شناسه خبر : 247573
95/11/27 - 23:28 - 2017-2-15 22:28:47
انتخاب رهبر جدید حماس پیامی به ترامپ و نتانیاهو بود
اندیشکده صهیونیستی:

انتخاب رهبر جدید حماس پیامی به ترامپ و نتانیاهو بود

اندیشکده صهیونیستی در تحلیلی پیرامون انتخاب رهبر شاخه سیاسی نیروی مقاومت حماس نوشته است که زمان اعلام این مسئله پیامی برای ترامپ و نتانیاهو داشت.

به گزارش فرهنگ نیوز، اندیشکده «مرکز روابط عمومی اسرائیل» در تحلیلی پیرامون انتخاب رهبر جدید شاخه سیاسی حماس نوشت: نیروی مقاومت حماس در بیانیه‌ای نیمه رسمی روز 14 فوریه سال جاری میلادی و از طریق شبکه خبری «الجزیره» اعلام کرد «یحیی سنوار»، شخصی که در جریان توافق مبادله «گیلعاد شالیط» در سال 2011 در بین اسرای مبادله شده قرار داشت، اینک رهبر ارشد غزه است. او نیز به یقین در سمت وزیر امور امنیتی در دولت غیر رسمی «اسماعیل هنیه» خدمت می‌کند.

بر این اساس، این انتخاب بدین مفهوم است که ایران کنترل اوضاع در غزه را دوباره بعد از وقفه طولانی مدتی که به واسطه نقش مصر از یک سو و ترکیه و قطر از سوی دیگر که سعی در پر کردن خلاء موجود داشتند، به وجود آمده بود، به دست گرفته است.

نویسنده این مطلب زمان انتخاب سنوار را واکنش ایران به روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا دانسته است.

این اندیشکده سپس نوشت: «در اینکه برای برگزیدن سنوار انتخاباتی برگزار شده باشد، تردید وجود دارد. این نتیجه حاصل فشار شاخه نظامی حماس بر شاخه سیاسی است و زمان اعلام آن هم روش ایران برای انتقال پیام پیش از مذاکرات ترامپ و نتانیاهو است.»

در خاتمه این مطلب عنوان شده است که انتخاب سنوار به معنی تشدید تنش میان حماس و اسرائیل نیست و ایران تا زمانی که به اقدام حماس نیاز نداشته باشد، مانع چنین امری می‌شود.

 

منبع: فارس

کلید واژه هااضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات