شناسه خبر : 258366
96/4/15 - 10:31 - 2017-7-6 10:31:27
جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در بحث اکران تاثیری ندارد/ آثار خوبی در نمایش امسال اکران شد
قناعت در گفتگو با "فرهنگ نیوز":

جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در بحث اکران تاثیری ندارد/ آثار خوبی در نمایش امسال اکران شد

مردم از این دوره از جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان استقبال خوبی کردند و بسیاری از فیلم ها به سانس های فوق العاده رسید و فیلم‌های "دزد و پری 2" و "قهرمانان کوچک" که هر کدام تنها 2 سانس برای نمایش داشتند، ولی هر کدام به 7 سانس نمایش کشیده شدند.

حسین قناعت در گفتگو با خبرنگار فرهنگی "فرهنگ نیوز"؛ درباره سی امین جشنواره فیلم های کودک و نوجوانان گفت: امسال جشنواره خوبی را داشتیم و با فیلم های زیادی در حوزه کودکان روبه رو بودیم و آثار این دوره از جشنواره می توانند به سینمای کودک رونق بدهند.

وی با اشاره به تفاوت جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان با جشنواره فیلم فجر ادامه داد: جشنواره فیلم فجر روی اکران آثار اثر میگذارد ولی جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان اینگونه نیست، به عبارت دیگر نتایج داوری ها در جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان تنها باعث دیده شدن آثار  در خود جشنواره توسط مردم است و اینگونه نیست که اثار برگزیده به سرعت اکران شوند.

کارگردان "قهرمانان کوچک" تصریح کرد: روند اکران آثار ژانر کودک به سختی صورت می گیرد، به گونه ای که شاید اثر برگزیده در جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان دو سال بعد اکران شود، در حالی که جشنواره فیلم فجر اینگونه نیست و از آنجایی که این جشنواره پیش از نوروز برگزار می شود حتی وضعیت اکران های نوروزی را هم مشخص می‌کند.

قناعت اظهار داشت: مردم از  این دوره از جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان استقبال خوبی کردند و بسیاری از فیلم ها به سانس های فوق العاده رسید و فیلم‌های "دزد و پری 2" و "قهرمانان کوچک" که هر کدام تنها 2 سانس برای نمایش داشتند، ولی هر کدام به 7 سانس نمایش کشیده شدند.

وی با بیان ابنکه در بحث تولید اثار مربوط به ژانر کودک به خوبی پیش می رویم، خاطر نشان کرد: با ابن حال در بحث اکران اینگونه آثار پیچیدگی هایی وجود دارد و نمی توان به راحتی یک دلیل را برای مشکلات موجود در این عرصه نام برد و قطعا برای رفع آن باید راهکارهای موجود را مورد بررسی قرار دهیم.اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات