شناسه خبر : 34695
92/2/19 - 11:22 - 2013-5-9 12:22:03
بخشش قاتل در پای چوبه دار!

بخشش قاتل در پای چوبه دار!

عامل شهادت سرباز نیروی انتظامی قبل از اجرای حکم اعدام از مرگ نجات پیدا کرد.

به گزارش فرهنگ نیوز : این فرد در یک درگیری مرحوم بابک شکفته را - که در حال انجام وظیفه و خدمت در گناباد بود - به قتل رسانده بود، ولی در آستانه اجرای حکم اعدام مورد بخشش خانواده این جوان قرار گرفت و از چنگال مرگ نجات یافت.

در 17 آذرماه سال گذشته در نهر گناباد ماموران به رفتار سرنشینان یک پراید مشکوک شدند، با صدور دستور توقف، سرنشینان فرار کردند. سرباز وظیفه بابک شکفته به تعقیب سرنشینان پرداخت که با ضربه چاقوی متهم و - ز به شهادت رسید.

در زمان اجرای حکم نماینده دادستانی مستقر در محل اجرا دستور اعدام را در جمع حاضران به این شرح قرائت کرد:

«به استحضار مردم شریف مشهد می‌رساند: در تاریخ 17 /9 /1391 ساعت 20 مأموران مستقر در محل نهر گناباد با توجه به رفتار مشکوک سرنشینان اتومبیل پراید به آن‌ها مشکوک شده و سپس دستور توقف را صادر می‌کنند، که در این راستا سرنشینان بلافاصله شروع به فرار می‌کنند که سرباز وظیفه بنام بابک شکفته به تعقیب می‌پردازد و لذا متهم و- ز در حین دستگیری با چاقویی که همراه داشته ضربه‌ای به سینه سرباز زده و وی را به شهادت می‌رساند.

همچنین متهم به سرباز دیگری نیز حمله‌ور شده و وی را از ناحیه دست مجروح می‌کند ولی در عین حال توسط ماموران انتظامی دستگیر می‌شود.

همچنین مقداری مواد روان‌گردان، یک قبضه چاقو، یک عدد ساطور و یک عدد اسپری اشک‌آور از وی کشف و از تحقیقاتی که از وی به عمل آمده به جرم خود اعتراف کرده است.

متهم، توسط دادگاه کیفری استان خراسان رضوی به قصاص نفس و حبس محکوم و سپس حکم صادره در دیوان عالی کشور تایید و رئیس قوه قضائیه اجازه قصاص را صادر می‌کند.»

پس از قرائت این حکم اجرای اعدام آغاز شد، ولی چند ثانیه پس از اجرای حکم قاتل از مرگ حتمی نجات پیدا کرد و به بیرون از صحنه اعدام هدایت شد

منبع: ایسنا


اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات