شناسه خبر : 249836
95/12/27 - 13:12 - 2017-3-17 12:12:38
 نهاد امنیتی انگلیس ادعای شنود مکالمات ترامپ را رد کرد

نهاد امنیتی انگلیس ادعای شنود مکالمات ترامپ را رد کرد

ستاد امنیتی ارتباطات دولت بریتانیا ادعای شنود مکالمات ترامپ در دوره انتخابات ریاست جمهوری را رد کرده است.

به گزارش فرهنگ نیوز، ستاد امنیتی ارتباطات دولت بریتانیا با انتشار بیانیه‌ای ادعای شنود مکالمات دونالد ترامپ در دوره انتخابات ریاست جمهوری را رد کرده است. این ستاد در شرایطی دست به این اقدام غیرمعمول زده است که اوایل هفته جاری، شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید در شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز چنین ادعایی را مطرح کرد.

این سازمان امنیتی انگلیس سخنان اسپایسر را "مهمل و کاملا مضحک" خوانده و گفته که باید نادیده گرفته شود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ادعا کرده بود که برج ترامپ در شهر نیویورک در جریان انتخابات ریاست جمهوری تحت نظارت بوده است.

این ادعا را پیشتر اندرو ناپولیتانو یک قاضی پیشین مطرح کرده بود.

شان اسپایسر از قول ناپولیتانو گفته است که "منابع اطلاعاتی به فاکس نیوز خبر داده‌اند که اوباما سلسله مراتب را نقض کرده است."

به گفته اسپایسر "او [اوباما]از سازمان آژانس امنیت ملی آمریکا استفاده نکرده است، از آژانس اطلاعات مرکزی (سیا) استفاده نکرده است، از پلیس فدرال (اف‌بی‌آی) استفاده نکرده است، او از ستاد امنیتی ارتباطات بریتانیا استفاده کرده است."

سخنگوی ستاد ارتباطات دولت بریتانیا گفته است: "ادعاهایی که اخیرا از سوی قاضی اندرو ناپولیتانو یک مفسر رسانه‌ای درباره این ستاد تحت عنوان درخواست شنود علیه رئیس جمهور منتخب مطرح شده کاملا مهمل است."

او این ادعاها را "کاملا مضحک" توصیف کرده و گفته باید نادیده گرفته شوند.

رئیس جمهور آمریکا، حدود دو هفته پیش باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین را متهم کرد که برج ترامپ در نیویورک را هدف شنود قرار داده بود. ترامپ همزمان با طرح این اتهام اوباما را شخصی "بد یا مریض" خواند.

 

منبع: فارس

کلید واژه هااضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات