شناسه خبر : 251092
96/1/25 - 11:06 - 2017-4-14 11:06:37
واکنش رسانه‌های جهان به آزمایش بزرگترین بمب غیراتمی آمریکا در افغانستان

واکنش رسانه‌های جهان به آزمایش بزرگترین بمب غیراتمی آمریکا در افغانستان

رسانه‌های جهان به آزمایش بزرگترین بمب غیراتمی آمریکا در افغانستان واکنش‌های متفاوتی نشان دادند.

به گزارش فرهنگ نیوز، خبر پرتاپ بزرگترین موشک غیرهسته‌ای آمریکا در افغانستان به سرعت سرتیتر رسانه‌های داخلی و بین‌المللی قرار گرفت.

در این میان رسانه‌های جهان به آزمایش بزرگترین بمب غیراتمی آمریکا در افغانستان واکنش های متفاوتی نشان دادند.

واشنگتن‌پست با ذکر این نکته که این بمب بزرگترین بمب در زرادخانه آمریکا نیست، نوشت: با توجه به اینکه این بمب برای نفوذ در  مکان‌هایی مثل تونل و غار طراحی نشده،‌ مشخص نیست که چرا ارتش آمریکا از این نوع از بمب استفاده کرده است.

این روزنامه آمریکایی در ادامه نوشت: مقامات نظامی آمریکا در افغانستان حاضر نشدند درباره این موضوع که پرتاب این بمب موفقیت آمیز بوده و اینکه توانسته تونل‌های داعش را از ببن ببرد، پاسخ بدهند.

سی ان ان نیز با درج این تیتر که آمریکا بزرگترین بمب غیراتمی خود را بروی افغانستان ریخت، به صحبتهای سفیر افغانستان در آمریکا پرداخت و نوشت: «حمدالله محب» در این رابطه گفته است که این بمب بعد از اینکه داعش با مین گذاری جلوی پیشروی نیروهای ویژه افغانستان و آمریکا را گرفته بود، و برای بازگشایی مسیر به کار گرفته شده است.

از سوی دیگر شبکه خبری راشا تودی در این رابطه نوشت: آمریکا بزرگترین بمب غیراتمی خود را در حالی به افغانستان پرتاپ کرده که سرمایه‌گذاری 166 ساله این کشور در افغانستان با شکست مواجه شده و سربازان این کشور هنوز در افغانستان کشته می شوند.

این خبرگزاری روسی در ادامه به گفته‌های ترامپ اشاره کرده و می نویسد: آیا آزمایش این بمب ارسال پیام به کره شمالی است؟ که ترامپ در پاسخ به این سوال می‌گوید: من نمیدانم که این می‌تواند یک پیام باشد یا خیر، و خیلی برایم مهم نیست که می‌تواند یک پیام باشد یا خیر

رویترز نیز با بیان این که آمریکا بزرگترین بمب غیراتمی خود را به سمت افغانستان پرتاپ کرد، نوشت: این اولین بار است که ارتش  آمریکا از بمبی با این حجم در میدان نبرد استفاده می‌کند.

این خبرگزاری با بیان این که ترامپ تاکنون راهبرد مشخصی در مورد افغانستان نداشته است نوشت: اوضاع امنیتی در افغانستان وخیم شده و طالبان بسیاری از مناطق را تحت اشغال خود در آورده است.

منبع: فارس

کلید واژه هادیدگاه ها

رجز خونی ترامپ برای ایران دقت کنید موشک باران سوریه از ناو و این هم بمب میخواد مانور سرعت عمل به رخ ما بکشه البته به نوعی اقراربه محدویت در استفاده از سلاح هسته ای
اخوی. سلاح هسته ای علیه یک دولت و بمنظور نابودی یک شهر استفاده میشه نه علیه یک دهاتی که 30-40 خانه داشته. حرف ثما مثل اینه که شما بخوای با گلوله ی تانک یک مورچه رو بکشی. کلاهکهای هسته ای Termonuclear فعلی هم اونقدر کوچک شدند که حتی توسط یک توپخانه ی 108 میلی متری و یا موشک کروز پرتاب میشن درحالیکه زمانی دهها تن وزن و چندین متر طول داشتند!! درست مثل کوچک شدن اندازه ی کامپیوترها طی زمان. ضمنا یادت نره همین زیردریایی میشیگان که به کره ی شمالی نزدیک شده دارای 157 بمب اتمی هست (در قالب موشک کروز) !!! بنظرا اگر همشون رو بریزه روی سر کره ی شمالی، صدای چه کسی در دنیا درمیاد و کی جرأت میکنه بگه نکن؟! تعارف با خودمون بسه ...

اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات