شناسه خبر : 56195
92/9/21 - 22:49 - 2013-12-12 21:49:48
زمان سفر «جک استراو» به تهران

زمان سفر «جک استراو» به تهران

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس از قطعی شدن سفر وزیر خارجه پیشین انگلیس به ایران خبر داد و گفت: این سفر قطعی شده، اما هنوز در مورد چارچوب‌ها و برنامه‌های آن تصمیم‌گیری نشده است.

به گزارش فرهنگ نیوز، عباسعلی منصوری آرانی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس با اشاره به سفر"جک استراو"، وزیر خارجه پیشین انگلیس به تهران، گفت: این سفر قطعی شده و جک استراو اواسط دی‌ماه به ایران سفر می‌کند.

وی افزود: هنوز چارچوب‌ها و برنامه‌های سفر وزیر خارجه پیشین انگلیس به ایران مشخص نیست.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس در ادامه با بیان اینکه این سفر به درخواست پارلمان ایران انجام می‌شود، گفت: ما تاکنون برای سفری در قالب هیئت پارلمانی به انگلیس، دعوتی از سوی هیئت پارلمانی انگلیس و ایران نداشته‌ایم اما احتمال دارد این دعوت در اولین دیدار با "جک استراو" مطرح شود.

منصوری در ادامه به نقش گروه‌های دوستی پارلمانی در گسترش روابط دیپلماتیک بین کشورها اشاره و تصریح کرد: گروه‌های دوستی پارلمانی نقش بین دیپلماتیکی میان کشورها ایفا می‌کنند و می‌توانند در تسهیل امور نقش موثری داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس به تنهایی یک گروه دوستی پارلمانی نیست بلکه حدود ۱۲ تن از نمایندگان مجلس مسئولیت گروه‌های دوستی پارلمانی "ایران و انگلیس"، "ایران و سوئیس" و "ایران و یونان" را برعهده دارند.

منبع: تسنیم


اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات