شناسه خبر : 247492
95/11/27 - 08:37 - 2017-2-15 07:37:17
 کتاب‌های دفاع مقدسی عبدالمجید نجفی

کتاب‌های دفاع مقدسی عبدالمجید نجفی

عبدالمجید نجفی از نگارش رمان «آتش بر فراز قندیل» در حوزه ادبیات پایداری خبر داد و گفت کتاب «مهمان باد و باران» در همین حوزه هنوز وارد بازار نشده است.

به گزارش فرهنگ نیوز، این نویسنده گفت «مهمان باد و باران» را که به زندگی‌نامه شهید صمد اقدمی اختصاص دارد و زندگی‌نامه این ورزشکار بسیجی است که در اولین روز یکی از عملیات‌ها به شهادت رسیده و پیکر او سالیان سال مهمان باد و باران بوده به رشته تحریر درآورده است ولی علی‌رغم گذشت یک سال از رونمایی ماکت آن هنوز این اثر راهی بازار نشده است.

مراسم رونمایی ماکت این اثر در کنار ۱۲ کتاب دیگر در همین ژانر  در سال ۹۴ برگزار شده است.

«آتش بر فراز قندیل» یکی دیگر از آثار ادبی نجفی است که حکایت رزمنده‌ای را که به قرارگاه رمضان تعلق داشته و به خاک عراق رفته و در آن‌جا ارتباطش با ایرانیان کاملا قطع شده، روایت می‌کند. این اثر رئال به تازگی نوشته شده و هم‌اکنون در دست بازبینی است.

نجفی دو کتاب را نیز در حوزه ادبیات نوجوانان به سرانجام رسانده است. حکایاتی از عطار نیشابوری که دربردارنده حکایت‌هایی از «الهی‌نامه» و «تذکرة‌الاولیا» است قرار بود در مجموعه «قصه‌های شیرین ایرانی» که در زمره پروژه‌های سوره مهر قرار دارد منتشر شود ولی هنوز این اتفاق نیفتاده است.

او درباره این کار خود گفت:‌ تألیف کتاب‌هایی به زبان نوجوانانه از متون ثقیلی مثل «تذکرة‌الاولیا» و«الهی‌نامه» و تبدیل آن‌ها از آثاری منظوم به آثاری منثور ویژه نوجوانان کار سختی است و زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. ظاهرا سوره مهر هفت، هشت کتاب از این مجموعه را با عنوان «قصه‌های شیرین ایرانی» منتشر کرده اما از شماره ۹ این مجموعه متوقف شده است.

به تازگی کتاب «از نگاه داستان‌نویس» به قلم محمد حنیف با همکاری دکتر طاهره رضایی به سرانجام رسیده است. در این اثر با پنج رمان‌نویس از جمله رضا امیرخانی، محمدرضا بایرامی، احمد دهقان، مجید قیصری و عبدالمجید نجفی درباره ایده، پژوهش برای طرح داستان، شخصیت‌پردازی و... با اتکا به پنج رمان مطرح این نویسندگان از جمله رمان «جام‌ شوکران» نوشته عبدالمجید نجفی گفت‌وگو شده است. این اثر نیز قرار است توسط سوره مهر راهی بازار شود.
 

منبع: ایسنا

کلید واژه هااضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات