شناسه خبر : 7176
91/7/3 - 16:36 - 2012-9-24 15:36:17
چاشنی ابتذال گلشیفته در خورش آلو و مرغ
یک نقش غیر اخلاقی دیگر برای گلشیفته فراهانی

چاشنی ابتذال گلشیفته در خورش آلو و مرغ

گلشیفته بازی در فیلم خورشت آلو با مرغ را پذیرفت و نقش غیر اخلاقی دیگری را در کارنامه خود ثبت نمود.

به گزارش فرهنگ نیوز،خورش آلو با مرغ (به فرانسوی: Poulet aux prunes) فیلمی در ژانر درام و کمدی به کارگردانی مرجان ساتراپی و ونسان پارونو، ساخته مشترک فرانسه، آلمان و بلژیک در سال ۲۰۱۱ می باشد و بر اساس کتابی مستهجن و سخیف با همین نام ساخته شده است.مدتی است که گلشیفته فراهانی در فیلمهایی بازی می کند که هویت ایرانی را به تمسخر گرفته و در فیلمهایی حضور پیدا می کند که پیش از هر چیز با فرهنگ ایرانی در تضاد است.

داستان این فیلم قصه عشق «ناصر علی خان» و تارش است که در این فیلم به ویولن تبدیل شده و با «ایران» خانم در دوران ویژه ای از تاریخ ایران زندگی می کند ، «ناصر‌علی‌خان» موسیقیدان بوده و علاقه زیادی به «خورش آلو با مرغ» دارد،  پس از شکسته شدن سازش تصمیم می‌گیرد بمیرد و در هشت روز باقی مانده زندگیش وجوه مختلف زندگی وی روایت می شود.او سرانجام به بیماری افسردگی دچار شده و خودکشی می‌کند .

این فیلم که در دهه ۳۰ و ۴۰ شمسی در تهران می گذرد، از زندگی ایرانی غیرواقعی و ضدمذهب تصویر شده و در آن بر خلاف واقع، هیچ کدام از شخصیت ها از مشترکات فرهنگ ایرانی بهره ای ندارند و همسان زنان غربی لباس می پوشند.
درصحنه‌هایی از فیلم با نمایش کاریکاتورگونه انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی مهاجرت افراد تحصیلکرده به خارج از کشور و به ویژه آمریکا رویدادی گریزناپذیر معرفی می‌شود.
حضور “گلشیفته فراهانی” در صحنه‌هایی غیراخلاقی از فیلم نشان می‌دهد که این فیلم کاملا پروژه‌ای برنامه ریزی شده برای تحقیر فرهنگ ایرانی در سینمای غرب بوده است.لازم به ذکر است این فیلم که درجشنواره برلین نیز حضور یافته، از هفته آینده نمایش سراسری خود را در سینماهای آمریکا آغاز می کند.
 
 
 


اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات