شناسه خبر : 247563
95/11/27 - 21:09 - 2017-2-15 20:09:26
روحانیت در طول دوران انقلاب اسلامی نقش روشنگری را داشته‌اند
مشاور مقام معظم رهبری:

روحانیت در طول دوران انقلاب اسلامی نقش روشنگری را داشته‌اند

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: روحانیت در طول دوران انقلاب اسلامی نقش مهم روشنگری را بر عهده داشته‌اند.

به گزارش فرهنگ نیوز، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدعلی رحمانی بعدازظهر امروز در آیین گرامیداشت چهلمین روز درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: انقلاب اسلامی با همراهی روحانیت به پیروزی دست‌یافت.

وی با اشاره به اینکه ما در طول دوران مبارزات برای شکل‌گیری انقلاب اسلامی شاهد حضور روحانیت مبارز بوده‌ایم که در راستای تأسیس این انقلاب مجاهد کردند، اضافه کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از شخصیت‌های مهم انقلاب بود که در به ثمر رساندن انقلاب اسلامی نقش مهمی ایفا کرد.

مشاور مقام معظم رهبری با بیان اینکه در دوران پس از انقلاب اسلامی هم شاهد خدمات آن شخصیت در زمینه‌های مختلف بودیم و این باعث شد تا آن مرحوم محبوب مردم شود، بیان کرد: این شخصیت امتحان‌ داده بود و در عرصه‌های مختلف تلاش‌های زیادی را از خود نشان داد.

رحمانی توضیح داد: بی‌شک انسان‌های بی‌ادعایی هستند که به‌ عنوان چهره شاخص برای پیشبرد اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی، مجاهدت و جهاد کرده‌اند.

وی با برشمردن نقش مهم روحانیت در جامعه اسلامی نیز عنوان کرد: روحانیت در طول دوران انقلاب اسلامی نقش روشنگری را داشته‌اند و مردم با اعتماد و تکیه بر روحانیت  اتحاد خود را در مقابل رژیم قبل حفظ کرده و به پیروزی رسیدند و بعد از انقلاب هم این روحیه حفظ‌ شده است.

به گزارش فارس؛ آیین گرامیداشت چهلمین روز درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مرکز خراسان شمالی در محل مسجد دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد برگزار شد.

در این مراسم علاوه بر اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان‌های استان شماری از مردم و مسؤولان هم شرکت داشتند.

 

منبع: فارس

کلید واژه هااضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات