شناسه خبر : 31888
92/1/29 - 18:42 - 2013-4-18 18:42:30
گزارش کامل از وقایع همایش استادیوم آزادی +فیلم و گزارش تصویری
تجلیل از خادمان سفر های نوروزی

گزارش کامل از وقایع همایش استادیوم آزادی +فیلم و گزارش تصویری

مراسم تجلیل از خادمان سفرهای نوروزی که در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود، از صبح امروز با ورود مدعوین (خادمان نوروزی و خانواده های آنان) آغاز شده است.

به گزارش فرهنگ نیوز، در این همایش بیش از نیمی از ورزشگاه آزادی پر شده و حاضران با لباس‌های مختلف راهداری، هلال احمر،‌ اورژانس و ... به صورت جداگانه در ردیف‌های پایین ورزشگاه  مستقر شده‌اند.  

پلاکارد‌های مختلفي با عناوين "الهم عجل لولیک فرج"، "لبیک یا خامنه‌ای"، "مراسم تجلیل از خادمین ستاد تسهیلات سفرهای کشور"، "سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی"و ... در ضلع شرقی ورزشگاه به چشم می‌خورد.  

در مراسم تجليل از خادمين ستاد تسهيلات سفرهاي کشور چهره‌هايي همچون نيکزاد وزير راه و شهرسازي، فقيه رئيس سازمان هلال احمر، نماينده مقام معظم رهبري در رياست جمهوري، رئيس هواپيمايي کشور، استانداران سراسر کشور و مقامات خارجي حضور دارند.

رئيس جمهور با همراهی وزراي کشور، مسکن و شهر سازي، بهداشت و درمان و رئيس جمعيت هلال احمرو... به منظور تجليل از خادمان ستاد سفرهاي نوروزی وارد ورزشگاه آزادي شده است.

* سفر موجب انسجام و وحدت می‌شود

مصطفی محمد نجار وزیر کشور در مراسم تجلیل از خادمان سفرهای نوروزی ضمن تشکر از سازمان‌های ذیربط در بوجود آمدن بستر سفرهای نوروزی اظهار داشت: سفر یکی از شاخصه‌های جامعه بانشاط است و کشف حقایق و آشنایی با فرهنگ‌ها و آرامش روح را بوجود می‌آورد.  

 وی تاکید کرد: دین اسلام نیز بر انجام سفر تاکید دارد و پیامبر نیز می‌فرماید سفر کنید تا سلامت باشید، از این رو سفر موجب ایجاد انگیزه برای کار و تلاش می‌شود و انسجام و وحدت را در کشور توسعه می‌دهد.  
 وزیر کشور ادامه داد: وحدت رشد و پیشرفت را در کشور پدید می‌آورد و همچنین سفر موجب بوجود آمدن شرایط حماسه سیاسی و  اقتصادی در کشور می‌شود که همان شعار سال است. 
 این مقام مسئول با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در آستانه سال جدید گفت: مقام معظم رهبری تاکید داشتند که باید برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای صورت گیرد که مردم نوروز 92 را به شادی سپری کنند.  
 وی تصریح کرد: براساس ثبت‌های رسمی 85 میلیون اقامت شبانه و 100 میلیون جابجایی صورت گرفته و این حاکی از آن است که علی‌رغم تلاش قدرت‌های استکباری شور و نشاط در ایران وجود دارد.

* نماینده سازمان گردشگری جهانی: ایران در صنعت گردشگری به رشد قابل توجهی دست یافته است

نماینده سازمان گردشگری جهان در مراسم تجلیل از خادمین ستاد تسهیلات سفرهای کشور با بیان اینکه برای بنده افتخاری بزرگ است که در این مراسم حضور دارم گفت: ایران توانسته است با توجه به اهمیت صنعت گردشگری در این صنعت به پیشرفت قابل توجهی دست پیدا کند که در جای خود تعجب‌آور است. 
وی افزود: می‌خواهم به ایران و به خصوص سازمان میراث فرهنگی به خاطر برگزاری چنین مراسمی تبریک بگویم.  
نماینده سازمان گردشگری جهان خاطرنشان کرد: در حال حاضر در جهان امنیت گردشگری بسیار بالاست و ما شاهد هستیم از یازده شغل مهم جهان یکی به گردشگری اختصاص دارد.  
وی با بیان اینکه مناطق آسیا و اقیانوسیه از جاذبه‌های مهم گردشگری برخوردارند اظهار داشت: همان طور که آمارها و شاخص‌ها حکایت دارد جمهوری اسلامی ایران توانسته است در رشد صنعت گردشگری بسیار پیشرفت کند، از این بابت باید از مسئولین گردشگری و میراث فرهنگی ایران تقدیر و تشکر کرد.  
شایان ذکر است؛ نماینده جهانی سازمان گردشگری در این مراسم پیامی را نیز خطاب به محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان قرائت کرد.
 
* حاشیه های مراسم
این مراسم که با تبلیغات گسترده برگزار شده است، ظاهرا برنامه ریزی دقیق و صحیحی نداشته است. حضور گروه های مختلف دعوت شده از صبح امروز و استقرار آنها در زیر آفتاب تا ساعت شروع رسمی مراسم که ساعت 15:15 بوده است حاکی از این امر است. همچنین برخی حاضران با شعارهایی اعتراض و خستگی خود را نسبت به نامنظم بودن برنامه ابراز کردند.

* پیش از آغاز رسمی این مراسم، برنامه‌های گوناگونی برای حاضران در ورزشگاه آزادی اجرا شد. ‌ازجمله گروه موسیقی سنتی عشایری در زمین چمن مجموعه آزادی به اجرای برنامه پرداخت که تعداد زیادی از حاضران با آن هم‌نوایی کرده و برخی دیگر نیز ‌با حرکات موزون با اعضای این گروه موسیقی همراهی می‌کردند.

* پس از اجرای گروه موسیقی عشایری، بلندگوی ورزشگاه اعلام کرد که "گروه رقص" استان ایلام تقدیم می‌کند. فضا در این لحظه به شدت ‌احساسی شده بود و احساسات جوانان نیز برای تهییج محیط ورزشگاه به کار گرفته می‌شد.


فیلم همایش تجلیل از خادمان سفرهای نوروزی در استادیوم آزادی | دانلود فیلم

* همچنین گروه موسیقی عاشقی از استان آذربایجان غربی در این مراسم به اجرای برنامه پرداخت که با ابراز احساسات و حرکات موزون برخی حاضران همراه بود.

* سوت، دست و جیغ حاضران بعضاً با صلوات آمیخته می‌شد و حاضران در پایان صلوات‌ها "لبیک یا حسین" می‌گفتند.

* زنان و مردان در طبقه پایین ورزشگاه آزادی در قسمت‌های جداگانه‌ای استقرار یافته‌اند، در صورتی که در طبقه بالا اینطور نبوده و با حرکات موزون همراه بوده است.

* در ساعت 13:45 ظهر، حاضرین  با شعار "ناهار می‌خوایم؛ ناهار می‌خوایم" و "توپ، تانک، فشفشه، ناهار ما چی می‌شه" اعتراض خود را به عدم پذیرایی از خود اعلام کردند. این در حالیست که پیش‌تر مسئولان برگزاری این مراسم اعلام کرده بودند که تمهیدات لازم برای ناهار حاضرین فراهم شده است. البته مجری مراسم در پاسخ به شعار حاضران اعلام کرد که "انشاءالله در خدمت میهمانان هستیم و از شما پذیرایی می‌کنیم؛ اگر مشکلی هست، به بزرگی خودتان ببخشید".

* پیش از این شایعه شده بود که رایتل به عنوان اسپانسر سیمکارت رایگاه توزیع می کند که حاضران توزیع سیمکارت را تکذیب کرده اند.

* برخی حاضران که از امداگران هلال احمر هستند به این نکته اشاره کرده اند که برای حضور در این جشن به آنها قول حق ماموریت داده شده است.


 

* احمدی‌نژاد: زنده‌باد ایران و عدالت / امسال سال حماسه‌های پی در پی برای ملت ایران

محمود احمدی‌نژاد  با بیان اینکه از ته دل خوشحالم که این فرصت بوجود آمد تا طی هشت سال خدمات شما در این ستاد در این اجتماع حضور داشته باشم، اظهار داشت: از شما خادمین ملت عزیز ایران و از زحمات و تلاش‌های ارزشمند شما تشکر می‌کنم. 
 وی افزود: یک ملت برای رسیدن به قله‌ها نیازمند عزم، همبستگی، ایمان، عشق و محبت است. 
 رئیس‌جمهور با بیان اینکه ملت ایران در طول تاریخ پرچم‌دار این ارزش‌ها بوده است، تاکید کرد: امروز در دوره خیزش ملت ایران و در دوره بازیابی روح جمع‌یابی خداخواه، آزاداندیش قرار دارد.  
 وی با بیان اینکه یکی از جلوه‌های برجسته زنده‌بودن امید به آینده عزم راسخ است، ادامه داد: همبستگی ملت ایران به ویژه در سفرهای نوروزی به طور کامل بود. 
رئیس جمهور درباره سفرهای نوروزی که در سال جاری انجام شد گفت: این سفرها دارای ویژگی‌های متعدد از جمله آشنایی ملت ایران با میراث کهن و عزم در سفرها بود. 
وی افزود: ستاد سفرهای کشور در هشت سال خدمت خود به ملت ایران فرصت فراوانی را برای مردم فراهم کرد، بویژه در نوروز امسال یک حماسه خلق شد. 
 
احمدی‌نژاد با بیان اینکه امسال ملت ایران تحت بسیاری از فشارهای اقتصادی و شیاطین و بدخواهان قرار گرفته بود، اظهار داشت: فشار جنگ روانی ناجوانمردانه برای شکست نشاط و عزم ملت بی‌نتیجه بود، لذا آنان انتظار داشتند با توجه به بمباران تبلیغات روانی و فشارهایی گوناگون گَرد عبوسی بر چهره ایران پاشیده شود.  
 رئیس جمهور خاطرنشان کرد: به فضل خدا با هوشمندی ملت سالی پرنشاط و سرتاسر امید آغاز شد، سالی بشارت‌دهنده و نیکو و سرتاسر افتخار، پیشرفت و عزت برای ملت ایران بود.  
وی افزود: ملت ایران در طول تاریخ حامل فرهنگ انسانی بوده است که از جلوه‌های فرهنگ انسانی نیز می‌توان به زندگی زیبا و با کرامت اشاره کرد. 
احمدی‌نژاد گفت: ملت ایران ثابت کرده است که زیباترین زندگی یعنی زندگی برای دیگران را داشته لذا عبور از آسایش خود برای رفاه و آسایش دیگران اوج زندگی یک انسان است.  

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امسال نیز صدهزار نفر از مردم در مسافرت‌های نوروزی حضور داشته‌اند افزود: ملت ایران نوروزی آسمانی و پاک و با آرامش و امنیت را آغاز کند.  
وی با اشاره به سفر 140 میلیون ایرانی در نوروز سال جاری تاکید کرد: تامین تدارکات لازم از جمله مواد غذایی، سوخت، بهداشت و درمان و امنیت کار بسیار بزرگ و ماندگاری که توسط فداکاران ملت ایران رقم خورد.  
احمدی‌نژاد تصریح کرد: به عنوان کوچکترین خادم ملت ایران که تلاش کرده است همواره در خدمت این ملت باشم به نمایندگی از ملت ایران از این عشق و فداکاری قدردانی می‌کنم.  
رئیس‌ جمهور با بیان اینکه از تمام نهادهای خدمتگزار از جمله هلال احمر، راهداری و نیروی انتظامی تشکر می‌کنم اظهار داشت: نهادهای خدمتگزار در طول این مدت به طور واقعی خدمتگزاری کرده‌اند تا نوروزی زیبا و به یادماندنی رقم بخورد.  
وی در مورد دستاوردهای جدید امسال گفت: همبستگی ملت، درخشش ایران و سال حماسه‌های پی‌درپی برای ایران از دستاوردهای امسال بود. 
احمدی‌نژاد سخنان پایانی خود را با زنده‌باد ایران، زنده باد عدالت، زنده‌باد عشق و آبادی و برافراشته باد پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران به اتمام رساند.  

پايان همایش تجلیل از خادمان سفرهای نوروزی

* براساس این گزارش همایش از حدود ساعت 15 امروز پنج‌شنبه (29 فروردین‌ماه) تا ساعت 17 به طول انجامید که محورهای مختلفی داشت،‌ سخنرانی احمدی‌نژاد و مصطفی محمدنجار از جمله محورهای مهم این همایش بود.  دیدگاه ها

از همه کسانیکه تشریف آوردند تشکر میکنیم ... فقط رو سیاهی اش به کسانی ماند که از این متینگ وحشت کرده بودند ... نکته دیگر اینکه باید در این انتخابات تکلیف صدا و سیما مشخص شود ...
در حالیکه میلیاردها تومن هرروز از بیت المال صرف ثروتمندان فقیر میشود یه کارت هدیه ناقابل از بیت المال که خود این خادمین هم جزو آن بودندو درک آن مشکل بزرگیست؟!

اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات