شناسه خبر : 251762
96/1/30 - 19:47 - 2017-4-19 19:47:36
انتقاد تند لوپن از اتحادیه اروپا

انتقاد تند لوپن از اتحادیه اروپا

نامزد راست افراطی در انتخابات ریاست جمهوری 2017 فرانسه که به داشتن مواضع ضد اروپایی معروف است، اتحادیه اروپا را مسبب مشکلات اقتصادی و اجتماعی متعدد فرانسه دانست.

به گزارش فرهنگ نیوز؛ مارین لوپن طی اظهاراتی اعلام کرد: «من می‌خواهم رئیس‌جمهور فرانسه شوم نه رئیس کمیسیون اروپا و معتقدم که اتحادیه اروپا مشکلات بسیاری برای کشور ما و مردم آن در زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی و نابودی مرزها به وجود آورده است اما نخستین اقدام من به محض انتصاب به ریاست جمهوری فرانسه بازگرداندن مرزهای ملی فرانسه به فرانسویان است.»

لوپن از جمله نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه است که برنامه‌ها و طرح‌های ضداروپایی‌اش موجب انتقاد بسیاری از سیاستمداران از وی شده است و آنها نسبت به پیروزی مارین لوپن در انتخابات ریاست جمهوری آتی این کشور هشدار داده‌اند.

وی چندی پیش اعلام کرد که در صورت پیروزی در این انتخابات همه‌پرسی مشابه همه‌پرسی ژوئن گذشته در انگلیس درباره عضویت فرانسه در اتحادیه اروپا برگزار خواهد کرد.

طبق نظرسنجی‌های اخیر صورت گرفته در فرانسه، مارین لوپن از صدرنشینان نظرسنجی‌های انتخاباتی اخیر این کشور است و یکی از دو نامزدی است که احتمالا به دور دوم راه خواهد یافت.

منبع: فارس


اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات