شناسه خبر : 244994
95/10/22 - 10:53 - 2017-1-11 09:53:10
به تمام بازیگران جوان نمی‌توان نمره قبولی داد

به تمام بازیگران جوان نمی‌توان نمره قبولی داد

بازیگرانی داریم که هم بسیار خوب فعالیت می‌کنند، هم با سختی و تلاش و بدون هیچ پارتی تنها در این زمینه فعال هستند.

به گزارش فرهنگ نیوز،عباس غزالی، در خصوص کار بازیگران جوان گفت: به تمام بازیگران جوان نمی‌توان نمره قبولی داد. به هرحال بازیگرانی داریم که هم بسیار خوب فعالیت می‌کنند، هم با سختی و تلاش و بدون هیچ پارتی تنها بر اساس پشتکار خود در این زمینه فعال هستند. این دسته از بازیگران جوان پس از گذر زمان توانستند خودشان را به مخاطب سینما و تلویزیون نشان دهند. این مسئله بخصوص در دهه اخیر دیده می شود.

وی افزود: مدت‌ها بود که تهیه‌کننده‌ها برای انتخاب بازیگر تنها به فیزیک و ظاهر وی توجه می‌کردند و آن جوهره اصلی بازیگری را فراموش کرده بودند. هم اکنون خدا را شکر که آن اتفاق به مرور از بین رفت و می‌بینیم خود بازیگری برای تهیه‌کننده‌ها در انتخاب بازیگر مهمتر از ظاهر و فیزیک آنها است. مردم نیز تشخیص می دهند که چه کسی بازیگر است.

این بازیگر با اشاره به راهکار اصلی خود برای بهبود کار بازیگران جوان اظهار داشت: راهکار اصلی‌ام برای بازیگران جوان که سبب می‌شود مسیری متمایز از سایر بازیگران طی کنند، این است که لحن خودشان را داشته باشند. بدون آنکه از کسی تقلید کنند. در صورتی که بازی انجام دهند که برگرفته از دیگران است، راه به جایی نمی‌برند. این دسته از بازیگران باید به طور حتم لحن و فضای خاص خود را داشته باشند و لحن آنها بکر باشد.
 
غزالی ادامه داد: بهترین راه برای ورود به حرفه بازیگری این است که چشم خود را روی زرق و برق آن ببندند. حرفه ما به گونه‌ای است که شهرت زیادی برای فرد به همراه دارد. با وی عکس می‌گیرند و او را به هم نشان می‌دهند، فرد باید چشم خود را روی این زرق و برق‌ها ببندد و به این مسئله توجه کند که آن استعداد ذاتی، غریزه، ذوق و جوهره بازیگری در وجودش هست. اگر این جوهره بازیگری در وی وجود دارد، آن را بیرون بکشیم و در مسیر درست از آن استفاده کنیم اما اگر نیست تلاش نکنیم و زور نزنیم.  
 
وی تصریح کرد: راه درست برای ورود به عرصه بازیگری آموزش است. به طور معمول کلاس های معتبر و آموزشگاه های معتبر را پیشنهاد می‌کنم. خواندن درس بازیگری در دانشگاه‌ها نیز راه درست دیگری برای ورود به این عرصه محسوب می‌شود.
 

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلید واژه هااضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات