شناسه خبر : 249889
95/12/28 - 18:19 - 2017-3-18 17:19:28
 گران فروشی و کم فروشی نقطه مشترک قنادی‌های غرب تهران

گران فروشی و کم فروشی نقطه مشترک قنادی‌های غرب تهران

سازمان تعزیرات حکومتى در قالب گشت هاى مشترک، قنادى هاى غرب تهران را مورد بررسی قرار داد که نقطه اشتراک این قنادی ها، گران فروشی و کم فروشی بود.

به گزارش فرهنگ نیوز،‌ این بازرسى به ریاست بهروز طالبیان رییس شعبه 46 تعزیرات حکومتی استان تهران و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف توسط جمعى از عوامل اجرایى تعزیرات استان تهران، انجام شد.

از جمله تخلفات مشترک واحدهاى فروش شیرینى و آجیل کم‌فروشى،گرانفروشى، عدم صدور فاکتور بود که البته در برخى موارد شاهد فروش اجناس قاچاق هم در این واحدها بودیم. در بازدید از یک قنادى معروف غرب تهران، بازرسان متوجه شدند این واحد در کنار گرانفروشى و ناخالص‌فروشى، اجناس غیربهداشتى به فروش مى‌رساند و با توجه به این که جواز این قنادى با عنوان کافه قنادى صادر شده بود، عرقیجات و محصولات عطارى مورد فروش قرار مى‌گرفت.

قاضى طالبیان در مورد تخلفات این قنادى گفت: قیمت خرید پسته احمد آقایى هر کیلو ٣٨ تا ٥٢ هزار تومان است که با احتساب ١� درصد سود باید ٥٧ هزار تومان بفروش برسد اما این واحد ٦٨ هزار تومان مى‌فروشد. این موضوع تخلف بارز گرانفروشی است البته این واحد تخلفات زیاد دیگری مانند فروش لواشک و مواد غذایى غیر بهداشتى هم دارد.

وی اضافه کرد: در رابطه با ظرف زیر کیک هم تخلف کم‌فروشى وجود دارد. این واحد صنفى ظرف‌هاى زیر کیک را هنگام خرید عمده هر عدد ١٥� �   تومان خریدارى مى‌کند اماهنگام فروش همراه با کیک هر عدد را ٤٥� � تومان می‌فروشد.

در انتهای این بازدید، تخلفات این واحد توسط بازرس سازمان مکتوب شد تا مورد بررسى قرار گیرد. همچنین با دستور قاضى طالبیان تمام اجناس غیربهداشتى جمع‌آورى شد.

گشت مشترک تعزیرات در بازرسى از یک واحد صنفی دیگر، ضمن حضور در یک قنادى معروف که داراى شعباتى در سطح شهر است متوجه تخلف گرانفروشى و ناخالص فروشى در این واحد شدند. جالب اینکه حین فروش کیک به یکی از مشتریان این قنادی، قاضی تعزیرات متوجه گران فروشی شد و قنادى در جهت استرداد مبلغ اضافه به خریداران اقدام کرد.

طالبیان درباره تخلفات این واحد گفت: تخلفات این واحد عدم صدور فاکتور،گرانفروشى 7 هزار تومانی در هر کیلو کیک است. این واحد در برگه‌اى قیمت کلى اتحادیه را درج کرده اما در برگه دیگر، قیمت‌ها را با میل خود تنظیم و نصب کرده است.

با دستور قاضى تعزیرات قیمتى که این واحد خودسرانه تنظیم و نصب کرده بود برداشته شد.

گشت تعزیرات در بازدید از قنادى دیگری ضمن احراز تخلفات گرانفروشى و ناخالص فروشى متوجه فروش مواد غذایى قاچاق شدند که با دستور رییس شعبه 46 تعزیرات تمام این اجناس جمع‌آورى شدند.ضمن حضور تعزیرات در کارگاه این واحد، قاضى طالبیان از کارگران خواست تا از روپوش و دستکش‌هاى بهداشتى استفاده کنند و همچنین با دستور وى قیمت هاى اجناس تصحیح شد.

در تمام این بازرسى‌ها قاضى تعزیرات از کسبه خواست تا انصاف را رعایت کرده و رضایت مشترى را مد نظر قرار دهند.

از جمله تخلفات مشترک این واحدها گرانفروشى نسبت به کیک و شیرینى تَر بود. براى مثال کیک تولد که باید کیلویى ٢� هزار تومان باشد ٢٥ الى ٣� هزار تومان فروخته مى شد. گرانفروشی و ناخالص فروشی تخلف مشترک تمام قنادی‌ها و آجیل‌فروشی‌های غرب تهران در گشت مشترک امروز تعزیرات بود که برای همه این واحدها گزارش تخلف صادر و مقرر شد با حضور متخلفین در تعزیرات بع تخلفات آنها رسیدگی شود.

 

منبع: تسنیم


اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات