شناسه خبر : 68676
93/1/5 - 13:58 - 2014-3-25 14:58:25
نامه شهید علی خلیلی به رهبر معظم انقلاب ۱۵ روز قبل از شهادت
«سر خمَ می سلامت شکند اگر سبویی»

نامه شهید علی خلیلی به رهبر معظم انقلاب ۱۵ روز قبل از شهادت

شهید علی خلیلی ۱۵ روز قبل از شهادت نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب نوشت و در آن نسبت به برخی اظهارات که در قبال اقدام خود می‌شنید، واکنش نشان داد.
 
به گزارش فرهنگ نیوز ،  شهید علی خلیلی، شهید امر به معروف و نهی از منکر که در جریان درگیری با اشرار دچار سانحه شده بود روز سوم فروردین 1393 بعد از تحمل ماه‌ها درد و بیماری به شهادت رسید. نامه‌ای از شهید خلیلی خطاب به رهبر معظم انقلاب منتشر شده است و او در این نامه نسبت به برخی اظهارات در قبال عملی که انجام داده سخن گفته است. او در نامه خود به رهبر معظم انقلاب نوشته است که :«آقاجان!بخدا دردهایی که می‌کشم به اندازه ی این درد که نکند کاری بر خلاف رضایت شما انجام داده باشم مرا اذیت نمی‌کند. مگر خودتان بارها علت قیام امام حسین(ع) را امر به معروف و از منکر تشریح نفرمودید؟مگر خودتان بارها نفرمودید که بهترین راه اصلاح جامعه تذکر لسانی است؟ یعنی تمام کسانی که مرا توبیخ کردند و ادعای انقلابی‌گری دارند حرف شما را نمی فهمند؟»
 
شهید علی خلیلی بعد از اتفاق آن شب نیمه شعبان که بر اثر پاره شدن شاهرگ گردنش به دلیل اصابت چاقو و ساعت‌ها طول کشیدن بستری شدنش در یک بیمارستان به بستر بیماری افتاد؛ در طول این چند سال با هزینه‌های عجیب درمان مواجه شد به گونه‌ای که خانواده او بخش قابل توجهی از سرمایه، خانه و وسایل زندگی خود را برای درمان او هزینه کردند.
 
متن کامل نامه شهید علی خلیلی به شرح زیر است:
 
سلام آقا جان!
امیدوارم حالتان خوب باشد. آنقدرخوب که دشمنانتان از حسودی بمیرند و از ترس خواب بر چشمانشان حرام باشد. اگر از احوالات این سرباز کوچکتان خواستار باشید،خوبم؛دوستانم خیلی شلوغش میکنند. یعنی در برابر جانبازی هایی که مدافعان این آب و خاک کرده اند،شاهرگ و حنجره و روده و معده من عددی نیست که بخواهد ناز کند… هر چند که دکترها بگویند جراحی لازم دارد و خطرناک است و ممکن است چیزی از من نماند…من نگران مسائل خطرناک تر هستم… من میترسم از ایمان چیزی نماند. آخر شنیده ام که پیامبر(ص) فرمودند: اگر امر به معروف و نهی از منکر ترک شود، خداوند دعاها را نمی شنود و بلا نازل میکند. من خواستم جلوی بلا را بگیرم.اما اینجا بعضی ها میگویند کار بدی کرده ام. بعضی ها برای اینکه زورشان می آمد برای خرج بیمارستان کمک کنند میگفتند به تو چه ربطی داشت؟!!مملکت قانون و نیروی انتظامی دارد!ولی آن شب اگر من جلو نمی رفتم، ناموس شیعه به تاراج میرفت ونیروی انتظامی خیلی دیر میرسید. شاید هم اصلا نمی رسید…یک آقای ریشوی تسبیح بدست وقتی فهمید من چکار کرده ام گفت : پسرم تو چرا دخالت کردی؟ قطعا رهبر مملکت هم راضی نبود خودت را به خطر بیندازی!من از دوستانم خواهش کردم که از او برای خرج بیمارستان کمک نگیرند، ولی این سوال در ذهنم بوجود آمد که آقاجان واقعا شما راضی نیستید؟؟ آخر خودتان فرمودید امر به معروف و نهی از منکر مثل نماز شب واجب است.آقاجان!بخدا دردهایی که میکشم به اندازه ی این درد که نکند کاری بر خلاف رضایت شما انجام داده باشم مرا اذیت نمیکند. مگر خودتان بارها علت قیام امام حسین(ع) را امر به معروف و از منکر تشریح نفرمودید؟مگر خودتان بارها نفرمودید که بهترین راه اصلاح جامعه تذکر لسانی است؟یعنی تمام کسانی که مرا توبیخ کردند و ادعای انقلابی گری دارند حرف شمارا نمی فهمند؟؟یعنی شما اینقدر بین ما غریب هستید؟؟رهبرم!جان من و هزاران چون من فدای غربتت. بخدا که دردهای خودم در برابر درد های شما فراموشم میشود که چگونه مرگ غیرت و جوانمردی را به سوگ مینشینید.آقا جان!من و هزاران من در برابر درد های شما ساکت نمی نشینیم و اگر بارها شاهرگمان را بزنند و هیچ ارگانی خرج مداوایمان را ندهد بازهم نمی گذاریم رگ غیرت و ایمان در کوچه های شهرمان بخشکد.
 
بشکست اگر دل من بفدای چشم مستت
سر خمَ می سلامت شکند اگر سبویی
 


دیدگاه ها

ای وای بر اسیری کزیاد رفته باشد... چشم مذهبی ها روشن اقایون تهاجر زده که بنام دین ومذهب هر کاری میکنند ولی یکی که داره کار نکرده اقایون رو انجام میده رو اینطور نمی بینند. دیدار به قیامت.
به کسانی که کار ایشون رو غلط و یا دخالت بیجا دانستند باید بگم از غیرت و انسانیت بویی نبردین امید وارم یکی از همین روزها در یکی از همین خیابان ها همچین اوباشی مزاحمتی برای ناموستون ایجاد کنند و در اون لحظه هیچ کسی وارد عمل نشه و عواقبشو ببینید تا قدر عمل این عزیز و دیگر جان برکفان رو بدونید. شهادتت مبارک برادرم. روحش شاد و یادش گرامی.
وا اسفا! از وقتی خبر شهادت شهید خلیلی رو شنیدم دلم کبابه!! مسئولین با این عدم حمایتشون انتظار نداشته باشن وقتی کسی دختر خودشونو به تاراج می بره کسی جلو بره و دفاع کنه از ناموسشون
سخت است در سایه ی دولت اسلامی این اتفاقات را تحمل کردن و سختتر از آن این است که کار درست و فریضه ای واجبی را که انجام میدهی زیر سوال میبرند آقایانی که به گفته ی شهید عزیزمان تسبیح به دست و ریشو هم هستند ... البته و متاسفانه کم نداریم از این آدم های ریشوی تسبیح به دست و متظاهر و ریاکار و منافق در مناصب لشگری و کشوری ... این شهید بزرگوار نهی از منکر کرد و آن بزدلان نهی از معروفش میکنند ... وا اسفا و هزاران افسوس ... واقعا با تمام وجود میتوان غربت امام خامنه ای را در بین این متظاهران و ریاکاران و منافقان داخلی درک کرد ...
همیشه این سوال تو ذهنمه: چرا وقتی هنوز شهید زنده است و نفس میکشه مسئولین سراغشو نمی گیرن، حتما باید شهید بشه تا بیان خودی نشون بدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چطور روشون میشه تو چشم پدر و مادر شهید نگاه کنن؟؟؟؟؟؟؟
واقعا جای تاسف داره که جوان 19 ساله ای به خاطر مردمش همچین فداکاری می کنه ولی بیمارستان ها حاضر به پذیرش ایشان نمیشن و توی این 2 سال غریب بودند.. ای کاش اینقدر که شعار میدادیم یکمی هم عمل می کردیم ... شهادتت مبارک علی جان
سلام شهادش مبارک، به آدم ها امیدوار شدم، چون فهمیدم هنوز هم مرد پیدا میشه.جانم فدای رهبر.... امیدوارم دست ما کوچیکتر از کوچیک ها رو هم بگیره. راهش تا ابد پررهرو
نوگلم برخيز! باز مادر شانه آورده ... که موهاي لطيفت را بيارايد. بيگناهم! باز بگشا ديدگان بي فروغت را. ببين بابا هزاران گل ز فرياد و فغان بر پات مي ريزد. و تو افسوس! ديگر لب ز گفتن بسته اي جاويد. کدامين خون بگردن داشتي، معصوم دلبندم! که در هر لحظه از عمرت، نحيف و لاغرين جسمت طلب ميکرد خون از لوله هاي سرد بي مهري . و تو با اين وداع غرقه در خون، داغ يک دنيا فراق و هجر بر جانم نهاديّ و امّا من تو را با صد غم و اندوه در خاک سياه و سرد مي کارم که تا صبر و شکيب و مهر از آن چهره ي زيبات بشکوفد. " سراینده: ناهید "
من بعد از شنیدن خبر شهادت این جوان بسیجی و طلبه بسیار متاسف شدم و بارها ایثارش رو برای خودم بازگو کردم تا یادم نره من هم به عنوان یک فرد مسلمان و پیروی ولایت باید راه اورا ادامه دهم و به هرشکلی که بتوانم به نوبه خود این فرهنگ را در جامعه ترویج دهم و اما در مورد کسانی که امر او را خلاف دانسته اند باید بگویم آنها تنها افراد خشک مذهبی هستند که از دین فقط ظاهر آنرا می شناسند متاسفانه در جامعه ما تعداد آنها بیشمار است!!!! فاجعه است.
سلام به روح پاک و مطهر شهدا. من و تمام دختران ایران به داشتن برادرهایی چون شهید علی خلیلی به خود می بالیم.برادرم مقامت عالی است،ان شاالله متعالی شود بحق فاطمه الزهرا. التماس دعا
پس از این ماجرا باید بنده و شما درس بگیریم و نگذاریم خون آن شهید هدر برود و مسیر او را با قدرت ادامه بدهیم و یاد و خاطرات این مردان باید زنده و الگوی خودمان قرار بدهیم.
با سلام و عرض تسلیت خدمت آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و رهبر معظم و خانواده محترم شهید خلیلی و امت داغدار حزب الله واقعا خدا از قاتل شهید خلیلی نگذره که ما رو داغدار کرد. من حتی شبها از غم شهید خلیلی گریه میکنم دل ما رو بدجوری سوزوندند خداوند به خانواده اش صبر عطا کند.
همه ی مسلمانان باید شهید خلیلی باشند ..تاسف وننگ بر ما وبی غیرتی مردان ما که اجازه میدهند ناموسشان با هر لباسی وارد خیابان شود اگردختران وزنان ما با این وضع وارد خیابان نمیشدند شهید خلیلی الان زنده بود ننگ بر شما زنان ومردان بی ایمان

اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات