شناسه خبر : 247555
95/11/27 - 19:25 - 2017-2-15 18:25:58
وزیر دفاع تونس: بازگشت تروریست‌ها به کشور تهدیدی برای امنیت ملی است

وزیر دفاع تونس: بازگشت تروریست‌ها به کشور تهدیدی برای امنیت ملی است

وزیر دفاع تونس امروز با اشاره به اینکه بازگشت تروریست‌ها از کانون‌های تنش و جنگ به کشور تهدیدی برای امنیت ملی است، خواستار اتخاذ تدابیر لازم در این زمینه شد.

به گزارش فرهنگ نیوز، «فرحات الحرشانی» امروز چهارشنبه در کنفرانس خبری که با عنوان «بازگشت تروریست‌ها از کانون‌های تنش؛ پیامدهای عملیاتی، امنیتی و قانونی» در مرکز تحقیقات نظامی تونس برگزار شد، تأکید کرد که بازگشت تروریست‌ها تهدیدی برای امنیت ملی است و احتمال اینکه آنها اقدام به اجرای طرح‌های تروریستی و ضربه زدن به امنیت دولت و ارکان جامعه کنند، وجود دارد.

وی اظهار داشت که اتخاذ تدابیری عملیاتی همانند تهیه فهرستی از شبکه‌های اعزام این افراد، نحوه ترک کشور، مناطقی که در آن حضور داشتند، سلاح‌هایی که در اختیار داشته‌اند و گروه‌هایی که در آن عضو بوده‌اند، امری ضروری است.

خبرگزاری آناتولی گزارش داد که وزیر دفاع تونس همچنین خواستار تقویت همکاری بین‌المللی بین دستگاه‌های امنیتی و نظامی تونس با همتایان آن در کشورهایی که این تروریست‌ها حضور داشتند و همچنین گسترش همکاری بین‌المللی برای ممانعت از دستیابی گروه‌های تروریستی و عناصر افراطی به کمک‌های مالی، شد.

وی در ادامه بر تشدید نظارت بر مناطق مرزی به منظور جلوگیری از نفوذ تروریست‌ها، ارتقای سیستم‌های کنترل جهت تشخیص افرادی که از مرز عبور می‌کنند و همچنین تقویت نیروهای انسانی برای ممانعت از طرح‌های تروریستی این گروه‌ها تأکید کرد و گفت که برای اطلاع یافتن از تاریخ سفر و مکان‌های حضور افراد بایستی از خانواده‌های آنها کمک گرفت.

پیش از این «الهادی المجدوب» وزیر کشور تونس از بازگشت 800 تروریست تونسی به کشور خبر داده و گفته بود که این افراد تحت کنترل اداری و امنیتی هستند.

وی همچنین گفته بود که بر اساس آمارهای رسمی تعداد تروریست‌های تونسی در مناطق درگیری و جنگ در خارج به ویژه سوریه حدود 2929 نفر است.

 

منبع: فارس

کلید واژه هااضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات