شناسه خبر : 254093
96/2/27 - 18:54 - 2017-5-17 18:54:56
وعده دوباره انتخاباتی روحانی درباره شرکت های هواپیمایی

وعده دوباره انتخاباتی روحانی درباره شرکت های هواپیمایی

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت:‌ ما می خواهیم ایرانی‌ها سوار شرکت‌های هواپیمایی ایران شوند، ما می‌خواهیم حمل و نقل مدرن در اختیار ملت ایران باشد.

به گزارش فرهنگ نیوز؛ حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری امروز در مشهدمقدس طی سخنانی در ورزشگاه تختی اظهارداشت: مشهد شهر شگفتی هاست، آسمان هم با شماست،رحمت خدا هم با خراسان است.

وی افزود:‌سلام بر مردم غیور خراسان، سلام بر خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، سلام بر آن امام ریوفی که از همیشه مظلومت تر است، سلام بر جوانان مشهد و خراسان، سلام بر دختران، سلام بر پسران، سلام بر غیورمردان، سلام بر اندیشه و هنر، سلام بر دانشگاه و آزادی.

روحانی تصریح‌کرد: مردم عزیز مشهد مقدس، خراسان عزیز، خراسان بزرگ، امروز روز سرنوشت ملت بزرگ ایران است. ما می خواهیم در روز جمعه بین فریب و صداقت یکی را انتخاب کنیم. ما می خواهیم کسی را انتخاب کنیم که بار مسوولیت اجرای کشور را بر دوش گیرد. من خواهش می کنم به این جمله من توجه کنید. شما بدانید رییس جمهور، رییس شواری عالی دفاع است با یک تصمیم خطا یعنی جنگ. با یک تصمیم درست یعنی صلح. کشور را بشناسیم. منطقه را بشناسیم، دنیا را بشناسیم، چرا از سیاست خارجی حرف نمی زنید؟

روحانی افزود:‌چرا نمی گویید در دوره بعد می خواهید روابط با جهان چگونه باشد؟ من یک جمله ای هست هیچ جا نگفتم اما اینجا مشهد به شما خواهم گفت.وقتی در امریکا این آقای جدید سر کار آمد، در اتاق فکر گفتند، این گازانبر جدید است برای قدیم نیست. در اتاق فکر گفتند یک لبه گازانبر درست شد، لبه گازانبر بعدی اردیبهشت در ایران؛ اشتباه کردید. ما در ایران گازانبر نداریم. ما آن لبه گازانبر خارجی را هم کند خواهیم کرد. ما نخواهیم گذاشت تحریم به کشور برگردد.

وی یادآورشد: چقدر راجع به هواپیما با شما صحبت کردم. من یک جمله بگویم. بحث سر هواپیما نیست. بحث سر قول بین نماینده مردم و مردم است. قولی که ما به شما دادیم. گفتند که هواپیما کاغذی است. بعد وقتی هواپیما ها رسید یکی از دلواپسان، از سرانشان که با ما هم از قدیم رفیق بود نامه ای به من نوشت. نوشت که حالا شما رفتید دنبال هواپیما، ایرباس را آوردی کافی بود، چرا باز رفتی بویینگ خریدی؟

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهارداشت: امروز چهار فروند ای تی آر هم به ایران رسید. امیدوارم دلشان برای هواپیماهای جنوب خلیج فارس نسوخته باشد. ما می خواهیم ایرانی ها سوار شرکت های هواپیمایی ایران شوند. ما می خواهیم حمل و نقل مدرن در اختیار ملت ایران باشد. شما می خواهید کشور را اداره کنید؟ اول به من بگویید مشهد را چگونه اداره کردید؟ همه مشهد که دست شما بود و هنوز هم دست شماست.

وی گفت:  شما با مردم و جوان ها مشکل داشتید، چرا با فردوسی مشکل دارید؟ چرا اشعار فردوسی را پاک کردید؟ شما به مردم مشهد گفتید اگر هنر نمی خواهید، اگر دنبال این هستید که در مشهد هم مراسم هنری باشد، از مشهد بروید بیرون. حالا می خواهید ایران را بگیرید، به مردم بگویید از ایران بروید بیرون؟، فکر می کنند، فکر می کنند که اختیار استان در اختیار آنهاست. اختیار کشور در اختیار ملت ایران است. همه مسوولان باید نوکر ملت ایران باشند. ما یک دولت داریم، ما یک رهبر داریم، یک قانون اساسی داریم، در هر شهر رهبر نمی خواهیم. شما این همه منابع مالی، شما همه نهادهای مشهد را گرفتید برای حاشیه نشین ها چه کردید؟

روحانی ادامه داد:‌من می خواهم از شما خواهش کنم درباره امام جمعه محترم چیزی نفرمایید. شما می دانید که ما با مخالفان هم می خواهیم زندگی کنیم. می دانید اقلیت هم سرجای خودش باید محترم باشد. ما فقط یک خواهش داریم. می گوییم اقلیت، جای اکثریت ننشیند؛ همین.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری اظهارداشت: شما فکر می کنید روحانی مشکلی را سپاه عزیز یا بسیج عزیز دارد؟ من سپاهی ها را بیش از فرماندهانشان دوست دارم. من بسیجی ها را بیش از فرمانده هانشان دوست دارم. من از سال 59 در کنار سپاه و بسیج بودم. ما فقط یک خواهش داریم. سپاه را ما می خواهیم، بسیج را ما می خواهیم، مسوول امنیتند، دستشان را هم می بوسیم، اما هرکسی سر جای خود، برای کار خود.من می خواهم، من می خواهم من از شما خواهش می کنم. یک دقیقه سکوت بفرمایید. می خواهم تقاضایم از سپاه و بسیج را در حضور شما مطرح کنم.تقاضای من اجرای وصیت نامه امام است؛ همین.

وی ادامه داد:‌ امام(ره) فرمود قوای مسلح مطلقا، چه نظامی، انتظامی، پاسدار، بسیج و غیره اینها در هیچ حزب و گروهی وارد نشوند و خود را از بازی های سیاسی دور نگه دارند. ما همین را از شما می خواهیم، وصیت امام را اجرا کنید. همین. مخلص شما هم هستیم.مگر ما می گوییم قوه قضاییه نباشد؟ این قوا یکی از قوای مهم کشور ماست. ما می خواهیم باشد. ما می گوییم قوه قضاییه باید در چارچوب قانون اساسی عمل کند.مگر ما می گوییم صدا و سیما نباشد؟ صدا و سیما که هست الحمدالله، هر روز هم که کانال هایش بیشتر می شود. ما فقط یک تقاضا داریم. صدا و سیما طبق قانون اساسی عمل کند. طبق قانون اساسی صدا و سیما باید زیر نظر سه قوه باشد.

روحانی تصریح‌کرد:‌ما با کسی دعوا نداریم، نزاع نداریم. من صبح در اردبیل گفتم الان هم می گویم. چون تا حالا مرتب به من گزارش می شود که از استان های مختلف ریختند شب عکس های مرا پاره کردند. من دو چیز را می خواهم. یکی اینکه این چاقوکشایی که گذاشتید عکس ها را پاره کنند چرا نرخ را بالا بردید؟ برای یک ساعت عکس پاره کردن، یک میلیون تومان؟ اینکه من می گویم دستگیر شدند و اعتراف کردند. اما من خواهشم این است. از تمام طرفدارانم، از همه ملت ایران و جوانان می خواهم اگر کسی عکس مرا پاره کرد، عکس العمل نشان ندهید. اگر کسی به روحانی فحاشی کرد، عکس العمل نشان ندهید. من به خاطر ملت ایران صبر کردم و صبر می کنم.

وی اضافه‌کرد:‌ مردم عزیز؛ جوانان غیور، ای ورزشگاه عظیمی که این همه جمعیت موج می زند. ای جوان هایی که پشت ورزشگاه مانده اید و نتوانستید داخل شوید. ای مردم مشهد، ای مردم خراسان، ما پیشرفت کشور با آرامش می خواهیم. ما که حرفی نداریم. شما می خواهید دست های فرهنگی داشته باشید، خبرگزاری داشته باشید، اشکال ندارد. تجارت و شرکت داشته باشید می گوییم جا را برای مردم تنگ نکنید. ما حرفی نداریم. از بودجه دولت برای تخریب نگیرید.شما چهار سال است ولت را تخریب کردید، در رسانه هایتان، در روزنامه هایتان، در خبرگزاری هایتان چرا این کار را کردید؟ مگر دولت نماینده مردم ایران نبود؟

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح‌کرد:‌ شما در مذاکرات هسته ای در برابر قدرت های دنیا به ما کمک نکردید، اشکال ندارد. شما در مذاکره با قدرت های بزرگ دنیا به ما تهمت زدید، اشکال ندارد اما این مردانگی بود که شب مذاکره از طریق تلفن های ناشناس، آقای ظریف و آقای عراقچی را تحت فشار قرار دهید. چرا از پشت خنجر زدید؟ چرا به ملت خنجر زدید؟ چرا نگذاشتید ما سریع تر مسایل تحریم را حل کنیم؟ شما خیلی نگرانید؟ نگرانید برای پیشرفت ایران؟ نگرانید برای تحول در ایران؟ نگرانید برای اینکه مردم در ایران به مقام و آرزوی خود نرسند؟این مردم تصمیم خودشان را روز جمعه خواهند گرفت.

وی یادآورشد: شما به فکر حاشیه نشین ها هستید؟ برای حاشینه نشین ها اولین دولتی که تصمیم گرفت، دولت سید محمد خاتمی بود. چرا پس طرح های دولت اصلاحات را تعطیل کردید. آن روزها که روزهای فراوانی پول بود. پول ها را چه کار کردید؟ نه شغل برای جوان ها درست کردید نه پیشرفت کشور را دنبال کردید. امروز ادعا هم دارید؟

روحانی افزود: مردم من از شما سوال می کنم. مردم باید پول قرض کنند تا جنازه را از بیمارستان بگیرند. این عزت ملت ایران بود؟ آیا دولت در این چهار سال برای سلامت مردم کاری انجام نداد؟ چرا بی انصافی کردید؟ دولت زحمت نکشید، دکتر هاشمی زحمت نکشید، پزشکان زحمت نکشیدند، لااقل از پرستارها تشکر می کردید.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: شما بازار نفت ما را در اختیار عربستان سعودی قرار دادید. ما بازار نفت ایران را پس گرفتیم. از آقای زنگنه تشکر نکردید اشکال ندارد. از مسولان وزارت نفت تشکر نکردید، از مهندسان نفت تشکر نکردید. چرا از کارگران نفت تشکر نکردید؟

وی در ادامه سخنانش گفت: یا علی ابن موسی الرضا ما می دانستیم تو غریب الغربایی اما نمی دانستیم تا این حد تو را غریب می کنند. یا علی ابن موسی ارضا ما همه چیز را برای آستان قدس تو می خواهیم، خواستند تو را پایین بیاورند و زیر خیمه حزب و جناح ببرند. ملت ایران اجازه نخواهد داد به علی ابن موسی الرضا توهین شود. علی ابن موسی الرضا پناه ما ایرانیان است. پناه شیعیان است. پناه مسلمانان است.

روحانی افزود:‌ ما نبات امام رضا را برای شفا می خواستیم نه برای رای. امام رضا نه پناه ایران و نه پناه شیعیان، سنی ها هم به زیارت او می آیند. ارامنه ایران هم به امام رضا احترام می کنند. امام رضا امان ملت ایران است. امام هشتم ملجا همه شیعیان جهان است.چرا رفتید کنسولگری را آتش زدید؟ چرا مانع زیارت شیعیان جنوب خلیج فارس شدید؟ کی به شما اجازه داد که به زایران امام رضا، سد راهشان شوید؟ شما با آتش زدن اینجا و آنجا می خواهید کشور را اداره کنید؟

وی ادامه داد:‌ من می خواهم در حضور ملت شریف مشهد، ملت ایران، در محضر امام هشتم یک جمله بگویم. هرچه به من تهمت زدید اشکال ندارد، من گذشتم، هرچه به من تهمت زدید. من شنبه صبح باز دست به سوی شما دراز خواهم کرد. ما شنبه صبح باز باید دنبال وحدت و اتحاد برویم. ما حق اقلیت را ضایع نخواهیم کرد. ما حق مخالفان را ضایع نخواهیم کرد. اما از یک چیز نخواهم گذشت. از یک چیز نخواهم گذشت. شما به معلمان کشور تهمت زدید. شما به دانش آموزان کشور تهمت زدید. شما چه کاره هستید که برای دین مردم تصمیم می گیرید؟ شما می خواهید تفتیش عقاید درست کنید؟

روحانی یادآور شد: گفت آن عارف ما گفت: نانش دهید و از دینش نپرسید. شما نان که نمی دهید، مداوم از دین می پرسید. چرا رفتید در روستاها به حاشیه شهرها دروغ گفتید. گفتید روحانی می خواهد درس قرآن را از مدارس حذف کند. روحانی همان کسی است که در 16 سالگی برای انقلاب سخنرانی کرده و دستگیر شده. روحانی همان جوان 15 ساله ای است که سال 43 در صحن عتیق به نفع امام شعار داده. شما طرفدار انقلاب شدید؟ شما طرفدار دفاع مقدس شدید؟ مگر همین روحانی نبود که در والفجر 8 به فرماندهی … فروند هواپیمای عراقی را سرنگون کرد؟

وی ادامه داد: من از شما نمی گذرم که به آموزش و پرورش کشور، به معلمان زحمتکش و به دانش آموزان تهمت زدید.در صدا و سیما، حالا امروز با مردم مشهد رفتیم درد و دل کنیم. در صدا و سیما برای کاندیداها سوال تنظیم کرده بودند. اسامی شان را اعلام کنند! نپرسیدند. شما دیدید یک کلمه از مهار تورم نپرسیدند. یک کلمه از خودکفایی گندم نپرسیدند. یک کلمه از بحث ؟؟ نپرسیدند. از سیاست خارجی که هیچ نپرسیدند. از سیاست داخلی هم نپرسیدند. چرا از آزادی نپرسیدید؟ چرا نگفتید برای آزادی هنر در ایران تصمیم تان چیست؟ دولت دوازدهم نخواهد گذاشت در استان خراسان حصر فکری در این کشور و استان باشد.

ما خراسانی را می شناختیم و می شناسیم که زادگاه مقام معظم رهبری است. ما خراسانی را می شناسیم که زادگاه شهید مطهری است. ما خراسانی را می شناسیم که زادگاه دکتر علی شریعتی است. ما خراسان را با تفکرات کوته نظرانه نمی شناسیم و نخواهیم شناخت. خراسان دارای سبک ادبی است. دارای سبک هنری است. دارای هنر ویژه خود و اشعار خودش است. دارای بزرگان خودش است. شما می خواهید خراسان را برگردانید به شرایطی که خودتان می خواهید؟ مردم در روز جمعه تصمیم بگیرند. مردم همه را در پای صندوق دعوت کنید. بحث چهار سال نیست، بحث راه درست برای ایران و پیشرفت ایران یا نابودی ایران است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: من از برادرم دکتر جهانگیری تشکر می کنم. به صحنه امد، سخن حق را گفت، مسایل لازم را بیان کرد و به موقع هم برای وحدت و پیروزی به نفع روحانی کنار رفت.

وی گفت: من دو خواهش برای شما دارم، شما بودید حماسه بزرگ 92 را آفریدید، اولا از همه جوانان و دانشجویان ایران می خواهم با همه ابزار و امکانات با موبایل هایشان همه جوان های سراسر کشور، همه مردم سراسر کشور، همه روستاییان را پای صندوق آرا دعوت کنند. به همه بگویند توطئه اینکه این دولت می خواهد یارانه را قطع کند دروغ است. به همه بگویند توطیه ای که این دولت می خواهد مسایل درسی دینی را حذف کند دروغ است. به همه مردم سراسر کشور بگویید سرنوشت ما در روز جمعه است. پس بنابراین هرکسی روز جمعه 1+11 همه دوستانتان، همه یاران نظام و کشور را پای صندوق بخوانید و بیاورید.

روحانی اظهارداشت:  نکته آخر بگویم خیلی سربسته، خیلی سربسته … همه آن چیزهایی که شما می گویید و می خواهید فقط با حضور پررنگ شما پای صندوق انتخابات به وجود خواهد آمد.نکته ای که امروز مقام معظم رهبری بر آن تاکید کردند توجه کنیم. نظم، آرامش، امرزو، فردا بعضی ها می خواهند جو را ناآرام کنند. کاملا صبور باشید. جواب شما فقط رای پای صندوق است. همه ما نظم و امنیت کامل که من اطمینان دارم جوان های ما هوشیار و بیدارند، همه ما نظم و امنیت کامل را در سراسر کشور مراعات کنیم و یک انتخابات بزرگ شکوهمند را انشالله به وجود بیاوریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سلام بر آزادی، سلام بر آزادی، سلام بر آزادی، سلام بر صداقت و راستگویی، سلام بر ایستادگی در برابر انحصارها، سلام بر اعتدال، سلام بر اصلاحات، سلام بر امید، دوباره ایران، دوباره ایران، دوباره ایران، دوباره اسلام، دوباره اسلام، دوباره اسلام، شاد و موفق و سربلند باشید.

 

منبع: فارس


اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات