شناسه خبر : 20973
91/10/26 - 09:27 - 2013-1-15 09:27:06
آیه ای از قرآن، زینت‌بخش سر در دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد

آیه ای از قرآن، زینت‌بخش سر در دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد آمریکا ترجمه انگلیسی آیه‌ 135 سوره مبارکه «نساء» را بر بالای درب ورودی دانشکده حقوق خود نصب کرده است.

به گزارش فرهنگ نیوز : ترجمه آیه 135 سوره نساء به زبان انگلیسی، روی دیوار ورودی اصلی دانشکده حقوق هاروارد نصب شده است؛ این خبر از سوی یک دانشجوی عربستانی که در هاروارد مشغول به تحصیل است، منتشر شد.

«عبدالله جمعه»، دانشجوی عربستانی دانشگاه هاروارد اعلام کرد: متوجه شدم که این آیه قرآن بر سردر دانشکده حقوق قرار داده شده و به عنوان یکی از بهترین توصیفات در مورد عدالت عنوان می‌شود.
 
مسئولان این دانشگاه در توضیح این اقدام، اعلام کرده‌اند که مضمون این آیه یکی از بهترین توصیف‌های بیان شده در مورد «عدالت» در طول تاریخ است.
 
این آیه شریفه می‌فرماید:
 
"یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ کُونُواْ قَوَّامِینَ بِالْقِسْطِ شُهَدَاء لِلّهِ وَلَوْ عَلَى أَنفُسِکُمْ أَوِ الْوَالِدَیْنِ وَالأَقْرَبِینَ إِن یَکُنْ غَنِیًّا أَوْ فَقَیرًا فَاللّهُ أَوْلَى بِهِمَا فَلاَ تَتَّبِعُواْ الْهَوَى أَن تَعْدِلُواْ وَإِن تَلْوُواْ أَوْ تُعْرِضُواْ فَإِنَّ اللّهَ کَانَ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِیرًا.
 
اى کسانى که ایمان آورده‏‌اید پیوسته به عدالت قیام کنید و براى خدا گواهى دهید هر چند به زیان خودتان یا پدر و مادر و خویشاوندان [شما] باشد اگر [یکى از دو طرف دعوا] توانگر یا نیازمند باشد باز خدا به آن دو [از شما] سزاوارتر است، پس از پى هوس نروید که [در نتیجه از حق] عدول کنید و اگر به انحراف گرایید یا اعراض نمایید، قطعاً خدا به آنچه انجام می‌دهید، آگاه است."
 
دانشگاه هاروارد در سال 1636 در «ماساچوست» آمریکا تأسیس شد و قدیمی‌ترین مؤسسه آموزش عالی در آمریکا است.
منبع: خبرانلاین


دیدگاه ها

لازم نیست برای اثبات حقانیت چیزی دروغ بگویید یا بزرگ نمایی کنید. این آیه را بر سردر هاروارد نزده اند بلکه قسمتی داخل دانشگاه مخصوص نصبت جملات بزرگان درباره عدالت است که این آیه هم یک بار در کنار چهار نقل قول دیگر قرار گرفته و علی القاعده پس از مدتی با نقل قولهای دیگر جایگزی می‌شود است. بدانید که با گوسفند طرف نیستید ماهم می فهمیم.

اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات