شناسه خبر : 28078
91/12/21 - 20:11 - 2013-3-11 19:11:54
حقوق کارگران در سال 92 با 30 درصد افزایش

حقوق کارگران در سال 92 با 30 درصد افزایش

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حق اولاد، حق بن نقدی، حق سنوات و حق مسکن کارگران برای سال 92 هیچگونه افزایشی نیافته است، گفت: تمام افزایش‌ها در حداقل دستمزد در نظر گرفته شده است.

به گزارش فرهنگ نیوز، اسدالله عباسی امروز در پایان نشست شورای عالی کار در مورد حق اولاد و حق بن نقدی و غیره کارگران در سال 92 گفت: حق اولاد، حق بن نقدی، حق سنوات و حق مسکن کارگران برای سال 92 هیچگونه افزایشی نیافته است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: تمام افزایش های مربوط به حق اولاد، حق بن نقدی، حق سنوات و حق مسکن در افزایش حداقل دستمزد سال 92 کارگران در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: مجموع افزایش حقوق سال آینده کارگران و مشمولان قانون کار بیش از 30 درصد خواهد بود. نرخ تورمی که از سوی مرکز آمار ایران اعلام شد به میزان 30.2 درصد برای پایان بهمن ماه سال جاری بود.

عباسی همچنین از افزایش حدود 10 درصدی دستمزد سایر سطوح مزدی به علاوه روزانه دو هزار تومان خبرداد و گفت: پایه سنواتی نیز برای هر روز از 250 تومان به 300 تومان افزایش یافته است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: حق اولاد نیز به تناسب افزایش حداقل دستمزد بالا خواهد رفت اما کارگران و کارفرمایان در مورد افزایش حق بن نقدی که در سال جاری 35 هزار تومان در هر ماه است، تصمیم جدیدی اتخاذ نکردند.
 

منبع: مهر

کلید واژه هادیدگاه ها

نرخ تورم زیاده ولی کارفرمایان هم تقصیری ندارند. فروش ها کم ، بازار راکد و تولید مقرون به صرفه نیست. بخشی از افزایش حقوق کارگران باید توسط دولت تامین بشه وگرنه کارگر و کارفرما با هم ورشکست میشن.
ما یک مرکز خدماتی داریم . افزایش تعرفع بعد از 6 سال 30 درصد توسط دولت اعلام شد . مراجعه هم کمتر شده . حالا اگه دولت نرخ افزایش دستمزد رو بالاتر از این ببره . اونوقت من باید جمع کنم و برم و 50 نفر هم بیکار بشن . من فکر میکنم دولت حساب شده این رقم را اعلام کرده
جالب قضیه اینجاست این حرف زده میشه و گیریم تصویب شد اما در کسانی که بناچار باید کاری داشته باشند حال دراین مغازه یا ان کارگاه که خیلی راحت میتوانندانها را از دید مامورین بیمه پنهان کنند یا کسانی که خودشان کار میکنند مثل دستفروشها پیک موتوری مسافرکش های شخصی و خلاصه ده ها مورد مشابه که معمولا در هیچ جا هم سخنی ازشان نیست این بالا رفتن ها تاثیری در دریافتی انها ندارد اما وقتی میخواهند اصطلاحا بصورت خویش فرما خود را بیمه کنندباید پرداخت بیشتری داشته باشند کسی هم از حضرا ت مسئول یکبار نگفته وقتی کسی با این حد اقل بخور و نمیر زندگی میکنه چرا باید 26% ان در امد ناچیز را که برای دریافت حق بیمه انرا معادل حداقل دستمزد تعیین میکنند بپردازد و این ادم با مانده درامدش چه بکنه کرایه بده ؟ خورد و خوراک پوشاک و... راستی یکبار بپرسید این ادمها چه میکنند
سلام نمی دانم که قانون اینجا چه فایده دارد طبق قانون افزایش حقوق بستگی به تورم جامعه دارد ما کارگران اگر بخواهیم غذا بخوریم باید با این تورم بالا 50درصد خریداری کنیم کلیه وسایلی در این کشور ساخته می شود توسط ما کارگران ساخته می شود از پارسال تا امسال برنج روغن وغیره که غذا کارگران را تشکیل می دهد چه مقدار افزایش پیدا کرده خودرو که توسط همین کارگران ساخته می شود تقریبا دو برابر شده است سبد کالا هم چشم ما که آب نمی خورد که به کارگران داده شود چون ما مظلوم ترین قشر این جامعه هستیم سه سال پیش قرار شد که وام یک میلیونی به کارگران داده شود هنوز چیزی ندیدیم سهام عدالت که اصلاٍ برای ما نیست وداده نشده است اگر بخواهید یک خانه مسکونی اجاره نمایید باید حد اقل 300 هزار تومان اجاره بدهید اگر مسافرت کرده باشید ملاحضه کردید که جلوی دستشویی های بین را یک نفر نشسته ومبالغی را از افراد می گیرد فکر می کنم حق مسکن ما را بر حسب همان مبالغ محاسه شده سه بار هربار 100 تومان حق خواربار ما چندین سال هست که توی فیش حقوقی ما 80تومان تک تومانی لحاز می شود این ظلم است ترازو عدالت را بشکنید وا از بالای به زیر بیندازید
یه سوال از مسئولین داشتم ،مگه حقوق کارگران ماهیانه اضافه میشه که مبنای اضافه کردن حقوق تورم بهمن ماهه؟چرا نرخ تورم سالیانه ملاک نیست که امسال رکورد زده وبالای 120%بوده ،یکع ازاین مسئولی ن یه سال باحقوق کارگری زندگی کنن نه ببخشید زنده بمونن ،ببینم اونوقت بازم ازاین تصممیمها میگیرن ؟البته ناگفته نمونه که وضعیت صنعت امسال اسف ناک بود من که الان سه ماهه حقوق نگرفتم ،اضافه کارمونم قطع شده ازاول سال عیدی وسنواتم گفتن که ندارن وفعلان نمیدن خداییش یکی از این مسئولین میتونن اینجوری زندگی کنن!!!!!!!!!
به نظر من همه اینها سیاه بازی است ، وگرنه با تورم 150 درصدی امسال تنها قشری که له شده و می شه قشر کارگره - باقیه هم که یه جورایی مثل این آقایایون دستشون تو کاسه است
خیلی لطف کردین انقدر ولخرجی کردین ممنونم از اینکه همه اجناس 3 برابر شده 30 درصد رفته روی حقوق واقعا دمتون گرم که این همه به کارگرها مثل همیشه حال می دین مررررررررررررررررررررررسی
لطفا این مصوبه آ ن مصوبه نکنید در طول هر 5 سال یک مصوبه اجرایی میشد حالا وضع ما خیلی خیلی بهتر شده بود من 7سال است به هرجا که فکرش را بکنید نامه زدم که در شهرک علمی وتحقیقاتی اصفهان حراست چه بلایی سر کارگرها آورده و چه پادشاهی دارد میکند دیگر خسته شدم به داد این کارگران برسد تا بیشتر از این کشته نشدن هرکس حرف از حقش را کند یا تصادف میکند یا وصله ای میچسبانند ویا درحالت خوب اخراج میشود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات