شناسه خبر : 244487
95/10/14 - 10:25 - 2017-1-3 09:25:27
جشنواره عمار به جریان فیلمسازی انقلاب نزدیک شده است
قربانعلی طاهرفر در گفتگو با "فرهنگ نیوز":

جشنواره عمار به جریان فیلمسازی انقلاب نزدیک شده است

کارگردان "ترمینال غرب" گفت: جشنواره‌ای برای اینکه بتواند در تراز انقلاب باشد، نیازمند یک عزم عمومی و همگانی است و باید تلاش کنیم که یک خیزش عمومی برای رسیدن به اهداف تعالی جشنواره عمار شکل بگیرد.

قربانعلی طاهرفر، کارگردان فیلم داستانی «ترمینال غرب» در گفت و گو با خبرنگار "فرهنگ نیوز"  گفت: جشنواره عمار جز معدود جشنواره هایی است که تا امروز حرکت رو به جلو داشته است، در حقیقت این جشنواره از همان ابتدا مسیری را برای خود تعیین کرد و تا الان هم تلاش کرده که تحت الشعاع فضای رسانه ای، تبلیغاتی و حاشیه ای قرار نگیرد.


وی ادامه داد: جشنواره فیلم عمار به جریان فیلمسازی انقلاب نزدیک شده است و فیلمسازان جوان تلاش می کنند تا هر ساله برای این جشنواره برنامه هایی داشته باشند و این اتفاق مبارکی است که قطعا رسالت هر جشنواره ای هم به شمار می رود. به عبارت دیگر فیلمسازان هر ساله آثاری را با موضوع انقلاب اسلامی، ارزش های انقلاب، تاریخ معاصر کشور و موضوعات مطرح شده از سوی جشنواره می سازند.  

کارگردان فیلم داستانی «ترمینال غرب» با بیان اینکه جشنواره عمار هنوز به جایگاه جشنواره تراز انقلاب نرسیده است، اظهار داشت: برای اینکه جشنواره ای بتواند در تراز انقلاب باشد، نیازمند یک عزم عمومی و همگانی است و باید تلاش کنیم که یک خیزش عمومی برای رسیدن به اهداف تعالی جشنواره عمار شکل بگیرد؛ با این حال این جشنواره با اقلیت نیرویی که در اختیار دارد توانسته سازمان تماشا و نظام اکران خوبی را در سطح کشور ایجاد کند، به گونه ای که از هم لحاظ تعداد اکران کنندگان و هم مخاطبان آماری خوبی را به خود اختصاص داده است.

طاهرفر با اشاره به فیلم «ترمینال غرب» تصریح کرد: این فیلم نگاهی به جریانات اجتماعی کشور در سال 92 و همزمان با انتخابات ریاست جمهوری دارد، در حقیقت این ثر یک نقد بی طرفانه را نسبت به رویدادها و اتفاقات رخ داده حول محور انتخابات آن سال داشته و یکی از مهمترین مسائلی که به آن پرداخته شده، بحث مذاکرات هسته ای است.

وی با بیان اینکه اکران «ترمینال غرب» ساعت 17 پنجشنبه در سینما فلسطین آغاز و بعد از آن اکران های عمومی آن انجام خواهد داشت، خاطر نشان کرد: این فیلم ادای دینی به شهدای هسته ای است و امیدوارم بعد از گلایه مقام معظم رهبری از تشکل های دانشجویی مبنی بر اینکه موضوع ترور دانشمندان هسته ای آنگونه که باید برجسته نشده است، توانسته باشیم قدم کوچکی در جهت نمایش آثار و پیامدهای ترور این دانشمندان داشته باشیم.

گفتنی است، در «ترمینال غرب» محسن افشانی، هوشنگ توکلی، ثریا قاسمی،مینا جعفرزاده، چنگیز جلیلوند، حبیب دهقان نسب، حشمت آرمیده، علی سلیمانی، یوسف مرادیان و میرطاهر مظلومی به ایفای نقش پرداخته اند.اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات