شناسه خبر : 247514
95/11/27 - 11:32 - 2017-2-15 10:32:12
باید نگاهی هدفمند در جشنواره "سما" وجود داشته باشد
علیرضا شجاع نوری در گفتگو با "فرهنگ نیوز"؛

باید نگاهی هدفمند در جشنواره "سما" وجود داشته باشد

شجاع نوری: سینمای ایران در سطح جهان با ارائه مفاهیم اخلاقی و مهم شناخته شده است و در زمینه سبک زندگی نیز جشنواره «سما» باید بتواند نقش مهم خود را ایفا کند.

علیرضا شجاع نوری در گفتگو با خبرنگار "فرهنگ نیوز" با اشاره جشنواره «سما» با موضوع سبک زندگی اسلامی ایرانی گفت: «باید در ابتدا مشخص شود که برای چه جشنواره ای را برگزار می کنیم و همه چیز تحت آماردهی و شعار نچرخد. در واقع باید برگزاری جشنواره به شکلی روشن و چارچوبی مدون به اجرا درآید. ما می دانیم که بسیاری از جشنواره های برگزار شده هیچ دستاوردی برای سینما نداشتند و برخی هم بعد از مدتی تعطیل شدند.

وی ادامه داد: مدیران جشنواره «سما» که موضوع مهم و حساس و متفاوتی را برای جشنواره برگزیدند، باید بتوانند با استفاده از نگاهی برنامه ریزی شده و هدفمند به برگزاری این رویداد بپردازند.»

بازیگر نقش «عبدالمطلب» در فیلم ماندگار «محمد رسول الله(ص)» در پاسخ به این که چه پیشنهادی برای برگزاری بهتر این رویداد مهم فرهنگی و سینمایی دارد، عنوان کرد: من امیدوارم نگاه مدیران جشنواره بلند و گسترده باشد و به گونه ای برنامه ریزی شود که جشنواره «سما» در هر دوره به شکلی بهتر به نفع فرهنگ و هنر این سرزمین عمل کند. باید از فیلمسازان جوان حمایت شود و آثار مهم مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

بازیگر فیلم های «نگار» و «کمدی انسانی» با اشاره به این که باید از ظرفیت های موجود فرهنگی به درستی استفاده کرد، اظهار داشت: سینمای ایران در سطح جهان با ارائه مفاهیم اخلاقی و مهم شناخته شده است و در زمینه سبک زندگی نیز جشنواره «سما» باید بتواند نقش مهم خود را ایفا کند.اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات