شناسه خبر : 249828
95/12/27 - 08:34 - 2017-3-17 07:34:44
شائبه‌هایی درباره عضویت یکی از مشاوران ترامپ در گروه وابسته به حزب نازی آلمان

شائبه‌هایی درباره عضویت یکی از مشاوران ترامپ در گروه وابسته به حزب نازی آلمان

یکی از مشاوران ارشد رئیس‌جمهور آمریکا عضو گروهی افراطی در مجارستان بوده که در دوران جنگ جهانی دوم وابسته به حزب نازی آلمان بوده است.

به گزارش فرهنگ نیوز ، برخی گزارش‌ها حاکی است «سباستیان گورکا»، مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا در امور مبارزه با تروریسم، در یک گروه افراطی در مجارستان که در دوران جنگ جهانی دوم وابسته به حزب نازی آلمان بوده عضویت داشته است.  

طبق گزارش روزنامه هاآرتص، «گورکا» از اعضای گروه «ویتزی رند» است که توسط «میکلوش هورتی»، رئیس‌جمهور ناسیونالیست افراطی مجارستان در فاصله سال‌های 1920 تا 1944 پایه‌گذاری شد. «هورتی» در جریان جنگ جهانی دوم با هیتلر همکاری کرد.

طبق نوشته روزنامه صهیونیستی هاآرتص، نام گروه «ویتزی رند» توسط وزارت خارجه آمریکا به عنوان گروه‌هایی ذکر شده که در جریان جنگ جهانی دوم «زیر نظر دولت آلمان نازی» فعالیت می‌کرده است.

روزنامه هاآرتص می‌گوید عضویت «گورکا» در سازمان یاد شده موضوعی است که اعضای خود این سازمان در گفت‌وگو با نشریه «فروارد» آن را مطرح کرده‌اند.

مسئله مهم دیگر درباره عضویت گورکا این است که در صورت صحت ادعاها در این باره، وی این موضوع را هنگام مهاجرت به آمریکا پنهان کرده است.

دستورالعمل وزارت خارجه آمریکا مشخص کرده که اعضای این سازمان طبق «قانون مهاجرت و ملیت» از ورود به خاک آمریکا منع می‌شوند.

 

منبع: فارس

کلید واژه هااضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات