شناسه خبر : 18680
91/10/4 - 11:02 - 2012-12-24 10:02:50
اساسنامه سازمان تامين اجتماعي باطل/ تصدي مرتضوي غيرقانوني است

اساسنامه سازمان تامين اجتماعي باطل/ تصدي مرتضوي غيرقانوني است

هشت نماينده مجلس به وزير کار، تعاون و رفاه اجتماعي با استناد به مغايرت قانوني اصلاحات انجام شده در مورد اساسنامه صندوق تامين اجتماعي، نسبت به انتصاب مرتضوي تذکر دادند و تاکيد کردند: اساسنامه سازمان تامين اجتماعي باطل و تصدي مرتضوي غيرقانوني است و اگر از ادامه تصدي آقاي مرتضوي جلوگيري نشود از ابزارهاي ديگري استفاده خواهيم کرد.

به گزارش فرهنگ نیوز،خراسان نوشت:علي لاريجاني رئيس مجلس اخيراً ۵ مصوبه دولت از جمله مصوبه تبديل صندوق تامين اجتماعي به سازمان تامين اجتماعي را مغاير قانون اعلام کرده بود. به گزارش ايسنا، تذکر به شيخ الاسلام وزير کار، تعاون و رفاه اجتماعي به امضاي هشت نماينده مجلس شامل احمد توکلي،  علي مطهري،  الياس نادران و حسين نجابت نمايندگان تهران، مسعود پزشکيان نماينده تبريز، بهروز نعمتي نماينده اسدآباد، محمددهقان نماينده طرقبه و حسين دهدشتي نماينده اهواز رسيده است. در متن نامه تذکر به وزير کار و رفاه اجتماعي که احمد توکلي در راهروي مجلس در اختيار خبرنگاران قرار داد آمده است: ديوان عدالت اداري حکم انتصاب آقاي مرتضوي به سمت مديرعامل صندوق تامين اجتماعي را به دليل مغايرت با قانون ابطال نمود. ليکن هيات وزيران با اصلاح اساسنامه صندوق تامين اجتماعي و تغيير عنوان اين صندوق به سازمان تامين اجتماعي و اصلاح شرايط انتصاب و تصدي رييس اين سازمان ، سعي کرد حکم ابطال ديوان عدالت اداري را بلاموضوع سازد و آقاي مرتضوي را مطابق اساسنامه اصلاحي به سمت رييس سازمان منصوب نمايد. در ادامه اين نامه خاطرنشان شده است: اساسنامه اصلاحي مطابق اصل 138 قانون اساسي به موجب نظر رييس مجلس به عنوان مرجع نظارت بر انطباق مصوبات دولت با قوانين در موارد مربوط به اصلاح عنوان صندوق تامين اجتماعي و نحوه انتصاب و شرايط تصدي ارکان صندوق و برخي موارد ديگر مغاير قانون تشخيص داده شده است. امضاکنندگان اين نامه حاوي تذکر به شيخ الاسلام اين گونه نتيجه گيري کرده اند: به تبع غيرقانوني تشخيص داده شدن اساسنامه اصلاحي در موارد مذکور و همچنين لغو انتصاب پيشين آقاي مرتضوي به عنوان مديرعامل صندوق به حکم ديوان عدالت اداري، انتصاب جديد وي نيز به عنوان رييس سازمان تامين اجتماعي با توجه به غيرقانوني بودن اساسنامه اصلاحي نيز باطل و بلااثر مي باشد. در پايان ذکر شده است که امضا کنندگان اين نامه به وزير کار ، تعاون و رفاه اجتماعي تذکر مي دهند که از ادامه تصدي آقاي مرتضوي جلوگيري نمايند؛ چراکه در غير اين صورت براي اجراي قانون از ابزارهاي ديگر استفاده خواهند کرد.

نعمتي: از همه ابزارهاي قانوني از جمله سوال و استيضاح استفاده مي کنيم

بهروز نعمتي نماينده اسدآباد يکي از امضاکنندگان اين تذکر به خراسان گفت: اين تذکر با توجه به نظر مجلس در مغاير دانستن اصلاح عنوان صندوق تامين اجتماعي و نحوه انتصاب و شرايط تصدي ارکان اين صندوق به وزير کار درباره انتصاب آقاي مرتضوي داده شد. وي افزود: نمايندگان تذکر دهنده، انتصاب آقاي مرتضوي را خلاف قانون مي دانند بنابراين در تذکري از وزير خواستند که وي را برکنار کند. نعمتي در پاسخ به اين سوال که در صورتي که وزير به اين تذکر عمل نکند شما چه اقدامي خواهيد کرد اظهار داشت: نمايندگان همه ابزارهاي قانوني از جمله سوال و استيضاح را در دستور کار خود قرار مي دهند.

کلید واژه هادیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات