شناسه خبر : 31579
92/1/27 - 19:51 - 2013-4-16 19:51:35
فراخوان یازدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)

فراخوان یازدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)

یازدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در دو بخش ملی و بین‌المللی، شامل 31 استان کشور و 75 نقطه جهان اعلام فراخوان کرد.

به گزارش فرهنگ نیوز، در یک دهه‌ی اخیر، عظیم‌ترین جشنواره‌ی فرهنگی، هنری و ولایی کشور به مناسبت میلاد فرخنده حضرت معصومه(س) و برادر بزرگوارشان امام علی‌بن موسی الرضا(ع)، از یکم تا یازدهم ذی‌القعده موسوم به «دهه کرامت» برگزار می‌شود.

جشنواره مذکور که با عنوان «جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)» و تحت اشراف بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) فعالیت دارد، در یازدهمین سال برگزاری خود، در دو بخش ملی و بین‌الملل فراخوان منتشر کرده است.

در بخش ملی که در 31 استان کشور برگزار می‌شود، 8 بخش کلی در نظر گرفته شده که عبارتند از علمی و پژوهشی، فرهنگی، هنری، دانشگاهی، سینمایی، مطبوعات و دیجیتال، کودک و نوجوان و بخش ویژه.

در بخش بین‌الملل نیز 75 نقطه از چهار قاره جهان شامل کشورهای آمریکا، آلمان، اتریش، آرژانتین، اسپانیا، اندونزی، امارات، الجزایر، انگلستان، ایتالیا، برزیل، ژاپن، روسیه، سوئد، هند،‌ نیجریه و... مشارکت فعال دارند.

همچنین پروژه‌ی برگزاری «هفته‌های فرهنگ رضوی» به کمک ادارات‌ کل‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون‌های پروش فکری کودکان و نوجوانان و سازمان محیط زیست، از هفتم اردیبهشت‌ماه به ترتیب در 23 استان کشور کلید می‌خورد.

اختتامیه‌ی یازدهمین جشنواره‌ی بین‌المللی امام رضا(ع) 25 شهریورماه،‌ هم‌زمان با شب میلاد مسعود آن امام همام در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

براساس این گزارش، «سیدجواد جعفری» دبیری این جشنواره را برعهده دارد. سال پیش اختتامیه این جشنواره با حضور آیت الله «مهدوی کنی»، رییس مجلس خبرگان رهبری و «محمدرضا رحیمی»، معاون اول رییس جمهور همراه بود.

علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و آگاهی از نحوه‌ی شرکت در هر یک از برنامه‌ها می‌توانند به سایت «شمس طوس» مراجعه کنند. هم‌چنین سامانه‌ی پیام کوتاه 30007888 به عنوان پل ارتباطی میان و جشنواره مخاطبان معرفی شده است.

منبع: ایسنا

کلید واژه هااضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات