شناسه خبر : 77171
93/3/12 - 16:18 - 2014-6-2 17:18:19
هیات مذهبی آمریکایی در ایران چه می کند؟ / دیدار مشاور اوباما با مشاور روحانی!
حضور یک هیات امریکایی در ایران

هیات مذهبی آمریکایی در ایران چه می کند؟ / دیدار مشاور اوباما با مشاور روحانی!

در روزهای اخیر یک هیات مذهبی آمریکایی به قصد دیدار با علما و فرهیختگان فرهنگی وارد کشورمان شده است.

به گزارش گروه سیاسی-فرهنگ نیوز، ورود هیات مذهبی آمریکایی متشکل از دکتر كشيش ژول هانتر دستیار ارشد دینی کلیسای نورتلند و مشاور معنوي اوباما، خانم دکتر باربارا اسکینر رئیس شبکه ملی کشیشیان آمریکایی آفریقایی و مشاور معنوي رئيس‌جمهور امریکا، دکتر جیمز آگوست کوالسکی رئیس کلیسای کثيدرال، پروفسور آنتونی دسترو استاد حقوق و مدير برنامه ميان رشته‌اي حقوق و دين در دانشگاه كاتوليك واشنگتن دي سي، كشيش دكتر آلكس روي ميدلي دبير كل كليساي باپتيست آمريكا ، كشيش دكتر بابي جين رابرتز مؤسس كليساي فورث وود، دكتر سيد محمد سيد مدير ملي جامعه اسلامي آمريكاي شمالي، كشيش دكتر جيمز آگوست كوالسكي رئيس كليساي كتدرال سنت جان به همراه دكتر احمد ايرواني رئيس مركز مطالعات اسلام و خاورميانه دانشگاه كاتوليك آمريكا به ایران، در روزهای اخیر با واکنش ها و گمانه زنی های مختلفی مواجه بوده است.

ورود این هیات آمریکایی که در سکوت رسانه ای به کشورمان صورت گرفته به دعوت مرکز گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و به منظور شرکت در نشست "جهان عاری از خشونت و افراطی گری از منظر ادیان ابراهیمی" بوده است. همچنین بنابر اخبار منتشر شده حضور این هیات آمریکایی، با برنامه دیدار با علمای دینی و فرهیختگان فرهنگی تنظیم شده است.

نکته قابل ملاحظه در این رویداد این است که ژول هانتر که مشاور معنوی اوباما محسوب می شود و علی یونسی به عنوان مشاور دکتر روحانی در امور اقلیت ها و ادیان، در این نشست حضور داشته اند؛ نکته ای که برخی رسانه ها آن را یک نشانه سیاسی دانسته اند.

بنابر اطلاعات موجود، ژول هانتر علاوه بر سمت مشاور امور معنوی اوباما، در شورای مشورتی اعتقادی اوباما نیز حضور دارد. وی نقش بسیار پر رنگی در پیروزی تیم باراک اوباما - جو بایدن در رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۰۸ داشته است و به واسطه این اقدامات، به عنوان مشاور در کاخ سفید مشغول به فعالیت شد.

همچنین رسانه ها با اشاره به ملاقات های پیشین هیات دیپلماتیک اروپا با متهمان فتنه، آن هم به صورت هماهنگ نشده و غیر رسمی ابراز نگرانی نموده اند که دستگاه های مسئول دقت نمایند تا در سفر این هیات آمریکایی نیز اتفاقات مشابهی تکرار نشود.

هرچند دعوت از این گروه آمریکایی برای دیدارهای فرهنگی-مذهبی ذکر شده است، اما لازم است تا هوشیاری لازم درخصوص عدم بروز موقعیت هایی که به ضرر جمهوری اسلامی می انجامد، وجود داشته باشد.

لازم به ذکر است یکی از نگرانی های موجود حضور علی یونسی در این دیدارها است؛ شخصی که در ماه های اخیر دائما با ابراز مواضع ساختارشکنانه درباره اسلام، مسیحیت و فرق اسلامی موجبات تفرقه و ایجاد سوژه برای رسانه های ضد نظام را فراهم نموده است. مواضع سخیف و ساختارشکنی که حتی موجب شد تا دادگاه روحانیت نیز وی را برای پاسخگویی احضار نموده و تذکراتی به این شخص مساله ساز بدهد.

اولین بار روزنامه صهیونیستی هاآرتص بود که خبر از اعزام این گروه آمریکایی به ایران داد. این هیات تاکنون چند برنامه و نشست در تهران و اصفهان داشته است و هم اکنون در شهر اصفهان حضور دارد.دیدگاه ها

جناب یونسی با حرکات وموضعگیریهایش مثل آدم تشنه آب که به لب دریا ی پست و ریاست رسیده است دست وپای خود را گم کرده که همان آبرو و شرافت ملت ایران است که باآن بازی می کند و به حساب مردم ایران حرفهای بی ربط وبی معنی ودشمن شاد کن از خود صادر می کند.خداوند او را به راه راست هدایت کند. مسئولین امر خصوصا نمایندگان خانه ملت باید مراقب ایشان با هیئت آمریکایی باشد. وآنها را رصد کند.
اونایی که به نظر شما رای منفی دادن میگن دنیای با امریکا دنیای ایده آل است پس دوستان ... شما بمانید با دنیای ایده آلتان که در حال از دست دادنش هستید
آمریکا دنبال نقطه ضعف یکی مثل همینهاست تا بهتر بتونه به نفع خودشو به ضرر اسلام کار کنه ! مگه با موسوی و کروبی و بقیه منافقا این کارو نکرد الانم چشممون روشن ! اظهارات اخیر مشاور گرامی !!! باعث شده تا دشمن اهدافشو رو این سست ایمانها طراحی کنه و بعد پیاده !!! مشاور گرامی!!! شما حساب کنابت تو اون دنیا از بقیه بیشتر و جداست چون روحانی هستی و بیشتر از یه آدم عادی از دین و خدا و اسلام میدونی و هم لباس روحانیت به تن کردی برای تبلیغ دبن خدا نه تبلیغ بی دینی و نه خیانت به مملکت اسلامی !!! اللهم عجل لولیک الفرج
شما باز کی هستید ی گروه مذهبی اومده برای ی همایش بشینن افکارشون ب هم بگن چکار کنن واسه جامعه بعد این همه تیکه میندازید .زیاد دل سوز هستید از اقازاده ها ک تو همین امریکا با پول مرد حال میکنن انقاد کنید.همیشه ارتباط بین دولتهای خوب و بد بهتر از اینکه رابطه نداشته باشی مثل ترکیه ک با اسراییل رابطه داره ولی تو همجا دهن اسراییل سرویس کرده
از قدیم گفته اند :کبوتر با کبوتر باز با باز- کند همجنس با همجنس پرواز ولی حالا میگویند: کبوتر با کبوتر باز با باز- کند همجنس با همجنس ازدواج
جناب یونسی عزیز: طرف میدونی کیه؟(دکتر كشيش ژول هانتر دستیار ارشد دینی کلیسای نورتلند و مشاور معنوي اوباما)می باشه اینا مارو خوردن افعی را قی کردند,حواستو جمع نکنی بدنبال ژست ریاست و این ادا اطوارا وذوق زده بشی قافیه را باختی, اینا بیخودی اینجا نیامدند بوی یه چیزایی(استحاله فکری بعضی آقایان انقلابی دیروز) اینها را هوا برداشته هزاران کیلومتر را بریدند آمدند ایران , بچه های آمریکایی عموسام را دیروز مردم با زحمات ومبارزات حضرت امام(ره) وحضور مردم درصحنه مبارزات انقلابی از در بیرون کردندنکنه شما آنها را ازپنجره دوباره برگردانید.البته با افاضات شما وبعضی از دوستانتان غربیها خصوصا آمریکاییها خیلی امیدوار شده اند.خدا رحم کند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

  

Xتبلیغات