شناسه خبر : 38599
92/3/26 - 12:20 - 2013-6-16 12:20:42
  کابینه احتمالی روحانی

کابینه احتمالی روحانی

با معرفی حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب ملت ایران، گمانه‌زنی‌ها از ترکیب اقتصادی کابینه دولت تدبیر و امید آغاز شده است.

به گزارش فرهنگ نیوز، ملت ایران با مشارکت ۷۲.۷ درصدی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، حماسه سیاسی مدنظر مقام معظم رهبری در سال ۹۲ را محقق کردند و حالا با معرفی حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب ملت ایران، باید منتظر حماسی اقتصادی باشیم.

در این میان، حسن روحانی که با شعار اعتدال‌گریی، پایان افراط و تفریط‌ ها و تشکیل دولتی متشکل از اعتدال‌گیران، اصلاح‌طلبان معتدل و اصول‌گرایان معتدل به میدان آمد و منتخب ملت ایران شد، باید به شعارهای انتخاباتی‌اش جامعه عمل بپوشاند و در عرصه اقتصاد، فضای کسب و کار را بهبود بخشد و ثبات و آرامش را به اقتصاد ایران بازگرداند.

حال به بررسی ترکیب احتمالی اقتصادی دولت تدبیر و امید با محوریت حسن روحانی می‌پردازیم که به نظر می‌رسد تفکر کارگزاران بر این دولت سایه خواهد افکند و در صورت استفاده حسن روحانی از اصلاح‌طلبان، قطعا آنان در پست‌های غیر اقتصادی چون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- احمدمسجدجامعی- و سازمان محیط زست- معصومه ابتکار- استفاده خواهند شد.

در این روزها و ماه‌ها و سال‌ها یکی هست که همواره در کنار حسن روحانی بوده است و برخی تحلیل‌گران، او را دست راست اقتصادی وی می‌شناسند و از اعتماد کامل روحانی به او می‌گویند. او محمدباقر نوبخت است، معاون اقتصادی مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیر کل حزب اعتدال و توسعه.

گمانه‌زنی‌ها نشان می‌می‌دهد محور حرکت اقتصادی دولت تدبیر و امید با محمد باقر نوبخت کلید خواهد خورد و قطعا او پستی کلیدی در اختیار خواهد گرفت.

تحلیل‌گران، احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی را نخستین اقدام حسن روحانی پس از تشکیل کابینه نام می‌برند و احتمال اینکه یار همیشگی وی یعنی محمد باقر نوبخت به این سازمان نقل مکان کند، کم نیست. در صورتی که کلید سازمان مدیریت و برنامه ریزی تحویل او نشود، قطعا کلید ساختمان باب همایون یعنی وزارت امور اقتصادی و دارایی به وی سپرده خواهد شد.

در صورتی که نوبخت به سازمان مدیریت نرود و وزارت اقتصاد را انتخاب کند، کلید دولت تدبیر و امید در سازمان مدیریت به محمدعلی نجفی یا روغنی‌زنجانی‌ها روسای اسبق سازمان مدیریت و برنامه ریزی سپرده خواهد شد.

بانک مرکزی مقصد بعدی تغییرات در دولت حسن روحانی خواهد بود و به احتمال زیاد، از بین مجید قاسمی (مدیرعامل فعلی بانک پاسارگاد و رئیس کمیته اقتصادکلان مجمع تشخیص مصلحت نظام) و جلال رسول اف ( مدبرعامل فعلی بانک آینده) و سید محمد حسین عادلی (رئیس کل اسبق بانک مرکزی)، یکی کلید بانک مرکزی را تحویل خواهد گرفت تا جایگزین محمود بهمنی شود.

حسن روحانی، احتمالا در ادامه کلید وزارت صنعت، معدن و تجارت را به یکی از این افراد، یعنی اسحاق جهانگیری ( وزیر اسبق صنایع و رئیس ستاد انتخاباتی هاشمی رفسنجانی)، رضا ویسه (رئیس اسبق سازمان گسترش) ، غلامرضا شافعی ( رئیس فعلی سازمان گسترش)، یحیی آل اسحاق (وزیر بازرگانی دولت هاشمی رفسنجانی و رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران) و محمد نهاوندیان ( رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران ) خواهد سپرد که البته شانس جهانگیری، آل اسحاق و نهاوندیان بیش از سایر گزینه‌های دیگر است.

برای وزارت نفت هم گزینه‌های متعددی وجود دارد و روحانی می‌تواند از بین اکبر ترکان ( قائم مقام ستاد انتخاباتی حسن روحانی و وزیر اسبق دفاع و راه و معاون اسبق وزیر نفت)، محمدرضا نعمت زاده ( وزیر صنایع و معادن دولتهای اول و دوم هاشمی رفسنجانی و رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی و معاون اسبق وزیر نفت) و بیژن زنگنه ( وزیر نیرو در دولت هاشمی رفسنجانی و وزیر نفت در دولت اصلاحات) یکی را به این وزارتخانه خبرساز بفرست.

در عین حال، از علی عبدالعلی زاده وزیر مسکن و شهرسازی دولت اصلاحات، اکبر ترکان و عباس آخوندی (وزیر مسکن هاشمی رفسنجانی) یکی به وزارت راه و شهرسازی خواهد رفت تا جایگزین علی نیکزد شود.

منبع: جهان نیوز


دیدگاه ها

با سلام لطفاً در راستای تحقق آزادی بیان نظر بنده را منتشر نمایید! با انتخابی که ناشی از کم بصیرتی اکثریت رأی دهندگان بود و ضمن عرض تسلیت به پیشگاه امام زمان (عج) بابت بروز این فاجعه ی عظیم (انتخاب آقای روحانی) بایستی عرض کنم: متأسفانه با روی کار آمدن آقای روحانی بایستی پذیرفت که سالها سحر رسانه ای غرب کاملاً اثر گذاشت و عنصر داری زاویه های شدید با اسلام اصیل و تشیع با کم بصیرتی 18613329 نفر از مردم که در بستر جمهوری اسلامی دارای آزادی رای هستند انتخاب شد, همچون زمانیکه که آقای بنی صدر انتخاب شد! (که بسیاری از آنان دارای ضعف اعتقادی بوده و فریب وعده های از جنس آزادی آقای روحانی را خورده اند) با یقین عرض میکنم و هشدار می دهم که با روی کار آمدن آقای روحانی زخمهای کاری به پیکر اسلام و تشیع در ایران وارد خواهد شد و فساد مخصوصاً از نوع اعتقادی و اخلاقی آن بیش از دوره ی اصولگرایان ایران را فرا خواهد گرفت. (اصولگرایانی که یکی از شاخصترین اعضای آن آقای حداد عادل است که تکریم کننده و مروج افکار التقاطی جلال الدین محمد بلخی (مولوی) بوده و سالها رئیس کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بود.) و عناصری دارای افکار التقاطی و غربزده و مروج اسلام آمریکایی به وزارت و مدیریت در پست های کلیدی دولت جدید خواهند رسید. بنده بر خود واجب میدانم که به نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و مسئولین امر هشدار دهم که مبادا به افراد معلوم الحال و منحرفی از جنس آقای عطالله مهاجرانی که به واقع وزیر فرهنگ و ارشاد سکولار در ایران بود, رای اعتماد دهند.
امان از افراط افراط افراط. کی می خواهين شما مغزتون کار کنه. به خدا چه جوابی داری بدی با اين پيش قضاوت غيرواقع بينانه، بترس از خدا بترس از خدا بترس از خدا. تويی که ادعات هست چرا تيشه به رِيشه دين می زنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با سلام جناب ناشناس کسی باید از خدا و عذاب الهی بترسه که لباس روحانیت (بقول بعضی ها لباس پیامبر) رو پوشیده و لقب حجت الاسلامی رو یدک میکشه و با گفتار و رفتار خودش و هم مسلک هاش مثل خاتمی و مهاجرانی تیشه به ریشه ی اسلام زده و میزنه! بنده دعا میکنم و شما هم دعا کنید که خدا هر یک از ما که دچار افکار التقاطی شده را به راه راست هدایت کنه. و اگر اسلام راستین همان است که امثال خاتمی, مهاجرانی, روحانی به آن اعتقاد دارند, بنده با کمال افتخار و ایمانی که شامل باور قلبی, اقرار به زبان و عمل به اعضاء و جوارج است, آنرا دینی باطل میدانم.
کارى به ضربه زدن به دين و اين حرفها ندارم. کارگزاران که قطعا بال اقتصادى آقاى فريدون هستند در عمل انسان هاى فاسدى از لحاظ اقتصادى هستند. انديشه هاى اقتصاديشون بنجل ترين مدل اقتصاد آزاد هست و عملکردشون تو دوره سازندگى کاملا مشخص و مستند هست. من اساسا راى ندادم پس خيال نکنيد که طرفدار کسى هستم اما فکر مى کنم دليل انتخاب ايشون توسط مردم عملکرد بشدت افتضاح دولت نهم و دهم هست, اگه يه مقدار صبور باشيد متوجه مى شيد که دولت تدبير و اميد هم معجزه خاصى نخواهد داشت, البته احتمال مى دم در حوزه اقتصادى درصد کمى وضعيت به ثبات برسه.
تو مطمئنی حالت خوبه.فکر کنم بمب افتاده رو سرت. همونطور که قبلا هم گفته بودم،بعضی ها از امام زمان خودشان هم جلوترند و مصداق حدیث شریف(شیعه ما کسی استه که نه یک قدم عقب تر ازماست و نه یک قدم جلوتراز ما حرکت می کند) هستند. خدا آخر و عاقبت هممومن رو ختم بخیر کنه.بلا نسبت بلا نسبت نهروانیان هم همینجوری می گفتند...
همیشه همین طور بوده امثال خوارجی که جلوتر از امام خود حرکت می کنند وقتی کسی توسط شورای نگهبان تایید می شود دیگر اینگونه نظرها کاملاً غیر کارشناسنانه می باشد و زمانیکه حضرت آقا می فرمایند حضور حداکثری این نظرات کاملاً غرض ورزانه و از روی بی بصیرتی می باشد.
بنده خدا، همین کامنت رو جای دیگه رو واسه خبر دیگه هم گذاشتی و اونجا جوابت رو دادم بیخودی سیاه نمایی نکن و کام ملت رو تلخ نکن، من خودم به شخصه نه به آقای روحانی رای دادم و نه دوست داشتم رای بیارن ولی حالا ایشون رئیس جمهور همه هستن و طبق فرمایشات حضرت آقا باید همه کمک کنیمشون بنی صدر که رئیس جمهور نشده، تاز خدای نکرده هیچ وقت بدتر ازون هم نخواهیم داشت پس دعا کنیم که انشالله موفق بشن بالاخره ایشون سالها توی نظام پستهایی داشتن و رهبری ایشون رو منصوب کرده بودن حالا شما دایه عزیزتر از مادر نشو، توکل به خدا انشالله همه چیز خوب پیش خواهد رفت
رفیق چرا ادعای نادرست میکنی من خودم به ولایتی رای دادم اما هر کسی که از رای افراد امین درون شورای نگهبان برخوردار هست بالقوه توانایی ریاست جمهوری رو داره رییس جمهور ایرانه آقای روحانی بالفعل!!! این حرفای آخرت هم که دیگه اصلا باید واداد ارزش جواب دادن نداره!!!!
با سلام . من به جلیلی رای دادم اما انتخاب روحانی رو تبریک میگم . خواهشا حرف های بی ربط نزنید . واز طرف دیگران صحبت نکنید . زیرسوال بردن 18میلیون رای مردم درست نیست . یعنی همان کاری که فتنه گران سال 88 کردند.
دوست عزیز ، در سالهای گذشته بصیرت شما را هم دیدیم. در ضمن ، فکر نمیکنی وقتی 18 میلیون نفر به یک نفر رای میدن این اقلیته که با اینها زاویه داره ؟بالفرض که آقای روحانی عنصر زاویه داری با اسلام اصیل به تفسیر شما باشد.فکر نمیکنی حتما تفسیر شما از اسلام درست نبوده که 18 میلیون از آن تفسیر روی برگردانده اند ؟ اسلام زدایی که در این 8 سال اتفاق افتاد و ما همه به چشم خود دیدیم در تاریخ بی سابقه و کاملا در راستای اهداف اسراییل و استکبار قرار داشت. نگاهی به اطرافتان بیاندازید.
با سلام و احترام خدمت دوست عزیزم عرض کنم که همیشه اکثریت راه درست را انتخاب نمی کننددر قران بارها آمده که ( واکثرهم لا یعلمون) و (و اکثرهم لا یعقلون)در قوانین دموکراسی حق با اکثریت است اما حقیقت را اکثریت نمی گویند
حالا شما خیلی هم سخت نگیر. غرب اونقدرها هم که میگن بد نیست . بیا اینجا نگاه کن و ببین در یک جامعه غربی حق الناس رعایت میشه. بندگان خدا تکریم میشن. حق مردم در دادگاه ها پایمال نمیشه. کسی به ناحق و بدون محاکمه زندانی نمیشه. حق و حقوق حیوانات رعایت میشه. زنان احترام دارند. تورم نیست. دزدی کمتر از جامعه ایرانه. فساد و فحشا همینطور. کلیسا به دین خود و مسجد به دین خود است و خیلی چیزهای دیگه که خودت باید بیای ببینی. هر موقع خواستی بیای قدمت روی چشمانم.
پس دیگه امام زمان برای چی بیان همه بریم غرب زندگی کنیم. فکر نمی کنی یه کمی در رویا فرورفتی؟ قبله ات شده غرب. مردم مظلوم فلسطین و بحرین و لبنان و عراق و افغانستان و ... را که به دست غربی ها دارند قتل عام می شوند را فراموش کردید ؟ همه چیز که شکم سیر و رختخواب نرم و راحت نیست. خدای ناکرده ما انسانیم نه حیوان که خوب بخوریم و برویم چراگاه و دیگر دغدغه ای نداشته باشیم
با سلام بنده به شما تسلیت عرض می کنم با طرز تفکرتون من به ملت ایران افتخار می کنم که اینجور پای صنوق رای حاضر شدند و نظام ایران افتخار می کنم که انتخابات در کشور ما آزاده ضمنا ملت ما بصیرت زیاد داره وشما هستی که با بی بصیرتی به مردم توهین می کنی من خودم به آقای جلیلی رای دادم ولی رای مردم محترمه حالا چون مورد پسند ما نیست قرار نیست که ما توهین کنیم به شما نصیحت می کنم که به سفارشات رهبر عزیز دقت کنید و به اونها عمل کنید ضمنا این خیال خام رو هم از ذهنت بیرون ببر پون ملت ایران هر کسی رو که بخواد خیانت کنه سر جاش می نشونه
بسم رب الشهدا و الصدیقین دوستان ما به هیچ وجه آب در اسیاب دشمن نمیریزیم. اینو یادتون باشه امام خامنه ای اینقدر بزرگ و محکم و با کیاست هستند که شرایط کشور رو در جهت خواست امام عصر(عج) پیش ببرن. والعاقبه للمتقین.......
روي كار آمدن آقاي روحاني مساوي است با خون دل خوردن مردم متدين و مؤمن در كوچه و خيابان، مساوي است با از دست دادن خطوط مقدم جبهه جنگ با آمريكا و بايد مثل بعضي وقت ها كه مجبور بوديم عقب نشيني كنيم و خط را از دست بدهيم... واي به حال بسيجي ها كه هميشه يك عده اي ميخواهند و ميخواستند كه خونشان را هدر دهند...
مشکل کشور ما تفکرات طالبانی ا فرادی مثل شماست ملت هم بهشتی که همراه شما باشه را به جهنم ترجیح میدن دلیل شکست اصولگرایان نتیجه تفکرات غلط شماست
دوستي كه تسليت گفتي ودم ازمسلماني زدي بايد بگم شما كاراشتباهي كذده وقضاوت به ناحق ميكنيد شما نه تنها به راي مردم بلكه به شوراي نگهبان ورهبري اهانت كردي من به روحاني راي ندادم اما ايشان را به ريس جمهور منتخب قبول كردم وازشما كه نام امام زمان را به يدك ميكشيد خواهش ميكنم اهانت به ديگران نكنيد مامعصوم نييستيم شمابه راي 18ميليون نفراهانت كرديد يعني اينها شيعه نيستند فقط شما دلسوزامام زمان هستيد كمي فكركنيد بعدحرف بزنيد ودشمن شادكن نباشيد
با سلام ضمن تشکر از ابراز نظر شما بله هیچ یک از ما معصوم نیستیم. بنده قصد جسارت و توهین ندارم (ولی آیا شما به عنوان عاشق ولایت, رهبری و اعضای شورای نگهبان را معصوم میدانید؟) آیا عشق باید موجب کوری ما شود؟! وظیفه ی شما به عنوان یک شیعه چیست؟ آیا نباید هر کجا که انحرافی را در حاکمان مشاهده نمودید به وظیفه دینی خود عمل کنید. لطفاً فایل تصویری زیر را ملاحظه نمایید: http://www.aparat.com/v/ctE7V لطفاً به جهت بصیرت افزایی فایل صوتی لینک زیر را گوش کنید: http://www.ebnearabi.com/5590 امیدوارم عشق شما باعث زیر پا گذاشتن وجدانتان نشود و از پیامبر درونی خود که عقل است هم پیروی کنید. تحقیق بیشتر و قضاوت با شما
افراطی گری نکن برادر، راه پیروی از رهبره، اگه قرار باشه من و شما طبق نظر خودمون عمل کنیم که نمیشه معصوم نیستن ولی قطعا از من و شما با تدبیر ترن یا نمی دونی یا نمی خوای بدونی بدون، خوبه
سلام . باید در راستای منویات رهبر عمل کنیم ، رای من روحانی نبود وناراحت هم شدم که کاندید من رای نیاورد ولی گوش به فرمان رهبر در راه آبادی کشور تلاش میکنم و ریاست جمهوری روحانی را نیز ارج می نهم ان شا اله که در راه اهداف انقلاب حرکت کند و تا زمانی که از دراین راه باشد مورد حمایت ما نیز هست درغیر این صورت ....رهسپاریم با ولایت تا شهادت
ناراحتی ما ناشی از اینه که: چطور شد تقریبا نصف مردم ما بین شکم و شرف، شکم رو انتخاب کردن..!!! یعنی امام حسین(ع) نمیتونست با سازش به آب برسه؟؟؟ آیا انتخاب بزرگش اشتباه بود..!! لبیک یا حسین(ع)... لبیک یا مهدی(عج)... لبیک یا خامنه ای......
باسلام وارادت نویسنده پیام اول( تسلیت) بی شک از منافقین لوده وهیچ ارتباطی با جریان اصولکرایی ندارد به احترام مردم وقانون ورهبری به همگان تبریک میگم یک اوصولگراطرفداردکترجلیلی
با سلام ضمن تشکر از اظهار نظر شما بنده منافق نیستم بلکه اهل تحقیق و تشنه ی حقیقت هستم. بنده کجای عرایضم گفته ام که جزء اصولگرایان هستم. اتفاقاً این گفته آقای غرضی که در مناظره مطرح نمود را قبول دارم که چیزی شبیه این مضمون بود: "تقسیم کشور به دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب خیانت به انقلاب است." بنده طبق وظیفه دینی خود بایستی در مورد پذیرش امور مختلف از جمله اصول دین تحقیق کنم. هیچ یک از ما معصوم نیستیم. بنده قصد جسارت و توهین ندارم (ولی آیا شما رهبری و اعضای شورای نگهبان را معصوم میدانید؟) وظیفه ی شما به عنوان یک شیعه چیست؟ آیا نباید هر کجا که انحرافی را در حاکمان مشاهده نمودید به وظیفه دینی خود عمل کنید. بنده در درستی استنباط اصول دین برخی از حضرات حکومتی تردید دارم. دلیل مختصر و مفید بنده: لطفاً فایل تصویری زیر را ملاحظه نمایید: http://www.aparat.com/v/ctE۷V لطفاً یک ساعت و 52 دقیقه وقت بگذارید و به استدلالهای مطرح شده در فایل صوتی لینک زیر بدون پیش داوری و تعصب بیجا گوش کنید: http://www.ebnearabi.com/۵۵۹۰ امیدوارم علایق و دلبستگیهای شخصی شما باعث زیر پا گذاشتن وجدانتان نشود و از پیامبر درونی خود که عقل است هم پیروی کنید. تحقیق بیشتر و قضاوت با شما اگر توانستید با ذکر دلایل محکم حقانیت کلام مطروحه در فایل تصویری اول را اثبات کنید در حق بنده لطف بزرگی کرده اید و بخاطر اینکه بنده را از گمراهی نجات می دهید, مدیون شما خواهم بود و از تمام گفته ها و عقاید غلط خود توبه خواهم کرد. خداوند همه ی ما را به راه راست هدایت کند. آمین یا رب العالمین.
جناب گيلاني مصلحت حكم ميكنه كه سكوت كنيم اما اگرديديدم جايي ميلنگه واجب است تذكربديم من با حذرف شما مخالفم چون هروقت مسئله اي به وجودآمد رهبرباسياست مدبرانه درست كرد ما اجازه نميديم رهبري رو زير سوال ببريد
متاسفانه شماافراطی افراطی هستیداگرأقای روحانی آن باشدکه شماگفتیدتاکنون ۱۰باراعدامش میکردند.متاسفم برای شماافراطی ها.آیامن وتو مسائل دینی رابهترازآخوندهاکه لباس پیامبرراپوشیدند.میفهمیم یامیدانیم لطفا توبه کن وآخرتت رابه این دنیای بی ارزش مفروش
با سلام ضمن تشکر از ابراز نظر شما ایا این درسته که ما بر اساس ظاهر و لباس افراد در مورد اونها قضاوت کنیم؟! مرحومه خانم پروین اعتصامی چه زیبا گفته: بشناس فرق دوست ز دشمن بچشم عقل- مفتون مشو که در پس هر چهره چهره‌هاست// زنگارهاست در دل آلودگان دهر- هر پاک جامه را نتوان گفت پارساست// ایدل، غرور و حرص زبونی و سفلگی است- ای دیده، راه دیو ز راه خدا جداست// گر پند تلخ میدهمت، ترشرو مباش- تلخی بیاد آر که خاصیت دواست// در پیش پای بنگر و آنگه گذار پای- در راه چاه و چشم تو همواره در قفاست// گندم نکاشتیم گه کشت، زان سبب- ما را بجای آرد در انبار، لوبیاست// میجوی گرچه عزم تو ز اندیشه برتر است- میپوی گرچه راه تو در کام اژدهاست// دیوانگی است قصهٔ تقدیر و بخت نیست- از بام سرنگون شدن و گفتن این قضاست// آن سفله‌ای که مفتی و قاضی است نام او- تا پود و تار جامه‌اش از رشوه و رباست// گر درهمی دهند، بهشتی طمع کنند- کو آنچنان عبادت و زهدی که بیریاست// جانرا هر آنکه معرفت آموخت مردم است- دل را هر آنکه نیک نگهداشت پادشاست// خداوند همه ی ما را از نفاق و ریاکاری حفظ کند. آمین یا رب العالمین
با عرض سلام و ادب جناب آقای روحانی بی شک همه واقف هستیم که شما هم باز اگر این اسامی صحیح باشد میخواهید مجدد یک سونامی در وزارت خانه های ایجاد نمایید.که این دقیقا همان جنگ اصلاح طلب و اصول گرا می باشد که به گفته جناب آقای غرضی بیشترین ضربه را به سیستم اداری کشور ما وارد کرده است. جناب آقای روحانی بی شک همه بر این واقف هستیم که جناب آقای رضایی بهترین و کارامد ترین برنامه های اقتصادی را دارا هستند که به عمل روی آن کار کرده اند.آیا این منطقی هست که چنین فردی که که می تواند کمک شایانی به اقتصاد مملکت نماید کنار گذاشته شود؟؟؟؟
فقفقط مینوانم بگویم کاینه پیرمردان جوان که از اول انقلاب تا سال 1384 در راس امور بمودند ولی نتوانستند کاری برای مملکت انجام دهند ولی دوباره برگشتند به راس کار خدا رحم کن د به این ملت .
فقط شایسته سالاری و دلسوز مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند کسانی نباشند که از سفره این اب و خاک بخورند ولی مثل بعضیها خیانت کنند در کل از خدا و روز قیامت بترسند انشاا...تعالی
سلام به عنوان کارشناس ارشد پژوهشگری جامعه شناسی معتقدم جامعه به ثبات خواهد رسید اما ثباتی که بارکود شدید درتمام حوزه ها همراه خواهد بود. فقط توکل به خدا...
اصول گراها به دست خود و با عملکرد خود باعث روی کار امدن دو باره اصلاح طلبان شدند واحمدی نزاد هم با خود رایی خودش میخ اخر را بر طابوت اصولگرایان زد حد اقل با عظر خواهی کردن اشتباهش را بپذیرد

اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات