شناسه خبر : 248744
95/12/13 - 12:31 - 2017-3-3 11:31:01
 دادستان کل آمریکا هرگونه اشتباه در مخفی کردن دیدار با سفیر روسیه را رد کرد

دادستان کل آمریکا هرگونه اشتباه در مخفی کردن دیدار با سفیر روسیه را رد کرد

دادستان کل آمریکا که با افزایش فشارها برای استعفا به دلیل مخفی کردن دیدار و گفتگو با سفیر روسیه روبرو شده، هر گونه اقدام اشتباه در این خصوص را رد کرده است.

به گزارش فرهنگ نیوز، جف سشنز دادستان کل آمریکا روز پنجشنبه در سخنانی تاکید کرد: من خارج از هرگونه تحقیق درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 میلادی خواهم بود.

وی در ادامه تصریح کرد: من با افشا نکردن دیدار سال گذشته خود با سفیر روسیه، کار نادرست و اشتباهی مرتکب نشده ام.

دموکرات های سنا و مجلس نمایندگان آمریکا خواستار استعفای سشنز به دلیل دروغ گفتن در نشست رای اعتماد درباره دیدار و گفتگو با سفیر روسیه شده اند.

وی هرگونه ارتباط خارج از عرف با مقام های روسی را رد کرد و گفت: هیچ وقت با مقام های روسیه تماسی نداشتم. این مساله که من مسئول مبادله اطلاعات بین کمپین انتخاباتی ترامپ و روس ها بودم، از پایه و اساس نادرست است.

وی درباره مخفی کردن روابط خود با سفیر روسیه در نشست سنا نیز اظهار داشت: در خصوص پاسخ به سئوالات سناتورها در جلسه رای اعتماد باید بگویم که به چیزی که از سئوالات سناتورها متوجه شدم، درست پاسخ دادم.

فشارها بر سشنز در حالی تشدید شده است که مایکل فلین مشاور امنیت ملی سابق ترامپ به دلیل ارتباط و تماس با سفیر روسیه از این سمت کناره گیری کرده است.

سشنز درباره دیدار و گفتگو با سفیر روسیه گفت: با سفیر روسیه در آمریکا دیدار کردم ولی به یاد نمی آورم که در این دیدار چه مسائلی مطرح شد، ولی تصور می کنم درباره تروریسم صحبت کردیم و در این بین مساله اوکراین نیز مطرح شد، البته به یاد ندارم که درباره مسائل سیاسی و انتخاباتی با او صحبت کرده باشم.

 

منبع: تسنیم

کلید واژه هااضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات