شناسه خبر : 55850
94/9/2 - 14:41 - 2015-11-23 14:41:04
اگر قصد سفر به کربلا در روز اربعین را دارید این مطلب را بخوانید

اگر قصد سفر به کربلا در روز اربعین را دارید این مطلب را بخوانید

اگر یکی از شیعیان ما به زیارت امام حسین علیه السلام برود، باز نمیگردد در حالی که تمام گناهانش بخشوده شده است.
 
به گزارش فرهنگ نیوز ، ایام اربعین حسینی در حال نزدیک شدن است و عاشقان و شیفتگان اباعبدالله الحسین(ع) خود را برای زیارت پیاده حضرتش آماده می‌‌‌کنند. قطعا رفتن به چنین سفری برای شیفتگان و والهان حضرت، سفری رؤیایی است که هر سختی را بر جان می‌‌خرند تا به فیض عظیم آن زیارت نائل شوند. اما از آنجا که ممکن است برخی دوستان تاکنون توفیق زیارت نداشته‌‌اند، قطعا برخی اطلاعات درباره این سفر، کمک شایانی به آنان خواهد داشت. لذا این اطلاعات برای شما آماده شده، که می‌‌‌توانید با دانلود آن، هم خود بهره ببرید و هم با پرینت و توزیع آن، به دیگر همسفران کمک کنید.
 
امام جعفر صادق علیه السلام می فرمایند: اگر یکی از شیعیان ما به زیارت امام حسین علیه السلام برود، باز نمیگردد در حالی که تمام گناهانش بخشوده شده است. برای هر قدمی که برمیدارد،هزار ثواب برایش نوشته می شود، هزار گناه فراموش می شود و هزار مرتبه جایگاهش بالا برده می شود.

(بحارالانوار، جلد 101 ، صفحه 25)

 راهنمای سفر پیاده کربلا در راه امام حسین(علیه السلام)

میلیون ها نفر به قصد زیارت قبر امام حسین (علیه السلام) با پای پیاده به سمتکربلا حرکت میکنند! آیا شما هم علاقه مند هستید که به این سفر ملحق شوید؟

این راهنما را بخوانید تا بدانید که چگونه میتوانید این سفر پیاده از نجف تا کربلارا طی کنید ...

اطلاعات ضروری

میزان مسافت :80 کیلومتر

تعداد ستون ها : 1452 ستون

فاصله بین هر ستون : 50 متر ( 20ستون =1  کیلومتر )

زمان لازم برای پیاده روی : 20 تا 25  ساعت

زمان تخمینی سفر پیاده : 2 تا  3  روز

بهترین زمان شروع سفر: 16 صفر

انتظار می رود در این تاریخ سفر تمام شود: 18 صفر

چه کسانی میتوانند در این سفر حضور یابند؟

همه افراد (مرد، زن، بچه، خانواده ها)

مسیر:

از درب ساعت (باب الساعه)حرم حضرت علی ( علیه السلام )خارج شده و پیاده روی را مستقیم از کنار خیابان امام زین العابدین ( علیه السلام )یا خیابان امام جعفر صادق ( علیه السلام ) شروع کنید. این مسیرها را مستقیم بروید تا به بزرگراه کربلا برسید.

 به سمت چپ رفته، جایی که هزاران نفر بصورت پیاده به سمت کربلا در حال حرکت هستند. به آنها ملحق شوید و بعد حدود 75 کیلومتر در ستون 1452 شما به حرم  حضرت عباس علیه السلام خواهید رسید.

دستورالعمل های پیاده روی:

1 . پیاده روی را از طلوع آفتاب آغاز کرده و در مغرب به طور کامل توقف کنید.

2 . اولین شب را در یکی از موکب ها (کمپ یا حسینیه) در حدود ستون 500 و دومین شب را حدود ستون 1000 بگذرانید.

3 .  مدت طولانی پیاده روی نکنید. هر زمانی لازم بود استراحت کنید.

4 . در زمان نماز مغرب جایی را برای خواب بین صدها موکب (کمپ یا حسینیه) پیداکنید. نیازی به نگرانی نیست چون تعدادی زیادی از این موکب ها وجود دارد.

5 . مراکز افراد گمشده در ستون های 72 ، 335 ، 602 ، 1103 و حرم حضرت عباس(علیه السلام) قرار دارند. هر 3 کیلومتر مرکز گزارش گمشدگان تعبیه شده است.

چه وسایلی همراه داشته باشیم؟

1 . سعی کنید وسایل کم وزنی را با خود حمل کنید. نیازی به همراه داشتن غذا یا آب نیست چون مقدار زیادی غذا و آب در مسیر موجود است.

2 . مقداری داروی اساسی برای 2 یا 3 روز پیاده روی همراه داشته باشید. با اینکه تعدادی کلینیک های کوچک و کمپ های درمانی در طول مسیر وجود دارند.

3 . به جای همراه داشتن کیف دستی یا کیف خرید یک کوله پشتی سبک را به وسایلتان اختصاص بدهید.

4 . برای جلوگیری از سرما خوردگی لباس های مناسب به همراه داشته باشید: جوراب، دستکش،کلاه، پوشش گوش، کاپشن و غیره

5 . کرم مناسب برای تاول و عرق سوز به همراه داشته باشید. البته اگر  میدانید مداوم دچار می شوید.

6 . شما میتوانید یک قرآن، دعا و زیارت جیبی به همراه داشته باشید. البته بهتر است این ها را درموبایل خود داشته باشید تا درحال پیاده روی گوش فرا داده یا بخوانید.

7 . کفش های تازه و بسته بندی را نپوشید. بهتر است یک کفش مناسب و آزاد بپوشید.

8 . پاسپورت و شارژر موبایل را حتما به همراه داشته باشید.

یادداشت های مهم

1 . همه خدمات در طول مسیر مانند اسکان، نوشیدنی ها، غذاها و حتی ماساژ بصورت رایگان ارائه می شود. نیازی به حمل مقدار زیادی پول نیست مگر که بخواهید به موکب ها (کمپ یا حسینیه) کمکی کرده باشید.

2 . سرویس های بهداشتی فراوانی در طول مسیر قرار دارند و همینطور تعدادی از موکب ها نیز سرویس بهداشتی فرنگی دارند.

3 . نیازی نیست نگران به پایان رساندن مسیر باشید. در هر جایی تصور کردید که دیگر توانایی ادامه دادن مسیر را ندارید میتوانید از صدها ون، ماشین و یا اتوبو سهایی که در مسیر هستند برای رسیدن به کربلا استفاده کنید.

4 . به طور متوسط 99 / 99 درصد تمامی زنان و مردان بالای 10 سال بدون هیچ مشکلی در روز سوم مسیر را به پایان می رسانند.

5 . از اینکه نام و آدرس هتل و یا حسینیه محل سکونت خودتان در کربلا را میدانید اطمینان حاصل کنید.

6 . اگر که میخواهید تماس تلفنی داشته باشید بهتر است این کار را قبل از طلوع آفتاب انجام دهید به این خاطر که احتمالا به دلیل ترافیک بالای شبکه در طول روز با مشکل برخواهید خورد.

رهنمودها

1 . کسانی که میخواهند به امام حسین علیه السلام خدمت کنند باید به یادشان باشد که صرفا برای دست یافتن به نزدیکی ومجاورت به خدا این کار را باید انجام دهند.

2 . نمازهای یومیه را سروقت برپا دارید چرا که آن وظیفه اصلی ای بود که امام حسین برای آن شهید شد. همانطور این وظیفه را نسبت به بقیه کارها اولویت دهید.

3 . فضای غم و اندوه زمان اربعین را با خنده و شوخیهای نابجا خراب نکنید.

4 .4 اذکار سبحان الله، لا اله الی الله و الله اکبر را مکررا در زمان پیاده روی تکرار کنید که اینها از بهترین اذکار هستند.« وَتَزَوَّدُوا فَانَّ خَیْرَ الزَّادِ التَّقْوَى وَاتَّقُونِ یَا اولِی الاللْبَابِ » سوره بقره آیه(197). به خواندن قرآن و دعا و مناجا تها نیز مداومت داشته باشید.

5 . از تلف کردن غذاها و نوشیدنی ها بپرهیزید. صاحبان موکب ها باید به این موضوع دقت کنند و همینطور به زائران پیاده احترام بگذارند.

6 . پاکیزه نگه داشتن اماکن مقدس و محلهای عمومی را دقت کنید.

7 . به یاد امام غایب حضرت صاحب الزمان (علیه السلام) زیارت انجام داده و برای تعجیل در فرج ایشان بسیار دعا بخوانید.

شماره های مهم

اورژانس : 104

افراد گمشده : 07801300561

احکام شرعی : 07814651353

اداره مرکزی : 07801004758

پیاده روی به سمت امام حسین (علیه السلام) تجربه ای با ارزش از سعی و تلاش است.

 

به منظور دریافت آخرین مطالب، مداحی ها و نرم افزارهای مربوط به اربعین و پیاده روی اربعین در خبرنامه فرهنگ نیوز، عضو شوید (برای عضویت اینجا کلیک کنید)دیدگاه ها

سلام همه رفتن کربلا من نر فتم ای خدا با تو قهرم ای خدا تا نرفتم کربلا این شعر رو چند ساله دارم میخونم تا آخر امسال امام حسین دعوتم کردن نایب زیاره همه شما دوستان خواهم بود. راست خیلی خیلی خوشحالم
التماس دعا داریم اما یادتون باشه در محبت به امام حسین (ع) که بنده شایسته خدا هستند نباید این حرفهای بد و غلط رو بر زبون آورد. آدم باید در خودش ببینه که چرا توفیق زیارت بهم داده نمیشه نه اینکه رفتار خدا که همه اش از سر لطف او و نعمت هست رو کفران کنه. التماس دعا
ان شاء الله قسمتت بشه ولی اگر تا به حال کربلا نرفتید، سفر اولتون را اربعین قرار ندهید. چون این سفر بیشتر پیاده روی اربعین هست و امکان زیارت و توی حرم رفتن زیاد فراهم نیست.
"تا یه زائر میرسه از کربلا این گفتو گومه منم اقا ارزومه" "میکشی مرا حسین" توروخدا دعا کنید منم برم کربلا اربعین...هرکیم رفت مارو دعا کنه ..... خوش بحال کسایی که میخوان برن:"میخوای بری کرب و بلا دل تو دلت نیست...میخوای بری ایون طلا دست خودت نیست" التماس دعا...
کوله پشتی تون رو حتما خیلی سبک بردارید چون خستتون میکنه پتو مسافرتی وسایل نظافت شخصی و یک دست کامل لباس شارژر از نوع سه شاخه ای باشه چون پریزهای اونا با مال ما فرق داره در ضمن پول ایران رو همه جا قبول میکنند به امید دیدار در کربلا
توروخدا اگه لایقم میدونید هربزرگواری که رفت کربلا سلام منم بجدم آقا امام حسین (ع)حجت وولی الله وآقام قمربنی هاشم حضرت ابولفضل العباس(ع) برسونید و بگید سیدمجید خیلی گرفتاره براش دعاکنید واز الله براش برام کمک بخواهید.ازتون خواهش میکنم منم توکربلا یادکنید.
من پارسال اربعین ، با شوهرم باپای پیاده رفتیم کربلا..،اما امسال ....نی نی مون در راهه.خیلی دلم میسوزه که نمیتونیم امسال بریم!ان شاالله سال دیگه 3نفری..........تحمل اینکه امسال اربعین ،ایران باشم ندارم!همگی التماس دعا. ماسک،نون خشک،کلاه نقاب دار... یادتون نره
سلام من و همسرم هم دو سال پیش رفتیم اما پارسال نینی بود و امسال هم بچه کوچیک واقعا بردنش سخته دعا میکنم فرزند شما بسلامت دنیا بیاد و سرباز امام زمانش باشه ان شاء الله و همه مشتاقان زیارت حاجت روا بشن
ان شاالله چهارشنبه ساعت 17:30 از طریق ترمینال غرب با همسرم برای اولین بار عازمیم . خدا قسمت همه آرزومنداش بکنه . بدانید اگر واقعا آرزویش را داشته باشید خود آقا در زمان مناسب وسائلش را برایتان مهیا می کند . برای ما که این طور بود . بعد از چند سال که میسر نشد برویم امسال همه چیزش خود به خود درست شد. خدا کند لیاقتش را داشته باشیم و با معرفت به زیارت برویم و با معرفت تر برگردیم .
سلام دوست عزیز امام حسین بخاطر نماز شهید نشدند امامت جزء اصول دینه ولی نماز فروع دین کدوم عاقلی اصل رو فدای فرع میکنه؟ اگه میخوای نماز رو توصیه کنی خیلی خوبه ولی خواهشا مقام امامت رو پایین نیار.
سلام در زیارت امام حسین علیه السلام میگوییم : شهادت میدهم نماز را بر پا داشتی و زکات را پرداخت کردی ینی امام حسین بر انجام وظایف دینی تاکید فراوان داشتند در روایات داریم ایشون برای اصلاح امت و برپا داشتن نماز و نهی از منکر و امر ب معروف قیام کردند حتما منظور نویسنده متن این بوده ک باید روش زندگی رو هم مثل ایشون کنیم
سلام به همه عاشقانه ابا عبدالله (ع) من خونم بستان نزدیک مرز چذابه است به اطلاع دوستان برسانم چندین سال که تردد از مرز انجام میشه هیچ محددودیتی برای زن و مرد نیست و هیچ کس پشت مرز نماند حتی تا پارسال کسانی که ویزا نداشتن بصورت ویزای فوری سرمرز دادن .اگه سوال باشه راجب مرز خدمت دوستان هستم 09334833248
سلام بر امامم حسین کاش رزق مرا بنویسد اربعین پای پیاده حرم ارباب جه صفایی دارد اگر بطلبد امسال اربعین کربلا برا همه دعا میکنم التماس دعا از همه
من پول ندارم برم با دانشگاه تسویه کنم و پاسپورتم که به لطف دست اندر کاران مملکت هزیزمون از هشتاد و هفت تومن یهو شد سیصد و سی تومن هرکی رفت التماس دعا دعا کنید کار ما هم ردیف بشه
لطفن خبر بدید برای داشتن اینترنت و تماس با ایران در کربلا چی کار کنیم و برای زیارت سامرا و کاظمین چه کار کرد و هزینه رفت آمد تقریبن چه قدر است
باسلام. بنده همراه دو نفر از دوستان قصد رفتن به کربلا در ایام اربعین را داریم. اما متاسفانه به دلیل مشکلات مالی نمیتوانیم به این سفر برویم. این سفر اولین سفر ما میباشد. از عزیزانی که میتوانند کمک کنند خواهشمندیم.که به ما اطلاع دهند. 09189070120
منم دلم کربلا میخواد ... نمیدونم چرا جور نمیشه امسال هم چون کارت ملیم گم شده بهم گذرنامه نمیدن.تورو خدا برای همه گرفتارا وعاشقان جامونده از سفر دا کنید...پارسال هم همه رفتن من جا موندم...به حق خوبا مارم بطلب
السلام عليك يا اباعبدالله (ع) من از اول محرم قصد عزيمت به كربلا براي پياده روي اربعين رو نداشتم پاسپورتم امادس امشب بين الحرمين رو نشون داد و يه اقايي داشت روضه ميخوند يه لحظه دلم شكست فردا دارم ميرم سفارت عراق و عازم كربلا بشم اميدوارم ويزا گيرم بياد و برسم به دوستام وگرنه مجبورم تنها برم اي امام حسين به قسمت ميدم به طفل شش ماهت علي اصغر هركي ارزوي كربلاتو داره اگه لايقش بود نصيبش كن (الهي امين) اين حسين كيست ! كه عالم همه ديوانه ي اوست... بچه شاه عبدوالعظيم التماس دعا داره

اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات