شناسه خبر : 244454
95/10/13 - 19:11 - 2017-1-2 18:11:40
آغاز اعزام دوباره زائران عتبات به سامرا

آغاز اعزام دوباره زائران عتبات به سامرا

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از آغاز دوباره‌ اعزام کاروانهای زیارتی ایران به سامرا از ابتدای هفته‌ آینده خبر داد.
به گزارش فرهنگ نیوز، محسن نظافتی مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت درباره توقف سفرهای زیارتی کاروانهای  ایرانی به سامرا اظهار کرد: از هفته آینده قرار است روزانه 30 تا 35 کاروان برای زیارت حرمین عسکرین به سامرا اعزام شوند و زائران هنگام ثبت‌نام می‌توانند این کاروانها  که در آنها برنامه سامرا مشخص شده را انتخاب کنند.
 
وی همچنین با اشاره به ثبت‌نام دور جدید سفر عتبات عالیات عراق که از پنجشنبه 9 دی‌ ماه آغاز شده است، افزود: تاریخ اعزام این کاروانها به 26 دی تا 24 اسفندماه مربوط می‌شود که در این دوره، هزینه‌ اعزام از 900 هزار تا یک میلیون و 300 هزار تومان و این نرخ برای سفر هوایی از یک میلیون و 300 هزار تا یک میلیون و 800 هزار تومان متغیر است.
 
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: متقاضیان اعزام به سفر عتبات عالیات در این دوره می‌توانند با مراجعه سامانه www.atabat.org.ir از ظرفیت خالی کاروانها مطلع شده و برای سفر به عتبات عالیات ثبت‌نام کنند.
 
نظافتی در ادامه درباره تاثیر افزایش نرخ دلار بر هزینه سفر به عتبات عالیات، اظهار کرد: 70 درصد از هزینه سفر عتبات بابت خدمات ارزی است که به صورت دلار پرداخت می‌شود که طبیعتا تحت تاثیر افزایش و کاهش ارزش دلار، هزینه‌ سفر عتبات هم مقداری تغییر می‌کند.
 
وی خاطرنشان کرد: هزینه کاروا‌نهای عتبات به تعداد روزهای سفر و درجه‌ خدماتی که ارائه می‌شود، بستگی دارد؛ بسته‌های این سفر نیز سه تا هفت روزه است.
 
 
منبع: تسنیم


اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات