شناسه خبر : 34419
92/2/17 - 09:37 - 2013-5-7 09:37:42
آخرین اخبار از ستاد انتخابات کشور

آخرین اخبار از ستاد انتخابات کشور

ثبت نام نامزدهای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری صبح امروز در طی مراسمی با دستور وزیر کشور آغاز شد.

به گزارش فرهنگ نیوز، ثبت نام نامزدهای یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز آغاز گردیده و تا شنبه ۹۲/۲/۲۱ ادامه خواهد داشت.

در این دوره از انتخابات، ستاد انتخابات کشور برای ثبت نام از کاندیداها، در میدان فاطمی، ابتدای خیابان شهید گمنام، تالار بزرگ کشور استقرار یافته است.

وزیر کشور پس از صدور فرمان آغاز ثبت‌نام‌ها گفت از نامزدها تقاضا دارم کار ثبت‌نام را به روز و ساعت آخر محول نکنند تا دچار ازدحام نشویم. و فرایند ثبت‌نام به سرعت انجام شود. از  هواداران نامزدها می‌خواهیم از اعمالی که شائبه تبلیغات زودرس را به اذهان متبادر می‌کند اجتناب کنند.

* صادق واعظ‌زاده کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، دقایقی پیش برای ثبت‌نام در انتخابات به ستاد انتخابات وزارت کشور وارد شد. واعظ‌زاده استاد گروه قدرت دانشکده مهندسی برق دانشگاه تهران و عضو حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجمع تشخیص مصلحت نظام است.وی هم اکنون رئیس شورای عالی مرکز الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت است. محمد رحمتی وزیر راه دولت اصلاحات و دولت نهم هم به عنوان حامی صادق واعظ‌زاده در ستاد مرکزی انتخابات حاضر شد.

* کامران باقری لنکرانی برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد ستاد انتخابات مرکزی کشور شد. محمد سلیمانی، طبیب‌زاده، امیرحسین قاضی‌زاده، حجت‌الاسلام علی مصباح یزدی، صادق محصولی، علی اصغر زارعی، حجت‌الاسلام نبویان، حجت‌الاسلام حسینیان، میرکاظمی، علیرضا خطیبی، سیدمحمدرضا حسینی و جراره نماینده بندرعباس جزو همراهان باقری لنکرانی هستند.

لنکرانی در جمع خبرنگاران: برنامه‌های مختلفی در حوزه‌های گوناگون دارم که در چند روز آینده رونمایی می‌شود. بدین منظور آمدم که نشان دهیم وابستگی به کانون‌های قدرت و ثروت در جمهوری اسلامی کار نمی‌کند.

* محمد سعیدی‌کیا هم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد ستاد مرکزی انتخابات کشور شد.
سعیدی‌کیا در جمع خبرنگاران: اگر شورای نگهبان ردصلاحیتم کند، تابع قانون هستم.

* حسن روحانی برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد. علی اکبر ترکان، حجت‌الاسلام یونسی، سیدرضا اکرمی و نعمت‌زاده رئیس ستاد روحانی، وی را در این ثبت‌نام همراهی می‌کنند. حسن روحانی در پاسخ به اینکه شایعه شده هاشمی رفسنجانی روز آخر ثبت‌نام می‌کند، گفت: چند روز صبر کنید همه چیز مشخص می‌شود.

روحانی در جمع خبرنگاران: آمده‌ام تا با دولت تدبیر و امید و گفتمان نجات اقتصاد کشور، احیای اخلاق جامعه و تعامل سازنده با جهان را در دستور کار قرار دهم. قطعا در دو سه روز آینده معلوم می‌شود که هاشمی کاندیدا می‌شود یا خیر ولی بنده بعید میدانم ایشان ثبت نام کنند/روحانی: حرف‌های اخیر وزیر اطلاعات تفرقه‌افکن بود./رئیس‌ جمهور نباید فقط به اختیارات قانون اساسی اکتفا کند او مقام دوم کشور است و می‌تواند در سایه تعامل با سایر قوا و نزدیک به سیاست کلی نظام و حضور فعال در مجمع تشخیص مصلحت نظام و همکاری با مجلس بسیاری از مشکلات اساسی کشور را حل کند. 

سخنگوی حسن روحانی: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نظر مساعدش نسبت به حسن روحانی را بارها به ما منتقل کرده است.

- حجت‌الاسلام یونسی در جمع خبرنگاران: بنده شب گذشته ملاقاتی با هاشمی‌رفسنجانی داشتم و ایشان بار دیگر تاکید کردند که در انتخابات حضور نخواهند داشت/ وی در مورد اینکه آیا احتمال رد صلاحیت حسن روحانی از سوی شورای نگهبان وجود دارد یا خیر، گفت: آقای روحانی هیچ حاشیه و موردی ندارد که بخواهد از سوی شورای نگهبان رد شود/ وزیر اطلاعات دولت اصلاحات در مورد اینکه عارف در اظهارنظری گفته بود که روحانی را اصلاح‌طلب نمی‌دانم، گفت: این درست نیست، اگر من و آقای روحانی عضو هیچ حزب اصلاح‌طلبی نیستیم اما منش و رویکرد ما اصلاح‌طلبی است/یونسی درباره اینکه اگر آقای هاشمی کاندیدا شود، به نفع وی کنار می‌روید؟ گفت: ما مطمئن شده‌ایم که آقای هاشمی نمی‌آید و اگر بر فرض محالات ایشان کاندیدا شوند، آقای روحانی به نفع وی کنار خواهند رفت.

* مصطفی کواکبیان هم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد وزارت کشور شد.

کواکبیان: رنگ انتخاباتی‌ام سبز است و شعارم "زنده باد اصلاحات"/اگر رای نیاورم یک جعبه شیرینی به فرد پیروز داده و پیروزی‌اش را تبریک می‌گویم/فعال سیاسی هستم و در عرصه سیاسی به سمت انزواطلبی و گوشه‌نشینی نمی‌روم.

* نصیری‌زاده، دبیر مجمع متخصصین ایران هم برای ثبت‌نام وارد وزارت کشور شد.

خسرو نصیری‌زاده پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری: براساس آمارگیری‌های رندم(Random) در سفرهای استانی بنده استقبال خوبی از من خواهد شد و انشاءالله پس از احراز صلاحیت با حضور من انتخابات دو مرحله‌ای خواهد شد و در مرحله اول به عنوان نفر دوم انتخابات معرفی خواهم شد و در رقابت مرحله دوم یقینا رئیس‌جمهور خواهم شد./گزینه نهایی اصلاح‌طلبان رقیب جدی من در انتخابات خواهد بود/بنده مانیفست سیاسی، اجتماعی و اقتصادی خود را در چارچوب سند چشم‌انداز و برنامه پنجم توسعه تدوین کردم که آن را به شورای نگهبان ارائه می‌کنم البته اگر شورای نگهبان بنده را احراز صلاحیت نکند به نظر این شورا تمکین می‌کنم.

* دبیر ستاد انتخابات کشور: تا این لحظه 58 نفر برای کاندیداتوری ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرده‌اند.

 

* قاسم شعله‌سعدی نماینده اصلاح‌طلب مجلس ششم هم با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور داوطلبی خود را برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام کرد.

قاسم شعله‌سعدی پس از ثبت‌نام: بنده پیچ‌وخم‌های قانون را بلد هستم و در چارچوب قانون عمل خواهم کرد البته ایرادهایی به قوانین دارم که اگر پیروز شوم تغییراتی در آنها ایجاد می‌کنم/برنامه اصلی‌ام شاد کردن مردم است/معتقدم باید مردم شاد باشند و دختر و پسر بتوانند شادی‌های خود را انجام دهند/دیگر برنامه‌ام حل مشکلات اقتصادی است که ناشی از سیاسی‌کاری است/معتقدم در کنار پسران، دختران هم باید به استادیوم‌ها بروند و شاد باشند/مهم نیست که رد صلاحیت شوم بلکه مهم این است که احساس مسئولیت کرده‌ام/در کابینه‌ام تنها وزیر روحانی وزیر اطلاعات خواهد بود و دیگر وزرا روحانی نخواهند بود/بنده دفعه‌های پیش هم توسط شورای نگهبان رد شدم و اعتراض کردم و اگر این دوره هم رد شوم خیلی مسئله‌ای نیست/هزینه تبلیغاتی من توسط مردم پرداخت خواهد شد/می‌توانم ادعا کنم که حضورم در زندان غیرقانونی بوده و تنها به دلیل برخی اظهارنظرهایم بوده است.

* نخستین روز ثبت‌نام داوطلبین انتخابات ریاست‌جمهوری پایان یافت.


اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات