شناسه خبر : 254096
96/2/27 - 19:42 - 2017-5-17 19:42:07
تمدید وضعیت فوق العاده اقتصادی در ونزوئلا

تمدید وضعیت فوق العاده اقتصادی در ونزوئلا

«نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا وضعیت فوق العاده اقتصادی این کشور را برای هفتمین بار پی در پی با هدف مقابله با آنچه که «جنگ اقتصادی راه اندازی شده از سوی مخالفان دولت» می‌ نامد.

به گزارش فرهنگ نیوز؛ «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا وضعیت فوق العاده اقتصادی این کشور را برای هفتمین بار پی در پی با هدف مقابله با آنچه که «جنگ اقتصادی راه اندازی شده از سوی مخالفان دولت» می‌ نامد، از سه شنبه به مدت 60 روز تمدید کرد .

در این رابطه ، روزنامه رسمی‌ دولت ، فرمان مادورو که چهار روز پیش برای حفظ اعتبار این بیانیه امضا شده بود را منتشر کرد. نخستین باری که مادورو وضعیت فوق العاده اقتصادی را اعلام کرد ، در اوایل سال میلادی گذشته بود.

هرچند که نخستین بیانیه وضعیت فوق العاده، از سوی مجلس ملی‌ کنترل شده از سوی حزب ائتلاف مخالف دولت ، مورد اعتراض قرار گرفت ، دیوان عالی‌ کشور ، قانونی بودن آن بر اساس قانون اساسی‌ را تائید کرد .

بنابر این گزارش ، مادورو حزب ائتلاف مخالف دولت «میز وحدت دموکراتیک» را به راه اندازی جنگ اقتصادی با کمک قدرت های خارجی‌ برای بی‌ ثبات کردن کشور و بیرون راندن چاویسم از ریاست جمهوری متهم می کند .مخالفان دولت به نوبه خود ، بحران اقتصادی حاکم در ونزوئلا را به عملکرد بد دولت ربط می‌ دهند.

این در حالی‌ است که افت قیمت نفت در بازارهای بین المللی باعث شده که دولت ونزوئلا ، پولی‌ برای واردات نداشته باشد موردی که باعث خالی‌ شدن فروشگاه های کشور از کالاهای اساسی‌ از جمله مواد غذایی و دارو شده است .
منبع: ایرنا


اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات