهای شورای نگهبان / عصبانیت شدید هاشمی از رد صلاحیت حسن خمینی
گلایه های تند هاشمی رفسنجانی؛

حمله هاشمی به فقهای شورای نگهبان / عصبانیت شدید هاشمی از رد صلاحیت حسن خمینی

هاشمی رفسنجانی در اظهارات جدید به خاطر عدم احراز صلاحیت سیدحسن خمینی، انتقادات تند و تیزی را علیه شورای نگهبان به راه انداخته است.

به گزارش گروه سیاسی فرهنگ نیوز، 7 اسفندماه قرار است دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به صورت همزمان برگزار شود. در چند هفته اخیر روند بررسی صلاحیت افراد نام نویسی شده طی شد و افرادی نیز بنا بر دلایلی رد صلاحیت یا عدم احراز شدند. در این میان اما بیشتر انتقادها از سوی اصلاح طلبان، حامیان دولت و شخصیت های نظیر حسن روحانی و هاشمی رفسنجانی علیه شورای نگهبان، ایراد شد. 

در این میان اما هاشمی رفسنجانی که در هفته اخیر سخنان شتاب زده ای ایراد نکرده بود در یک چرخش ناگهانی جبران مافات کرد و آتشبار خود را به سمت شورای نگهبان و اعضای آن گرفت. وی در سخنانی در مراسم فرا رسیدن دهه فجر با گلایه از رد صلاحیت شدن سیدحسن خمینی، اینگونه به شورای نگهبان تاخت:

"صلاحیت شخصیتی که اشبه به جدش امام خمینی است را قبول نمی‌کنید؛ شما صلاحیت خود را از کجا آورده‌اید؟ چه کسی به شما اجازه داده است که قضاوت کنید؟ چه کسی به شما اجازه داد که یکجا بنشینید و داوری کنید؟ برای مجلس و دولت و جاهای دیگر و اختیارات را در دست بگیرید؟"

هاشمی رفسنجانی، دامنه حملاتش را گسترده تر کرده و نهادهای نظامی، صداو سیما و نماز جمعه را نیز هدف قرار داده است:

"چه کسی اجازه داد که اسلحه برای شما باشد و تریبون‌ها برای شما باشد؟ چه کسی اجازه داد که تربیون‌های نماز برای شما باشد و صداوسیما برای شما باشد؟ چه کسی به شما این‌ها را داد؟ اگر امام خمینی و نهضت ایشان و اراده عمومی مردم نبود هیچ‌کدام از این‌ها نبودند. زمانی که باید همه به هم تبریک بگوییم هدیه بدی به بیت امام دادید. خداوند از سر تقصیرتان بگذرد و باید عذرخواهی کنید."

وی با اعتراف نسبت به آمار زیاد ثبت نامی ها که به نوعی سبب اخلال در بررسی صلاحیت ها می شود، سازوکار شورای نگهبان را زیر سوال برده و به سازوکاری ایراد گرفته که بارها به غیر از یک مورد، خودش را تایید کرده است: 

"ما در انتخابات بندهای بی‌خودی جلوی مردم می‌بندیم، قبول دارم که نمی‌شود 12 هزار نفر برای مجلس ثبت‌نام کنند و همه با هم در انتخابات به رقابت بپردازند اما راهش این است که پیش از انتخابات قانونی بگذاریم و بگوییم کسانی که می‌خواهند نامزد شوند باید یک‌سری شرایط از جمله تعدادی امضا از برخی علما و مردم داشته باشند و برخی از متخصصین صلاحیت آن‌ها را تایید کنند. نباید بگذاریم ثبت‌نام کنند و اصلاً فرصت برای بررسی پرونده‌شان نداشته باشیم و پرونده آن‌ها را بررسی نکنیم و در نهایت به آن‌ها بگوییم که صلاحیت شما احراز نشده است. این راه و شیوه درستی نیست."

هاشمی رفسنجانی در اظهارات خویش، 12 سال اخیر را نقطه تاریک و تفرقه پس از انقلاب اسلامی معرفی کرده که به نظر می رسد در این سال ها به خاطر دوری از قدرت و عدم دستیابی اصلاح طلبان و حامیان هاشمی در انتخابات ریاست جمهوری 84، 88 و انتخابات سه مجلس، ناراحتی عمیقی دارد و دصدد لعن این دوران است: 

"در 12 سال اخیر دچار این تفرقه شده‌ایم که بد تفرقه‌ای است، راه‌ها بسیار عوض شد و حتی روحانیونی که نقشی در انقلاب نداشتند در این تفرقه دست داشتند، کار به اختلاف کشیده شد؛ دوران سختی داشتیم،منزوی و تحریم شدیم و ثروت ما در شرایطی که نفت در اوج قیمت خود بود از زمین خارج شد و نمی‌دانیم به کجا رفت."

اما نقطه کانونی اظهارات 12 بهمن 94 هاشمی مربوط به شورای نگهبان و گلایه از رد صلاحیت سیدحسن خمینی و آن هم به بدترین شکل می باشد. جاییکه فقها شورای نگهبان را مدنظر انتقادات صریح خود قرار داده و صلاحیت آنها را که توسط رهبر معظم انقلاب گماشته شده اند، زیر سوال می برد. این درحالیست که وظیفه نظارت بر انتخابات برعهده شورای نگهبان نهاده شده است، قانونی که هاشمی رفسنجانی خود یکی از ارکان اصلی به تصویب رساندن آن بود. 

این رویه تاختن به شورای نگهبان از سوی هاشمی رفسنجانی تازگی ندارد اما تندی آن به نظر می رسد بیشتر از قبل است. سیدحسن خمینی، کسی بود که بارها از سوی هاشمی رفسنجانی برای حضور در مبارزات انتخاباتی خبرگان دعوت شد و توسط وی علامه نامیده شد. عدم احراز صلاحیت حسن خمینی، برای هاشمی بسیار گران و سنگین آمده است. سیدحسن خمینی با ثبت نام در انتخابات خبرگان به عنوان بخت نخست ورود به مجلس توسط اصلاح طلبان و حامیان دولت و هاشمی در نظر گرفته شد و بیش از یکسال است که به روش های مختلف، جایگاهی را برایش تعریف کرده اند که وی حتی حاضر نشد در امتحان اجتهاد خبرگان شرکت کند. یکی از دلایل عمده عدم احراز صلاحیت حسن خمینی، عدم شرکت در آزمون تلقی می شود. امری که براساس قانون تعیین شده بود و بسیاری از بزرگان در این آزمون شرکت کردند. 

با نگاهی به گذشته، مشخص می شود، هاشمی در ماه های پیش از این نیز اظهاراتی علیه شورای نگهبان داشت و حتی در این اظهارات نهادهای نظامی را نیز بی نصیب نگذاشت. وی در این سخنان که در اسفند سال 93 ایراد شده بود، شورای نگهبان را متهم به دخالت در انتخابات کرده بود: 

" مردم ما در بدترین شرایطی که از طرف شورای نگهبان، دولت و نهادهای امنیتی برای جلوگیری از انتخابات درست تحت فشار زیاد بودند، متحول شدند و مردم این تحول را به وجود آوردند." 

هنوز چند صباحی از این سخنان حاشیه ای و البته هزینه ساز نگذشته بود که رئیس دولت، در جایگاه مفسر قانون اساسی قرار گرفت و شورای نگهبان را چشم و هیات هایی اجرایی را دست نامید و تلویحا اشاره کرد که چشم در کار دست دخالت نکند. "ما جایی را در کشور نداریم که بخواهد افراد صالح و دلسوز را که می‌خواهند با استفاده از تجربیاتشان به کشور خدمت کنند حالا از هر جناحی که باشند رد صلاحیت کند. دولت مسئول برگزاری انتخابات است و دستگاهی هم پیش‌بینی شده که نظارت کند تا خلاف قانون صورت نگیرد. شورای نگهبان چشم است و چشم نمی‌تواند کار دست را بکند، نظارت و اجرا نباید مخلوط شوند باید به قانون اساسی کاملاً توجه کرده و عمل کنیم."  این بخش های از اظهارات  رئیس جمهور در باب انتخابات بود. پس از حملات تند هاشمی - روحانی بود که رسانه ها و شخصیت های اصلاح طلب تزهای خود را برای عبور از شورای نگهبان ارائه دادند. کارنامه سنگین این طیف در انتخابات گذشته، جای تردیدی باقی نمی گذارد که آنها هیچ وقعی به نهاد اصلی انتخابات ندارند و از هیچ کوششی نیز برای به حاشیه راندن آن دریغ نمی کنند. 

با حملات تندی که روحانی و هاشمی علیه شورای نگهبان داشتند، اطلاح طلبان و حامیان دولت خیالشان راحت شد که پشتیبانان قرص و محکمی دارند و می توانند از این پشتوانه برای اظهار نظرهای خود بهر ببرند.  حسین مرعشی، عضو مرکزی حزب کارگزاران، از تقابل رئیس جمهور با شورای نگهبان استقبال کرد و در مصاحبه با سایت فرارو گفته بودبرای بررسی صلاحیت اصلاح طلبان، نیازی به ارفاق ندارند: "اصلاح‌طلبان نیز برای راه یافتن به مجلس آینده نه نیاز به ارفاق دارند و نه اینکه از شیوه‌های خاصی استفاده کنند. این چالش اصلاح‌طلبان نیست بلکه چالش کشور است. خوشبختانه شاهدیم که آقای رییس‌جمهور این ضرورت را به‌خوبی درک کرده و از موضع خود نیز در این خصوص کوتاه نخواهد آمد."

حمله اخیر هاشمی رفسنجانی نیز بار دیگر باعث جری شدن اصلاح طلبان و تجدیدنظرطلبان خواهد شد و آنها به این پشتوانه، راه آشوب و فتنه دیگری را در پیش خواهند گرفت تا ارکان اصلی نظام جمهوری اسلامی را با هجمه روبه رو سازند. در این میان رئیس جمهور نیز در موقعیت های مختلف چه در داخل و چه در خارج از کشور، شورای نگهبان را مخاطب اصلی خود قرار داده و هر چند با زبان نرمتر نسبت به هاشمی رفسنجانی، اما با ادبیاتی سعی کرده تا منافع حامیان خود را با فشار به شورای نگهبان تامین کند. دیدگاه ها

مگه شما نمیدونی توی این نظام مردم فقط حق دارن برن جبهه و کشته و مجروح و معلول بشن. حق هایی که شما میگی مال از ما بهترونه نه مال رعیت
اگر به جای اینکه بیشتر نطق(ایراد سخن) کنی یه کم بیشتر چشماتو باز کنی خواهی دید که ایران بعد از یاری خدا با مردمش که پابرجاست و بیشترین انتخاب بر دوش مردم است و در برخی عرصه هایی هم که مردم افراد رو انتخاب نمی کنند به این علته که تائید کردن صلاحیت افراد مسئله ای هست که در توان هر کسی نیست و در غیر اینصورت هر کس که میخواست کاندید میشد و با کمی ظاهر سازی نظر افراد ساده لوح رو جلب میکرد و به اهداف خودش می پرداخت. دلیل تشکیل شورای نگهبان هم به خاطر همینه که سابقه ی افراد رو، تفکرات و موضع گیری های فرد رو در بیاره و تائید یا ردش کنه. و هیچ کشوری از این قاعده مستثنی نیست و تمام کشورها همین طوره که در تمام زمینه ها مردم انتخاب نمی کنند و این مسئولیت رو بر دوش افراد متخصص میگذارند. *تو رو خدا توی صحبت ها و اظهار نظرهامون دقت کنیم که چی میگیم. والله دشمنت از همین صحبت ها و تفرقه ی تو با ملتت سوء استفاده اش رو میکنه. یا علی.
مگر بازیکن تیم ملی را مردم انتخاب میکنن؟ یه عده ای توسط یک نفر انتخاب می شوند که صلاحیت کسانی را تایید کنند که نفر اول را کاملا قبول داشته باشند بعد میگن به اینها رای بدهید این کجاش درسته؟کجاش آزادیه؟اگر مردم تخصص ندارند پس چرا هزینه انتخابات را به کشور تحمیل میکنند؟ تمام رئیسان جمهور سابق و بسیاری از نمایندگانی که توسط این آقایان متخصص تایید شده بودند الان جزو مغضوبین هستند پس باید نتیجه گرفت که کار اینها بی فایده و اشتباه بوده است.
با این جو منفی و بساطی که شورای نگهبان در جامعه براه انداخته، متاسفانه بنده دور رای دادن را خط می گیرم. سال 88 هم احمدی نژاد چنین بساطی راه انداخت و ترجیح دادم اصلا شرکت نکنم و از این بابت هنوز هم سرافرازم.
قطعا کسی که شورای نگهبانو قبول نداره با انقلاب مشکل داره، چون اعضای این شورا از طرف امام منصوب شدند، فکر کنم شما قبلا هم رای نمی دادید، الان هم با فاض منفی اومدید که مردمو مایوس کنید.
آقای باسواد! بامطالعه نظام کشورهای دیگر خواهی فهمید که تقریباً همه کشورها همچین نهادی رو در نظام خود دارند! اتفاقاً سرزمین آرزوهای امثال شما(ایالات متحده) نزدیکترین نظام رو به لحاظ قانون گذاری به نظام ما داره!!
اقای هاشمی ناراحت نشو بجای این حرفا میفرستادیش امتحان بده ،اشتباه کردی اگه امتحان میداد بهتر میتونستی مانور بدی درضمن ایشون قبل از رسیدن به مرحله شورای نگهبان رد صلاحیت شده به دو دلیل عدم طبعیت از قانون وشرکت نکردن در آزمون مربوطه،ولی نکته اینه چرا ایشان حرفی سخنی ندارند،مطمئن باشید از آزمون وتاریخ برگزاری اطلاع داشتن به چه علت نرفتن به خواست شما برمیگرده .اما اجازه قضاوت به شورای نگهبان توسط فردی داده شده که خود شما برای کاندیدای ریاست جمهوری یازدهم مدام میگفتین اگر آقا اجازه بدهند می آیم البته مشخص بود این شگرد وتاکتیکی بود تا بتوانید خود را اصلح از دید رهبری به نمایش بگذارید،حالا هم شما دنبال عمیق کردن شکافی هستین که بین اصلاح طلب واصولگرا راه انداخته اید اما کد اشتباه به مردم میدهید . ودارین نظام وامت انقلابی (پر ازبرچسب)را اصولگرا به رهبری امام خامنه ای نمایش میدهید .دو قطبی سازی بزرگی به راه انداخته وهزینه زیادی دارید میپردازیدو خود رانماینده بیت امام ،اعتدال اصلاحات،موافق برجام،تعامل باغرب،روشنفکرها، وهمه چی آرومه نشون میدین.ولی بدانید (هرکس باد بکارد طوفان درو میکند.)
متاسفانه شورای نگهبان در این دور واقعا صدای همه رو درآورده. دیگه شورش رو درآوردین. هر چیزی حد و حدودی داره. همینکارها رو میکنن که توی مملکت بلوا راه میفته مثل سال 88. هیچوقت یادم نمیره همون ارگانها و مسوولین دولتی و کشوری بی کفایت (خصوصا ستاد انتخابات با اونهمه سوء مدیریت گسترده اش) که یک پای اصلی بلواهای 88 بودن بعد از دیدن اون اغتشاشات عظیم که کل کشور رو به آتش کشید از شدت ترسشون تا چند هفته صداشون هم در نمیومد و فقط رهبری بود که جور اونهمه سوء مدیریت حضرات رو کشید و نظام رو حفظ کرد. مثل اینکه این مرتبه شورای نگهبانه که میخواد مشابه همون غائله رو بپا کنه ...
حال کردم با نظرت البته با اون قسمت که گفتی آقا غائله رو جمع کرد البته به پشتیبانی مستقیم امام زمان (عج)... اما بقیه نظرت کلا کشک ساویدی چون الان دقیقا شورای نگهبان درجهت حفظ نظام عمل کرده و قبل از اینکه افراد نااهل به مسئولیت برسن توسط مردم عامی که هیچ شناختی از اونها ندارن و فقط میگن نوه امام (ره) نوه امام (ره)... خود حضرت امام (ره) هیچ وقت نفرمودن به اشخاص بخاطر وابستگی فامیلی رای بدین بلکه گفتن بخاطر شایستگی و درفتنه 88 حاج حسن خمینی هیچ عکس العمل درستی که نداشت هیچ بلکه با پشت پرده فتنه جلسه هم داشت .... حالا همه توجه کنن که امام (ره) فرمود : من اگر تنها باشم و همه دنیا بر علیه من باشند در مقابلشان میایستم و ازاسلام دفاع میکنم و در همه جا فرمود تبعیت از شورای نگهبان برهمه واجب است و تخطئه کنندگان این شورا خائن به مملکت و نظام هستن درهر جایگاه و لباسی ... چه رئیس مجمع چه رئیس جمهور چه وزیر چه سخنگوی دولت چه چند عدد استاندار یا فرماندار معلوم الحال و جزء فتنه قبلی ...
اول اینکه اینقدر همه همه نکن داداش از کی تا حالا مشارکتی ها و فتنه گران و اعوان و انصار هاشمی همه شده اند دوم اینکه این دوره انتخابات و دوره های قبلی فرقی نمی کنه این جماعت همیشه به شورای نگهبان تاخته اند چون مانعی سخت مقابل امیال شیطانی آن ها بوده است
می خوای من یا دوستم که رای اولی هست بیاد شورای نگهبان رو نصب کنه؟ عزیزجون در همه کشورها کسانی باید باشند که از قانون اساسی نگهبانی کنند. در کشور ما آن ها شورای نگهبانند...
داداش یه سوال. وقتی قراره چه اصلاح طلب و چه اصولگرا و چه اعتدالگرا بیان راس کار و بخورن و ببرن و بعدش به ریش مردم بخندن، چرا من و تو باید حرص و جوش بخوریم؟ والله به خدا اون بالا بالاها آقایون به همراه آقازاده ها نشستن و پول مردم رو بالا میکشن. زنده باد حکومت مهدی(عج)
سه جمله نظرات شخصی آقای رفسنجانی صد خط پاسخ پر از توهین و جوسازی و ... ندارد. حیا کنید و از خدا بترسید. خود شماها خودتان خبر ندارید که هفته ی دیگر جزو منافقین هستید یا جزو حامیان نظام جمهوری اسلامی (البته همین الانش که با جمهوریت نظام مشکل دارید، هفته ی دیگر چه معلوم از اسلامیت نظام هم برنگشتید) سرکرده ی گروهک فرقان هم ابتدا مثل شماها یک دلواپس تندرو حتی با لباس روحانیت بود که کارش به آنجاها کشید ... بترسید که تهمتهایی که می زنید روزی دامنگیر خودتان شود ...
سید خراسانی یا ناشناس کامت میذاری از یک عنوان استفاده کن حداقل مثل هاشمی باش بد یا خوب حرفت بزن تغییر نام نده.البته تقصیر نداری دفاع از حرفهای هاشمی نیازی به تعقل وتفکر نداره فقط افکار وآرمانی لیبرالی میخواهد.پیام های گذشته شما در اکثر مباحث بیانگر پیروی شما لیبرال دمکراسی اسلامی است
برای آقای هاشمی دعا کنید. بد جوری ایشان مریض احوال هستند. این خیلی بد است که حرف قوچانی کارگزاران درست در بیاید که می گفت" آقای هاشمی یک بیماری عجیب دارد و آن اینست که دوست دارد. سررشته ی همه ی کارها دستش باشد. و گر نه بازی را خراب می کند."
انحصار فساد میاره و اعتراض که آورد.شورای نگهبان از مسیر اصلی اش که تطبیق مصوبات با شرع است خارج شده و خود یک پا سیاسی شده و اگر برنگردد مطمئنا اعتراضات بیشتری را بهود خواهد دید. نقش قیم مردم بودن را برای خود فرض میدانند.ممکن است اعتراض سطوح پایین جامعه را کسی نشنود ولی اعتراض رفسنجانی ها حتما بازخورد دارد. بنابراین باید به مسیر اصلی برگردید
ام الفتنه فهمیده نقشه های شومش که با همراهی دشمنان داخلی وخارجی داشت شکل می گرفت در نتفه خفه شده برای همین تنها کاری که می تواند بکند این است که قانون جمهوری اسلامی را وسد محکم اسلامیت نظام را بکوبد ولی زهی خیال باطل !
سلام دقت کردین از اول انقلاب هرچی رییس جمهور و نخست وزیر داشتیم بعد از پایان دورانشون، تبدیل به فتنه گر و فتنه جو و عامل دشمن و غیره شدن؟ حتی بیت امام خمینی هم مستثنی نبوده و انگ فتنه گر بهشون خورده؟ پس کی این انقلاب رو کرد؟ اگه ۳۷ ساله همه فتنه گر هستند پس بفرمایین خود این انقلاب هم فتنه بوده
تحلیل جالبی بود ;) حالا جالبه همشون هم از فیلتر شورای نگهبان عبور کردن!! پس معلومه انقلاب کلن دست نااهلان و فتنه گران بوده و بیچاره مردم که مجبورن فقط فتنه گران و نااهلان رو انتخاب کنن خخخخخ
به نام خدا / عزیز مغلطه کردن بد هنری است . از اول انقلاب یه رئیس جمهور خائن بود بنی صدر که فرار کرد . بعد اون شهید رجایی بود که منافقین نذاشتند کار کنه . نخست وزیر هم شهید باهنر بود . بعد آقای خامنه ای بود که الحمدلله خوب بودند و خائن نشدند . میرحسین موسوی هم که تفکرات لیبرال داشت منتهی کم کم لو داد. زمان زنده بودن امام آقا سید مصطفی رو که ساواک شهید کردند . بعد امام هم سید احمد آقا نه فتنه گر بود نه فتنه جو . و خودشون رو پیرو و پشتیبان ولایت فقیه می دونستند و بارها اعلام کردند . یه عده همون موقع می خواستند به وسیله ایشون انقلاب رو نابود کنند که نتونستند. وقتی خودسازی نباشه ، قدرت و ثروت آدم مؤمن رو به جایی میرسونه که برا رسیدن به این دو هرکاری میکنه . زبیر کسی بود که پیامبر فرمودند شمشیر او شمشیر اسلامه . بعد سقیفه پشتیبان ولایت بود اما زمانی حکومت امام علی علیه السلام چون دنبال قدرت و ثروت رفت جلوی ولایت ایستاد و جمل رخ داد .
خب بایدم عصبانی بشه . چون مثلث هاشمی ، روحانی و سید حسن میتونه برای آمریکا برجام داخلی رو رقم بزنه . حضرت آقا برای همین فرمودند که مردم حواسشون باشه که برخی میخواهند هم در مجلس خبرگان و هم در مجلس شورای اسلامی نفوذ کنند !
سید خراسانی اب شما لازم داری ، کامنت ناشناس مبحث معتمد اریا (کجاست محمود اب بریزه..) مال خودت بود.وقتی کم میاری و شهامت نداری ناشناس کامنت میذاری.اما یکی از خصایص اشخاصی که دنبال لیبرال دمکراسی غربی هستند ومثل شما نمیخوان مردم باطن اونا رو ببینن پسوند اسلامی اضافه میکنن ومیشن فرد لیبرال مسلمان وقتی هوا پسه رنگ عوض میکنن .شاید ندونی لیبرالیسم یعنی چه میگم بدونی ،لبیرالها افرادی هستند که همه چیز ومطلبی را مباح میدانند مثل شما ,ترجمه لغویش هم میشه اباهه گری اسلامی(پشت نقاب آزادی) یعنی همه چی آرومه سکولاریزه شدن دنیا که چه عرض کنم باز شدن راهی برای سکولار شدن خانواده وخودت آرزوتونه ،امثال ما که به لطف خدا ان شاءالله به فکردرستی ورسیدن به آخرتیم وبه هر طریقی مانع انحطاط جامعه میشیم آماج برچسبهایی مثل :دلواپس،افراطی،بیسواد ،متحجر ،امل،عقب مانده و....قرار میگیریم.یه بشارت هم به ما داده شده که ارزش تحمل داره ان شاء الله لایق مطیع ولایت بودن باشیم و از غربال پائین نیفتیم بگن موندن شما بخاطر صبر بر مصائب وتحمل توهین وافترا شیاطین بوده (و بشر الصابرین)
حالا خوبه پسرش باعث و بانی یک سری تحریمها علیه ایران بوده الانم دخترش جای برادرشو گرفته و خط میاره و میبره.خود هاشمیم نباید تایید میشد اگه جلوشون گرفته نشه کل ایران رو به تاراج میدن،همینطور که نفت کشور رو با قراردادهای ننگین دارن به باد میدن.
امام هیچ وقت قیام نکرد. که خاندان اش فوق قانون باشند. خوش ندارم شما را هم از قافله انقلاب کنار ببینم. لطفا بگذار به گذشته ات افتخار کنم. از قافله وسرقافله کاروان انقلاب فاصله نگیر.
با سلام به هموطنان آقای هاشمی چقدر حضرت امام را در مورد صلح وسازش با دشمن در زمان جنگ اذیت کردید فکر می کنید حضرت امام در زمان جنگ مدام در مورد پرهیز از اشرافیگری می گفت فکرمی کنی برای من و امثال من می گفت یا به شما فکرمی کنی جام زهر را چه کسی به امام نوشاند حالا اینها آشکار شده چقدر د ر نهان آزار دادید حالا کاسه داغتر از آش شده اید
کاش آقای سید حسن خمینی که یادگار امام ره محسوب میشن خودشون واکنش نشون میدادن تا امثال رفسنجانی برای مسایل جناحی نتونن از ایشون سواستفاده کنن. من به شخصه در هیچ موردی مخصوصا فتنه 88 هیچ واکنش قابل تقدیری از آقای سید حسن ندیدم و فکر هم نمیکنم شخصیتی که از خودش استقلال نداره و توانایی تصمیم گیری و واکنش دادن به مسایل مختلف نداره را بتوان برای مجلس خبرگان دارای صلاحیت دانست.کاش سید حسن خمینی تابع قانون باشند و همینطور در آزمون اجتهاد هم شرکت میکردند تا این اختلافات پیش نیاید.مطمین باشید اگر خود امام هم بودند عقیده شان این بود که همه باید تابع قانون باشند حتی فرزند امام.ایشان یا نباید کاندید میشدند یا حالا که کاندید شدند تابع قانون باشند.
آقاي رفسنجاني لطفا شما ابتدا در باره تشخيص خبره از غير خبره (چون شما خودتان تشخيصتان هم خوب است و ما شما را به خبره بودن هم قبول داريم) ارائه بدهيد و نيز بفرماييد كه: 1 - آيا فرد مورد دفاع شما، به اندازه شما خبره هست، يا نيست؟ 2 - راستي دفاع از يك نفر كه خبره نيست و خود شما هم اين را مي دانيد(و به همين علت كه از عهده پاسخ به سئوالات خبرگي بر نمي آمد در امتحان خبرگي شركت نكرد و غايب بود) چرا سنگ او را به سينه مي زنيد و چه منافعي از عضو شدن او در مجلس خبرگان رهبري وجود دارد كه شما را به اينگونه به دفاع از او واداشته است. 3 - آيا به نظر شما، كسان ديگري هم هستند كه از او خبره تر باشند و شما آنها را نمي شناسيد و شايد هم مي شناسيد و از آنها اصلا حرفي به ميان نمي آوريد و دفاع نمي كنيد؟ 4 - در هر صورت بدانيد كه اصل و نسب افراد براي آنها خبرگي نمي آورد. و به قول آن مثل معروف فارسي خودمان، گيرم پدر تو بود فاضل (كه ا لبته فاضل بود) از فضل پدر تو را چه حاصل؟
آيا آقاي رفسنجاني را همين شوراي نگهبان ا ز اوائل انقلاب اسلامي ايران تا كنون ، بارها در موارد مختلف مورد تاييد قرار نداده است كه الآن در راس تشخيص مصلحت نظام قرار دارد؟ اگر شوراي نگهبان راي خبره نبودن كسي را در تاييد، اشتباه كرده باشد، شايد تاييد آقاي رفسنجاني هم تا كنون اشتباه بوده باشد، كسي چه مي داند. اما از ظواهر قضيه چنين بر مي آيد كه شوراي نگهبان، از ابتداي انقلاب تا كنون، نگهبان بسيار خوبي براي نظام جمهوري اسلامي ايران بوده است.
باسلام بر علمی که در لفاظی های بی معنا گم شده هر چه دلمان بخواهد مگوییم وهرچه چشم سرمان میبیند واقعیت می پنداریم.اگر درد دین دارید لله وفی سبیل الله.... تکلم کنید.خدا را در کار هایتان ناظر بدانید.مستدل نقادی نمایید تاموجب اگاهی دیگران باشد.داعی علم میفهمد.وسره را ازناسره تشخیص میدهد....
فهم مسئله شورای نگهبان خیلی ساده است، یک عده از روی غرض با شورای نگهبان مخالفت میکنند، شورای نگهبانو امام نصب کرده و حضرت اقا تایید، حرف اقای هاشمی و امثال او توهین به نصب و تایید هر دو بزرگواره. اگر نصب حضرت امامو قبول داره، پس شورای نگهبان حجته. واگر حجت نمی دونه به منصوب کردن امام ایراد داره. خودش چند دوره نماینده مجلس شد، چند دوره نماینده خبرگان شد، اگه قبول نداره پس به چه اعتباری نماینده شد. حالا مشخصه که مخالفت با شورای نگهبان مخالفت با امام و رهبری و انقلابه بی جهت دستو پا نزنیم
پیام همه رو خوندم وبه این نتیجه رسیدم جان پدر،مادر، خودم،همسرم و فرزندانم فدای یه تار موی رهبرم سید علی درضمن بجون بچه هام پدرم کارگر وهمسرم هم کارگره یه وقت فک نکنید از نظام پولی ب ما رسیده.از نظام ب ما امنیت وصلابت وافتخار واقتدار رسیده ک بزرگترین ثروته وشامل من وخانواده ام هم نشده به همه رسیده

اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات