شناسه خبر : 249884
95/12/28 - 16:57 - 2017-3-18 15:57:03
استقبال شورای همکاری خلیج‌فارس از بیانیه وزارت خارجه آمریکا در حمایت از بحرین

استقبال شورای همکاری خلیج‌فارس از بیانیه وزارت خارجه آمریکا در حمایت از بحرین

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس امروز از بیانیه وزارت خارجه آمریکا در حمایت از بحرین برای آنچه مبارزه با تروریسم خوانده شد، استقبال کرد.

به گزارش فرهنگ نیوز ، «عبداللطیف بن راشد الزیانی» امروز شنبه با اشاره به بیانیه وزارت خارجه آمریکا مبنی بر درج نام دو شهروند بحرینی مقیم ایران در فهرست سیاه خود، تأکید کرد که این بیانیه بیانگر کمک دولت آمریکا به تلاش‌های بحرین برای مبارزه با گروه‌های تروریستی و افراطی است که سعی در برهم زدن امنیت و ثبات این کشور و ایجاد رعب و وحشت در میان مردم را دارند.

وی تلاش‌های گسترده دولت بحرین برای تشریح ابعاد آنچه را که «توطئه‌ها و حملات هدفمند» خواند، ستود و تأکید کرد که این حملات همگی محکوم به شکست است.

الزیانی همچنین اظهار داشت که بیانیه وزارت خارجه آمریکا نشاندهنده اصرار دولت این کشور برای مبارزه با تمامی گروه‌های تروریستی و تصمیم روشن آن برای برقراری امنیت و ثبات در منطقه است.

دولت آمریکا روز جمعه دو شهروند بحرینی مقیم ایران به نام‌های «حسن یوسف» و «مرتضی مجید  رمضان علوی» را به بهانه ارتباط با تروریسم به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای که برای اعلام قرار گرفتن نام این دو شهروند بحرینی مقیم ایران در فهرست سیاه خود صادر کرده به تکرار اتهامات بی‌اساس قبلی علیه ایران پرداخته است.

این بیانیه با متهم کردن ایران به «حمایت از تروریسم» نوشته است واشنگتن کماکان با دولت بحرین برای مقابله با آنچه «تهدیدهای ایران» خوانده شده همکاری خواهد کرد.

 

منبع: فارس

کلید واژه هااضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات