شناسه خبر : 247622
95/11/29 - 11:17 - 2017-2-17 10:17:20
 نمایندگان آمریکایی خواستار تحقیق درباره ارتباطات تیم ترامپ با روسیه شدند

نمایندگان آمریکایی خواستار تحقیق درباره ارتباطات تیم ترامپ با روسیه شدند

بحران بر سر روابط مشاوران دونالد ترامپ با روسیه در حالی عمیق تر شده است که تعداد زیادی از نمایندگان جمهوریخواه خواستار تحقیقات گسترده کنگره درباره این مساله شده اند.

به گزارش فرهنگ نیوز، در شرایطی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قصد دارد بر مساله درز مجرمانه اطلاعات تمرکز کند ولی نمایندگان جمهوریخواه کنگره خواستار تحقیقات وسیع و گسترده درباره روابط تیم ترامپ با روسیه شده اند.

افشای روابط مایکل فلین با سفیر روسیه موجب شد تا مشاور سابق امنیت ملی ترامپ از این سمت استعفا کند.

فلین پس از آن مجبور به استعفا شد که اعتماد دونالد ترامپ را به خاطر گمراه کردن مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا درباره تماس هایش با روسیه از دست داد. در حالی که پنس قبلا گفته بود که فلین هیچ صحبتی درباره تحریم های آمریکا با سفیر روسیه نداشته ولی وزارت دادگستری آمریکا ماه گذشته به کاخ سفید اعلام کرد که فلین درباره این مساله با سفیر روسیه مذاکره کرده است.

ترامپ در کنفرانس خبری روز چهارشنبه با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفت: فلین یک مرد جالب و شگفت انگیز است که با رفتار بدی از سوی رسانه های خبری روبرو شد.

ولی منتقدان ترامپ از جمله جان مک کین سناتور جمهوریخواه و لیندسی گراهام انتقادات جدیدی را مطرح کرده اند. باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا نیز که قبلا از ترامپ حمایت کرده بود، به جمع منتقدان وی پیوسته است.

کورکر در این باره گفت: مساله روسیه اولویت های مهم ترامپ در امور خارجی را تهدید می کند و در امور داخلی نیز مسائلی مثل سیاست مالیاتی و بهداشت و سلامت، ترامپ را تهدید می کند.

وی خواستار شهادت دادت فلین در نشست کنگره آمریکا شده است. کورکر افزود: یک مشکل وجود دارد و آن این است که شاید مساله روسیه عمیق تر از آن چیزی باشد که ما اکنون تصور می کنیم.

دموکرات ها نیز خواستار تحقیقات مستقل و گسترده ای درباره ارتباطات غیرقانونی فلین و دولت روسیه و هر تلاشی از سوی فلین یا سایر مقام های کاخ سفید برای سرپوش گذاشتن بر این اقدامات اشتباه شده است.

چاک شومر قدرتمندترین سناتور دموکرات نیز گفت: جف سشنز دادستان کل آمریکا باید خودش را از هر گونه تحقیقاتی نجات دهد.

رهبران دموکرات و جمهوریخواه از سشنز و جیمز کومی مدیر اف بی آی خواسته اند تا اسناد مربوط به استعفای فلین را در اختیار سنا قرار دهند.

لیندسی گراهام خواستار تحقیقات گسترده هر دو حزب سیاسی آمریکا درباره روابط احتمالی مقام های تیم ترامپ با دولت روسیه شده است. کمیته های اطلاعات سنا و مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرده اند که تحقیقاتی را درباره تلاش های روسیه برای نفوذ روسیه بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از طریق حملات هکری انجام داده اند.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا پیش از این به این نتیجه رسیده اند که روسیه ایمیل های حزب دموکرات آمریکا را در جر یان رقابت های انتخابات ریاست جمهوری هک کرده اند تا از این طریق به ترامپ کمک کنند.

 

منبع: تسنیم

کلید واژه هااضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات