شناسه خبر : 249855
95/12/27 - 16:23 - 2017-3-17 15:23:26
وزیر اول اسکاتلند: ترزا می، بانوی آهنین نیست و دولتش دچار هرج‌ومرج است

وزیر اول اسکاتلند: ترزا می، بانوی آهنین نیست و دولتش دچار هرج‌ومرج است

وزیر اول اسکاتلند در واکنش به اظهارات نخست وزیر بریتانیا در خصوص جلوگیری از برگزاری همه‌پرسی استقلال اسکاتلند پیش از پایان مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گفت این اقدام لندن ظالمانه و غیرقابل قبول است.

به گزارش فرهنگ نیوز ، نیکولا استرجون وزیر اول دولت محلی اسکاتلند گفت ترزا می نخست وزیر بریتانیا سرنوشت کل این کشور را به سمت و سوی بدی می‌برد.

به نوشته روزنامه گاردین، استرجون شامگاه پنج‌شنبه (دیشب) گفت موضع ترزا می در قبال همه‌پرسی استقلال اسکاتلند کاملا ظالمانه و غیرقابل‌قبول است.

وزیر اول اسکاتلند در ادامه در اظهاراتی درباره نخست وزیر بریتانیا گفت که ترزا می بانوی آهنین نیست بلکه کسی است که دولتش دچار هرج و مرج و پیوسته در حال تغییر برنامه است.

این اظهارات خانم استرجون در واکنش به صحبت‌های روز گذشته خانم ترزا می بود که گفته است اسکاتلند نمی‌تواند پیش از اتمام مذاکرات برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) همه‌پرسی استقلال برگزار کند.

ملکه بریتانیا روز گذشته رسما اجرای روند برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) را تایید کرد که بدین ترتیب مذاکرات دوساله خروج به زودی آغاز می‌شود.

پیش از آن نیکولا استرجون گفته بود اسکاتلند همه‌پرسی دوم استقلال از بریتانیا را بین پاییز 2018 تا بهار 2019 برگزار می‌کند.

مردم بریتانیا (انگلیس،‌ اسکاتلند، ولز و ایرلندشمالی) سوم ژوئن سال 2016 در همه‌پرسی جدایی از اتحادیه اروپا شرکت کردند که مجموعا 52 درصد رای به خروج داده بودند.

از این میان اکثریت شرکت‌کنندگان انگلیس و ولز رای به خروج و اکثر شرکت‌کنندگان اسکاتلند و ایرلندشمالی رای به ماندن داده بودند که همین مساله منجر به مخالفت دولت محلی اسکاتلند با برگزیت شد.

 

منبع: فارس

کلید واژه هااضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات