شناسه خبر : 26233
92/2/3 - 23:30 - 2013-4-23 23:30:48
آیا چشم زخم واقعیت دارد؟ +یک داستان باورنکردنی
بررسی یک واقعیت

آیا چشم زخم واقعیت دارد؟ +یک داستان باورنکردنی

بسیاری از مردم معتقدند که در بعضی از چشم ها اثر مخصوصی است که وقتی از روی اعجاب به چیزی بنگرد، ممکن است آن را از بین ببرند یا در هم بکشنند، و انسان را بیمار یا دیوانه کنند. در ابن مطلب به جنبه های مختلف این موضوع می پرداریم.

بسیاری از مردم معتقدند که در بعضی از چشم ها اثر مخصوصی است که وقتی از روی اعجاب به چیزی بنگرد، ممکن است آن را از بین ببرند یا در هم بکشنند، و انسان را بیمار یا دیوانه کنند.

این باور از نظر عقلی امر محالی نیست. امروزه بسیاری از دانشمندان معتقدند که در بعضی از چشم ها نیروی مغناطیسی خاصی نهفته شده است که کارایی زیاد دارند و حتی با تمرین و ممارست می توان آن را پرورش داد. خواب مغناطیسی، از طریق همین نیروی مغناطیسی چشم ها انجام شدنی است.
 
در دنیایی که اشعه لیزر که نامرئی است، می تواند کاری کند که از هیچ سلاح مخرب دیگری ساخته نیست، پذیرش وجود نیرویی در بعضی از چشم ها که از طریق امواج مخصوصی در طرف مقابل اثر بگذارد، چیز عجیبی نیست. بسیاری نقل می کنند که با چشم خود افرادی را دیده اند که دارای این نیروی مرموز چشم بوده اند و افراد یا حیوانات یا اشیائی از طریق چشم زدن از کار انداخته اند.
 
یک داستان باورنکردنی برای باور کردن
در این رابطه نقل است که مردم روستای «زاغه» از روستاهای شهرستان ملایرِ استان همدان، در قدیم الایام که مشغول حفر زاغه ها به منظور پناه بردن به آنها بودند، گاه با صخره های سنگی بزرگی برخورد می کردند. می گویند در این روستا خانواده ای بودند که به چشم شور شهرت داشتند، از آنها می خواستند به زاغه آمده و با اعجاب به آن سنگ بنگرند و به این ترتیب سنگ ها شکسته می شدند و آنها به حفر زاغه ها ادامه می دادند!
 
 
پس نه تنها نباید اصراری در انکار این امور داشت، بلکه باید امکان وجود آن را از نظر عقل و علم نیز پذیرفت. 
 
چشم زخم از نظر اسلام
در روایات اسلامی نیز تعبیرات گوناگونی دیده می شود که وجود چنین امری را تایید می کند. در حدیثی می خوانیم که اسماء بنت عمیس خدمت پیامبر (ص) عرض کرد که گاه فرزندانِ جعفر(شوهرش) چشم می زنند. آیا رقیه ای برای آنها بگیریم؟ (منظور از رقیه دعایی است که می نویسند و افراد برای جلوگیری از چشم زخم با خود نگه می داند. آن را تعویذ نیز می گویند) پیامبر فرمود: آری مانعی ندارد، اگر چیزی می توانست بر قضا و قدر پیشی گیرد، چشم زخم بود.
 
در حدیث دیگری از امیرالمومنین (ع) آمده است که پیامبر برای امام حسن(ع) و امام حسین (ع) رقیه گرفت و این دعا را خواند: «  اعيذ كما بكلمات الله التامات وأسمائه الحسنى كلها عامة من شر السامة والهامة ومن شر كل عين لامة ومن شر حاسد إذا حسد ـ»
یعنی : شما را می سپارم به تمام کلمات و اسمای حسنای خداوند از شر مرگ و حیوانات موذی و هرچشم بد و حسود آنگاه که حسد ورزد. سپس پیامبر نگاهی به ما کرد و فرمود « حضرت ابراهیم (ع) این چنین برای اسماعیل و اسخاق (ع) تویذ کرد.»
 
از امام علی (ع) نیز روایت شده است: چشم زخم حق است و توسل به دعا برای دفع آن نیز حق است.
 
ذکر این نکته لازم است که هیچ مانعی ندارد که این دعاها و توسل ها به فرمان خداوند، جلوی تاثیر نیروی مرموز مغناطیسی چشم ها را بگیرد؛ همان گونه که دعاها برای بسیاری از عوامل مخرب دیگر تاثیر می گذارد و آنها را به فرمان خدا خنثی می کند.
 
اهمیت مجزا کردن خرافات از چشم زخم با ذکر مثال
این نیز سزاوار یاداوری است که قبول تاثیر چشم زخم به این معنا نیست که به کارهای خرافی و اعمال عوامانه در این گونه موارد پناه برده شود که هم بر خلاف دستور شرع است و هم سبب شک و تردید افراد ناآگاه به اصل موضوع می شود؛ همان گونه که آلوده شدن بسیاری از حقایق با خرافات، این تاثیر نا مطلوب را در اذهان گذارده است.
 
 
به طور مثال شکستن تخم مرغ برای چشم زخم، از جمله این خرافات می باشد که قبلا در مطلبی با عنوان " رابطه تـخـم مـرغ و چـشـم زخـم ! " آن را بررسی نموده ایم. مطالعه پیشنهاد می کنیم. (+)
 
 
و اما در مورد اسفند (اسپند) باید در نظر داشته باشیم که نه تنها خرافه نبوده بلکه در روایات آمده است که شیاطین را دور مى‏کند (چون ضدعفونى کننده خوبى است و در اخبار از عناصر مضر گاهى به شیطان تعبیر شده است). دود آن و خودآن اگر در خانه باشد، باعث محفوظ ماندن خانه و اهل آن از شیاطین است و براى چشم‏زخم بى‏تأثیر نیست، (بحارالانوار، ح 62، ص 233)
 
همچنین از پیامبر(ص) نقل شده که بر هر یک از برگ و دانه درخت اسفند ملکی موکل است و با آنها هست تا آن که بپوسد و ریشه اش و شاخه اش غم و سحر را بر طرف می کند و در دانه اش، شفای هفتاد درد است پس مداوا کنید به اسفند و کندر و در روایت دیگری در مورد اسفند آمده است: شیطان ملعون هفتاد خانه را گرفتار و مبتلا می سازد ولی خانه ای که در آن اسفند است از او مصون است. اسفند شفای هفتاد بیماری است که آسانترین آنها جذام(خوره) است پس از آن غفلت نورزید. در کتاب مکارم الاخلاق آمده است که خوردن اسفند ترس را برطرف و شجاعت را زیاد می کند.
 
(رجوع کنید به سفینه البحار، ج1، ص587، انتشارات آستان قدس رضوی)
 
می توانید برای مطالعه بیشتر در مورد چشم زخم و دود کردن اسفند به این مطالب مراجعه کنید: 1 - 2 -
 


دیدگاه ها

همه چیز در ذهن هست و به هرچه که باور داری واست معجزه میکنه همون واست معجزه میکنه و این میتونه هر چیزی باشه...کل دنیا در درون ماست...خداوند از رگ گردن به ما نزدیکتره
تخم مرغ از خودش اثری نداره این قدرت ذهن خودته چون باور داری که تخم مرغ شکستن اب رو اتیشه پس وقتی میشکنی ذهنت اثر خودشو میزاره کلا هرچیزی رو که ذهنت بپذیره همون درسته به واقعیت تبدیل میشه همش قدرت ذهن ناهشیارته
یه تخم مرغ بیشتر معجزه میکنه یا صاحب تمام هستی؟خرافات رو کنار بگذارید تمام امور به دست خداست نه یک تخم مرغ!چه بسا این تخم مرغ برای شما ماجرای سامری باشه
تخم مرغ باید دو زرده باشه یا تک زرده . باید برای مرغ باشه یا واسه خروس . راستی اگه تاریخ انقضاش گذشته باشه چی ها ها ها ربط دادن قرآن به خرافات بزرگترین گناه است . قرآن فقط برای هدایت انسان هاست . آیه 51 سوره قلم اشاره دارد به نگاه غضب آلود کافران به پیامبر . برای مثال وقتی از دست کسی به شدت عصبانی هستیم طوری به نگاه می کنیم که گویی می خواهیم او را نابود کنیم . سوره قلم آیه 51 هم به نگاه غضب آلود کافران اشاره می کند. ذهنتان را با خرافات مشغول نکنید .
من نه حرف علی اقا را تکذیب میکنم ونه حرف سارا خانم را هر کسی اعتقادی داره من خودم به تخم مرغ اعتقاد دارم وهر وقتم سر درد شدید گرفتم تخم مرغ شکستم خوب شده بعضی ها هم به ضمه اعتقاد دارند شبیه نبات هست ومیزارن روی اتیش گاز ومیسوزه علی اقا سارا خانم ومن وکسانی که به تخم مرغ شکستن اعتقاد داریم منکر قران نیستیم که ایه ای برای این موضوع نداره حتی بعضی ها هستن که میگن چشم زخم خرافاته وچند ایه هم براشون از قران گفتم بازم میگن نه خرافاته بااینا دیگه نمیشه به قول من بحث کرد وفهموندشون که همچنین چیزی هست
سلام دوستان عزیز مخاطب فرهنگ نیوز تاثیر روانی و عصبی چنین حرکتی مثلا شکستن تخم مرغ می تواند در آرامش درونی ما موثرباشد و اگر شکستن یک تخم مرغ دارای نیرویی فرامادی و خاصی است پس می توان از این عمل در جاهای دیگر نیز استفاده کرد و این مثالی که در مورد کاربرد از این رویه توسط دوستان عزیز اشاره کردند به چشم زخم به می رسد ارتباطی نداست. ابهامات و تناقضات شناختی مان را به حال خود رها نکنیم
برای این میگی چرته چون تاحالاباهاش برخوردنکردی من خودم اصلابه چشم اعتقادنداشتم اماالان دچارتردیدشدم تواین سالی که گذشت مشکلات روحی وجسمی زیادی برام پیش اومدالبته میدونم که منشااصلی اوناافکارپریشان واسترس خودم بوده امانمیدونم ایاچشم هم تاثیرداشته یانه؟سوال من اینه که مگه همه اتفاق هادست خدانیست؟یعنی خدامیادبراحرف یه نفربلایی سرمن بیاره؟
سلام وجود هرچیزی حکمتی داره...چشم زخم هم وسیله ایست برای امتحان بندهای خدا پس اگه اینطور هست باید بگیم چرا خداوند انسان های بد رو آفریده که به ما بدی کنند و ...
اساس دنیا بر2مبنای علت و معلول کنش و واکنش پابرجاست،نقش قدرت تلقین و نیروی جاذبه ی ذهن هم قابل انکار نیست،پس این خودمون هستیم ک مسبب تموم اتفاقاتی هستیم ک برامون اتفاق میوفته. باتشکر از مطالب جامعتون.
با سلام واقعا براتون متاسفم که این چنین برای خدا شریک قائل میشوید ...... هیچ کدامشان واقعیت ندارد ...حتی حدیث پیغمبر .....قطعا شرک بزرگترین گناه است ... فقط خدا دانای پنهانه و بس .....
اگه خدا بخواد هر کسی یا چیزی می تواند در عالم اثر بگذارد شریک خدا هم نباشد آتش حضرت ابراهیم ع را نسوزاند و کارد گلوی حضرت اسماعیل ع را نبرد!
اگه خدا بخواد هر کسی یا چیزی می تواند در عالم موثر باشد و شریک خدا هم نباشد آتش حضرت ابراهیم ع را نسوزاند و کارد گلوی حضرت اسماعیل ع را نبرد . البته اینکه به چه کس یا چیزی تاثیر داده خود خدا می داند و اولیای معصوم او علیهم السلام.
سلام چشم زخم واقعيت داره من به عينه ديدم بلايي كه سر خودم يا وسايله خونمون ميومد وقتي يكي از آشناهامون ميومد خونمون . چه جالب . من نمي دونستم كه اسپند هم اين خاصيت رو داره . هميشه فكر ميكردم كه اسپندم شبيه تخم مرغ خرافه باشه . من شنيدم رنگ آبي دافع اون نيروي منفي هست كه توي چشمه بد هستش . آيا صحت داره ؟
اگه قدرت فکر و ذهن انسان رو بشناسید متوجه میشید که خیلی از مسایل غیر عادی و نشدنی وجود دارن . دنیای شما رو ذهن و فکر شما میسازه اگه به چیزی اعتقاد درونی داشته باشین اون وجود پیدا میکنه و تودزندگیتون تاثیراتش رو میبینید مثل همین چشم زخم. پس قبل از مراجعه به منبع به بزرگترین منبع عالم بعدداز ذات خداوند یکتا به منبع عقل و ذهنتون مراجعه کنید و ببنید چه چیزهایی براتون باور شده و بدونید قطعا اون باورها بر زندگی سما اثر خودشو خواهد گذاشت . پس تا میتونید خوبی ها و انرژی های مثبت رو باور کنید تا زندگیتون سرشار از اون ها. بشه .
تخم مرغ از خودش اثری نداره این باور ذهنته که قدرت داره وقتی اعتقاد داری که میشکنی اب رو اتیشه موقع شکستن قدرت ذهنت ازاد میشه در کل به هرچیزی که اعتقاد داشته باشی همون میشه حالا میخواد درست باشه باورت یا غلط مث هین که میگن هزهرچی بدت میا سرت میاد همش قدرته ذهن ناهشیارته
از نظر من که به هیچ وجه چشم زخم واقعی نیست فقط ما آدما به خودمون تلقین میکنیم که چشم خوردیم و باید یه بلایی سرمون بیاد ... روانشناس ها کاملا این فرضیه رو رد کردن !
خرافات نیست. به قول دوستمون از روی حسادت یا کینه هست بیشتر حسادت. از زمان عقد یک سال گذشت همه چی بین خانواده ها بود. مارفته بودیم به شهرستان خانواده همسرم قراربود ما حتی بامشارکت هم خونه بخریم ازون ور من دل درد شدید گرفتم همزمان با دل دردم کف پاهام پر از دونه های ریز شده شده بود کلی ازمایش دادم ولی نتیجه خاصی نداشت یه مشکلاتی پیش اومد خونه کنسل شدخداروشکر الان مریصیم خوب شد.شنیدم اگه خودمون به خودمون کمک نکنیم همینجور ادامه پیدامیکنه اتفاقات بد همون زمان رخ میده که الان هم من درگیر اون اتفاقات هستم نمیدونم باید چکار کنم اصلا ادم دهنش بسته میشه حتی خود ادم درادامه ممکنه خودش به خودش صربه بزنه . . اگر که مثبت فکر نکنیم و کاری نکنیم که. اون اثرات منفی از ادم دوربشه تمامی نداره خودمم مقصرم یه رفتارای کردم بعدش که دیدم واقعا بدتر کرد اوضاعو پس مطمان باشید وجود داره از همین الان تصمیم گرفتم که به خودم کمک کنم. میگن سوره ناس هم خیلی خوبه
به نظرم هر امواجي فرستنده .و گيرنده داره هر چي اين دو قويتر باشن اثرش بيشتر هر چي ادم كافر تر باشه هم اين امواج منفي رو بيشتر صادر و بيشتر جذب ميكنه من خودم باورم هميشه اين بوده لا حول ولا قوه الا بالله العلي العظيم و باورم همه نيروها در برابر خدا هيچ هستند و فقط خداوند و تا حالا با اينكه هزاران موفقيت داشتم و حسود در اطراف زياد و .....چيزي روي من اثر نكرده فكر ميكنم چشمهايي كه ممكنه كسي را در دم بكشه شايد در حد سرماخوردگي روي من اثر داره ايمانتون و محكم كنيد و فقط به نيروي خدا تكيه كنيد هيچ نيرويي روتون اثر نداره پيامبر هم به خاطر ايمان قوي كه داشت بدترين چشم هم روشون اثر نداشت والله به خدا
سلام دوستان حضرت علی «ع» میفرمایند: چشم زخم حق است و پناه بردن به خدا وتوکل به خداوند برای دفع ان نیز حق است امام صادق «ع» نیز میفرمایند: اگر کسی از چشم خوردن ترسید سه بار بگوید ماشاءالله لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم در وجود چشم زخم هیچ شکی نیست اما درست نیست که برای چشم نخوردن لباس تمیز و اراسته نپوشیم و موفقیتی کسب نکنیم تا دیگران به ما چشم نزنن همانطور که در قران نوشته شده : هر کس به خدا توکل کرد پس همانا خداوند برای او کافیست. از زندگی کردن لذت ببرید و اراسته باشید تا مورد تحسین دیگران واقع شوید، همیشه حسود و بدخواه و دشمن وجود دارد اما برای دفع ان باید به خدا توکل کرد و سوره های فلق، ناس و همینطور ایت الکرسی هم بسیار موثر است و باعث دفع چشم زخم میشود تلقین نیز بسیار موثر است ، به خودتان تلقین نکنید که چشم خورده اید چون با اینکار ذهنتان منتظر است تا یکی شما را ببیند و از شما تعریف کند و انوقت خودتون رو به مریضی و بی حالی بزنید در اخر همیشه از زندگی کردن لذت ببرید خدا مارو افریده تا زندگی کنیم و همیشه به خدا توکل کنید موفق باشید
پس اگر این مطالب واقعیت داشته باشه پس اروپایها که هیچکدوم از ادعیه را بلد نیستن باید از چشم زخم بترکن اون همشون چشم ابی نگو که چشم زخم فقط برای مسلمونهاست. چشم زخم یک خرافات محضه و هرکسی به این خرافات اعتقاد داشته باشه بدبخت میشه چون نمونه اش را دیدم
به نظر من بحث در رابطه ی با این موضوع در دو بعد میشه انجام بگیره.بعد مذهبی و بعد علمی.دوستان اگر از دید علمی میخواهید به چشم نظر و امثالهم پی ببرید بهتره برید کتاب جهان هولوگرافیک را تا اخر بخونین.نه یکی دو صفحه ی اول.کامل بخونید .کتاب های اسرار خلقت موریس مترلینگ بلژیکی هم میتونه شمارا ب جواب برساند..کمی هم از دید علمی بنگرید.چرا فقط قرآن رو میخونید.بخدا قسم خود قرآن هم مطالعه ی کتب دیگر در کنار قرآن رو سفارش میکنه.به هر حال قرآن رو مرجع قرار بدید و کتب دیگرم ک گفتم بخونید یا حق...
چشم زخم حقیقت داره و فردی که با این توانایی باعث مشکل دیگران میشه در پیشگاه خدا مورد مؤاخذه و بازخواست قرار میگیره,قطعا از توانایی خود با خبر هست.
به نظرم منشاء اصلی چشم شور، خصوصیت شیطانی " حسادت و تنگ نظری" هستش. هیچ وقت چشم یک انسان سخاوتمند و بلندنظر شور نمیتونه باشه. توصیه من این هست که 1. حسادت رو همیشه از خودتون دور کنید و خصوصیات پاک الهی رو در خودتون شکوفا کنید( سخاوتمندی، خیرخواهی و ...) 2. از انسان های حسود بشدت دوری کنید، در مقابل این افراد راز دل تون رو افشاء نکنید. این افراد خصوصیات شیطان رجیم رو در خودشون پروروندن ( مثال: آیا یک انسان حسود از موفقیت و سعادت شما خوشحال می شود؟ ) ذات خالق عالم پاک است، خداوند از گناه کردن بنده اش غمگین می شود، گناه هانش رو کوچک و اعمال خوبش را بزرگ جلوه میدهد. ولی شیطان رجیم از موفقیت و نزدیکی بنده با خداوند کریم ناراحت است زیرا به رابطه خداوند و بنده حسادت می کند. حسادت و چشم شور رابطه ای مستقیم دارند . درپناه حق سلامت باشید
آیا شکستن تخم مرغ برسربیمار که گذشتگان ما انجام می دادند علمی بوده است، همه ی انسانها ازخودانرژی هایی ساطع می کنند که این انرژی ها دربعضی مواقع به صورت فوری و بدون وقفه به انسانها برخوردمی کند که درقرآن نیزبه عنوان چشم زخم یادشده است و دربعضی مواقع به صورت قدم به قدم و آهسته وارد بدن می شود و انواع و اقسام مریضی های ناعلاج و گوناگون را درپی دارد. ناگفته نماند انسانها با اعمال و رفتار های درونی و ناشایست ، بیشترین ضربه رابه خود واردمی کنند که لطمات آن از انرژی های بیرونی نیز بیشتر می باشد همان گونه که حدیث داریم انسان حسود اولین کسی را که ازبین می برد خودش می باشد و.... تخم مرغ شکستن برای افرادی است که قبلاً با آیات قران پیشگیری ننموده اند یا همراه خود این آیات راندارند و... اینجاست که گذشتگان ما علاوه براستفاده از آیات قران ازتخم مرغ به عنوان سلاحی کارآمد برای جذب انرژی های ساطع شده و منفی ازچشم زخم که بیشتر سربیمار را احاطه کرده و احساس سنگینی و سردرد می کردند استفاده می شده است . این انرژی ها هم مانند سیاه چاله ها درفضا انرژی های منفی

اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات