شناسه خبر : 251840
96/1/31 - 15:42 - 2017-4-20 15:42:16
 "گرد و خاک" ‌سیستان و بلوچستان را فرا می‌گیرد

"گرد و خاک" ‌سیستان و بلوچستان را فرا می‌گیرد

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: امروز تا اواسط هفته آینده در برخی نقاط سیستان و بلوچستان وزش باد شدید رخ می‌دهد که سبب ایجاد گرد و خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا می‌شود.

به گزارش فرهنگ نیوز، علی ملاشاهی در زاهدان اظهار داشت: پیش‌بینی کلی وضع جوی سیستان و بلوچستان بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری نشان می‌دهد امروز در نوار غربی استان از منطقه "شوره‌گز" تا "بزمان" و تا اواسط هفته آینده در منطقه سیستان شامل شهرستان‌های زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز وزش باد شدید رخ می‌دهد.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: این پدیده سبب ایجاد گرد و خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا می‌شود و احتمال افزایش غبار در نواحی مرکزی و جنوبی استان نیز وجود دارد.

وی بیان کرد: روزهای در 2 روز آینده یعنی روزهای جمعه و شنبه، دمای هوا در نواحی شمالی و مرکزی استان حدود 4 تا 7 درجه به طور موقت کاهش می‌یابد.

ملاشاهی با اشاره به اینکه از هم‌اکنون تا جمعه دریای عمان مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود، خاطرنشان کرد: امروز در ارتفاعات شمال و جمعه و شنبه در ارتفاعات مرکزی و جنوبی استان شرایط برای رگبارهای خفیف تا ملایم و پراکنده بهاری و گاهی رعد و برق و تندباد شدید مهیا است.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در 24 ساعت گذشته راسک با بیشینه دمای 44 درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین و خاش با کمینه دمای هوای 16 درجه سانتی‌گراد بالای صفر سردترین شهرهای استان بوده‌اند.
 

منبع: تسنیم


اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات