شناسه خبر : 245011
95/10/22 - 14:19 - 2017-1-11 14:19:05
قوانین سربازی نیازمند بازنگری است
مدیرکل قضایی وزارت دفاع در شیراز:

قوانین سربازی نیازمند بازنگری است

مدیرکل قضایی و رسیدگی به شکایات وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه قوانین سربازی نیازمند بازنگری است، گفت: عوامل خانوادگی، اقتصادی، فرهنگی و روانی در ارتکاب جرم فرار از خدمت موثر بوده است.

به گزارش فرهنگ نیوز ، سردار محمدحسن قائمی ظهر امروز در همایش پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح با بیان اینکه در سال‎های اخیر فرار از خدمت از شایع‎ترین جرم‎ها در میان نیروهای مسلح بوده است، اظهار داشت: بررسی‎ها نشان داده که عوامل خانوادگی، اقتصادی، فرهنگی و روانی در ارتکاب جرم فرار از خدمت تاثیرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه در کاهش جرم باید تمرکز بر پیشگیری باشد، گفت: فرماندهان باید نسبت به سربازان حس دلسوزی داشته باشند و با رفتار پدرانه اعتماد به نفس را در میان سربازان افزایش دهند تا میزان جرم فرار از خدمت کاهش یابد.

قائمی با بیان اینکه توانمندسازی فردی و اجتماعی، مدیریت نیازها و اصلاح باورهای دینی می‎تواند تا حد زیادی وقوع جرم را کاهش دهد، افزود: آموزش فرماندهان و سربازان نقش مهمی در کاهش جرم فرار از خدمت دارد.

مدیرکل قضایی و رسیدگی به شکایات وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پیشگیری از جرم را نیازمند فرهنگ‎سازی دانست و خاطرنشان کرد: برای پیشگیری باید ابتدا زمینه‎های جرم را در نظر گرفت آنگاه با کاهش زمینه‌ها از وقوع جرم پیشگیری کرد.

وی با بیان اینکه انگیزه، ابزار و موقعیت سه زمینه وقوع جرم فرار از خدمت است، تصریح کرد: فرماندهان باید نسبت به مسائل روحی سربازان آگاهی داشته و با همراهی و دلسوزی نسبت به سربازان از وقوع جرم فرار از خدمت بکاهند.

قائمی فرهنگ‎سازی و تبیین قداست خدمت سربازی را از دیگر دلایل کاهش جرم دانست و بیان کرد: باید 70 درصد فعالیت‌ها روی پیشگیری  20 درصد در حین جرم و 10 درصد پس از جرم متمرکز شود در حالی اکنون این روند معکوس است.

مدیرکل قضایی و رسیدگی به شکایات وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه باید قوانین سربازی تغییر و یکسان شود، اظهار داشت: عدم تناسب حقوق و دستمزدها، وجود برخی از تبعیض‎ها و مشخص نبودن مدت زمان سربازی از 18 تا 24 ماه مواردی است که نیاز به بازنگری دارد.

منبع: تسنیم

کلید واژه هااضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات