شناسه خبر : 24879
91/11/28 - 21:18 - 2013-2-16 20:18:11

به گزارش فرهنگ نیوز، دلایل بسیاری وجود دارند که باعث می‌شوند هیچ کس دوست نداشته باشد کسی از میزان دقیق دارایی‌اش باخبر شود؛ اینها تنها محدود به قشر پردرآمد جامعه هم نمی‌شود، اگر به دوروبرتان دقت کنید، حتی آدم‌های کم درآمد هم به طور دقیق به شما نمی‌گویند چقدر درآمد دارند!

متخصص و جراح زیبایی؛ دماغ دانه‌ای ۷ میلیون تومان

قیمت زیباسازی یک بینی در بازار متخصص‌های این جراحی متفاوت است. ممکن است شما جراح گمنامی را پیدا کنید که با ۵۰۰ هزار تومان هم دماغ شما را زیر تیغ و چکش ببرد اما در بازار حرفه‌ای‌ها قیمت از دو میلیون تومان شروع می‌شود و تا هفت یا هشت میلیون هم بالا می‌رود.

معمولا جراح‌های حرفه‌ای و سرشناس دو روز در هفته را به عمل جراحی اختصاص می‌دهند و سایر روزها را در مطب به ویزیت عمل شده‌ها و افرادی می‌پردازند که برای جراحی مراجعه می‌کنند. در آن روز جراحی هم چهار تا پنج فرد در هر روز مورد جراحی قرار می‌گیرند.

به طور میانگین یعنی هفته ای ۱۶ تا ۲۰ نفر. این ارقام را که ضربدر ماه‌های سال و قیمت جراحی توسط حرفه‌ای‌ها کنید، ارقام ابتدایی مطلب را به دست می‌آورید. البته این منهای دغدغه‌های گونه و لب و پوست و… است که آنها هم برای خودشان رقمی می‌شوند. با احتساب افت و خیزهای بازار، سفرهای سالانه برای شرکت در سمینارها و… ارقام ابتدای مطلب بسیار نزدیک به واقعیت است.

درآمد متوسط: سالانه یک میلیارد و ۱۵۲ میلیون تومان
بالاترین درآمد: سالانه ۲ میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان

مربی و بازیکن فوتبال؛ از ۷۷۷ به ۹۹۹ میلیون

وضعیت پرداخت دستمزد بازیکنان و مربیان فوتبال در ایران شاید در حد سایر کشورهای مطرح در قاره آسیا نباشد اما بازهم بازیکنان و مربیان طراز اول فوتبال سالانه کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان دریافت نمی‌کنند. این البته منهای پاداش‌هایی است که در طول فصل به دلایل مختلف دریافت می‌کنند. بازیکنان سطح اول فوتبال ایران تازه این امکان را هم دارند که با یک یا دو فصل بازی در تیم‌های عربی پول خوبی به جیب بزنند. علاوه بر این بازیکنان و مربیان فوتبال به دلیل محبوبیت در جامعه معمولا از امتیازهایی برخوردار می‌شوند که شامل حال سایر اقشار نمی‌شود. مثلا چه کسی حاضر نیست به یک بازیکن محبوب فوتبال در زمان خرید خودرو تخفیف ویژه بدهد؟ تازه اینکه چیزی نیست، بعضی‌ها‌ حتی خودرو هم هدیه می‌دهند!

بازیگر سینما و تلویزیون؛ پول بازی

دیگر تردیدی وجود ندارد که حداقل رقم دریافتی بازیگران مطرح ایران برای بازی در یک فیلم سینمایی یا سریال تلویزیونی کمتر از ۵۰ میلیون تومان نیست. این رقم بسته به ارزش بازیگر برای گیشه و نوع فیلمی که قرار است در آن به ایفای نقش بپردازد گاهی تا ۲۰۰ میلیون تومان هم می‌رسد. بعضی بازیگرها دست رد به سینه هیچ تهیه کننده و کارگردان و فیلمنامه‌ای نمی‌زنند و این چنین است که مثلا امین حیایی و حامد بهداد مردانی برای تمام فصول پرده سینما در طول سال هستند. اگرچه این هم هست که بازیگرها به ویژه اگر مطرح باشند، خرج بالایی هم برای خودنمایی در جامعه دارند. به هر حال نمی‌شود که ستاره باشی و پرایدسوار شوی یا گوشی موبایل درپیتی دستت بگیری یا لباس‌هایت برند نباشد یا… همین دیگر، ستاره بودن خرج هم بسیار دارد.

درآمد متوسط: سالانه ۱۵۰ میلیون تومان
بالاترین درآمد: سالانه ۵۰۰ میلیون تومان

وکیل خانواده؛ بازهم جدایی!

تقریبا چند سالی از اینکه شغل وکالت – به شکل تخصصی در زمینه طلاق – تبدیل به یکی از حرفه‌های پردرآمد در جامعه ایرانی شده است می‌گذرد. میزان حق وکالت دریافتی بستگی به مسائل مختلفی دارد. مثلا اینکه چقدر مهریه کرده باشید یا چقدر مهریه شما باشد و از آن مهم‌تر، چقدر این جدایی برایتان مهم است.

به هر حال موفقیت در استفاده از موضوع جدایی تنها مختص به اصغر فرهادی با فیلم جدایی نادر از سیمین نیست، وکلا از خیلی سال پیش از بازار مشاغل ایران با «جدایی» اسکار برده‌اند!

درآمد متوسط: سالانه ۷۲ میلیون تومان
بالاترین درآمد: سالانه n میلیون تومان بسته به پرونده هایی که گیرتان بیاید

متخصص کامپیوتر؛ کسب درآمد مدرن

دیگر حتی در بقالی‌ها هم روزگار بدون کامپیوتر سر نمی‌شود. دنیا مدرن شده و در هر کسب و کاری نیاز به استفاده از کامپیوتر وجود دارد. بعضی مشاغل که حتی بدون این وسیله فلج می‌شوند، نمونه‌اش همین روزنامه‌نگاری که اگر کامپیوتر را از تحریریه‌ها بردارند همه از ناتوانی به گریه می‌افتند.

در ماه‌های واپسین سال گذشته بود که چند روزی استفاده از ای‌میل‌ها ناممکن شد. بعدها که کارشناسان حوزه فناوری در یک سایت خبری به تحلیل ماجرا پرداختند، آمارهای شگفت‌آوری از میزان خسارت‌های اقتصادی بابت همان چند روز مسدودشدن ای‌میل‌ها به دست آمد.

در واقع امروز معاملات تجاری مهم و رد و بدل شدن پول در شبکه‌های بانکی داخل و خارج کشور توسط اینترنت و از طریق کامپیوتر صورت می‌گیرد. به این ترتیب برمی‌گردیم به سر خط ماجرا و همان متخصص‌های کامپیوتر.

درآمد متوسط: سالانه ۳۰ میلیون تومان
بالاترین درآمد: سالانه ۱۵۰ میلیون تومان

منبع: باشگاه خبرنگاران


دیدگاه ها

اگه میدونستی تو سالهای اخیر به لطف قوه قضاییه چقدر وکیل به جامعه وکالت اضافه شده و در حال حاضر چقدر وکیل مازاد و بیکار داریم و به دلیل الزامی نبودن حضور وکیل در پرونده ها تنها حدود 20 درصد پرونده های دادگاهها رو وکلاء پیگیری میکنند به این نتیجه میرسیدی که درآمد متوسط یک وکیل در سال به سختی به هفت میلیون و دویست هزار تومان میرسه اونوقت این اراجیف رو نمی نوشتی
خدا وکیلی چرا بدون اطلاع مطلب مینویسید این درآمدی که شما برا وکلا نوشتی مربوط به یه تعداد بسیار محود وکیل است که با رابطه و....مسائل مشابه به این درآمدها میرسن ،درآمد متوسط یه وکیلی که سالم کار میکنه از سالی 15 میلیون بالاتر نیست عزیز من این مطالب رو مینویسید چهار تا آدم بی اطلاع میخونن فردا تو کنکور همه مشتری رشته حقوق میشن به امید اینکه یه روزی وکیل بشن شما خبر داری الان چه جمعیتی پشت کنکور وکالت گیر کرده؟
باور کنید درآمد وکلای دادگستری اینقدر نیست این مبالغ مال 10 سال پیشه الان دیگه اینقدر وکیل زیاد شده واینقدر وکیل بیکار وکم کار داریم که مجبورن برا گذران زندگیشون شغل دومی هم داشته باشن شاید الان 5 درصد از وکلا درآمدهای آنچنانی داشته باشن که اون هم نیاز به تحقیق داره که چطور تو این وضعیت اقتصادی خراب و الزامی نبودن حضور وکلا در دادگاه به این در امدها میرسن این مطالبی که نوشتی با عث به اشتباه افتادن جوانها میشه و جوانهای زیادی رو مشتاق تحصیل در رشته حقوق وپیوستن به جمع وکلا میکنه شما لطف کنید یه خبر از تعداد وکلای حال حاضر کشور و تعداد زیاد فارغ التحصیلان حقوق منتشر کنید که الان پشت کنکور وکالت موندن و بیکارن
به این جمع دفاتر اسناد رسمی رو هم اضافه کنید که یتیکه کاغذ میدن دست ملت کلی پول میگیرند با در آمد ماهانه بین 20 تا 30 میلیون در آمد وکالت زیاد در آمد نداره مگر افراد مشهور و کار بلد بعد از دکتری سر دفتری اسناد رسمی
دوست عزیز پیشنهاد می کنم در دوران دانشجویی برید ویزیتور شرکتهای پخش مواد غذایی و... شید تا روابط عمومیتون قوی شه من خودم این کار رو انجام دادم خداروشکر روابط عمومیم قوی شد

اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات