شناسه خبر : 46874
92/6/10 - 15:27 - 2013-9-1 15:27:07
آموزش تایپ ده انگشتی +دانلود نرم افزار
ترفند

آموزش تایپ ده انگشتی +دانلود نرم افزار

شاید شما هم از جمله کاربرانی باشید که به تازگی تصمیم گرفته اید تا به صورت حرفه ای با مجموعه آفیس کار کنید. اولین و مهم ترین مطلبی که باید بیاموزید تایپ سریع ده انگشتی، بدون نگاه کردن به کیبورد می باشد که ما در این مطلب آموزشی به صورت مفصل به آن خواهیم پرداخت.
به گزارش فرهنگ نیوز، تایپ ده انگشتی مهارتی است که به شما امکان می دهد تا بدون نگاه کردن به صفحه کلید، با سرعتی بیش از 5برابر افراد عادی (180حرف در دقیقه) تایپ نمایید.
برای انجام یک فعالیت طولانی تایپ لازم است ابتدا به صورت صحیح پشت میز کار خود قرار بگیرید:
 
طریقه صحیح قرار گرفتن پشت میز:
روی صندلی به صورت راحت و بدون پیچ و قوس بدن بنشینید.
از صفحه کلید حدود 40 سانتیمتر فاصله گرفته و شانه های خود را شل کنید. 
کمر خود را صاف، اما کمی مایل به جلو نگاه دارید.
 
روش استقرار انگشتان دست روی صفحه کلید:
قدم اول
به صفحه کلید نگاه کنید. دو تا از دکمه های صفحه کلید روی خود برجستگی های کوچکی دارند که وجود آنها کمک می کند تا موقعیت این دو دکمه را حتی در تاریکی یا بدون نگاه کردن نیز بتوان پیدا کرد.
دو انگشت سبابه (انگشتان کنار انگشت شصت) خود را روی دو دکمه اصلی یعنی J و F که دارای برجستگی های کوچکی می باشند بگذارید. 
 
آموزش تایپ 10 انگشتی زبان فارسی (روی تصویر کلیک کنید)
 
 
 
قدم دوم
دو انگشت سبابه خود را روی دکمه SPACE مستقر نموده و 6 انگشت باقیمانده را به ترتیب روی دکمه های کنار حروف F و J بگذارید. (البته بدون فشردن دکمه ها) با مستقر شدن دستتان در این حالت، موقعیت تمامی دیگر کلیدها، نسبت به این 8 کلید ردیف وسط، قابل دسترس می باشد. این 8 دکمه را کلیدهای خانه (HOME KEYS) می نامند.
 
لازم به یادآوری است که علت مرتب نبودن دکمه های صفحه کلید به ترتیب الفبایی، آرایش آنها به ترتیب میزان کارایی است. 8 کلید خانه، پرکاربردترین حروف صفحه کلید به شمار می روند.
 
 
قدم سوم
برای تایپ کردن، هر کلیدی را که می خواهید فشار دهید باید از میان 8 انگشت ردیف وسط، فقط یک انگشت که به آن دکمه نزدیکتر است از جای خود بلند شده، کلید مذکور را فشرده و دوباره به جای خود بازگردد. پس از بازگشت انگشت به موقعیت اولیه، انگشت بعدی جهت فشردن دکمه بعدی از جای خود بلند شده، دکمه را فشرده و به جای خود باز می گردد. همینطور، هر دکمه ای را که می خواهیم فشار دهیم، فقط یک انگشت برای فشردن آن از جای خود حرکت کرده، آن کلید را فشرده و دوباره به جای خود باز می گردد.
 
 
شروع تایپ سرعتی به روش صحیح:
به عنوان شروع، دست خود را به روش گفته شده روی کلیدهای مبنا گذاشته و هر یک از کلمات زیر (یا دیگر کلمات دلخواه) را در برنامه WORD به قدری تایپ کنید که احساس نمایید نوشتنشان (بدون نگاه به صفحه کلید) برایتان آسان شده است. هر کلمه، حدوداً دو خط.
 
تمرین تایپ بدون نگاه به صفحه کیبرد
 
تمرین با حروف ردیف وسط:
سم، کشک، گک، ات، لب، شک، 
بات، الب، شبی، یاس، سال، لاک، 
کمال، شیما، مینا، امشب، لک لک، نم نم، 
 
تمرین با حروف ردیف وسط و بالا:
ضش، صس، ثی، قب، فب، چک، جک، حک، خم، هن، عت، غت،
ضامن، صبا، ثمین، قلیان، فلفل، چنگک، جنگل، خلاص، همیشه، علما، غلام
فسنجان، فسقلی، فکستنی، ثنایی، قلقلی، قشنگ، عقاب، خفن، خنک
 
 تمرین با حروف ردیف های وسط، بالا و پایین:
نکته: اگر راحت ترید، دستتان را در حالتی قرار دهید که مچ ها، در هوا بوده و حدود 5 سانتمتر با صفحه کلید فاصله داشته باشند
 
ظش، طس، زی، رب، ذب، /ک، .م، ون، ئت، دت، زکی، رشت، دادار
ظله، طشت، زورو، رب انار، بند رخت، ظالم، طالبی، زنبور، روزی، ذلیل، دهکده، نائب،آبله
ملاحظه، کبوتر، آشکار، 
 
نکته1: جهت نوشتن حرف آ کلیدهای Shift+H را بفشارید.
 
نکته2: کلید Shift همواره با انگشت کوچک دست مخالف دستی که حرف مربوطه را می زند فشرده می شود.
 
 
 نکات تکمیلی:
1) تنها، کلیدهای حروف الفبا، اعداد قسمت غیر ماشین حسابی و Shift هستند که به روش فوق (بدون برداشتن دست از ردیف وسط) زده می شوند. اما دکمه هایی چون Backspace, Enter, Ctrl, Insert, Delete,... روش خاصی نداشته و برای فشردنشان ناچاریم دستمان را از روی ردیف خانه برداشته و کلید مورد نیاز را با هر انگشتی دوست داشتیم بزنیم. 
 
2) تمارین مربوط به کلیدهای اعداد، در اینجا آورده نشده، اما جهت اطلاع از انگشت متناظر با هر عدد، به رنگ دکمه ها در شکل زیر دقت نمایید. (کلیدهای همرنگ با انگشت مشابهی فشرده می شوند)
 
3) ممکن است با بلند شدن یک انگشت، انگشت دیگری نیز به طور غیر ارادی از جای خود بلند شود، اما این موضوع ایرادی نداشته و مهم این است که حتماً پس از فشار دادن دکمه مورد نظر، هر دو انگشت به جای اولیه خود باز گردند.
 
4) چنانچه مایل به پیشرفت در این زمینه و رسیدن به حد تایپیست های حرفه ای باشید، تنها چیزی که علاوه بر آموزش فوق نیازمندش هستید تمرین زیاد است. اگر سرعت تایپ شما به بالای 100 کلید در دقیقه رسید، شما یک تایپیست نیمه حرفه ای تا حرفه ای بوده و واجد شرایط دریافت مدرک تایپ به شمار می آیید.
 
حل یک مشکل عمومی در تایپ فارسی
شاید تا کنون برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام تایپ فارسی کلید حروف پ و ژ در کیبورد جابجا شده باشند برای حل این مشکل بایستی فایلی را که بنام kbdfa.dll میباشد را دانلود و سپس در حالت safe mode در پوشه system32 ویندوز خود کپی نمایید.
 
قطعا همه عزیزان میدانند که جهت safe mode کردن بایستی کامپیوتر را ری استارت کرده و هنگام روشن شدن مجدد با نگاه داشتن کلید F8 می توان حالت safe mode را انتخاب کرده و وارد محیط ویندوز شد. البته در این حالت ویندوز شکل و شمایل عجیبی داشته و تمامی آیکونها بزرگ هستند که خوب این ایرادی ندارد و ماهیت safe mode چنین است.
 
 تایپ فارسی و کشیدن حروف
یکی از رایج ترین کارهایی که تایپیست های حرفه ای انجام میدهند کشیدن حروف و کلمات برای زیباسازی متن تایپ شده است. شما نیز میتوانید با استفاده از این ترفند متون خود را در داخل ویندوز بکشید. 
 
همانند: آموزشـــــــــــــــــــــگاه کامپیوتـــــــــــــــــــــــــــــر پـــــــــــــایا
 
برای این کار کافی است در هر مکانی از ویندوز ، زبان ویندوز را روی فارسی تنظیم کنید.
سپس حرف مورد نظر خود را تایپ کرده و کلیدهای ترکیبی Shift+J را همزمان بفشارید.
 
 
نرم افزار آموزش تایپ 10 انگشتی:
 
توسط نرم افزار آموزشی Alice Touch Typing Tutor می توانید تایپ سریع ده انگشتی را فرا بگیرید. این نرم افزار روش صحیح نشستن پشت کیبورد و نحوه قرارگیری انگشتان و پیدا کردن حروف را به شما آموزش می دهد. 
 
راهنمای نصب :
1- نرم افزار را نصب کنید.
2- نرم افزار را اجرا کرده و بر روی دکمه User کلیک کنید. در پنجره ای که باز می شود بر روی دکمه New User کلیک کنید.
3- با اطلاعات موجود در فایل Serial ، نرم افزار را رجیستر کنید.
 

سایر پیوست هادیدگاه ها

از آموزش مفید و کابردی تون خیلی متشکرم. گم شده افراد زیادیه که سال هاست کار تایپ انجام می دهند ولی به دلیل مهارت نداشتن، این کار لذت بخش براشون آزاردهنده شده. باز هم ممنون.
از قسمت سیمبل وورد اون مربع خالی ها یکی رو اینسرت میکنی میشه نیم فاصله حالا میتونی همون سیمبل رو براش یه دکمه میانبر مثلا shift+ back spase رو براش انتخاب کنی
با سلام و تشکر از سایت مفیدتون . من به تازگی تایپ ده انگشتی رو یاد گرفتم اما سرعتم خیلی پایینه . سیزده کلمه در دقیقه هستش لطفا راهنماییم کنید.
این نرم افزار ویژه افرادی است که تصمیم دارند مقاله و یا پایان نامه هایی به زبان انگلیسی تایپ نمایند. شما به دیگر روش های توضیح داده شده به تمرین تایپ ده انگشتی بپردازید.
سلام من واقعا از این مطلبتون استفاده کردم و الآن دارم با همین شیوه تایپ میکنم فقط به نظر من برای تایپ ز از انگشت کناری سبابه استفاده کنیم راحت تره تا خود انگشت سبابه!!!
با سلام و با تشکر از زحمات شما در نشر مطالب پر فایده؛ همچنین بهره‌گیری و حمایت در بازنشر مطالب ارزشمند رسانه‌های دیگر . به اطلاع شما دوستان عزیز و همه بازدیدکنندگان محترم می‌رسانیم: «آموزش تایپ ده انگشتی به روش تصویری» روشی بسیار ساده و موثر برای یادگیری تایپ سریع است که «سایت هم‌آفرینان» برای اولین بار آن را منتشر کرده است. امیدواریم مفید واقع شود. با تشکر
ُلام. توی نوشتن تایپ 10 انگشتی موقع تایپ نباید بقیه انگشتا رو از صفحه کلید بلند کنیم؟ من وقتی مثلا میخوام کلمه ات رو بنویسم تمام انگشتای دست چپم میاد بالا.ناخودآگاهم هستا ولی اینجوریه دیگه.
بسم الله الرحمن الرحیم أَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ سلام خیلی ممنون انشاءالله سربلند باشید
سلام وقت خوش من می خواهم در ورد صفحات را به دلخواه خودم شماره گذاری کنم به سایت های زیادی مراجعه کرده ام ولی راه حل آنها نتیجه بخش نبود حتی راه حل شما مزاحم شدم تا ۱ راه حل کاراتر به من ارائه دهید ممنون فقط محبت کنید جواب را به ایمیل من ارسال نمایید در ضمن ورد من ۲۰۱۳ وویندوز من ۸.۱ است ممنون سلامت باشید (لطفا جوای بدهید خواهش می کنم )
اگر منظورتون اینه که در یک فایل ورد صفحات را به شکل گوناگون شماره گذاری کنید، مثلا چند صفحه اول با حروف، بعد شماره عددی و صفحات آخر شماره گذاری اعداد رومی، برای این کار باید سکشن بندی نمایید. هر بخش که قرار است صفحه گذاری آن تغییر کند باید بعنوان یک بخش جدید تعریف شود برای این کار از مسیر زیر تنظیمات لازم را انجام دهید. pagelayout>margins>custom margins>layout Tab>section start:New Page & Apply to : this point forward>ok فقط یادتون نره که وقتی خواستید بخش جدید را شماره گذاری کنید باید از تب دیزاین مربوط به هدر و فوتر، گزینه link to previous را خاموش نمایید.
ازتوجه وکمک های معنوی این سایت در پرورش آگاهی عمومی وارتقاع سطح توانمندی هم میهنانم سپاس فراوان دارم وبه شما خسته نباشبد می گویم.موفقیت وسربلندی همه ایران دوستان وفرزندان ایران آرزوی قلبی من است.شادباش وشاد زی
سلام نرم افزار جالبی هست نرم افزار ایرانی انگشتان طلائی تازگیا هم ساخته مخصوص آموزش تایپ ده انگشتی فارسیه امکاناتش خیلی زیاده کتاب فیلم بازی آموزشی و غیره داخل هست به دوستان توصیه می کنم این برنامه رو هم ببینن با تشکر از سایت خوب فرهنگ نیوز
با سلام من نرم افزار تایپ رو دانلود کردم ، ازتون تشکر میکنم ولی متاسفانه فقط تایپ انگلیسیه و هرچی تلاش میکنم نمیتونم فارسیش کنم ، میشه لطفا راهنماییم کنید ؟
با سلام من نرم افزار تایپ رو دانلود کردم ، ازتون تشکر میکنم ولی متاسفانه فقط تایپ انگلیسیه و هرچی تلاش میکنم نمیتونم فارسیش کنم ، میشه لطفا راهنماییم کنید ؟
با سلام من نرم افزار تایپ رو دانلود کردم ازتون تشکر میکنم ولی متاسفانه هرچی تلاش میکنم نمیتونم فارسیش کنم انگار فقط تایپ انگلیسیه میشه لطفا راهنماییم کنید
به نظرمن بااینگونه تایپ کردن نمیشه کنترل درستی روی کیبوردداشت ودیدرونسبت به کلیدها کورمیکنه من خودم بادو انگشت اشاره وانگشت وسط کارکردم و100کلمه دردقیقه تایپ میکنم
به نظرمن اینگونه تایپ کردن کنترل دست روروی کیبورد ازشمامیگیره وهمینطوردیدشمارو نسبت به کلیدهاکورمیکنه من خودم با یک انگشت اونم باانگشت اشاره صدکلمه دردقیقه تایپ میکنم ویادگیریش هم اسونتره
والله چی بگم منم مثل شما عادت کردم با 4 انگشت ( 2 انگشت اشاره و 2 انگشت وسط ) تایپ کنم و سرعت تایپم هم 50 کلمه در دقیقه است. ولی این روش اصولی نیست . عیبهای این روش به نظر من : 1- حتما باید به کیبورد نگاه کنید و همین سرعت تایپ رو کم میکنه . 2- بعد از تایپ چند خط انگشتهاتون خیلی خسته میشند و سرعت تایپ همینجور کمتر میشه . با تشکر
با سلام من تو متن دیدم موضوع آموزشش تایپ فارسیه ولی بعد از نصب دیدم انگلیسیه اگر امکان فارسی کردن برنامه هست راهنمایی بفرمایید نکنه من دارم اشتباه میکنم!!!!!!! پیشاپیش ممنون از راهنمایی تون میشم
سلام من با ۲ انگشت سبابه خودم در دقیقه ۱۸۵ کلمه کامل و بدون غلط میتونم تایپ کنم لطفا راهنماییم کنید که چطور میشه مدرک تایپیستی رو گرفت خیلی ممنون در ضمن این روش رو امتحان کردم خیلی کند تر شد تایپم فقط تنها خوبی که داره اینه که خستگی ادم کمتر میشه ممنون از سایت خوبتون

اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات