شناسه خبر : 251861
96/2/1 - 10:05 - 2017-4-21 10:05:40
جدیدترین تحولات میدانی در غرب موصل

جدیدترین تحولات میدانی در غرب موصل

یکی از فرماندهان «بسیج مردمی» عراق با توضیح جدیدترین تحولات میدانی در مناطق بخش غربی موصل تاکید کرد: عملیات آزادسازی غرب موصل روزهای پایانی خود را سپری می‌کند.

به گزارش فرهنگ نیوز؛ «محمد البصری»، یکی از فرماندهان نیروی «بسیج مردمی» عراق درباره جدیدترین تحولات میدانی عملیات آزادسازی بخش غربی موصل، تصریح کرد: نیروهای نظامی و مسلح شرکت کننده در عملیات آزادسازی غرب موصل موفق شدند، داعش را از تمام محورها به محاصره خود درآورند.

البصری با توضیح اینکه تمام راه‌ها و منافذ گریز داعش در بخش غربی موصل به جز چند گذرگاه کوچک مسدود شده افزود: با آزادسازی محله‌ها و مناطق جدید این گذرگاه‌ها نیز مسدود خواهد شد و به این ترتیب پس از آزادسازی بیش از ۷۰ درصد بخش غربی موصل به پایان عملیات در این منطقه نزدیک خواهیم شد.

این فرمانده میدانی نیروی بسیج مردمی عراق خاطر نشان کرد: نیروهای نظامی و مسلح عراق با تمام امکانات و با پشتیبانی نیروهای بسیج مردمی به پیشروی خود در باقی مانده محله‌های بخش غربی موصل برای آزادسازی آنها ادامه می‌دهند.

وی با اشاره به نبردهای شدید جاری بین نیروهای عراقی با عناصر داعش در برخی از محله‌های غربی موصل، افزود: اگرچه داعش برای جلوگیری از سقوط این محله‌ها تمام توان خویش را بکار برده و عناصر خارجی و عرب خود را به خدمت گرفته، اما نیروهای عراقی به پیشروی خود در این محله‌ها با وجود درگیری‌های شدید ادامه می‌دهند.

البصری با تاکید بر اینکه میان یگان‌های مسلح در محورهای جنوبی و غربی موصل هماهنگی و ارتباط کامل وجود دارد، افزود: محاصره همه جانبه داعش در موصل رهاورد این هماهنگی و ارتباط است و با بسته شدن منافذ کوچک باقی مانده و آزادسازی مابقی محله‌های غرب موصل، پایان این مرحله از عملیات آزادسازی موصل نیز اعلام خواهد شد.

منبع: فارس


اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات