شناسه خبر : 252751
96/2/11 - 21:08 - 2017-5-1 21:08:35
 نام جباری در لیست منصوریان نیست
افتخاری:

نام جباری در لیست منصوریان نیست

مدیرعامل باشگاه استقلال از تمایل این باشگاه برای آغاز همکاری با یکی از مربیان پیشین تیم ملی خبر داد.

به گزارش فرهنگ نیوز؛ رضا افتخاری پس از پایان جلسه امروز (دوشنبه) هیئت مدیره استقلال اظهار داشت: اولین جلسه هیئت مدیره در سال 96 را برگزار کردیم. ما درگیر مسابقات بودیم و به همین دلیل جلسات با تأخیر برگزار شد.

وی در ادامه افزود: در جلسه امروز موضوعات مربوط به مسائل مالی را مورد بررسی قرار دادیم و قرار شده است که در آینده برخی موارد را تصویب کنیم. بحث اصلی تمدید قرارداد بازیکنان بود که قرار شد پس از دیدار با التعاون عربستان بررسی شود. گزارشی هم علیرضا منصوریان به ما خواهد داد تا هیئت مدیره در خصوص آن تصمیم‌گیری کند.

مدیرعامل باشگاه استقلال تصریح کرد: موضوع بعدی عملکرد مالی بود که بازرس مالی آن را تحت‌نظر گرفته است. در جلسه مجمع، در رابطه با کسانی که از هیئت مدیره خارج شده‌اند، تصمیم‌گیری خواهد شد تا به جای آنها فرد دیگری معرفی شود. پس از درگذشت منصور پورحیدری و کناره‌گیری شهاب جهانیان، دو نفر از هیئت مدیره خارج شده‌اند و قرار است در جلسه مجمع که پس از پایان لیگ برگزار می‌شود، جایگزین‌های آنها مشخص شوند. تغییرات دیگری در هیئت مدیره نداریم و اگر هم باشد، وزیر ورزش و جوانان تصمیم‌گیری خواهد کرد.

وضعیت تمدید قرارداد امید ابراهیمی و کاوه رضایی سوژه پرسش خبرنگار دیگری از افتخاری بود که وی در این مورد گفت: شرایط آنها همانند بازیکنان دیگر است و تبعیضی قائل نمی‌شویم. منصوریان طی نامه‌ای از ما خواسته است که قرارداد همه بازیکنان تمدید شود. ما هم مخالفتی نکردیم، چون تشخیص سرمربی بود، اما بعد گفت که دست نگه داریم تا شاید یکی دو نفر دیگر به فهرست مدنظر او اضافه شوند. اگر بازیکن مدنظر او خارجی باشد، سقف‌مان پُر است. در صورت نیاز به بازیکن داخلی، محدودیتی وجود ندارد و می‌توانیم با بازیکنان داخلی قرارداد ببندیم.

وی در مورد وضعیت فرشید باقری و احتمال جدایی این بازیکن از استقلال در پایان فصل خاطرنشان کرد: صحبت جدایی این بازیکن در نیم‌فصل دوم هم مطرح بود، اما هنوز منصوریان رسماً اسمی نبرده است که چه بازیکنی در لیست خروج قرار دارد. وضعیت همه بازیکنان یکی دو هفته دیگر مشخص می‌شود.

مدیرعامل باشگاه استقلال در واکنش به این سؤال که گفته می‌شود منصوریان خودش با کاوه رضایی و امید ابراهیمی در حال مذاکره است، گفت: فکر نمی‌کنم سرمربی مذاکره کند و باشگاه این کار را انجام می‌دهد. سرمربی از ما می‌خواهد تا با بازیکنان به توافق برسیم.

افتخاری در پاسخ به این پرسش که قرارداد منصوریان چه زمانی تمدید خواهد شد، تصریح کرد: قرارداد او همزمان با بازیکنان باید تمدید شود.

وی در رابطه با اینکه گفته می‌شود منصوریان خواستار حضور دستیار پیشین کارلوس کی‌روش در تیم استقلال شده است، گفت: بله، این موضوع را تأیید می‌کنم. ایشان در حال مذاکره برای حضور این مربی است، اما به طور دائم. ظاهراً دستیار پیشین کی‌روش قصد دارد پس از فعالیت در دوره بدنسازی تیم استقلال جای دیگری برود. فکر کنم او در قطر حضور دارد و زمانی که استقلال برای دیدار با التعاون عربستان راهی قطر شد، منصوریان مذاکراتش را با او انجام خواهد داد تا به جمع‌بندی برسیم. زمانی که استیو جونز از استقلال رفت، تیم در کوران مسابقات بود و دوره بدنسازی گذشته بود. منصوریان هم از دستیارانش استفاده کرد. برای فصل جدید در دوره بدنسازی، منصوریان پیشنهاد داده است، دستیار پیشین کی‌روش حضور داشته باشد.

مدیرعامل باشگاه استقلال در واکنش به درخواست بازیکنان این تیم از هواداران برای کمک مالی گفت: ما از بازیکنان خواستیم که تبلیغ کنند. استقلال باشگاه بزرگی است و هواداران زیادی دارد. باشگاه قادر نیست همه نیازهای خود را برآورده کند و دست کمک به سوی هواداران دراز کرده است. این کار اجباری نیست و هر کسی که علاقه داشته باشد، می‌تواند کمک کند. برخی افراد می‌گویند قصد داریم به استقلال کمک کنیم، اما نمی‌دانیم از چه طریقی. ما به آنها راه را نشان دادیم. اگر هواداران کمک جزئی هم کنند، قابل توجه خواهد بود. با این کمک می‌توانیم بازیکنان بزرگی جذب کنیم. استقلال سابقه تاریخی دارد و برای موفقیت و مبارزه در آسیا نیاز به بازیکنان بزرگ دارد. برای جذب این بازیکنان، نیاز به پول است. نمی‌گذارند اینجا (باشگاه)  پول بماند تا بازیکنی جذب شود. ما دنبال این هستیم که بازیکن بزرگ به استقلال بیاوریم.

افتخاری در مورد اینکه اعلام شده است که هر هواداری 10 هزار تومان کمک مالی کند، تصریح کرد: نه، هرکس هزار تومان هم بدهد، دستش درد نکند. اگر این پول جمع شود، خیلی خواهد شد.

وی در مورد اینکه درخواست کمک پرسپولیس و استقلال از هواداران در شأن این دو باشگاه نیست، گفت: کاری که پرسپولیس کرد با ما فرق دارد. ما کار قانونی انجام می‌دهیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال در واکنش به این سؤال که آیا کار پرسپولیس غیرقانونی بوده است، گفت: کاری به آنها نداریم. هواداران به ما گفتند که پرسپولیس این کار را کرده است، شما هم انجام دهید. ما به خواسته هواداران این کار را کردیم. حتی بحث حساب در یکی از مؤسسات اسپانسرمان را مطرح کردیم که بتوانند حساب باز کنند. آنها شاید سود بیشتری به نسبت سایر بانک‌ها دریافت کنند، اما با این راه به باشگاه کمک می‌کنند. بنابراین نیاز به تبلیغات است که این کار صورت بگیرد. خیلی از هواداران استقلال از خارج از کشور تماس می‌گیرند و عنوان می‌کنند چطور باید کمک کنیم.

افتخاری در ادامه راجع به محرومیت تیم استقلال از نقل‌وانتقالات تصریح کرد: ما دیگر محرومیت‌مان تمام شده است و در فصل جدید هر بازیکنی را که بخواهیم می‌توانیم به خدمت بگیریم.

وی در مورد بازگشت سرور جپاروف به استقلال گفت: من قبلاً هم این موضوع را بررسی کردم. در قرارداد جباروف این آمده است که او باید بعد از اتمام لیگ بدون هیچ قید و شرطی به تیم استقلال برگردد.

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص برنامه‌های این تیم برای فصل بعد لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا، خاطر نشان کرد: هدف ما این است تا از مرحله بعد لیگ قهرمانان عبور کنیم و بین هشت تیم وارد شویم. در آن مرحله بازیکنان جدید به ما اضافه می‌شوند و تیم ما تقویت خواهد شد. بازیکنانی مانند چشمی‌ و جباروف هم در آن مرحله می‌توانند در تیم ما حضور داشته باشند. همچنین یکی دو بازیکن جدید نیز که منصوریان با آنها در حال مذاکره است در صورت نهایی شدن قراردادشان می‌توانند در آن مرحله تیم ما را همراهی کنند.

افتخاری در پاسخ به این پرسش که صحبت‌هایی مبنی بر حضور پژمان منتظری و مجتبی جباری در تیم استقلال است، عنوان کرد: من با منتظری صحبت کرده‌ام، اما فکر نمی‌کنم تیم قطری دست بردار او باشد. در مورد جباری هم باید بگویم در لیستی که منصوریان به ما داده اصلاً نام او وجود ندارد.

وی درباره برنامه تیم استقلال برای بازی خداحافظی آرش برهانی گفت: من با برهانی دو روز پیش نزدیک به دو ساعت صحبت کردم. برنامه‌ریزی کرده بودیم تا در بین نیمه بازی با الاهلی از او تجلیل شود، اما نمایندگان سازمان لیگ گفتند AFC با این موضوع موافقت نمی‌کند. ناچاراً دست نگه داشته‌ایم تا در یک بازی داخلی این کار را انجام دهیم. از طرفی این پیشنهاد به من شده است تا در بازی با سپاهان مراسم تجلیل از برهانی را برگزار کنیم.

منبع: تسنیم


اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات