شناسه خبر : 249873
95/12/28 - 13:47 - 2017-3-18 12:47:41
کنسرتی با رنگ و بوی سینما؛ از «قارچ سمی» تا «اجاره‌نشین‌ها»
گزارشی از کنسرت ناصر چشم‌آذر

کنسرتی با رنگ و بوی سینما؛ از «قارچ سمی» تا «اجاره‌نشین‌ها»

کنسرت ناصر چشم‌آذر با همراهی ارکستر بزرگ «ایستگاه»در تالار وحدت با اجرای موسیقی فیلم‌هایی چون «اجاره‌نشین‌ها»، «تاراج»، «قارچ سمی» و... روی صحنه رفت.

به گزارش فرهنگ نیوز ، این هنرمند در ابتدای برنامه از حاضرین در سالن خواست که به احترام دو هنرمند حوزه موسیقی و سینما- افشین یداللهی و علی معلم- که در روزهای گذشته دیده از جهان فروبستند، یک دقیقه سکوت کنند.

چشم‌آذر پس از یک دقیقه سکوت و با پخش برخی افکت‌های صوتی، آثار پرطرفدار و ماندگار خود از آلبوم «باران عشق» را اجرا کرد و سه قطعه  باران عشق، شور عشق و طلوع عشق نخستین آثاری بودند که در این کنسرت اجرا شدند.

پس از اجرای این آثار چشم‌آذر که از کیفیت نامطلوب صدابردای سالن گلایه داشت، تذکری را به صدابرداران سالن تالار وحدت داد و در ادامه موسیقی فیلم‌هایی چون «تاراج»، «قارچ سمی» و «قصه‌های مجید» اجرا شدند و چشم‌آذر در بین اجرای این آثار که با تک نوازی پیانو و آکاردئون او همراه شود، رو به حضار گفت: خاطرات زیادی از این آثار داریم و امیدوارم این خاطرات امشب در بهترین حالت برای شما تداعی شوند.

تلفیقی از موسیقی فیلم‌هایی چون هامون، اجاره نشین‌ها و ... بخش بعدی برنامه را تشکیل می‌دادند و در ادامه نیز آثار شاد و ریتمیک تری چون «باران شادی» و «کین توشکا»(آذری) اجرا شد تا حال و هوای سالن فضایی پرهیجان به خود بگیرد.

چشم‌آذر در بخش دیگری از این کنسرت نیز با اشاره به همارهی اش در این اجرا با ارکستر بزرگ ایستگاه، گفت: از همکاری با ارکستر ایستگاه خوشحالم و امیدوارم این همکاری در اجراهای بعدی نیز تداوم داشته باشد.

پارت پایانی برنامه نیز با حضور «مهدی یغمایی» (خواننده مهمان کنسرت) همراه بود و این خواننده قطعاتی چون خلوت، زائر، دو پرنده، عید شما مبارک و خدای آسمون‌ها را اجرا کرد و در بخشی از برنامه نیز با همراهی پیانوی ناصر چشم آذر قطعه آذری «آیریلیق» را خواند.

ستار اورکی، رامتین خداپناهی، مهدی ماهانی و... از جمله چهره‌های بودند که در شب‌های برگزاری این کنسرت به تماشای این اجرا نشستند. مهدی نوروزی سرپرست ارکستر بزرگ ایستگاه بود و گلناز گلزاری نیز وظیفه مدیریت این ارکستر بزرگ را بر عهده داشت. این کنسرت به همت موسسه آوای دوران به مدیریت سمیه کاویانی برگزار شد و رسول ترابی نیز تهیه کننده آن بود.

 

منبع: فارس

کلید واژه هااضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات